Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - mikesznovu

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Software / Na jednom modelu NewPipe jde a na druhém ne
« kdy: 09. 07. 2024, 22:41:10 »
Zdravim, používám Newpipe pro androidové systémy. O tom, že čas od času se aktualizovat musí,vím. Jak GOOGLE neustále na youtube něco protřepavá a promíchává, tak po malých krůčkách se furt něco rozbíjí (přestanou jít komentáře, informace o kanálu se načtou až na třetí pokus, nějaký klip  se v půlce zadrhne a nejde pak ani zaboha přehrát, ale na pozadí ´bez videa je to OK), nebo při novém spuštění klip přehrát jde)


Proč . Newpipe ve stejné verzi. ve stejnou dobu. ze stejné sítě. na jednom modelu funguje a na druhém ne? Jediný rozdíl je samotná verze operačního systému (Nefunkční @android 13, funkční LineageOS18=Android 11)

Projevuje se to tak, že sice vyhledat videa jdou, ale žádné nejde přehrát (ani v okně ani pozadí) ani stáhnout. chvíli to načítá a pak  Guru  Mediánu zahlásí  Omlouváme se nastala chyba (v detailu - něco jako extractor failed to analyze stream)

No a by mě zajímalo,proč v jednom to ještě jde? (Nezajímá mě až tak že pomůže aktualizace na akt. verzi  0.27.0, což je o 2 verze napřed oproti 0.25.0 z Dec 2023, ale na blogu 0.27 není, čemuž se stejně nevyhnu) Napadla mě i možnost postupného testování(nebo zprovoznování)jako u featur google chrome  - ale si myslím, že se to neaplikuje, newpipe žádný účet google nemá, jede anonymně a mažu tu cache

Zkoušel jsem promazat mezipaměť aplikace (jak v aplikaci, tak z systémového dialogu). prohodit výchozí formát mp(eg)4(a) za webm atd. pořád nic.

(Detaily chyby:
Co: requested stream
Selhalo analyzování stránky)

2
/dev/null / IMGUR.com trollí
« kdy: 07. 07. 2024, 20:32:50 »
Síří mě i.imgur.com. Proč, když chci z čistého prohlížeče (smazané cookies) stáhnout obrázek https://i.imgur.com/blabla.png(i jpg), přesměruje mě to na  //imgur.com/blabla.

Zatímco stažení přes terminál je OK. V čem .je  rozdíl. Je.možný přinuti prohlížeč ,aby to stáhl taky.tak?

Za druhé, daná stránka mi zobrazí jenom šedou plochu. (obrázek existuje, stažený přes CLI je ok.) Vím že jednu dobu to fungovalo. Ta stránka je prolezlá prapodivnými domény (+cloudfront) scripty px.js?ch=. Mám ublock origin, zkoušel jsem i vypnout kosmetické filtrování. Nevíte, co tam je potřeba "opravit" ,aby stránka co má zobrazit obázek, ukázala obrázek  :-[ ?


Na tomhle je vidět ukázkový případ softwarového kurvítka - primitivně jednoduchý účel - zobrazit obrázek ( a ještě když imgur zkusím nakopnout, aby stáhle opravdu i.imgur/...jpg, tak hloupý imgur mohu nakopávat jak chci, ale ten blbec přesměruje na //imgur/...bla) se změněn v nefunkční šelmostroj.

3
Na tomto videu zaznělo  zdrcující tvrzení, že prý je na TEMU bezpečnější nakoupit přes aplikaci než přes webovou stránku.  To ve mně nabourová všechny představy o počítačové bezpečnosti mobilních aplikací. Na základě čeho to tvrdí? (Myslím, že používá iphone. Hraje toli to ?) V prohlížeči mohu mít protokol požadavků ablokovat je, kdežto aplikace je pro mě černá skříňka, kromě speciálních hackerů, kteří si ji mohou dovolit debugovat/omezit přes emulátor nebo  nebo ji omezit práva/sandboxovat , ale to vyžaduje mnohem lepší znalosti než použít network inspector a případně pře Ublock origin povolovat/zakazovat/ZKOUMAT requesty?

