Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - registrovany123

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28
46
Já si třeba neumím představit, že bych jel někam do ciziny pracovat v IT, a odtrpět tam i jen pár let. A asi nejsem sám, protože jak říkám nikdo to v mém okolí neudělal - dodávám že v IT, kuchaře nebo různé dělníky nepočítám. Ono kontakty na lidi z ČR taky nejsou bezcenné, nebo to že pracuješ ve městě, kde potkáváš ve firmách lidi kteří byli třeba tví spolužáci atp.

47
Řekl bych, že objektivně vzato takových lidí není hodně - a když ty jich znáš hodně, tak jsi asi... co jsi? Prostě z nějakého ne úplně typického prostředí. Jasně že někdo může zajet někam do ciziny pracovat, udělat si tam kontakty a pak to udělat jak tvojtatko. Ale bavíme se tady o řekněme 5% lidí v IT, možná ani to ne.

48
Jo, no věřím, že to je možné, ale je tam ten faktor toho, že jsi jel do Austrálie a tam sis udělal kontakty. Tak z lidí kolem sebe, teda alespoň vývojářů, neznám a asi jsem nepotkal nikoho takového. Neříkám, že to nejde, určitě to jde, ale já nikoho takového neznám. Je to taková oblast protichůdných požádavků, být dobrý vývojář, dobrý technik, a zároveň dobrý v komunikační a prezentační oblasti. Není moc takových lidí.

49
Všichni na Root.cz mají tolik peněz, a pak se podívám na lidi kolem sebe, a ti tolik peněz většinou nemívají. Já se tu dívám na firmy v ČR remote, a ty kolikrát mi příjde mají problém i s 6000MD a ani se nespokojí s 8h prac dobou. Pak nastane problém, že člověk do nějaké takové firmy nastoupí, teamleadova manželka je shodou okolností fakturantka, a má o problémy postaráno. Nemluvě o tom, že v MD světě si lidi nechají neskutečně strát na hlavu a nechávají se oškubávat, takže potom zase tak zásadní rozdíl mezi MD a HPP není. V takovém Unicornu, který v tomhle režimu jede snad komplet, tak mají senioři i tak 4k / MD. Na lidi totiž někdo z managementu "hukne" že má moc, zatlačí na něj, člověk se nechá, protože spousta lidí si ani neumí spočítat důchod apod věci.

Jo když je někdo z Prahy, tak může jít za 8k a víc pracovat třeba do banky a podobných, kde chtějí aby se tam člověk alespoň 1x za týden ukázal, ale mi to za to dojíždění nestojí. Tak poslední šance je remote práce přímo do zahraničí. Uvidíme.

50
Jasne ze to je mozne ... ja robim zo Slovenska pre jednu firmu v SV a ako vychodoeuropanovi mi dali 165K USD rocne.

Inak ludi z Apple mam "na drate", su to kvalitni programatori, kazdy jeden z nich co pozeram co robia (a ako) ... kod ako vino co ma hlavu a patu. Tie peniaze su zasluzene.

Ale remote to nemáš, musel jsi se tam přesunout, že? Tak já bych potom počítal, kolik tě vyjdou náklady na živobytí, kolik ty sám si ceníš toho, že nemůžes být doma na Slovensku mezi svýma, ale místo toho jsi v SV. A potom bych se podíval, kolik člověk dostane v Praze, dobrý senior může mít přes 10000,- MD (o ostatních výhodách pomlčím).

51
Vývoj / Re:Ceník Google Search Api
« kdy: 10. 05. 2023, 23:53:55 »
registrovany123: Diskutujte slušně a neurážejte ostatní diskutující. Pokud se vám nelíbí jejich odpovědi, kladete špatné otázky.

Pardon, nechal jsem se unést, když jsem tu viděl narážky těch 3 šoustů, kde ani jeden z nich beztak s Google Search Api nedělal, nevěděl k mému dotazu ohledně ceny nic relevantního, a přesto se cítili dostatečně erudovaní mě poučovat o tom, že i v Indii vydělávají více než 15 dolarů za den. Příště když narazím na Root.cz na dalšího takového šousta co ví ohledně mé otázky prd, tak se budu držet více na uzdě.

