Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - registrovany123

Stran: [1] 2 3 ... 27
1
A největší sranda je, když někdo reaguje víc než rok po posledním postu neboli s křížkem po funusu :D

Včetně tebe.

2
To je dobrá sranda tohleto vlákno, já si říkal že se něco nového dozvím, a místo toho vidím, jak klasicky se tu nějaký tazatel ptá na něco, a hromada šoustů mu tu píše nesmysly, a ještě mu šousti dávají sprda. Ptal se na to, jak je to s prací do Švýcarska když jě nekdo kontraktor. Na kontraktora asi těžko musí někdo někde zakládat pobočku. Ach jo.

3
Hele ten typek za 500$ / hod to na tebe naraficil, ne? To tam dal jenom proto aby ziskal zdarma informaci, kolik to bude stat.

4
No ale tak časem se dostaneš na víc, ne?
Ano, z $10 se dostanes klidne na $15. Ale konkurovat nekomu z levnych krajin se proste neda.

Já to moc dobře vidím, že to tam tak je, ahodně lidí to říká, ale mě by přecejen zajímaly trochu fakta, tzn. jak dlouho ses tam snažil, kolik mandays jsi tomu dal.

Já tady vidím statistiku:

https://www.upwork.com/hire/java-developers/cost/

Java Developers on Upwork cost $17–$35/hr

To je průměr. Možná jsem divnej, ale mě by 35 dolarů možná stačilo. Záleží za jakou by to bylo práci.

5
Software / Re:Zkušenosti s orchestrátorem Camunda
« kdy: 17. 05. 2023, 14:06:39 »
Jsi vážně tak omezený? Workflows jsou všude, nemusí to být jen enterprise Java projekt.

Omezenec si ty, jsi programator nebo BPMNista? Typicky problem hlupaku, ze pouzivaji nejaky soft a neumi se na ten problem uz divat jinak. Komplikujes si praci. Dobry napsany software zadnou Camundu nepotrebuje. BPMN muze byt nakreslene tak maximalne nekde v dokumentaci pro zakladni orientaci.

Myslis si ze Faceebok nebo Twitter pouziva nejakou pitomou Camundu? Nebo ze Google to pouziva pri registraci noveho uzivatele do Gmailu? Ze tam sedi nejaky vocas a dela diagram v Camunde, misto aby napsali poradne microservices, dali jim dobre API a udelali smysluplne UI?

6
Software / Re:Zkušenosti s orchestrátorem Camunda
« kdy: 17. 05. 2023, 13:58:14 »
Pokud kontrolu vyrobku a kontrolu dokumentace provadeji ruzni lide - coz typicky ano,
je souceni do jednoho tasku velice nevhodne, ba primo hloupe.

Ale prdlajz, pokud budu vyvíjet microservice a nemám požadavek na to, aby nějácí operátoři viděli flow graficky - protože ještě se může obsluha taky dívat do logu - tak nepotřebuju mít Camundu jenom proto, že mám někde 2 paralelně běžící úkony.

Stačí když mám stav v Enumu

KONTROLA

A když je dodáno potvrzení od oněch 2 lidí, tak můžu přejít do dalšího stavu.

Ale to člověk co si komplikuje život Camundou dost možná těžko pochopí a uvidí.

Vlastně ani ta to nutně 1 stav mít nepotřebuju, stačí mi k tomu atributy té entity:

Vyrobek {
  "kontrolaVyrobku": {"zodpovednaOsoba": "Franta Kumunda", "datumProvedeni": "2023-01-01"},
  "kontrolaDokumentace": null
}

A opět nepotřebuju v mojí microservice zas* Camundu.

7
Software / Re:Zkušenosti s orchestrátorem Camunda
« kdy: 17. 05. 2023, 13:50:50 »
Citace
registrovany123 když o tom přestaneš přemýšlet jako o stavovém stroji a začneš to vnímat jako to, co to je tj. procesní engine, tak sám vymyslíš 1000+1 paralelních procesů s praktickým využitím.

A k čemu ti ten procesní engine je? Jako vývojářovi ne moc co k čemu. Jediné využití je pro operátory. Vývojáři to nepotřebují, těm to jenom komplikuje práci a to tak, že dost. Je to pro enterprise, a tam jsem viděl validní use case možná jen u bank - a to kdoví jestli.

8
Software / Re:Zkušenosti s orchestrátorem Camunda
« kdy: 17. 05. 2023, 12:27:35 »
Jsem rád, že se někdo chytil. Takže, obojí

- kontrola výrobku
- kontrola dokumentace

Můžeš sloučit do jediného stavu:

- kontrola

Na to nepotřebuješ mít Camundu. Nepotřebuješ mít vehementně 2 stavy. Nepotřebuješ mít vehementně na všechno stav. Jenom na věci které jsou nevyhnutelně nutné.

