Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Wrána diskuze

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8
31
Sítě / Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« kdy: 07. 12. 2020, 20:49:46 »
Jedná se o router nabízený společností Nordic Telecom "Přenosný 4G (LTE) USB modem typ: D-Link DWM-222" a samozřejmě Kali o něm nemá ani tušení. Nevíte jak jej v Kali zprovoznit?? Chtěl jsem zkusit postup pro wpa_supplicant.
:-(

našla sem k tomu lte modemu dva návody

hele první
akorátže vtý ukázce je ubuntu 12.10 noa to je jakože dost pravěk takže ten návod asi jako nebude uplně chytrý spouštět :o :o
i tak zkuz ten modem mountnout jak ukazujou v prvních krocích návodu a vytáhnout z něj ten *.tar.gz a hoď někam na net ať se na to mužem dyštak kouknout co to jako dělá :o :o normálně to nejde na jejich stránkách nikde najít :o :-\

druhej hele
to je sice jakoby pro raspberry ale si myslim žeby to nemuselo ničemu vadit a tendleten návod zkus spíš než ten první :) ;)

akorát to tomu modemu nejspíš jako nepřiřadí /dev/ttyUSB1 ale nevim :o :o koukni třeba do dmesg po tom co strčíš do usbčka coto tam napiše nebo porovnej výpis složky /dev předtim a potom :D ;)

32
Odkladiště / Re:Advent of Code 2020
« kdy: 06. 12. 2020, 12:25:19 »
joa mam takovej dojem že v druhý půlce pátýho dne maj bug ale taky je jako možný že sem něco popletla já sama a prostě to teďko nevidim :o :-\ už sou taky dvě pryč koukejte nato :o :o dobrou noc!!!!!!!!!!!!!

Nemají, jen to vysvětlují dost zmateně. Jde o to, najít takové id, které se v seznamu nevyskytuje, ale okolní id (o 1 vyšší a nižší) ano.
todleto sem pochopyla a řešení mi to sežralo vtom problém neni ;D ;D :) ;)

<SPOILER kdo nechce přijít vo překvápko nečte mrňavej text!!!!!!!!!!!!!!!!!!>
já nato nešla přez hledání id ale přez pozici těch židlí noa tam je na kažý xy každá židle dvakrát teda kromě jediný :o :o
možná to maj bejt nějaký dvojsedadla nebo dvě různý řady postranách uličky nebo co :o ;D

</SOILER>

33
Odkladiště / Re:Advent of Code 2020
« kdy: 06. 12. 2020, 02:20:56 »
jako je mi jasný že bude postupně přituhovat ale zatim toje tak pro batolata :D ;)
ale stejně vobdivuju ty poloautisty coto ze sebe vymáčkli bezchybně hnedka max pár minut vod zadání :o :o když si proklikáte ty jednotlivý dny hele :o :o

joa mam takovej dojem že v druhý půlce pátýho dne maj bug ale taky je jako možný že sem něco popletla já sama a prostě to teďko nevidim :o :-\ už sou taky dvě pryč koukejte nato :o :o dobrou noc!!!!!!!!!!!!!

34
Server / Re:Zablokování SSH
« kdy: 06. 12. 2020, 02:13:45 »
Citace
Mám takový dojem, že tou změnou hodnot v sshd_config jsem si vypnul možnost připojit se přes ssh?
dobrej vodhad ;D ;D ;) ;)

pár rychlejch typů

1) zkuz se připojit tak že nepoužiješ hostname ale napišeš přímo ip adresu rpi
jakože misto 'email@testemail.cz' napišeš 'email@192.168.1.123' nebo jakou máš ip  :o :o

2) putty možná preferuje nějakej svuj divnej keygen hele
zkus najít/vodhadnout podobnej postup pro centos :o :o konfigurace sshd tam maj snad stejnou :o :o
Some clients prefer PuTTY style keys. I would recommend creating this format now so you have the choice in the future. The following commands will install puttygen and create a PuTTY version of your new key :

sudo apt-get install putty-tools

then :

puttygen id_rsa -o id_rsa.ppk

umí vubec putty vidět takle umístěný klíčky v ~/.ssh nemá nějakou svou složku?? :o :o

3) přeinstalace neni uplně nutná když se mi jednou poved podobnej kousek tak sem vyndala sd kartu mountla ji v linuxu a norálně sshd_config poeditovala a strčila spátky do rpi ;D ;D

už sem skoro spací tak sry jestli jako je to co pišu trošičku z cesty ;D ;)

35
/dev/null / Re:Zrušená objednávka směle míří ke mně
« kdy: 04. 12. 2020, 13:27:12 »
pokuď se sami nevozvou žeby jako chtěli nějaký peníze/poslat zpátky tak si balíček mužeš nechat :) ;)

Přišel vám balíček, který jste si neobjednali? Už se nemusíte bát ho otevřít, aby ho po vás zasílající firma nechtěla zaplatit.