52
Vývoj / Re:Ceník Google Search Api
« kdy: 09. 05. 2023, 11:51:49 »
Já se tu neptám na to kolik vydělávají děti v Indii ty trumpeto, já se tu ptám, jestli to opravdu stojí 15$ udělat 3000 search quesries na google. Když nevíš, tak neodpovídej.

parafrázoval bych ti to, když neumíš, tak nediskutuj.

Co to tady remcáš za nesmysly.

53
Vývoj / Re:Ceník Google Search Api
« kdy: 09. 05. 2023, 08:42:40 »
Já se tu neptám na to kolik vydělávají děti v Indii ty trumpeto, já se tu ptám, jestli to opravdu stojí 15$ udělat 3000 search quesries na google. Když nevíš, tak neodpovídej.

54
Vývoj / Ceník Google Search Api
« kdy: 08. 05. 2023, 10:33:16 »
Zdravím,
potřebuju si napsat v pythonu script který vyhledává nějaké věci na google. Zprovoznil jsem si Custom Search JSON API a teď vidím, že je tam limit jen na 100 hledání za den.

Tak se dívám kolik stojí více hledání, a vidím že 1000 hledání za den vyjde na 5$:

https://developers.google.com/custom-search/v1/overview

To jako je myšleno vážně? Potřebuju jen prohledat pár vecí přes google, je to asi 3000 hledání, většinou to co potřebuju je hned v prvním linku ve výsledku. To mě jako opravdu vyjde 15$ udělat 3000 hledání přes Google? To jsem si ani ten script nemusel psát, to tam raději nastrkám ručně ty linky.

Mám v AWS cloudu microservice rozjetou v EC2 a stojí mě nějakých 5 dolarů měsíčně, a jede nonstop.

55
Já už o takovém sdružení přemýšlel, nevím proč žádné nemáme.

Sdružování tady tak trochu probíhalo na Root.cz, ale od té doby co to koupil další majitel tu nějak přituhlo.

56
Nene... byli to regulerní zaměstnanci pracovních agentur, a ty je prodávali do firem. Body shopping, ale v rozsahu obludně větším, než se s tím člověk potká v českým čr.
Přesně tak - a důvod je  naprosto stejný jako ten, proč je v DE ve firmách mnohem víc aut na operativní leasing než u nás... Auto v majetku a zaměstnanec "ve stavu" jsou prostě drazí...

Nevyplatí když to auto plánuješ mít 10 let, jako my tady v ČR. Zdažli to neplatí i u zaměstnance.

57
Jo, s remotem ta samá zkušenost, je velice málo nabídek na remote. Já už dneska než abych jezdil někam do Prahy byť i jen 1x do měsíce, tak raději zůstanu pracovat v mém městě - pokud budu muset docházet. Spokojím se s nižším platem, výměnou za klid. Aspoň nebudu muset chodit mezi pražáky a poslouchat skryté narážky.

Přijde mi to trochu škoda, protože umím pracovat dobře a kvalitně, i agilně je-li potřeba. Bohužel firmy mají asi hromadu peněz, když to neocení a vymýšlí si.


58
Hele ale na tom xing.com je to to same, tzn. kdyz dam freelance tak je jen 15 nabidek prace, a to nemluvim o tom ze vsechny jsou psane v Nemcine.

59
Studium a uplatnění / Re:Plat programátora
« kdy: 28. 04. 2023, 00:45:42 »
Hele kdyz uz jsme u tech HR, maji ruzne HRky a personalni agentury nejaky sdileny system, kde sdileji info o vyvojarich? Jako o "potizistech"?

60
Občas tady čtu, že někdo má zákazníky v Německu. Podíval jsem se na nabídky práce na linkedin.com u nás a v Německu, a např. pro keyword "java spring" je u nás 10% nabídek na contract, kdežto v Německu je to prakticky 0%, resp. jen 34 nabídek pro celé Německo.

Tzn. takovéto, že Němci si potrpí na přísné dodržování zákonů, platí?

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28