Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - OnWeather

Stran: [1]
1
Vývoj / Re:Domácí meteostanice
« kdy: 06. 12. 2020, 13:07:27 »
Jak zde někdo psal, na hadex.cz seženeš srážkoměr i měřič větru. Já tam taky kupoval a se svou meteostanicí jsem od loňska plně spokojen. Rychlost a směr větru a srážkoměr mám na střeše, kde data sbírá arduino nano. Data bezdrátově posílá přes HC12 do centrálního ESP32. Druhý bezdrátový modul měří teplotu a vlhkost s dost přesným senzorem SHT35, data opět sbírá arduino nano a posílá přes HC12 do ESP32. Modul je umístěn na studni a abych tam nemusel tahat napájení, mám tam solární panel s nabíjecím modulem, který nabíjí baterii 18650.
ESP mám na wifi a veškerá naměřená data si posílám do telefonu přes aplikaci Blynk.

K těm čidlům teploty a vlhkosti:
zkoušel sem různé, DHTxx jsou dostačující v určitém rozmezí teplot, pak nesmyslne kecaj a doba vycitani je šílená. Další čidlo bylo HTU21D, to fungovalo skvěle, dokud teploty neklesly pod 3°C, kdy vlhkost byla pořád 100% a mlha nebyla - nevím, jestli nebyl problém někde v knihovně nebo vadný senzor, neměl sem zrovna čas to zjišťovat. Nakonec mám SHT35 od silicon Labs a jsem s ním velmi spokojen. Je sice dražší, ale nakonec na Alli sem ho sehnal za cca 150Kč.

Stran: [1]