Fakt by mě zajímalo, je na tom něco pravdy?
https://www.youtube.com/embed/hqmbh-Z7104 (v čase11:30-11:55)

4
Na LineageOS 18 smartphonu mě frustruje jedna věc. (vyšší verze oficiálně pro daný model není ) Mám nastavený Noční Režim /night Shift/ na konkrétní denní dobu v 21:00 například - vidím to tak v quick settings mřížce při přejetí z horního displeje dolů - šedým dodatkovým písem u dlaždice je napsáno "Od 21:00", případne "do 5:00

Ale zhruba 5x-8x  za měsíc se mi stane, že se tento režim se prostě neaktivuje. Proč? a jak to opravit?  Nepřišel jsem na to proč, napadlo mě třeba, zda se to děje když mezi 20:55 a 21:05 telefon ponechám zamčený, ale to se mi nepotvrdilo. (Ono se to blbě troubleshootuje, něco co se stává náhodně a jen občas) - prostě už přijdu k hotovému, když vidím že je 22:00 a displej není do červena.
Taky jsem zkoumal druhou variantu - že si zapnu Cafeine a čumím na displej od 20:58 - vždy jsem s úderem deváté PM viděl, jak displej zčervenal.
(opačně problém není - v 5:55 je pokaždé vypnutý night shift)

5
Software / Jak přinutit wget, aby nevyráběl wget.log
« kdy: 29. 06. 2024, 18:09:21 »
Chci  (v vzdáleném shellu přes ssh případně  ho chci pustit do pozadí přes Ctrl+Z+bg) spustit wget aby zároveň nic nevypisoval a zároveň ani nevytvořil odpadní wget-log  soubor později, když buď zavřu terminál, nebo ukončím ten shell přes exit.
Pokud ho spustím -q -O cilovysoubor >/dev/null s & nakon ci nebo bez (a dám Ctrl+Z+bg), tak hned potom se mi napíš e.... writing output to wget-log
Pomůže volba -q, volba -o - , -o /dev/null?

"SIGHUP received.
Redirecting output to ‘wget-log.5’.
Connection to machine-salomon closed.
"


A pak mám otázku, zařídí příkaz wget -b (--background), nějakým trikem (double fork, ignorace na signál zavření parenta, stdout, TTY) aby stahování neskapalo zavřením terminálu?

6
Software / Příkaz wc na nauzavřený výstup
« kdy: 18. 06. 2024, 19:04:51 »
To se netýká toalet. Ale nevím si rady , jak poslat příkaz wc na nějak výstup  příkazu(například jako tcpdump, inotify, ale plus který zpočátku vychrlí množství naakumulovanych dat ) , který neukončí svůj výstup (jako journalctl bez parametrů nebo tail soubor.txt --follow) a ten příkaz ani nemá volbu  ,kterou tohle chci docílit(aby nevypisoval nepřetržitě, ale jen vypsal jen logy doteď a a skončil).

(Mohu si dát ohejbák příkaz>tmp.txt ;Ctrl+C ; wc tmp.txt ; rm tmp.txt)

Jde např. něco jako
 ( příkaz &  sleep 3 ; >&-) |wc
?


Nejde mi primárně o ukončení přikazu po určité době (byť u tcpdump nebo inotify bych to ocenil),   

Ale o ukončení příkazu , potom, co bouřlivě vypíše "veškerá předchozí data" a pak už jen sporadicky vypíše jen při nějaké  události(ta fáze mě už nezajímá). Tak jsem tam dal rezervu 3s.

7
Hardware / USB-C PD nabíječka omezuje proud
« kdy: 17. 06. 2024, 15:50:21 »
 :-\Přišel jsem na divné chování dvouportové USB-C  PD nabíječky po připojení druhého telefonu. Omezí proud z 2245mA na 1667mA, což je hluboko pod limitem.

Nabíječka je "čtyřicetpětka", takže po přečtení malého písma to znamená, že je schopná dodat 20W v případě dvou zařízení každému maximálně. A že umí max 3A. A že umí napětí 5/9/12V. A že ze sítě žere až 1.3A :o, což sem ale nepatří,ale taky by mě zajímalo co tím myslí. RMS to asi nebude(krát 220V  8), ale špičkový okamžitý proud?  Pochybuju, že ani jalový


Pokud se nepletu, tak  ani 5.5v x  3A je 16.5W a to je pod 20W.

