Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Adolf Shitler

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18
61
Sítě / Re:Wifi cez 4 pokoje
« kdy: 10. 10. 2021, 07:26:55 »
Toto fungovat zcela jistě nebude. Extender potřebuje poměrně silný signál, aby byl schopen ho poslat dál a pokud je signál na hranici použitelnosti, tak si s ním extender prostě neporadí. Buď tam natáhni UTP, kup AP a je vše vyřešeno, anebo zkus Powerline, kde je taky celkem velká pravděpodobnost úspěchu. Hledat levná řešení v podobě extenderu za pár stovek k cíli nevedou.

62
Sítě / Re:Wifi cez 4 pokoje
« kdy: 09. 10. 2021, 12:01:30 »
Podle dotazu lze usoudit, že to bude nějaký studentík na pokoji a tahat kabel mu asi pan domácí nedovolí, takže tuto cestu bych zcela vynechal (i když je samozřejmě nejlepší). Kromě čistě WiFi přenosu je ještě varianta v použití Powerline, např. model s WiFi TP-Link TL-WPA7517KIT.

63
Sítě / Re:Návrh internetové sítě
« kdy: 08. 10. 2021, 18:01:03 »
Tady je pak ještě otázkou, jestli tomu řediteli stačí, že ty počítače vidí aktivní v síti (zatímco ostatní v síti jeho počítač nevidí), anebo se bavíme o "vidění" ve smyslu toho, že u těch počítačů může znát i obsah (složky, soubory). Je to skutečně dost nepřesné zadání a možná ani autor toho úkolu sám dost dobře nechápe, jak se věci mají...

64
Sítě / Re:Návrh internetové sítě
« kdy: 08. 10. 2021, 17:01:54 »
Nejlepší bude, když tady vylepíš přímo zadání toho úkolu (ideálně scan a ne vlastní podání).

65
Sítě / Re:Návrh internetové sítě
« kdy: 08. 10. 2021, 14:50:17 »
"Vidět do okolních počítačů" až tak nesouvisí s návrhem sítě samotné, tam jde hlavně o přístupová práva.

Jinak si natáhni ke každé zásuvce s RJ45 samostatný kabel někde z místnosti, kde bude server (resp. switch) a patro bez kabelu můžeš pokrýt třeba pomocí Ubiquiti UniFi. IPv4 ti pak obstará router a samozřejmě i tvůj ISP.

66
Sítě / Re:Návrh internetové sítě
« kdy: 08. 10. 2021, 14:26:29 »
Co má ten ředitel vlastně vidět v okolních patrech? A co nemají vidět ti ostatní? Je to nějak nesrozumitelně podané...

67
Sítě / Re:Jak řešit internet v malém městě? 50mbps
« kdy: 08. 10. 2021, 13:31:54 »
OK, ale prisaham, ze presne stejnou argumentaci jsem slysel v dobe nastupu ISDN. Od uzivatelu dial upu s 56 kbit/s (ci kolik, kdo si to ma pamatovat)

P.S. mluvim o rychlostech pred ISDN, jasne ze ISDn ma 64 nebo 2xB= 64 plus u nekterych firem permanentni D kanal s 9

BTW v te dobe jsem jako icar platil 6500 na mesic za 300 kbit  bezdatove pojitko od Telenoru. bohuzel mi to rusily holuby.


@ PanVP Ty seš opravdu komik, jen co je pravda. Kromě toho, že víš úplný houno o tom, jak to funguje venku, tak si ještě naivně myslíš, že nějaký ISP bude investovat do toho, aby pokryl každou zadnici rychlým netem a náklady se nikdy nevrátily. Nemluvě o tom, že spousta userů vůbec rychlý net nechce, protože ho zkrátka nepotřebují. TV si vyřeší satem nebo pozemákem, Netflixy apod. kraviny je nezajímají a na poštu a web s občasným sledování YT klidně stačí pár Mbps.
A splácávat zde nějaké firemní použití je pak úplně mimo, protože firmy si to musí řešit zcela jinými tarify, než jsou ty home :P
Jestli máš auto, které jede 250 km/hod. nebo auto, které jede 300 km/hod., to je ti na D1 prd platné, protože tam sotva využiješ něco s maximálkou 200 km/hod. A to stejné je u rychlosti netu.
Ono je dobré občas opustit virtuální bublinu člověka z IT, který žije jenom tím, jak je pro všechny okolo net alfou a omegou všeho, jak musí být všude optika a Gbps rychlosti, jak useři tráví čas jenom sosáním TB souborů apod. Reálný život vypadá skutečně poněkud jinak :)

68
Sítě / Re:Jak řešit internet v malém městě? 50mbps
« kdy: 08. 10. 2021, 10:18:01 »
@ PanVP Ty seš opravdu komik, jen co je pravda. Kromě toho, že víš úplný houno o tom, jak to funguje venku, tak si ještě naivně myslíš, že nějaký ISP bude investovat do toho, aby pokryl každou zadnici rychlým netem a náklady se nikdy nevrátily. Nemluvě o tom, že spousta userů vůbec rychlý net nechce, protože ho zkrátka nepotřebují. TV si vyřeší satem nebo pozemákem, Netflixy apod. kraviny je nezajímají a na poštu a web s občasným sledování YT klidně stačí pár Mbps.
A splácávat zde nějaké firemní použití je pak úplně mimo, protože firmy si to musí řešit zcela jinými tarify, než jsou ty home :P

69
Studium a uplatnění / Re:Práce na OSVČ a dovolená/benefity
« kdy: 06. 10. 2021, 09:33:01 »
Pokud fakturuješ víc subjektům
tohle je samo o sobe irelevantni pokud bude mit napr 90% prijmu z jedne firmy tak tech 10% muze dat sto subjektum a nebude mu to nic platne

a práce provádíš na základě smluv o dílo, tak nějaký údajný švarcsystém vůbec neřeš, protože se o něho nejedná ani omylem.
to taky neni tak uplne pravda. pokud to naplni ty znaky tak je jedno jakou maji smlouvu.
Pokud provádíš práce pro víc subjektů, tak tě nikdo nemůže nutit k pracovnímu poměru. Už proto ne, že pracovní poměr bys uzavřel pouze s jedním ze subjektů, ale ne se všemi, resp. mimo ten hlavní by byla nejspíš překážka v tom, že by zaměstnavatel nesouhlasil z důvodu konkurenčních, abys pracoval i jinde. Toto by stát na nějaký švarc prostě neuhrál.

