Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - pavel411

Stran: 1 [2] 3 4
16
Server / Re:Doporučte nástroj na synchronizaci NAS a mobilu
« kdy: 05. 09. 2023, 09:51:05 »
Pokud používáš Synology, od verze 7 je tam k dispozici aplikace Photos, na mobilu Photos Mobile - synchronizace z více zdrojů s NAS Synology, funguje pěkně

17

Tak teraz je to ešte divnejšie. Vyzerá to tak, že ten starý iPhone ani nie je prvý iPhone SE z roku 2016, ale zrejme je to iPhone 5S z roku 2013 s iOS 7 alebo 8. Vyzerajú rovnako. iPhone SE už vyšiel s iOS 9.3 a Apple vyžaduje 6 miestny kód práve od iOS 9, takže iPhone SE sa nikdy nemohol používať so 4 miestnym kódom.

https://arstechnica.com/gadgets/2015/06/apple-to-require-6-digit-passcodes-on-newer-iphones-ipads-under-ios-9/


nikoliv, to je pouze default nastavení, i nejnovější iPhone s nejnovějším iOS lze používat se 4-místným numerickým heslem, stačí změnit nastavení v iPhone settings

18
hm, divné, sám jsem přecházel z iPhone 7 na 13 mini a fungovalo bez problémů, akorát to čtení kódů z druhého telefonu probíhalo přes čtení obrazců na obrazovce, nikoliv přes zadávání PINů (a nebo si nepamatuji, že se někde zadával i nějaký kód :) ) - v jaké fázi to po něm chtělo ručně zadat kód? Co mě napadá - co tam měl nainstalováno za iOS? Měl ho aktualizovaný? i model 6s podporuje iOS 15

19
Moje zkušenost - spolupráce s Indama v Indii zajímavá, ale je to spíše systémem - oni třeba i vědí, že to dělají blbě, ale pokud to udělají blbě podle instrukcí nadřízeného, tak jsou v pohodě, pokud to udělají dobře ale mimo instrukce, tak je vyhodí - přiznali osobně když jsem zarejpal.
Indové přetažení do USA/EU byli typicky v pohodě (na druhou stranku, přetahovali se Ti, co se osvědčili)

20
též MX Master od Logitech (klávesnice i myš tuším ve verzi 3) - funguje dobře, přepínání funguje manuálně nebo dle lokace myši (lze zřetězit monitory vedle sebe), postřehy:
- tichá klávesnice (žena si v noci nestěžuje, že ji ruší moje ťukání)
- vadí mi, že chybí řada F-kláves napřímo a nutno zadávat s přepínačem (je to zvyk, pokud budet epoužívat jenom tuhle, tak to problém asi nebude)
- připojení k Macu přes jejich dongle připojený přes USB hub bylo nespolehlivé (občas prodlevy), vyřešilo to připojení přes BT
- automatické přepínání je fajn, ale občas se zadrhne na chvíli myš, pro chaotika jako já je pak překvápko kam píše

21
Bazar / Re:Daruji instalační CD k OS/2 Warp
« kdy: 27. 01. 2023, 15:27:35 »
jeee OS/2 - ten mě kdysi i živil, která to je verze? znal jsem ho od verze 1.3 až po Warp for eBusiness (tuším 4.5), to byly slušné držáky, leckde to i bylo součástí řízení výroby dlouho po svém konci (utnuli to na přelomu milenia)

22
Hardware / Re:Jablotron bez originální SIM karty
« kdy: 20. 01. 2023, 10:31:44 »


Jop, přes USB. Ten 121T stojí za prd, jednak má uplně nahovnovatý formát dat (to dělal skutečně nějakej pazneht, ze způsobu formátování těch zpráv se mi ještě teď rolujou fusekle i v šuplíku) a k tomu ještě tam aktivace senzoru choděj se zpožděním (až 8s). Modul skutečně k ničemu, vyhozený prachy a zbytečně zaseklý místo na sběrnici. edit: Navíc mám takovej divnej pocit, že v tom jimi doporučovaném režimu ("Terminál") to ani neposílá stavy PG výstupů - jenom je umožňuje tupě a naslepo ovládat....

Protokol na USB je daleko lepší, říká prakticky hned v podstatě všechno, co vidíš v F-Linku. Můžu s jeho pomocí vypínat sběrnice a dělat všelijaký psí kusy. Dokonce i resolvovat DNS záznamy a mluvit s GSM modemem AT příkazama ;D Některý PIRka dokonce kupodivu říkaj i teplotu (příjemně překvapilo, fajn pro automatizaci). Teplotu na celé stupně a úroveň bordelu/kouře ve vzduchu říkají pro změnu všechny požární čidla.