U neobjednaného plnění jste totiž poctivým držitelem (pouze pokud jste spotřebitel). Nemusíte „prodávajícímu“ ani napsat, že jste si nic neobjednali, a už vůbec mu nemusíte nic na své náklady vracet. Pokud bude daná firma chtít zásilku vrátit, musí se ozvat a vrácení probíhá na její náklady. Pokud bude chtít zaplatit a vy skutečně zaplatíte, pak mezi vámi byla uzavřena kupní smlouva. A v takovém případě pak už nepůjde o neobjednané plnění.
a navíc furt mužeš řikat že ti přišla prázdná krabice nebo dlažební kostka ;D ;D ;) ;)
voni beztak dobře věděj že vobědnávka byla stornovaná a prostě to zkoušej jestli jim nato skočíš a přecijen si to vod nich nevemeš :o ;)

Neřešte zákony, řešte morálku, chovejte se jako lidi.
to jakože šetřit zrovna alzu?? článeček na podnikatel hele ;D ;D ;) ;)

36
Sítě / Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« kdy: 04. 12. 2020, 13:14:46 »
Děkuju za reakce, postupně si vše projdu a zkusím vše jak mi radíte. Internet mám externí (USB router), tak se připojit zkusím externě, ale nevím jak to pojme Kali.
možná taky jako napiš coto je za router :o :o výrobce jakej model/typ :o :o

37
O serveru Root.cz / Re:Funguje ještě na Rootu moderování?
« kdy: 04. 12. 2020, 13:06:57 »
funguje ještě na rootu moderování komentářů pod články?? uživatel filip jirsák pod článkem o php8 vod pana vokouna začíná rozjíždět agendu o měnění kol u aut za kteru by se nemusela stydět žádná automotorevue :o :o jeto ve vlákně o zapouzření oběktů uplně offtopic ale furt to tam visí :o :-\

nóóó takže doufám že ste férový a všem jakoby měříte stejným metrem ;D ;)

btw na všecky ty encapsulation dogmata sem reagovala ale ani jeden z cca 5ti komentů neprošel zkrs cenzora :o :o :-\ :-\ to jenom abys mě neměl za nějakou nezdvořačku zbabělou neschopnou stát za svejma argumentamama ;) ;)
a užite si tam tu svou echochamber už nebudu překážet ;D ;)

38
Sítě / Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« kdy: 03. 12. 2020, 18:16:59 »
Myslím, že "Přítomno" není heslo, ale jen nějaký bug ve woknech, kdy je přeložena jen část výstupu. Viz předchozí řádek s "Present".
tvl to by tak jako klidně mohlo bejt :o :o :o :o ;D ;D ;D ;D

39
Sítě / Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« kdy: 03. 12. 2020, 18:10:44 »
si myslim že balíček se nestáh protože jedna wifi karta neni připojená k accesspointu a druhá je v monitor módu ;) ale nemyslim si že aktuální verze wpa_supplicanta by měla na tendlete problém nějakej vliv :o :o btw scannovat dostupný sítě de i bez přepnutí karty do monitor módu

nóó ve třetím vobrázku to nadává na blbej klíč......  :o :-\
jiný lidi/zařízení se k tomudle ap připojej??
koukni jestli toje fakt obyč WPA1/WPA2 jak jako radí koudelka
Kód: [Vybrat]
sudo iwlist wlan1 scan bez grepu a kouknout na ty zabezpečení u tý stanice nebo
Kód: [Vybrat]
nmcli dev wifi
jestli se mužeš dostat k routeru tak by asi bylo nejlepší pokračovat tam a kouknout jak je jakoby wifi nastavená. zkontroluj jestli jeto teda fakt jako tamta WPA2 jestli tam neni ten zmiňovanej mac filter jestli neni nastavenej nějakej ověřovací certifikát třeba nebo už nevim :o :o

