Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - smoofy

Stran: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 71
226
Studium a uplatnění / Re:Jak hledat IT práci v EU?
« kdy: 06. 08. 2013, 13:22:08 »
Jen par doporuceni, jestli jsi uz nenasel sam.

http://www.irishjobs.ie/Jobs/IT/
http://www.computerjobs.ie/
http://www.cpl.ie/

Za sebe doporucuju zkusit sehnat job v Galway. Patri do "velke" ctyrky, je to primo u oceanu a ma proste fantastickou atmosferu a celkove se mi tam nejvic libilo. Je to univerzitni mesto s xy skol narvane cizinci, akorat v zime je to trochu pruda, to ale asi vsude na ostrovech. Navic je tam na kraji mesta ranec firem a spolecnosti co neustale hledaji lidi.

227
Vývoj / Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« kdy: 05. 08. 2013, 23:04:45 »
to StanoS:
To myslis vazne?  ;D a co tu sluzbu outsourceovat do ciny? Nebo treba tam-tamy?
Sms umi posilat sebestupidnejsi usb GSM modem na to nepotrebujes zadnej tablet a celkove mi unika, jak ti tvoje reseni muze prijit jednodussi :)

228
Vývoj / Re:gsm modul
« kdy: 05. 08. 2013, 16:29:18 »
Pokud uz mas ten program co ti taha data tak se podivej na http://sourceforge.net/projects/scmxx/. Funguje s klasickym gsm modemem kterej tam zastrcis do usb a pres skripty posila sms. Celkove naklady jsou jen ten server, bezny gsm modem a trocha patlani se se skriptem, ale funguje to bez problemu.

229
Studium a uplatnění / Re:Jak hledat IT práci v EU?
« kdy: 05. 08. 2013, 15:26:44 »
Venku to chce bejt dravej a prubojnej. U nas na pohovorech te vetsinou jen presvedcujou o tom, jaka jsi nula a jak jejich spolecnost je ta nejhustsi na svete. Kdyz jsem se vracel po 4 letech zpet do republiky tak jsem mel x nabidek ze zahranici, ale u nas jsem hledal praci nekolik mesicu a to jsem nechtel zadne nesmyslne prachy, spise neco na uziveni se, nabrani dalsich zkusenosti s tim, ze za rok dva bych zase vyrazil nekam ven. Prosel jsem desitkami pohovoru a musim rici, ze vetsinou pozadavky zamestnavatelu jsou asi stejne blizke realite, jako stroj casu, zadna ucta ci respekt. Sama pretvarka a velikanstvi.

Nevim jjak jsi na tom, jestli si sam, nebo mas pritelkyni ci uz rodinu, ale pokud te tu nic nedrzi tak do toho jdi po hlave. Vylad si CV, linkedin vyzaduj zpetnou vazbu a neustale upravuj, opravuj a rozesilej. Hlavne bud vytrvalej. Cekat muzes klidne i rok, ale vyplati se to.

230
Studium a uplatnění / Re:Jak hledat IT práci v EU?
« kdy: 05. 08. 2013, 14:21:32 »
Kontrakty jsou vyhodne oboustrane. Firmy si mohou dovolit dat vice penez, protoze vedi ze je to jen docasne na projekt. Pokud zavadim novou fabriku, tak nepotrebuju sitoveho architekta pote, co mam sit postavenou, ale staci mi nekdo, kdo to bude spravovat za daleko mene. U vyvojaru to muze fungovat obdobne. Hlavne ty kontrakty jsou skvele v tom, ze tam potkas dalsi lidi, co rozsiri tu tvoji sit kontaktu a muzou te treba doporucit dale, ale je daleko tezsi do toho "vlaku" naskocit. Chce to zkouset a zkouset...

