Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - krysma

Stran: [1]
1
Vývoj / Re:Využití Revolut pro OSVČ fakturující mmimo EU
« kdy: 01. 06. 2021, 21:58:35 »
Díky za rady.

Nakonec to řeším účtem u RB s více měnovými složkami + Převod přes online směnárny není zlý. Na Revolut se to nehrabe, ale ten rozdíl je v řádu několika stovek korun. To se dá ztratit nevhodnou směnou.

Známý používá účet u LYNXu a používá přímo ForEx nákupy a prodeje. Dá se to pak spojit s dalším investováním. Ale jsou tam poměrně vysoké vstupní investice.

Ještě jsem zvažoval alternativu:
RB účet má možnost RB směnárny za 39 korun měsíčně a limitem 40 000 CZK měsíčně. Jsou to vcelku hezké kurzy (blízko Revolutu). Takže, kdyby se člověk spokojil s tím limitem a zbytek platil v EUR (např. investice, nákupy ze zahraničí, ...) a dával si bokem v EUR a pak to převedl ve velkém s výhodnějším kurzem ve směnárně, tak by to bylo taky asi cajk. Ale taky to není žádná výhra.

Tedy asi cokoliv mimo oficiální kurzy banky je fajn.

S účetním jsem to řešil a vzhledem k českému daňovému systému je pro výpočet daně důležitá jen faktura a přijatá platba, jak již psal někdo výše. Kurz se pak počítá za celý rok.

K té legálnosti Revolutu: Pro některé věci je dobré mít český účet, ale není to nutné. Jinak je to vcelku jedno. Finančák má přístup ke všem účtům v rámci EU (a asi UK a spol., ale tím si nejsem jistý), takže je pak jedno, kde co řešíte, pokud máte nějaké nesrovnalosti. Časem je prý ale v plánu, že budou mít banku v ČR a tím pádem i oficiální české účty. Pak bych zvážil i ten Revolut.

2
Vývoj / Využití Revolut pro OSVČ fakturující mmimo EU
« kdy: 06. 04. 2021, 17:23:04 »
Máte někdo zkušenosti s využitím Revolut Business pro OSVČ? Budu fakturovat do zahraničí (mimo EU) v EUR, ale české banky mají poměrně nehezké kurzy, takže jsem si říkal, zda nevyužít přímo Revolut jakožto účet pro podnikání. Měl bych tedy pár dotazů:
1. Tušíte, zda je to legální mít jako OSVČ účet pro příjem plateb u této virtuální banky?
2. Máte s tím někdo osobní zkušenost?

Řešíte tuto situaci nějak jinak?

Stran: [1]