Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - registrovany123

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 30
31
Vývoj / Re:Jak v Reactu řešit null hodnoty na inputu?
« kdy: 14. 03. 2024, 14:20:25 »
Jo ještě se to dá zkrátit jen na tohle, to už je přijatelnější:

Kód: [Vybrat]
<input type="text" value={items[index].hodnota || ""} />

32
Vývoj / Jak v Reactu řešit null hodnoty na inputu?
« kdy: 14. 03. 2024, 14:03:38 »
Řeším takový problém v UI a říkal jsem si, že zkusím štěstí tady, třeba se tu najde nějaký šikovný frontendář.

Problém je teda ten, že API v backendu vám vrací array nějakých objketů, a vy je přímo tak jak přišly renderujete do tabulky.

No a jaksi backend, když má nějaký atribut s primitivním dat. typem, tak prostě vrátí null, a nikoliv empty string, když ta hodnota není přítomna. A když je něco zase list a ten není přítomen, tak vrátí null, a ne empty list.

Když je potom null atribut dán přímo jako input value do nějakého html tagu, tak to vypíše warning do konzole:

Citace
Warning: `value` prop on `input` should not be null. Consider using an empty string to clear the component or `undefined` for uncontrolled components.

Takže otázka je, co s tím. Nepovažuju za správné řešení modifikovat backend, aby nepoužíval nully. A zároveň nechci všude chekovat null na frontendu:

Kód: [Vybrat]
<input type="text" value={items[index].hodnota ? items[index].hodnota : ""} />

Tipuju že nějaké kloudné řešení na to neexistuje. Já jinak nechám vypisovat ty warningy, nechci to totiž řešit ani jedním způsobem.

33
Ale to be honest, vypadá to sice pěkněji, ale když to víc prozkoumám, ty větší ikonky se podepsaly na tom, že některé důležité jiné ikonky jsou schované v rozbalovacím třítečkovém menu. Takže nevím nevím jestli tohle chci používat.

34
Zdravím,

už jste viděli nový Pycharm? Nevím, jestli se to týká i IntelliJ, tu mám pořád starší, ale nový PyCHarm je nějaký wow. Tak si říkám, jestli to je pořád Java Swing, nebo už je to něco jiného.

35
/dev/null / Re:Youtube - level žumpa
« kdy: 28. 11. 2023, 14:07:04 »
Hele ono jako ten Youtube bych třeba i zaplatil, ale já jim z to nebudu platit 300,- Kč, to prostě neexistuje. Ono nejde jen o Youtube, ale i na Facebooku po vás chtějí 250,- Kč, už platím za iTunes to je snad nějakých 200,- Kč měsíčně, pak za cloud, za MS Office, z iDnes, no ještě další různé paušální poplatky by se našly. Za AWS.

Já tady přemýšlím, jak na paušální poplatky snížit, jak ušetřit 500,- Kč abych neměl tak vysoké měsíční náklady.

Kdyby Youtube byl za 150,- Kč měsíc tak to beru. Ale nebudu za to platit 300,- , tuhle částku platí amíci. Češi pokud vím nedostávají za českojazyčná videa tolik peněz jako amíci, tak nevím proč bych já měl platit tolik peněz paušální poplatek, ať si to strčí někam. U mezd rozlišují jestli si CZ nebo USA, ale když tě jdou zkasírovat tak nerozlišujou.

36
/dev/null / Re:Youtube - level žumpa
« kdy: 28. 11. 2023, 07:40:26 »
Podobná zkušenost, ale s jinými streamy. To byla šílenost, navíc mi přišlo, že majitel účtu snad přišel na způsob, jak mít u videa miliony shlédnutí. Kdyby tam byl Dislike button tak by nebyl problém.

To co se děje s Youtube to je síla. Připomíná to jakoby vytěžování té platformy, jako kdyby nezáleželo na tom, co bude třeba za 10 let.

37
Např. si otevřu Bastlírnu

https://www.root.cz/bastlirna/?pi=2

A vidím, že si nemůžu vyhledat nějaké články co stály za to. Třeba podle hodnocení, nebo podle počtu komentářu, nebo podle počtu zobrazení.

Napadlo mě že napíšu článek do Bastlírny a nechce se mi, protože prostě za pár týdnů zapadne a neštěkne po něm pes, i kdybych ho napsal dobře.

38
Distribuce / Re:Doporučte distribuci Linuxu
« kdy: 23. 08. 2023, 14:02:29 »
Nejlepší distro co jsem měl bylo Linux MX, založený na Debian Stable, což bylo druhé nej distro co jsem kdy měl. Všechny ostatní distra, a že jsem jich zkusil spoustu, byly problémové, vč. Ubuntu. S Debianem a MX jsem ale nikdy neměl žádný problém.

Ale od té doby co distro MacOS bych neměnil  8)

39
Hele ad Android vs Arduino, jde o to, že ja budu bastlit něco s pájkou, a přitom hernajs existuje už spájená věc  pořádném pouzdře, která se jmenuje "mobilní telefon", a já si kladu otázku, proč je takový problém naprogramovat tuhletu věc. Hledal jsem i, jestli nejde v androidu nějak přepsat firmware, nebo to nějak úplně přiohnout, Prostě udělat z toho Androidu počítač, co bude dělat přesně to, co chci.

Já tady budu s Androidem něco pájet, stavět zařízení, a přitom mobil už je sestavený a všechno má: GSM, Gyroskop, Display, fortelný case, tlačítka a další věci.

Jenže budík musí být 100% spolehlivý.

