Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - pmensik

Stran: 1 [2]
16
Hardware / Re:Firma pro skládání serveru
« kdy: 21. 06. 2021, 15:20:31 »
Nejspis by me to bavilo, ale vubec na to bohuzel nemam cas, tak to milerad prenechavam odbornikum :-)

17
Hardware / Re:Firma pro skládání serveru
« kdy: 21. 06. 2021, 15:09:04 »
Ahoj, díky za odpověď. Co bych potřeboval nejprve (další servery budu řešit až posléze a tam například přichází do hry Intel SGX), tak je server, který splňuje tyto požadavky.

https://docs.solana.com/running-validator/validator-reqs

V zásadě k tomu asi není tolik co dodat, možná jen ze zkušenosti s provozem na dedikovaném serveru opravdu dost záleží na rychlosti disků. Zálohování potřeba není, server si zvládnu spravovat i monitorovat sám a ideálně bych jej chtěl housovat v Brně (i když je to asi jedno, ale když už si kupuji server, tak chci mít pocit, že jej mám fyzicky blízko :-D). Systém samozřejmě Linux, disky teda 3x - 2x po 1 TB a jeden na OS. Podstatná je tady (dle mého názoru) deska - měla by podporovat rozšíření RAM (základ stačí 128 GB) a případné přidání GPU. Cena - upřímně netusím, rád si nechám udělat nabídku a můžeme se o tom více pobavit :-)
Co se týče 1U vs 2U, tak to jsou přesně věci, které si rád nechám vysvětlit jak fungují:-)

To by byla první věc, v případě úspěšného nasazení mám v plánu koupit další 1-2 servery, kde už budu provozovat klasický virtuál (nebo Docker, ještě jsem se nerozhodl) a kde bych rád měl zhruba 5-8 aplikací z nichž každá si vezme 2-4 jádra plus 8 - 32 GB RAM. Ideálně i s podporou Intel SGX, ale konkrétně se pobavíme časem až po postavení prvního serveru.

18
Hardware / Firma pro skládání serveru
« kdy: 21. 06. 2021, 12:31:46 »
Zdravím,

potřeboval bych poradit někoho v ČR pro skládání serveru - jsem spíše programátor a hardwaru rozumím jako koza petrželi, takže ideálně i někoho, s kým můžu probrat požadavky, kdo rád poradí a pomůže s výběrem komponent. Super by bylo, kdyby firma dokázala sehnat i "exotičtější" věci typu procesor Threadripper od AMD či procesory od Intelu podporující SGX (ale úplně na tom nelpím).
Zatím mám pouze zkušenost s czech-server.cz, kde jsem byl po pár emailech odkázán na katalog a ať si z něj sám vyberu. Tak tohlě přesně nechci, budu rád, když se daná firma o mě trochu "postará" a s výběrem komponent mi pomůže.
Díky moc za Vaše rady!

Stran: 1 [2]