Tak co se to děje!?


Baterkou jako takovou to není.

Zkoušeno víckkrát, různé pořadí, různé otočení kabelů, různá prodleva, různé přiřazení kabelů telefonům. Jedna zajímavost, jen jeden(a to noname) kabel je schopný poskytnout telefonu nad 2A, kvalitní kabely omezují na 1.5A.
Proč se nabíjecí proud omezí
z
2245mA(kabel)/2069mA(baterie)  při 4609mV na kabelu v konektoru telefonu
na
1670mA(1602mA)  při 4785mV na kabelu? Pokud  druhé zařízení odpojím, zase se to vrátí. Je to krásně reprodukovatelné. Hodnoty mám z power_supply/battery/{voltage_now,current_now} a power_supply/usb_input_current
Napětí baterky se taky mírně+  sníží ( z 4062 na 4018 a pak zase na  4082 při ocv v tu dobu 3750mV) . Stav nabití je kolem 29%.resistence  baterie (bms/resistance) je 150 miliohmů.

8
Software / Skrytí položek ve výpisu journalctl
« kdy: 17. 06. 2024, 14:39:28 »
Je možnost nějak jednoduše z výpisu journal ctl (datum 12:12:12  sshd[8766] started daemon) skrýt
PID
název unit (tuplem pikantní s parametrem -u)
-sekundy
-den


Bez použití pípy&grep/sed
- a těžktonažního šablony ouptut- fields

Čekal jsem, že pújde
-o -pid,-unit

9
/dev/null / jsou některé domény tiktok nebezpečnější
« kdy: 17. 06. 2024, 14:05:39 »
Původně jsem se chtěl zeptat/které domény tiktoku jsou bezpečné, ale to bych dostal prázdnou odpověď/,taky jsem se chtěl zeptat, kteté jsou nebezpecčné, tak bych dostal "*.tiktok.com". (A přesto jsou i tiktokw,tiktokv,tiktokcdn-us)

Tak se tedy ptám , které  jsou méně nebezpečné
A kterrý jsou jednoznačně nebezpečné

+ pár ze západu,ať je to geopoliticky vyvážené

      D libraweb.tiktokw.eu
      2 mon-i18n.tiktokv.com
      2 p19-sign.tiktokcdn-us.com
      2 tiktok.com
      2 v16-web-newkey.tiktokcdn.com
      2 v19-web-newkey.tiktokcdn.com
Google.cn
      3 mcs-va-useast2a.tiktokv.com
      3 mon.tiktokv.com
      3 mssdk-va.tiktok.com
      3 p16-sign.tiktokcdn-us.com
 Xgapromotion(-**).googleapis.com
Geller-??.googleapis.com
Proactivebackend(-**).googleapis.comJediná, o které vím je analytics.tiktok.com

10
Sítě / Nastavení WireGuardu pro propojení mezi sítěmi
« kdy: 19. 04. 2024, 22:02:48 »
Zdravim,wireguard ovládám až na jednu věc a to přiřazení ip adresy zařízení. Síť není uplně triviální, jeden wireguard endpoint na internetu a jeden wireguard v domácí síti (10.1.0.0/24). Domácí síť je 192.168.0.0/16. Ten druhý endpoint je kabel je vlastně router domácí sítě (192.168) Vlastně dotaz je jednoduchý. cestovní zařízení - mám mu nastavit 10.1 nebo 192???v wireguard app?

11
/dev/null / kterej hajzl vymyslel bezdatové USB-C konektory
« kdy: 14. 04. 2024, 20:39:26 »
kterej hajzl vymyslel USB-C konektory bez podpory USB 2.0? 10 minut jsem zíral proč mi tím kabelem nejde připojit žádná věc.

PS: a proč tímto kabelem dosáhnu maximálního napájecího proudu u jednoho smartphonu a žádnými jiným kabelem (všechny dražší, značkové , plnohodnotné, thunderbolt) ne? Když ten kabel vlastně má méně features a cenu než kterýkoliv jiný,.


a řečnická otázka, pokud propojím 2 androidy přes usb C (ale klidně otázka platí i pro iphony), podle čeho se určí, který který bude nabíjet?

