Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Benutzer

Stran: 1 2 [3] 4
31
Já bych to zas tak černě neviděl. Ta matematická teorie je důležité v mnoha oblastech vývoje, ale třeba v tzv. DevOps ne, to je v podstatě taky jen lepení a maintenance, akorát na jiné úrovni a s výrazně vyšším platem. Nechci nikoho odrazovat od vzdělávání, nicméně kdo se najde v něčem intelektuálně méně náročném, ale s dobrou perspektivou, má taky šanci na zajímavou práci se slušným finančním ohodnocením.

Občas si říkám, že tu jsem snad jedinej kterého zajímá work/life balance, home office a dobré prachy. Já sám říkám, že budu klidně hodinu stiskávat Ctrl-Esc když pak budu mít celý den klid, vynikající finanční výhlidky apod. A korporáty to berou, protože prostě udělám co je potřeba a nekňourám u toho, že je to třeba nezáživná a nudná práce, ale střelil bych je, kdyby chtěli přesčas.

Jak se často říká, nejlíp je placená právě ta nudní a rutinní práce co nikdo nechce dělat, ale veskrze jí všichni nejvíc potřebují.

Osobně mi přijde lepší cesta nabrání zkušeností od malé renovované firmy po korporátní prasečák. V tomto stádiu mít práci na prvním místě a dřít klidně za míň, ale s prostorem na rozvoj. Střídat projekty, časem i role, nevyhořet, vyhradit si menší část kapacity i na udržování fyzické a sociální stránky.

Vybudovat si knowhow které má pro nějaký typ stakeholdertů velikou hodnotu. Následně začít dělat konzultanta, což je míň stresové a míň časově náročné než pozice s velkou zodpovědností.

Ale bez loktů to nepůjde, na jednoho experta je potřeba několik otroků kteří budou implementovat, co expert vymyslí. Škola může být přínosem, ale navazující stupeň není potřeba.

32
Jsem asi stara skola, ale lidi s Bc only pusobi jako predcasny vystrik. Je to celkem spolehlivy indikator toho, ze ten clovek nema naturu cokoliv dokoncit - a bude to jenom dalsi sberatel zarezu na linkedin. Takove tu nechceme :P

To že má někdo Bc. znamená, že bakaláře dotáhl do konce.

Za mě se návratnost investice do navazujícího studia blíží nule. A skladba navazujících oborů nabízených v ČR na motivaci formálně studovat nepřidá. Znovu kvůli tomu opakovat teorii, kterou jsem pět let nepoužil?

Poměř nákladů ku přínosu je lepší u praktických certifikací. Bakalář nebyl úplně optimálně využitý čas, nicméně bych řakl že přínos měl.

Místo navazujícího studia bych se zaměřil na jazyky a na vedení lidí.

33
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 16. 09. 2021, 12:49:45 »
Siemens Advanta ? :)  .. rozporuplnné pocity... pracovní smlouva na dobu určitou na rok. Najmou lidi na projekt a na konci projektu je vyhážou. Když jsem byl poprvé na pohovoru dělal si ze mě srandu nějakej 27-ti letej chlapec - vedoucí vývoje - a říkal mi, že mě nemužou vzít protože by mě museli dát nástupní prémii a pak bych jim ale nesměl dát výpověď. :) roztomilé
takže moje osobní zkušenosti jenom to nejhorší ..
Typicky cesky manazer. Pryc odtamtud. Jinak mam velmi pozitivni zkusenost s US pobockou Siemensu v Ohiu. Delat primo pro nemce je taky ok pokud jste zvykli na nemeckou kulturu. Bohuzel Siemens je v cesku fakt dlouho a nachytal dost toxickych manazeru a jezibab na HR. Potrva jeste tak 10 let nez si ceske vedeni vytahne hlavy ze zadnich casti tela a nemci to tu trochu procisti.
Fakt by mi nevadilo tu mit americkeho nebo nemeckeho sefa. Bral bych vsemi deseti a mozna se do siemensu vratil.

Jj, mít Německého manažera co vystudoval technickou univerzitu je sen.

34
Studium a uplatnění / Re:Zaměstnání nebo kontrakt?
« kdy: 30. 08. 2021, 22:39:58 »
a je tam taková ta vztahová logika

Pobavilo :-)

35
/dev/null / Re:Plat 40k pro "úplného juniora"
« kdy: 11. 08. 2021, 16:08:41 »
Pokud jsou náklady na juniora vyšší, než jeho přínos, tak záleží na firmě, zda je riziko investice do daného juniora přijatelné. A vývoj přínosu v čase bude silně individuální.

36
Studium a uplatnění / Re:Kariéra 30+
« kdy: 04. 08. 2021, 10:53:20 »
Tenhle typ práce odpovídá zhruba tomu čemu se říká “kvalifikovaný dělník” a stačíval na to učňák s maturitou. Není na tom nic pejorativního, mít trochu lepší vzdělání (hlavně širší) než je striktně potřeba pro práci taky těžko uškodí, ale týrat jinak zručné lidi na vysokých které je nebaví a nejdou jim je kravina.

Říká se tomu tzv. pracující inteligence :-) Pro zákazníka to často má větší hodnotu, než znalost teorie.

37
Studium a uplatnění / Re:Kariéra 30+
« kdy: 03. 08. 2021, 09:36:37 »
Zajímá mě teda jestli za těch třeba 5 let když budu opravdu něco umět ale nebudu mít tu pracovní zkušenost a potáhne mi na 40 tak jestli je vůbec o takovéhle lidí zájem? Našel jsem tu na fotku právě různé názory že když po 40 nemáte 10-15 let zkušeností tak nazdar. Jak psal geekon tak to asi jde ale spíš jestli to není třeba jen výjimka :).