Jinak log z toho vytáhnout jde taky, i konfigurace z toho jde vytáhnout. Jenom jsem se ještě nedostal k tomu, abych ji dekryptoval a naparsoval  :) Nicméně aktivně to říká všechny události, které vidíš pak v logu - takže když seš připojenej, tak prostě posloucháš a víš, co se děje.

mám tam ten jablotroní modul a chystám se ho letos programovat (propojení na jablotron holt prioritu nemá), ale jestli je to tak hrozné jak píšeš, tak díky za uštření práce, bylo by možné požádat o nasměrování ohledně té komunikace přes USB?

23
Hardware / Re:Jablotron bez originální SIM karty
« kdy: 10. 01. 2023, 10:02:30 »
nepřehlédli jste předpokládám možnost placení Jablotronu pouze za cloudové služby, tzn. těch necelých 80,- Kč bez DPH měsíčně? To je včetně té SIM...

24
Sítě / Re:Rozumná segmentace domácí sítě
« kdy: 19. 10. 2022, 13:17:30 »
inspirace za mě:
1. uživatelská (PC, tiskárny, NAS, telefony) - včetně WiFi
2. IoT (hračky co potřebují Internet pro přístup do cloudu, pouze přístup k Internetu) - včetně WiFi
3. MaR (PLC řídící barák a napojené moduly) - bez WiFi
4. návštěvnická (pro hosty, pouze pro hosty) - včetně WiFi
asi by šlo propojit 2 a 4, ale raději to vedu odděleně.

25
Hardware / Re:Kamery Hikvision a NVR
« kdy: 16. 07. 2022, 01:45:49 »
kamery mě čekají, v čem jsou Dahua tak horší oproti Hikvision? Bylo mi to prezentováno obráceně...

26
S NAS nemám zkušenost, mohl byste to prosím trochu rozvést? Mobil připojíte k domácí WiFi a nějaká extra aplikace v mobilu přesune všechny fotky po WiFi do NASu? Není tam něco, co by si ty fotky "vysálo" po připojení USB kabelem? Foťák připojujete jako externí disk, vše označíte a přesunete nebo to probíhá také nějak automaticky?
Byl jsem v podobné situaci - organizace fotek dostupná z různých platforem (Win, Linux, MacOS) - nová verze OS na NAS Synology s aplikací Photos se mi moc zalíbila, prozatím používám k plné spokojenosti.
Mobil má aplikaci, která umí zazálohovat (zkopírovat) fotky do NAS když jsem na WiFi a pustím aplikaci.

27
Hardware / Re:Zabezpečení kabelu proti ukradení
« kdy: 15. 10. 2021, 09:10:17 »
možná špatně odhaduji důvod mizení, ale při předpokladu, že jsou odnášeny jinam z pracovních důvodů a tam zapomínány (osobně mi to přijde nejpravděpodobnější varianta, kabel je pod rozlišovací schopností většiny "manažerů") mi přijde lepší ne gravírovat, ale napevno přidělat plácací cedulky s přesným a výrazným označením odkud kabel je (konferenčka "Cimrman" budova "Alfa" a pod tím jméno firmy)

28
Sítě / Re:Wi-Fi bridge kvůli kompatibilitě s MacBook Air
« kdy: 20. 09. 2021, 17:02:44 »
sorry že neřeším tázaný problém, ale zarazila mě problematika - sám Aira mám a WiFi funguje bez problémů, zkoušel jste vymazat preferované WiFi sítě? Resp. když jste dal Aira synovi, smazal jste konfiguraci a jede načisto nebo jste jen přidal další profil?
Co si vzpomínám, měl jsem možná kdysi problém s připojením na jeden starý TPLink, ale to jsem přičítal špatné implementaci na tom TPLinku (byl starý před 10ti lety)

29
Odkladiště / Re:realisticky pohled na IoT pro dum
« kdy: 07. 07. 2021, 09:51:44 »
zda někdo potřebuje "chytrý barák" nebo ne si musí každý rozmyslet sám, stejně jako míru automatizace, za mě:
KNX - zřejmě funguje dobře, ale je to hodně drahé
Loxone - funguje, hezké krabičky, možnost si to nechat udělat nebo udělat sám, celkem uzavřené
Foxtrot (Tecomat) - funguje, krabičky nejsou tak hezké, možnost si to nechat udělat nebo udělat sám, celkem otevřené (více možností programování i prvků)

tyhle věci fungujou, dají se bez problémů rozchodit a doladit, pokud by 'sis to nechával od někoho dělat, tak důkladně prověř reference - spousta firmiček "přes chytré domy" není schopná projekt dotáhnout do zdárného konce

já dospěl k názoru, že chytrá instalace má pro mě smysl jen když si jí budu dělat sám - abych si mohl dělat změny jak a kdy mě napadnou, je to také hračka pro velký kluky :-) s RB apod. se dá vyhrát ještě víc, ale já hledal něco, na co nemusím furt sahat

30
jedna varianta je si to nastavovat sám a učit se to tímto způsobem, druhá varianta je si zaplatit konzultaci a nechat si řešení navrhnout nebo alespoň zkontrolovat - zablokovanou komunikaci při testování odhalíte, ale prostupy tam, kde být nemají už hůře

Stran: 1 [2] 3 4