S budíky v mobilech nejsem moc spokojen, používám je, ale nepovažuju je za 100% spolehlié kvůli různým faktorům, navíc mobil někdy není nabitý atd...

Kdybych měl takovou krabičku, kde baterka vydrží rok:A můžu si nastavit přesně jak se má ten budík chovat, tak to by bylo lepší.

40
Zdravím,

chtěl bych si vyrobit budík, a napadlo mě, že místo bastlení s arduinem, na to použiju starý Android. Než ale Android upřednostním, tak bych potřeboval vědět, jestli to půjde udělat technicky tak jak já chci. Nemám tolik zkušeností s programováním pro mobily a proto se ptám.

Tzn. co by mi měl ten Android umožnit:

1. Když se mobil zapne, neměl by obtěžovat žádným PINem ani ničí podobným.
2. Automaticky při startu by se měla spustit moje aplikace Budík
3. Aplikace Budík by neměla jít nijak vypnout, měla by prostě pořád běžet.
4. Aplikace Budík by měla být schopná nastavit automaticky Volume mobilu na maximum, a přemosti veškeré silent mody a podobné věci - prostě by se nikdy a za žádných okolností nemělo stát, že Budík nemůže začít nahlas zvonit


A k tomu ještě dodám, jaký je Use case:

Chci to udělat tak, že když se nastaví budík na nějaký čas, a potom to začne zvonit, tak jakékoliv zmáčknutí tlačítka na telefonu prostě jen odloží zvonění o 5 minut. Zvonění budíku půjde vypnout jediným způsobem - Vypnutím telefonu.

Tzn. když se mi ráno nebude chtít vstávat a budu si chtít přivstat, tak zvonění budu moct pouze odložit o 5 minut, a bude to dělat donekonečna, a zvonit donekonečna (nebo do vybití baterky), dokud ten mobil někdo nevypne.

Alternativa k Androidu by byla, že to udělám s Arduinem formou Minutky, tzn. se na displayi nastaví večer před spaním odpočet, a když budík začne zvonit, tak půjde stisknutím tlačítek jen odložit. A vypnutí budíku půjde jen vytažením baterky.

Předem díky, že si zdejší diskutující odpustí blbé řeči a budou se vyjadřovat k tématu, popř. se nebudou vyjadřovat vůbec, jestli na Androidu nikdy nic neporogramovali.

41
Odkladiště / Re:Stavba elektrokola na solární pohon
« kdy: 09. 07. 2023, 16:36:03 »
X - chtěl bych pěknou prsatou blondýnu
Y - myslím že bych si mohl postavit lehokolo se solárníma panelama a větrnou elektrárnou

Jak postavit to kolo?

42
Odkladiště / Re:Stavba elektrokola na solární pohon
« kdy: 09. 07. 2023, 16:19:18 »
Hele 1 m2 soláru dokáže vygenerovat 200w, to vůbec není špatné, to dvoukolo má tipuju 4m2 takže 800w, to by mohlo dokázat jet tak 35-40kmh.

43
Odkladiště / Re:Stavba elektrokola na solární pohon
« kdy: 07. 07. 2023, 18:02:45 »
TOhle už je lepší:44
Hele nevím v jakém pracuješ oboru, to co říkáš občas od někoho na internetu slyším, ale sám jsem se s tím nesetkal. Já dělám Javu a Spring už od roku 2015.

S čím jsem se setkal je, že příjde na pohovor se mnou nějaký údajný firemní největší machr přes Spring framework, načež je to mladej a blbej machýrek bez VŠ, a ten se začne ptát na vnitřní detaily Springu, ale takové, co je vývojář fakt znát nepotřebuje, a když vidí, že tuhle konkrétní věc člověk prostě neví, tak ji začne ještě víc rozebírat. V podstatě tohle co dělal dělají junioři, že se naučí nějakou technologii do zbytečných detailů, a když vidí, že to nikdo jiný takhle moc jako oni neumí, tak jim naroste ego. Něco jako když se šestileté dítě učí nazpaměť dinosaury. ( jo a bylo to ve firmě která se jmenuje XITee, když už tu o tom píšu)

Ale nikdy se mi nestalo, že by mi řekli, že mám málo let zkušeností s nějakým frameworkem. Jo jednou jsem dělal pohovor do Německé firmy, a tam opravdu to bylo tak, že chtěli konkrétní framework, a konkrétní počet let zkušeností s tím frameworkem, a že když si řeknu víc jak 35 eur na den tak už mě určitě nevezmou. A vlastně když si to tak vezmu, tak při prohledávání zahraničních nabídek je to dost časté, že si naporoučí takové a makové zkušenosti,  za neadekvátní prachy.

Ale na to se mi nikdy stěžovat nechtělo, protože je mi jasné, že do Německa na remote mě okamžitě předběhne nějaký Turek, Ukrajinec, Ind, atp., ale to prostě beru jako fakt.


45
Odkladiště / Re:Stavba elektrokola na solární pohon
« kdy: 07. 07. 2023, 11:30:04 »
Hele jako vizionář si myslím, že jednou se bude cestování na elektrokole řešit způsobem, že máš velkou baterku, a přijedeš k nějaké nabíječce na elektroauta a tam si ji prostě nabiješ. A jedeš dál. S tím kolem se solárním panelem, co budeš dělat, když bude foukat vítr? Na tom nepůjde jet.
Bude potřeba doplnit solární elektrárnu ještě větrnou. Na tom vozíku by klidně mohla být i vrtule a když bude foukat vítr může dobíjet...

Když bude foukat vítr, tak může ten solární panel použít jako plachtu u plachetnice  :D

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 30