Řekl bych, že je to o tom, že mladý člověk dokáže skousnot horší zacházení, méně respektu od nadřízených a menší plat. Až vzroste jeho hodnota pro firmu (dokáže samostatně řešit úkoly, které mají business value), tak je možnost si vyjednat podmínky lepší.

38
Studium a uplatnění / Re:Kariéra 30+
« kdy: 02. 08. 2021, 23:58:55 »
Bakalar z hnojarny se hodi, ale dulezitejsi jsou domenove znalosti, analyticke mysleni a presvedciva komunikace. Delat nejaky ten rok az dva programatora je pro stredni kadr dobry zaklad.

Napr.:
Programator - Analytik - Team lead.
Tester - Test analytik - Test manger - Quality assurance manager.
Pokud si nekdo libuje v technice, tak programator-analytik-architekt.
Nebo Programator - business analytik - projektak - portfolio manager.

A spousta dalsich kombinaci.


39
Studium a uplatnění / Re:ČVUT FEL vs ZČU FEL
« kdy: 07. 07. 2021, 16:32:28 »
Pokud budeš elektro nadšenec a dokážeš elektro nakombit s low-level programováním, tak v tom budoucnost je. Nicméně klasická elektrotechnika jako masový obor je ve střední evropě za zenitem.

Osobně si myslím, že technika v Plzni za tou Pražskou nezaostává. Ale záleží na konkrétním oboru.

BTW, co kouknout na nabídku technických universit v Německu, či Vídni?

40
Odkladiště / Re:Destilované UML
« kdy: 19. 05. 2021, 09:21:40 »
Kniha je poplatná době vzniku. Nicméně bych řekl, že stojí za přečtení.

V praxi distribuovaných systémů jsem viděl zejména Class, sequence, activity (mohou být sdruženy do use-case),  componeent a state diagramy. Generování kódu z modelu jsem viděl na úrovni aplikační logiky (Simulink+Stateflow, což není UML), ale i architektury (doménově specifické toolchainy, component diagram s přehršlem nastavení mimo scope diagramu).

41
Studium a uplatnění / Re:VUT - jaký obor ze dvou zvolit
« kdy: 14. 05. 2021, 14:09:10 »
Elektro vzdělání je spíše nevýhoda, pokud nechceš být celý život otrok - specialista - odborník. Budou Tě nutit vrtat se v drátech. Ideální je mix techniky, angličtiny a nauky o organizačních záležitostech.

42
Kmenový zaměstnanec vs. kontraktor v bance.

Jde generalizovat, zda se od typu smlouvy odvíjejí
a)nabírané pozice
b)míň, či víc voňavá práce v rámci pozice.
?

Jaká je vůbec typická organizační struktura Banky?

43
Právě, dokud jsou malé, pak už se to komplikuje...
Tzn. naplánovat cca 6 leté okno omezeného pohybu a utlumených ambicí u nepracovních aktivit.

a ženský mě honí.
Proč ne, alespoň jim nevyštěkáš boudu.

44
Univerzitu Tomáše Bati bych vyškrtl rovnou. To určitě není škola, která ti dokáže nabídnout dobré technické zázemí. Ani ty studijní plány nevypadají zrovna uceleně.

Univerzita Pardubice je na tom o něco lépe, ale její postavení v elektrotechnice, informatice, kybernetice i strojírenství je za Prahou, Plzní, Brnem a i Ostravou. To, co mají v Pardubicích silné, zřejmě pro tebe nebude zajímavé.

Z tvého výběru je bezpochyby nejlepší volba VUT. Nicméně zrovna ten program spojující elektrotechniku a strojírenství bych si nevybral. Elektrotechnika a strojírenství si kupodivu moc v akademickém prostředí netykají. Zkrátka týden není nafukovací, takže všechno se kondenzuje na nějaké přijatelné minimum (nebo naopak v plánech zůstanou rigidní předměty, které vraždí i klasické elektrotechniky nebo strojaře), je tam nepříjemné přebíhání mezi fakultami (tím nemyslím fyzické přebíhání - a pokud elektrotechnické předměty negarantuje FEKT ale FSI, pak bych ten program vyloučil rovnou), celkově to plave na vodě i přes všechny sladké řeči o mezioborovosti. Elektrotechnici se toho dovtípili, ale strojaři to pořád zkouší (dnes ideálně s názvem programu Průmysl 4.0 apod.).

Pokud Praha a Plzeň nejsou možnosti, pak bych šel na elektrotechniku do Brna.

Mezioborovost je pro průmyslovou R&D praxi super. U škol je však těžko dosažitelná dobrá implementace. Přínos to má ve chvíli, kdy ty obory mají propojené i vyučujíácí. Když učí matematiku matematik, strojařinu strojař a informatiku informatik tak si to málo kdo sám dokáže propojit.

Vystudoval jsem elektro SŠ, počítače na VOŠ, bakaláře na fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií. Po letech v praxi a získání různých certifikací (formalizivané best practices) nemůžu v čechách najít navazující obor, který by stál za investici do studia. K lepší práci mě to pravděpodobně neposune. Nejblíž k tomu má Unicorn. Ale to zase nemá nic moc reputaci.

Máte nějaký tip v ČR, či v zahraničí na relativně kvalitní, spíše praktičtěji orientované navazující studium?

45
Studium a uplatnění / Re:Jak zlepšit úroveň němčiny?
« kdy: 10. 02. 2021, 09:11:06 »
Co sledovat historické dokumenty, Adolfovy projevy a literární výplody?

Stran: 1 2 [3] 4