12
Hardware / Připojení MTP - spadne aplikace galerie
« kdy: 14. 04. 2024, 20:16:52 »
Když připojím MTP zařízení k lineage OS 18 a dám  rolovátka zobrazit soubory, nabídne mi to něco nazpůsob "Otevřít v " ( i když se nejedná o soubor) - MTP host nebo galerie. Dám galerii ale v zápětí seukáže WPoC (White  Popup Of Crash), ž aplikace Galerie spadla. Kde je problém, jak to zprovoznit?
V Soubory jde normálně prohlížet složky a soubory dané jednotky

13
Server / Hledám odchozí SMTP server s těmito funkcemi
« kdy: 13. 04. 2024, 15:56:25 »
Hledám mail server pro odesílání mailů. (Tzn. že já se tam autentizuji pod svým jménem a heslem, případně se tam mohu protunelovat přes VPN). 

S těmito požadavky:
-aby uměl přímo doručit mail( s Copy,Bcc více adresáty atd) a nebo "passnul peška"  dalšímu odesílajícímu serveru - v tomto případě i tu druhou komponentu
-detekce veřejné IP adresy (může se měnit) serveru - v tom případě zastavit odesílání (protože se musí aspoň vygenerovat A záznam před pokračováním v odesílání)+ nějak notifikovat, případě odeslat přes upstream SMTP server (tam totiž mám měsíční limity)
- něco-list cílových domén, kam nelze doručovat přímo (jistí mail provideři razí politiku "nulové tolerance"- takže tam téměř není možné doručit mail bez splnění ultrapřísných kritérií; vrací 554 hned na začátku komunikace)
-fronta

14
Software / Ctrl+U v Chrome místo zdrojáku zobrazí duplikát
« kdy: 19. 03. 2024, 21:16:11 »
Otevřu si v chromiu stránku https://itnext.io. Dám Ctrl+U, ukazuje se animace nového tabua na chvíli problikne ERR_TOO_MANY REDIRECT. V něm se mi ukáže ta samá stránka, ale v adresním řádku je view-source:https://itnext.io/?gi=94e...4e17 ... Klikat na odkazy jde, ale co je to za hack stránky???
Všiml jsem, si ,že stránky porušíjí GDPR stejně jako seznam, tím, že tajně přesměrovávají (a uživatel si toho těžko všimne) na https://medium.com/m/global-identity-2?redirectUrl=https%3A%2F%2Fitnext.io%2F současně tam tam probíhá nastavení cookie. Neměl bych problém cookie zakázat na medium.com, jenže těžko si toho všimnu, pokud přesměrování nijak není vizuálně vidět a dopředu to nevím

:Jde o stránky na plaformě medium

Jde nějak přinuti chromium, aby skutečně bránil otevřít zdroják a

Zkoušel jsem to ve dvou verzích chromiu, novější verze se chová stejně, jen s tím rozdílem, že v adressbaru není view-source

15
Překvapila mě divná věc na LineageOS(Androidu (AOSP)). Mám roky nainstalovaný telegram  poslední rok jsem si začal všímat, že aplikace běží(není v přehlídce aplikací podle screenshotu s ikonkou) bez okenně(ale při vlastnotech aplikace je aktivní tlačítko Vynutit ukončení)

Jenže uplně  neplánovaně jsem přišel na to, že (i když je ukončena Vynutěním), tak při zapnutí Bluetooth seTelegram FOSS zapne, protože mi před půl hodinou někdo psal . A jelikož neběžela, tak mi nepřišlo nic (to mi nevadí, proto jsem ji ukončil).a ukázalo se mi oznámení o zprávě.
Ale co způsobuje, že při zapnutí Bluetooth se zapne a aplikace Telegram?
↑↑ Jednoduchá otázka.

Mimochodem: Ve vlastnostech aplikací nemám možnost Deaktivovat. Proč to tam není? V některých verzích androidu(a nebo se to ukazuje u jiného seznamu/typu jako systémové aplikace/součástúslužby)   jsem to viděl (znak přeskrtlý kružnice. Jak takovou aplikacei dočasně zakážu, když tam tlačítko nemám.

Pro jistotu jsem se podíval jaká má oprávnění: Mikrofon, Fotoaparát, Soubory(a média)

Stran: [1] 2 3 ... 10