Zalezi na zamestnavateli, to je ruzne. Casto, i na nejnizsich pozicich ve vetsich firmach pro ne neni problem zajistit na nejakou dobu bydleni, treba v nejakem spratelenem B&B kterych je v irsku 11 do tuctu, v dostupne vzdalenosti od pracoviste. Dublin je takove mensi Brno s vice lidma a doprava v Irsku funguje dost vselijak. Uprimne jsem ocenil, pote co jsem zacal cestovat po evrope, prazskou MHD. Uz chapu proc je jedna z nejlepsich a nejlevnejsich na svete :)
Ve vetsich mestech (Dublin, Cork, Limerick, Galway) se to jakz takz se skripenim zubu da, jinde je to ale na auto nebo kolo a musim rici ze auto je zavazek celkem tezkej, nicmene planuje-li clovek zustat dele tak ok, a v pohode je i auto s rizenim v levo, jen je treba ho mit na irskejch znackach.
Spise bych nepocital s tim, ze by zamestnavatel hradil napriklad cestu na pohovor, jak tu nekdo nekde nadhazoval ze je zcela bezne, pokud clovek neni opravdu jedinecnej a vyjimecnej a vylozene neoslni, ale vylouceno to take neni.
Celkove jsou zamestnavatele na jine urovni nez u nas. Zatimco u nas je pro ne zamestnanec jen nutne zlo, prostredek k videlavani penez, ktery je mozne kdykoliv nahradit idealne necim levnejsim tak v zahranici se dost dba na vedlejsi benefity a lidi po tom, podobne jako v USA jdou spise nez po vlastnich penezich. Casto to byva treba firemni kantyna, sportovni centrum, slevy na sportovni vybaveni, vybaveni domacnosti, firemni pujcky, byty etc.a predevsim zdravotni pojisteni, ktery je celkove v irsku velkej benefit.

231
Studium a uplatnění / Re:Jak hledat IT práci v EU?
« kdy: 05. 08. 2013, 13:44:42 »
Citace
Vysokou skolu jsem navstevoval neco pres rok a ani me to nenapadlo do profilu uvest, takze dalsi skvela rada od Vas
Nejde o to lhat, ale spousta lidi si to tam pise prave proto, ze HR to proste nijak neresej a jak tam videj neco napsanyho tak se dal nepideji po tom, co kde kdo jak a proc delal. V zahranici je za third level povazovan s trochou nadsazky i rekvalifikacni kurz, takze nepisete-li si tam dva roky na CVUT podminku third level education jste splnili.

Zivotni uroven v irsku je daleko vyssi. Pri minimalni mzde ktera, byla nekde okolo 1400 ecek mesicne je na tom clovek daleko lepe nez u nas s prumerem, kterej e v irsku nekde kolem 3000 ecek. Samozrejme, ze realita je takova, ze drtiva vetsina cizinci i cast domacich delaji za minimalku pripadne na cerno. Mam znamou, co ma doktorat ze strojariny a stara se o kompletni provoz jedny fabriky a stejne nevydelava o moc vic nez je minimum, ale to neznamena, ze by v IT penize nebyly. Network, database, security specialisti nebo prave vyvojari jsou zadani casto za 60k-80k rocne ale i vice. Na techto pozicich se casto jedna o term contract napr na pul roku az rok.

Relokace je slozitejsi tema. Zalezi na individualite a na miste, kde bys pripadne pracoval, ale pokud te zajima vic tak rekni co a ja se s tebou o svou zkusenost rad podelim. A klidne mi tykej, vykani mne drazdi :D

232
Studium a uplatnění / Re:Jak hledat IT práci v EU?
« kdy: 05. 08. 2013, 12:27:03 »
A mas hotovou VS nebo si v minulosti nejakou navstevoval? Pokud mas vystudovano je to plus, pokud ne a chodils tam byt treba rok dva tak je dobry si to tam napsat. Pro drtivou vetsinu personalistu je to dulezita informace natolik, ze jim staci videt v te kolonce neco napsano a nezajima je je moc co, kde, jak. Vetsina IT pozic je v zahranici podminena third level degree, nicmene funguje to vicemene jako filtr CVcek. Stejne plati pro linkein.

Podle toho co pises tak s AJ problem mit nebudes a tim spise pokud budes v neanglicky mluvici zemi, nicmene ani v anglicky hovoricich problem mit nebudes, na to zase vseobecne funguje prvni filtr, ze pokud jsi schopen vzajemne komunikace mailem tak te jeste zkusej po telefonu jenom jako jestli mas stale zajem etc a pak uz se to neresi.

