Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Malyrad

Stran: [1]
1
Sítě / Re:Konečně větší upload
« kdy: 30. 04. 2021, 17:00:29 »
Díky moc za komentáře. Právě jsem si nebyl jistý, jestli se musím nějak registrovat, nebo mi to CETIN nějak žařídí sám do sebe. Takže jsem rád, že řešit nemusím nic.

2
Sítě / Konečně větší upload
« kdy: 29. 04. 2021, 09:37:29 »
Konečně! Po x letech urgencí jsme se snad konečně dostali a v CETIN zvyšují poměr download upload ze současných 10:1 na 5:1. Takže u 100 download je to 20 upload. Budete to někdo řešit?

3
Zdravím,

s 5G osobní zkušenost nemám, ale k vaší situaci mě napadá ještě jedno řešení. Zkuste se podívat na zrychlujemecesko.cz. Pokud k vám vedou dráty od CETINu, tak uvidíte, jaká je dostupná rychlost a jací operátoři jsou u vás dostupní. Pokud je max 20 Mb/s zkuste se zeptat na bonding. Jde o zdvojení párů vedení a dostanete se na až dvojnásobnou rychlost, když jde vše dobře.

4
Sítě / Re:Vybudování vlastní optické přípojky
« kdy: 26. 01. 2021, 23:11:38 »
Díky za info. Já to budu zkoušet taktéž, DSLAM je doslova přímo před barákem a je opřený o plot pozemku (plně vlastním), takže by to mohlo být o řád levnější... :) Teď se snažím dohledat koho kam vlastně kontaktovat, mapu mi poslali...
Ozvěte se na e-mail zrychlujemecesko@cetin.cz. Tam vám napíšou, jak je realizace možná i odhad ceny.

5
Sítě / Re:Má 365internet nedostatečný peering?
« kdy: 19. 12. 2020, 11:35:21 »
Zdravím, měl bych takový dotaz, mám DSL připojení přes 365internet, rychlost 250/25Mbps a poslední dobou jsem si všimnul, že na většině měřičů rychlosti to měří čím dál méně (kromě speedtest.net při výběru doporučeného serveru).
Např. včera jsem to zkoušel několikrát po sobě v cyklech a výsledek byl cca:
speedtest.net (server jmnet) rychlost cca 170Mbps
cesnet.cz - rychlost cca 50-70Mbps
dsl.cz - rychlost cca 30-40Mbps
Podobných výsledků jsem dosáhnul už víckrát, včera jsem se pro zajímavost připojil vzdáleně na PC do práce, kde je DSL od Tmobile s rychlostí 60/10Mbps a když jsem ve stejnou chvíli zkusil měřák na dsl.cz, tak tam naměřil v pohodě těch 60Mbps. A třeba před půl rokem, když jsem na tom domácím DSL zkoušel ten cesnet.cz, tak běžné výsledky byly kolem 150-170Mbps, nyní jsem rád, když to naměří 100Mbps, často i jen kolem 50Mbps.
Dá se z tohoto usuzovat, že ten peering 365internetu je nyní nedostatečně dimenzovaný? Protože na DSL lince by problém neměl být, když to na tom speedtestu naměří 170Mbps...

Tu vyšší rychlost mám víceméně proto, když občas potřebuju rychle stáhnout nějaký větší objem dat, ale když to pak tahá stejně jen 50Mbps, tak ten vyšší tarif asi platím zbytečně...

Já bych zkusil i měřák přímo na webu CETINu - https://zrychlujemecesko.cz/meric-rychlosti. Ale jinak bych se hlavně obrátil na nějaký support operátora, jestli k tomu mají nějaké vysvětlení.

6
Sítě / Re:Zkušenost s Terminátorem
« kdy: 16. 11. 2020, 22:23:51 »
ja mam stesti, ze ustredna na kterou jedu je nejaka nedomrla, uz minimalne 3x se v tom hrabal Cetin a jako vrchol slavy ji zacatkem prosince na cely den odstavi kompletne. OK, pominu li tyto chyby zpusobene ustrednou, jede mi celkove sluzba v pohode, kolisani rychlosti tam nejake je ale nestoji to za rec, stale se drzime okolo 90% psaneho maxima. Me uz rychleji nedoda pripojeni nikdo, nikdo neumi vic jak 100M, ja uz cekam jen na optiku. Pripadnym vahajicim bych ale Terminator doporucil, je to jediny a funkcni zpusob jak zrychlyt VDSL.