Pokud tedy bych tam měl doplnit slovo „Přítomno“, které mi to vypsalo na příkazovém řádku jako KeyContent, tak mám problém s diakritikou. Nedokážu napsat ř a í. Máte prosím někdo radu???
Otevři si notepad , heslo naťukej tam a zkopíruj do přihlášení. Tak ověříš i nastavení klávesnice

zkuz v routeru zadat to wifi heslo znova je možný že tam třeba někdo napsal něco jako 'honzašváb' coby si jako moh router interpretovat různejma divnejma způsobama (heslo musej bejt jenom ascii tisknutelný znaky a min 8 znaků dlouhý) nebo někdo při zadávání zapoměl že má přepnutou klávesnici do eng a strčil tam vomylem 'honyasvab' :o :o

nóó a pokuď si seš heslem jistej na 100000000000% a nemáš 'fyzickej přístup' k routeru tak zkuz vodposlechnout mac adresy zařízení co se tam připojujou a svou překrejt a připojit se až tam to druhý zařízení nebude. toje jenom jakoby taková malá poznámečka pod čarou ještě k tomu mac filteru kdyby náhodou ;D ;D ;) ;)

joa ještě jedna poznámka :) text z terminálu mužeš zkopírovat tak že když ho voznačíš tak nemáčkneš ctrl+c ale ctrl+shift+c :D ;) stejně pro paste ctrl+shift+v

40
Sítě / Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« kdy: 02. 12. 2020, 16:56:56 »
moc se vomlouvám mam tam chybku v předchozím komentu :o :o
prosim o edit :o :o
misto 'sudo systemctl disable NetworkManager' má bejt pochopytelně 'sudo systemctl stop NetworkManager' :o :o :o :o
disable dělá že deaktivuje automatický zapínání služby.................
jestli si to jakoby už použil v nějakým svým systemu tak zadej 'sudo systemctl enable NetworkManager'
ještě jednou promiň ;D

41
Sítě / Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« kdy: 01. 12. 2020, 17:43:48 »
Díky za reakce, do přílohy dávám screen příkazu „cmd“, který, když tam napíšu to dané slovo „Přítomno“, které mi příkazový řádek ukazuje, tak mi jej nebere.......................
..............

nemělo by bejt wifi heslo složený jenom z ascii vypsatelnejch znaků hele?? :o :o

........ Resp. mám to zkusit nějakým příkazovým řádkem?? (příp. youtube video, pokud pošleš ;-)). Pokud totiž myslíš klasické připojení ikonami a vyplněním hesla, tak to taky nebere jako správné.
..........
zkuz toho wpa supplicanta s tim debuggingem zapnutým jak jako radí jenda jestli to blbne i pod linuxem :o :o s blbnutím v linuxu ti tady spíš poradíme než s win ;D ;)

návod hele
vyrobíme si config s wifi klíčem
Kód: [Vybrat]
wpa_passphrase nazev_essid heslo > /home/kareltomas/wpa_sup.confpříkazem
Kód: [Vybrat]
ip a si zistíme méno wifi interface

vypnem network manager kterej tam teďko pravděpodobně asi jakoby běží a překážel by tamtomu supplikantoj (až vypneš supplicanta tak network managera zase mužeš zapnout jako sudo systemctl start NetworkManager)
Kód: [Vybrat]
sudo systemctl disable NetworkManager
připojíme k wifi s tim -d jakože debug parametrem aby to vypsalo do terminálu všecko co je špatně
Kód: [Vybrat]
sudo wpa_supplicant -c /home/kareltomas/wpa_sup.conf -i nejakaWifiInterface -da tady by to jako teďko mělo někde v terminálu na něco zanadávat snad :o :o

pokavaď ne mužem si ještě v dalším vokýnku terminálu vyškemrat od dhcp ip adresu
Kód: [Vybrat]
sudo dhclientnoa zkusit třeba něco pingnout jestli sme došli až sem ping www.root.cz
wpa_supplicant zustává běžet v tom terminálu mužeš ho vypnout třeba máčknutím ctrl+c v tom vokýnku

...................
Uživatelka Vrána mě navedla na dotaz, zda-li je možno blokovat MAC adresy, když kdokoliv přijde, tak se napojí. Přeci MAC adresa je identická pro každý „přístroj“, nebo se pletu??
........
každý zařízení má hardwarově danou nějakou pevnou unikátní mac adresu vod výrobce a tamten mac address filter v routeru funguje jako nějakej takovej whitelist povolenejch zařízení :)
takový zajímavý je že z mac adresy de odhadnout výrobce toho zařízení protože to maj nějak rozdělený mezi sebou ty čísla aby nevyráběli stroje se stejnou mac hele :o ;)

neni to vubec ani zdaleka neprůstřelný mac adresu zařízení de podvrhnout třeba macchangerem hele návod ale aspoň by už útočík musel nějakou tu adresu znát/mit vyšmírovanou třeba tim airodumpem ale furt jeto aspoň nějaká překážka v cestě :) ;) btw pokud to chceš zavíst tak je určitě dobrý mit na routru zapnutou wifi pro hosty kde ten whitelist nebude jinak se ztoho ukonfiguruješ ;D ;D ;) ;)

