Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - yeckel

Stran: [1]
1
Na portalech na webech nic neni. Me fungovalo zaregistrovat se u agentur jako emagine, agex, computer futures. Kamaradky korporace ted shani java dev-ops freelancery a ani to nemaji na webu. Pouze oslovuji "sve" agentury.

2
Da se i dost delat remote a jezit jednou za par dni. Dost lidi co delalo se mnou priletalo jednou za 14 dni na dva,tri dny, aby se sejit. Je to urcite ruzne v ruznych firmach. Portaly jsou dle me zkusenosti na nic. Vetsinu prace tu zprostredkovavaji agentury jako Computerfutures, Agex, Emagine. Kamaradka v korporaci shani Java dev-ops freelancery a ani to nemaji na strankach firmy. Obcas se da prejit na praci primo, jine to maji blokovane ve smlouvach.

3
Jsem koukal na ty coolpeople. A vychazi mi to 30€/hod pri 8 hodinach za den pro C++. Nechci shazovat Prahu, ale v Berline, ktera je vlakem 4 hodiny daleko, jsem mel jako freelancer neznaly situace 45€/hod pozdeji 75€/hod. Schopnejsi lidi z tymu az kolem 90€/hod. Nestalo by za to se tim vlakem projet? Za ty prachy se zaplati i letadlo (jestli jeste lita), i ubytko.

4
Mám se dobře, rodina je zdravá, peněz je dost, dluhy žádné, fajn bydlení, naspořeno, je mi 39. Jen jsem na vážkách, jestli změnit firmu, nebo i odejít z IT. Už jsem profesně zažil ledacos, státní, soukromé, korporace globální, EU i české. V posledních čtyřech letech jsem v rodinné firmě s více než stoletou tradicí, kde programuji v C++ a Python. Do práce jezdím na 30 minut kole přes les a jezera. Cítím se být nadstandardně finančně ohodnocený a mám 38 dní dovolené a fond pracovní doby (píchačky a přesčasy). Jó silné odbory. Můj problém je, že mě ta práce štve.

Po nástupu jsme zaváděli Scrum, TDD, měli jsme team. Jenže před dvěma lety vedení rozhodlo, že se jim Scrum nelíbí a zavedli direktivní řízení. To znamená, že nikdo nic neví. Nemáme procesy a nástroje skoro vůbec na nic, ani IT, ani ICT ani HR. Pro specifikaci, kód, testy si každá skupina dělá review sama podle hesla, papír snese všechno. Nemáme nic jako projektový tým. Ani jiný tým. V kódu je chaos a spousta špaget i s kečupem. Na regression testy se čeká mnohdy i dva roky.

Po snaze i bez Scrum se snažit něco prosadit jsem to vzdal. Teď už jen dělám co se mi objeví v bugtrackeru, přesně jak je to specifikováno bez ohledu na celek. Befehl je Befehl (ano je to německá firma). S nadřízeným se vidím jednou za rok a zatím nezařídil ani laptop, nebo polohovatelný stůl. Firma má financí dost, rozhazují se, kde to jde a na centrále se dohodne. Za námi na pobočce neštěkne ani pes. Ani manažera tu nemáme. Tedy jestli to nejsem já, když jsem dostal klíče od popelnice a nástěnku.

Už je to vyhoření? Mám odejít? Jako každý bych chtěl odvádět profesionální kvalitní práci a být za ní oceněn. Teď je to takové notně zasmrádlé teplé místečko, kde bych mohl sedět a nepřetřít se až do důchodu. A ta cesta ráno na kole když se les a jezero probouzí...

Stran: [1]