8 let praxe v C++ uz je co nabidnout. Venuj se co nejvice rozsirovani linkedinu, pravidelne doplnuj informace, casto byvaji nabidky na praci primo tam. Sleduj kolik lidi a jak casto chodi k tobe na profil. Casto to byvaji prave naborari a uvidis ze se budou vracet pravidelne treba kazdy mesic. Je dobre jim nabidnout pridani do kontaktu, pokud ti to nenabidnou sami a klidne se aktivne zapojovat do ruznych skupin, diskuzi a pod. a pak nezbyva nez cekat.
Mimo linkedin urcite doporucim vybrat si nekolik cilovych destinaci, napr. Irsko, UK, Nemecko (bez nemciny celkem problem, ale jako priklad staci :D) etc. a zjistit si jejich pracovni portaly kde se daji najit nabidky na praci a pripadne kontaktovat primo agentury, ktere ti budou schopny praci sehnat.
Ja to udelal treba tak, ze jsem vzal svoje CV a ospamoval vsechny agentury v Irsku, jestli by pro mne nemeli praci. Deset minut na to mi volal typek s nabidkou :D Stesti? Zrejme ano, ale to casto preje tem kdo si o nej reknou.

Secteno podtrzeno, dej si urcite linkedin dohromady, zamestnavatele tam casto chodi checkovat uchazece, ale rozhodne nespolehej jenom na linkedin a aktivne se zapoj do hledani. Odmitnuti neni rozhodne neuspech, ale nova zkusenost. Je dobre se primo zeptat, proc te nechteji at vis na cem zapracovat.

233
Studium a uplatnění / Re:Jak hledat IT práci v EU?
« kdy: 05. 08. 2013, 11:29:51 »
Citace
Troufnu si rict ze anglictinu mam na vysoke urovni
Co to znamena?
Citace
a po ocku se poohlizim po zajimavem pracovnim miste v zahranici
Ponekud obsahly pojem, mohl bys to nejak specifikovat? V jakem odvetvi delas, jake mas zkusenosti?
LinkedIn ma tu vyhodu, ze to neni CV a nevadi na nem mit prazdna mista. Je dobre popsat jednotlive projekty a nasazet si tam co nejvice relevantnich znalosti, abys casto vyskakoval ve vyhledavani personalistu. Hodne udela vlastni zahranicni zkusenost. Pri vyhledavani se personaliste casto boji lidi bez predchozi zkusenosti s zivotem v zahranici a naopak, pokud tuto muzete nabidnout, funguje to jako magnet. Presto ze nemam profil uplne doplneny a ne vsechny projekty tam mam tak jak bych si predstavoval tak nabidek ze zahranici dostafam dost, presto je potreba si uvedomit, ze to jak mate napsanej linkedin, vas pomerne znacne skatulkuje do urciteho oboru ci zamereni takze i dle toho je treba profil vytvaret.
Samozrejme kladne ohlasy kolegu ci znamych jsou velkym plusem, ale nejdulezitejsi je vybudovat co nejvetsi sit kontaktu. LinkedIn pak funguje klasickym zpusobem znamy znameho znameho a protoze jsem delal nejaky cas v multilingual environmentu a mam od tam spoustu znamych z celeho sveta, kteri se zase rozutektli na ruzna mista tak mi casto chodi nabidky od jejich zamestnavatelu.

234
Vývoj / Re:Programování v assembleru
« kdy: 04. 08. 2013, 08:32:15 »
to Doe:

Nepotrebuju. Chci jen pochopit jak to vlastne funguje.

235
Vývoj / Re:Programovani v assembleru
« kdy: 02. 08. 2013, 15:09:18 »
Objevil sem pred chvilkou http://www.teach-sim.com/. Vypada to vcelku zajimave pote, co jsem to tak letmo proletl. Nema s tim nekdo zkusenost nebo nejaky nazor?

236
Vývoj / Re:Programovani v assembleru
« kdy: 02. 08. 2013, 11:54:30 »
Diky za vsechny podnetne odpovedi, postupne prochazim navrhy a o vikendu se na to vrhnu.
Jen pro upresneni, assembler mne zajima primarne z duvodu jak psal pepak:
Citace
1) S jeho znalostí člověk mnohem lépe pochopí, jak počítač i OS uvnitř fungují, a to mu umožní lépe psát programy ve vyšších jazycích.
Nemam potrebu hrat si na boha a znovu-vynalezat kolo, jen zpevnit a rozsirit zakladnu znalosti a vedomosti v IT.