70
Studium a uplatnění / Re:Práce na OSVČ a dovolená/benefity
« kdy: 05. 10. 2021, 18:54:35 »
Obvzlášť, když ještě občas fakturuju dalším subjektům a dělám full-remote, takže švarc by tam nastat neměl?
Pokud fakturuješ víc subjektům a práce provádíš na základě smluv o dílo, tak nějaký údajný švarcsystém vůbec neřeš, protože se o něho nejedná ani omylem. Ona totiž i státní správa má v tomto máslo na hlavě, protože spousta IT techniků na IČ dělá třeba pro úřady pravidelnou správu jejich systémů, což by se jako švarc klidně brát dalo (a nebere).

71
Hardware / Re:Balíčky z Aliexpresu
« kdy: 03. 10. 2021, 19:13:20 »
Ali taky není prodejce, ale jenom pasák, to bych neřešil. Popsal jsem svoji zkušenost, kde ani u eBay a ani u Amazonu po mně nikdy v ČR už nic nechtěli (jenom pro úplnost, všechny platby přes Paypal), zatímco u Ali z Číny už bohužel opruz a poznání, že dokud si to Ali neošetří ku prospěchu zákazníků, tak tam nemá smysl nakupovat (aspoň tedy u mě ne).

72
Hardware / Re:Balíčky z Aliexpresu
« kdy: 03. 10. 2021, 17:11:37 »
Aliexpress měl s předstihem hotovou integraci DPH, takže je to teď naopak úplně bez problémů. Cokoliv objednáš, dorazí bez průtahů. Samozřejmě neschopnost lokální buňky české pošty platí stále.
Mělo by to tak být, ale skutek utek. Už u třech takto deklarovaných zásilek mně emailem dorazil požadavek od České pošty na vyplnění celního formuláře s doložením kupní ceny, popisem zboží, zařazením do jakési kategorie a spousta dalších pitomostí. A samozřejmě s tím, že pokud se nechám od ČP zastupovat v celním řízení, tak jí zaplatím 2 stovky. Tak jsem to hodil za hlavu a zásilky si mohou strčit kam Slunce nesvítí (naštěstí to bylo vždy zboží do stovky Kč).
Jediné spolehlivé eshopy jsou eBay a Amazon, tak vždy všechno přičtou k ceně a komplet vyřídí, mně dojde už jenom zásilka. A pak při nákupu z Ali ze zemí EU, např. Polska (nejčastěji), tam taky vše OK.

73
Hardware / Re:Televize na monitoring
« kdy: 27. 09. 2021, 08:19:36 »
Jedině, a to používají vietnamci, že mají nějakou jejich firma která jim dá papír - protokol o odborné demontáži TV tuneru. A tím se toho zprostí, ale musí napsat to čestné prohlášení na ČT.
To je urban legend, protože zákon žádnou takovou možnosti nepřipouští a naopak doslovně říká, že se musí platit i v případě, kdy si poplatník upraví zařízení k jinému účelu. Neplatit lze pouze, pokud se nejedná o zařízení určené k reprodukci TV (tedy monitor bez TV tuneru, případně projektor).

74
Hele, ty VP joudo - když už něco cituješ, tak to aspoň dokonči, protože to pokračuje:

"Pokud nic z toho není možné, lze doručit výpověď zaměstnavateli prostřednictvím pošty. Samozřejmě doporučeně, s dodejkou čili tzv. na doručenku, přičemž musíme zaměstnanci připomenout, aby si neopomněl uschovat kopii výpovědi a podací lístek a – až mu jej pošta doručí –, také útržek doručenky (dodejky). I zaměstnanec tedy může využít služeb provozovatele poštovních služeb, tedy poslat výpověď poštou."

Pro jistotu odkaz na státní subjekt ČSSZ, kde to máš uvedený a snad už přestaneš trolit a psát pitomosti: https://www.cssz.cz/documents/20143/186336/NP_12_2019_14-20.pdf/877cd38a-0a1f-1bf8-3729-1adf8a22c726

75
Vypoved postou dorucene s dodejkou nebo mailem nebo obojem absolutne nestaci. Nebezpecne ho pletes.
Tedy pokud ho budou chtit buzerovat.

Vim to 100%, protoze jsem s tim letos narazil a vymachaly mi v tom cumak.(umyslne "y").
Kvuli tomu jsem si potom i hledal prislusnou formulaci a potvrdila mi to..

Výpověď stačí poslat poštou doporučeně s dodejkou (případně datovou schránkou, pokud ji dotyčný má zřízenou a zaměstnavatel má povolený příjem poštovních zpráv) a je jistota, že nebudou potíže.
V tomto případě to pleteš ty, protože zaměstnanec výpověď poštou dát klidně může (pouze opačně je to horší). A že z tebe někdo udělal trubku na to žádný vliv nemá. O emailu jsem pak vůbec nic nepsal, tak to sem netahej.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18