9
No ale tak časem se dostaneš na víc, ne?

10
Software / Re:Zkušenosti s orchestrátorem Camunda
« kdy: 16. 05. 2023, 17:20:47 »
hele paralelni vetve u stavoveho stroje... Docela by me zajimal pripad, kdy potrebujes neco udelat paralelne a nejde to udelat sekvencne. To by me fakt zajimalo, co by to bylo. Protoze podle me nic. Vsechno jde usporadat za sebou.

Napada me jen jeden pripad, kdy to nejde - kdyz nekdo pouziva Activiti a Cumundu a zbytecne paralelizuje co se paralelizovat nemusi, aneb Hammer a Nail problem.

11
Hele ale zkoušels to? Protože tohle říká každý, a i to tak vypadá, ale zajímalo by mě, jestli jsi fakt ty 2 měsíce tomu dal, tzn. 120% za minimální peníze. Mě by stačilo, kdybych tak do 6 měsíců se postupně dostal na 100% práce za 6k / MD. Možná bych dal i 5.5k / MD. Za to by tu sice mnozí z postele nevstali... Ale měl bych jistou práci v podstatě na příštích třeba 15 let, 100% remote, a snad i nějaké svobody, kdoví. Mohl bych kromě Upwork hledat lepš zakázky, a kdybych někdy nenašel, vždycky bych se mohl vrátit k Upwork. Měl bych z toho i zkušenost s prací s klienty a třeba i fakturací do ciziny (to jsem ještě nedělal), kterou bych mohl využít a dostat se na mnohem lepší MD sazby. Teď si hledám práci v cizině remote, a mám dojem že to asi neklapne - tipuju že mi chybí "proklientský" přístup, a že jsem ještě nefakturovat do ciziny tomu taky moc nepřispívá.

12
Zdravím,

řeším remote práci do zahraničí a nějak mi přijde, že to asi nebude jednoduché. Přecejen pro zahraniční firmu jste tak trochu blackbox, nevím co od váš mají čekat, neznají tady naše školy atp., nemlžou si vás tak dobře proklepnout přes jazykové nuance.

Tak uvažuju o práci přes Upwork, tam mě trochu odrazuje že budu muset pracovat nějaký čas skoro zadarmo, ale zase si říkám, že si tam můžu vybudovat portfolio, které bych snad třeba mohl prezentovat i firmám obecně mimo Upwork, tzn. spokojené zákazníky.

nemáte s tím někdo zkušenost? Jestli to Upwork třeba nějak nesabotuje, např. že by to bylo jen pro přihlášené uživatele atp.

Já jsem backend vývojář a tam mít nějaké portofolio je docela problém - oproti frontendářům kteří můžou ukázat jaké už navyráběli webovky. Tak třeba by ten Upwork šel použít k tomuto účelu.

13
Popremyslel bych, v cem to asi bude. Mozna v tom, ze v CR se jedna o svarcsystem...Uz se uplne zapomelo na to, ze to je nelegalni. Taky se v Nemecku nepodplaci technicka na auto apod...

Nejedná se o švarcsystém, a není to nelegální. Kdyby to bylo nelegální, tak sedíme všichni v base.

14
Software / Re:Zkušenosti s orchestrátorem Camunda
« kdy: 14. 05. 2023, 19:56:15 »
Pokud vyvíjíš service, u které víš, že budeš potřebovat mini stavový stroj, třeba na zpracování objednávek, a víš, že tam bude jednou třeba 50 různých stavů a mezi nimi grafové přechody, tak je možné, že Camunda nebo něco podobného problém řeší. Jinak bys totiž musel něco jako je Camunda implementovat sám. 50 stavů už musíš být např. schopen vyrenderovat jako obrázek, aby se v tom i třeba vývojáři vyznali. Možné přechody musíš mít někde deklarativně definovené. A musíš implementovat nějaký reprocessing, křižovatku.

15
Software / Re:Zkušenosti s orchestrátorem Camunda
« kdy: 13. 05. 2023, 19:25:30 »
Používá se to jako stavový stroj když jsou někde u nějakých entit složitá flow, hodně stavů, hodně přechodů mezi nima, různé čekací stavy "A tady musí něco potvrdit zodpovědná osoba XYZ". Typicky to používají banky. Výhoda může být, že nějaká ne-skilled obshluha software může vidět co je v jakém stavu graficky, a mít základní přehled co se kde vlastně dělá., a když zpracování nějaké objednávky fajlnulo, tak v jakém stavu to momentálně je.

Stran: [1] 2 3 ... 27