Libi se mi naznacena cesta zacit s 8bity a pokracovat dale. Koukam stale jake jsou moznosti simulace, pripadne i treba elektro stavebnice, dokumentace projektu etc. Pro nekoho kdo to zna nebo s tim ma zkusenost je to asi snadne a transparentni, ale pro mne je to dost zmatene, proto bych radeji nekoho, kdo by mi mohl poskytnout takovej brainstorming k tematu, aby takovy ty zmatecny myslenky zapadly na misto a na tom uz pak muzu zacit stavet.
Samozrejme ze asi po strasne moc ztravenym casu ctenim tuny nudnyho a zbytecnyho materialu byt to asi dal dohromady i sam, ale prijde mi zbytecne s tim ztracet cas, kdyz by stacila treba hodka dve klidne u piva s nekym, kdo to dava a ma tu zkusenost a ten zmatek mi rozptylil. Treba bych tomu dotycnemu mohl na oplatku taky nejak pomoci.
Prijde mi, ze nekteri lide se radi vydavaji za genialni, ackoliv zadnou realne pouzitelnou radu nabidnout nedovedou. Ja jsem schopen pochopit spoustu veci samostudiem, ale pokud necemu venujete nejakej cas, a stejnak na sobe vidite, ze ten pokrok neni takovy jako byste si predstavovali a ze se spise norite do jeste vetsi mlhy tak je lepsi se zeptat a od toho tady fora jsou krome sireni flame.

237
Hardware / Re:Notebook do školy na programování
« kdy: 31. 07. 2013, 12:39:31 »
Za sebe muzu ricit, ze dokavad jsem rozdil SSD/HDD nepocitil na vlastni kuzi, tak jsem byl taky dost skeptik. Uprimne si rekneme, ze pet let vydrzi notebook malokomu, tak proc resit, jestli mi tam 5 let vydrzi disk? Na druhou stranu pokud potrebuju kapacitu napr. na zminovane fotky nebo videa ci virtualy, tak prece jen 1TB nebo neco podobneho se dnes da sehnat za par kacek a par let to mozna vydrzi.

Pokud tedy zadavatel chce notase jenom na stul a nikam se s tim moc nebude tahat, tak hdd uplne klidne.

238
Vývoj / Re:Jak začít v C?
« kdy: 30. 07. 2013, 17:27:30 »
Predevsim, res ty dilci ulohy jak z Herouta, tak treba z "http://www.cprogramming.com/".  Zamer se hned od zacatku na podrobnou dokumentaci vseho co delas a ukladej si vsechny ty programy pro pozdejsi referenci. Dobry je zacit si treba psat i vlastni knihovny a pouzivat vlastni funkce. Jak se budes zlepsovat a ucit nove veci tak postupne budes stare veci zjednodusovat a zefektivnovat. Neboj se toho, ze vetsina veci je k nicemu, ma ti to poslouzit jako praxe a zkusenost. "http://projecteuler.net/" je super web s ulohama na reseni a zrovna ten postup s vlastnimi knihovnami se ti tady velice hodi, protoze muzes opakovane pro jednotlive ulohy pouzivat jiz jednou vytvorene funkce (prvocisla, fibonacci etc.) nicmene je budes potrebovat zrychlit, protoze u slozitejsich uloh je hrozne znat kazdy zbytecny krok a nity te to hodne ladit vlastni algoritmy..

239
Desktop / Re:Desktopova virtualizace (nahrada za VMware View)
« kdy: 30. 07. 2013, 13:44:49 »
Jj presne jak rika to_je_jedno, problem je totiz v tom, ze to ten KVM pristup je primo do rozhrani virtualizace k virtualni konzoli a jak si spravne podotkl, neni to zadnej rychlik, nicmene pokud si nastavis RPC pristup primo na tom virtualizovanem systemu, bude to behat uplne v pohode, nicmene musis mit samozrejme korektkne nastavenou sit a RPC funguje jak pod windows tak pod linuxem

240
Server / Re:Vhodné prostředí pro virtualizaci
« kdy: 28. 07. 2013, 22:58:33 »
Zalezi na tom, k cemu to bude slouzit. Mas to do produkce, nebo jenom na testovani?

vmware ESXi je zadarmo a vsphere je client pro konfiguraci. Je treba akorat registrace. Osobne ho pouzivam doma a je naprosto bezproblemovej a funguje jak ma. Pokud se ti nechce trapit s konfiguraci tak je to urcite dobra volba, ale budes potrebujes windows pro vmspheru.

Jinak zkus otestovat KVM s nejakym graphic klikatkem napr. http://virt-manager.org/. S KVM mam zkusenosti i ve vostrem provozu a slape to celkem slusne taky.


Stran: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 71