Tak snad ta odstávka aspoň pomůže. Ale jinak mám radost, že se vám rychlost drží takhle celkem vysoko. A s Terminátorem s vámi plně souhlasím.

7
Sítě / Re:Zkušenost s Terminátorem
« kdy: 12. 11. 2020, 20:16:44 »
chleba se zacne lamat az se svatkama, proste v dobe x dnu volna. Pak se teprv uvidi jakou podporu dovede poskytnut Cetin, nebo jestli to bude jak u UPC, 23.12. se ti vysral modem a vymena naplanovana na 5. ledna, driv proste termin neni. V tu dobu proklinas vsechno a se zlobou premyslis vazne o odchodu na VDSL i za cenu zpomaleni, protoze VDSL modem si muzes koupit za litr, dat ho do skrine a pouzit kdykoliv ty budes chtit. To blbe UPC ti ani nahradni modem neproda a bojim se ze i kdyby sis chtel koupit svuj Terminator, ze taky nepochodis... Jak rikam, 50% sluzby tvori jeji bez/problemovy bezny chod a zbytek pripadny servis.

Tady asi bude i záležet hlavně na operátorovi, kterého máte. Ale přes Vánoce to bude s podporou všude složité. Já to musím zaklepat, ale bonding mi zatím šlape, tak to letos přes svátky snad zvládnu bez poruchy.

8
Sítě / Zkušenost s Terminátorem
« kdy: 09. 11. 2020, 22:00:03 »
Co říkáte na Terminátora od CETINu? Sice je to prý hlavně "Speciální zakončení sítě" podle nich, ale za mě hlavně díky bondingu má své plus. Z původních plus mínus 33 Mb/s download a kolem 3 upload se teď dostávám klidně přes 60. Jasně, optika nebo aspoň třeba 200 Mb/s, ale co si budem, v tom našem zapadákově (zlínský kraj) nic lepšího (zatím) není. Co vy, jak jste na tom? Terminátor a bonding ano/ne?

9
Sítě / Re:Cetin - nefunguje hledání na zrychlujemecesko.cz
« kdy: 09. 11. 2020, 21:34:07 »
Tak nějak brouzdám v té karanténě po fórech a náhodou jsme narazil na tohle. Tak doufám, že nejdu úplně s křížkem po funuse :) Taky mi mapa jednou blbla, ale když jsem psal CETINu na FB poradili mi, abych si smazal v prohlížeči cookies a pomohlo to.

10
Sítě / Re:VDSL bez modemu
« kdy: 31. 10. 2020, 15:36:58 »
Oproti CETIN variante se lisi hlavne konektorem (6p4c varianta z volneho trhu resp. 8p4c z distribuce CETINu).

Bezny IT smrtelnik ma jedny RJ45 kleste pro 8p konektor.. tak bych videl ten CETIN jako vyhodnejsi, ne?

Zdravím, já bych šel určitě do Terminátora od CETINU. Zatím ho mám sice jen pár měsíců, ale jak uvádí, že je vyladěný přímo na jejich síť, tak to bude asi pravda. Nemám s ním za tu dobu žádné problémy a všechno funguje jak má.

11
Sítě / Re:O2 xDSL IPv6 veřejná IP
« kdy: 05. 10. 2020, 15:56:59 »
Takže buďto jsem něco přehlédnul, nebo je O2 vysoce pokrokovým, bezkonkurenčním, moderním, perspektivním poskytovatelem.
Ano, toto je dlouho známá věc. Přes všechny očividné nevýhody se jich drží spousta zákazníků. Možná nevědí, že vedení už patří CETINu a ten nabízí stejné podmínky pro všechny operátory, nebo jsou vázáni kombinací s mobilními tarify či automaticky obnovovaným závazkem.

Na druhou stranu, O2 zatím nemělo tak zásadní problém s nefunkčností IPv6, který u T-Mobile trval přes půl roku: https://www.lupa.cz/clanky/t-mobile-mel-vazne-problemy-s-ipv6-na-dsl-sluzbach/

Něco podobného jsem s CETINem už také řešil. A napsali mi, že fungují jako velkoobchodní hráč, který spolupracuje se snad dvaceti operátory. A měli by k nim, jak říkáte, přistupovat stejně. Řešit všechny konkrétní parametry pak mám přímo s poskytovatelem, se kterým jsem podepsal smlouvu.

Stran: [1]