42
Sítě / Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« kdy: 29. 11. 2020, 21:34:20 »
v kontextu jinejch tvejch dotazů ;D ;D
jestli to jako neni tvuj router tak je možný že tam někdo zapnul mac address filter ;D ;D ;) ;)

to modrý dialogový vokýnko sice piše že chce 'klíč zabezpečení sítě' ale voni tim myslej heslo ktý wifi tam se asi jako nemá strkat ten klíč. win je pro bfu ty nemaj šajn že třeba něco jako pbkdf existuje a gui windows je tomu logicky uzpůsobený a je potřeba nad tim takle přemejšlet :D ;)

zkus se připojit k wifi z kali/linuxu je možný že ten problém je jakoby jenom něco čistě windowsovýho ;)
.............
Co to znamená? Nezadáváš ho doufám místo hesla, že ne? Edit: ten příkaz ukazuje heslo nebo výsledek PBKDF? (Windows neznám)
..............
příkaz vypiše heslo asi hele :o :o
Citace
Do příkazového řádku napište příkaz »netsh wlan show profile name="název_wifi" key=clear«. Doplňte název WiFi sítě, pro kterou chcete heslo zjistit a stiskněte [Enter]. Příkaz vypíše podrobné informace o WiFi uložené ve Windows. V části Security settings je položka Key Content, kde si můžeme přečíst heslo k WiFi.

43
related maxův blogísek vo samsung tv hele
...............obalit si cely domov alobalem.
ti jako příde normální že tě televize by default šmíruje a sama zobrazuje cílenou reklamu?? :o :o todle neni nějaká paranoia toje prostě fakt v tomdle žijem :o :o :( :(

a chce se mi dodat že vtom žijem právě kuli různejm takovejm línejm pasivním lidem kterejm toje prostě všecko volný a uplně pitomě věřej že tendle trend už nebude nikam pokračovat :( :(

44
/dev/null / Re:adresní řádek neukazuje URL
« kdy: 29. 11. 2020, 20:58:52 »
Citace
kdo vymyslel a používá zprzněný pozdrav ahoy,
tobias smollet
Citace
kdo je marty nebo marxy
hráč minecraftu hele
Citace
a  kdo pojmenoval Matěje
adéla ;D ;D ;D ;D


..........
Ale zpátky k tématu, další hnus v chromu je, že se mi při zadání hledaného slova do adresního řádku nezobrazí ht tps://www.google.com/search?safe=off&q=%22to slovo%22&ie=UTF-8, takže nemám kontrolu nad URL, ale zůstane tam to slovo, "a to dokonce i na google images" čili dojde ke kompletní paralýze adresního řádku


děje se to na googlu, ale neděje se to na jiných vyhledávačích (když zadám např název duckduckgo.com hledané-slovo)
taky de zakázat přes ty flagy chrome://flags/#enable-query-in-omnibox hele :D ;)

45
je to i v chromiu noa to má veřejnej zdroják takže asi jako mužeš začít hledat  ;D ;D ;) ;)
myslim žeto bude někde tady asi hele :o :o

nemyslim si žeby za to byl placenej todle sou imho upřímě myšlený dotazy a nevidim na nich nic špatnýho ;) ;)
No to doufám, že za tento dotaz zaplacené nedostane :)

Takže ti nebude vadit když tady bude sypat další dotazy typu "Kde se vzalo tlačítko"?
ty to řikáš jako kdybys uplně přesně vědel jak se tam to tlačítko vzalo ;D ;)
jako jasně někdo ho tam někde napsal do zdrojáčku. ale za tim je pochopytelně u takovýho velikánskýho projektu jako je chrome asi hodně moc přemejšlení různýho  někdo s takovým nápadem musí přijít aže to nikoho nebude votravovat ale navopak se to lidem bude děsně moc líbit musí to bejt nějak technicky řešený a vubec je s tim asi jako hromada práce různý :D ;)
votázka proč je nebe modrý nebo jak jako lítá čmelák taky zněj děsně jednoduše ;D ;D ;) ;)

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8