Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - pavel411

Stran: 1 [2]
16
Hardware / Re:Možnosti archivace
« kdy: 29. 10. 2020, 21:02:38 »
Archivoval bych na přenosný pevný disk a BD zároveň.

Jakékoliv dopisování na optický disk trochu zvyšuje riziko chyby. Na BD jde normálně dopisovat, stačí mít operační systém podporující UDF 2.50 a jeho formát VAT, který je na takové dopisování určen. Archivy na optických médiích je třeba pravidelně kontrolovat (aspoň 1 za rok, což může být nepříjemně pracné) a dobře je skladovat. Při známkách degradace zapsat na nové médium a degradující zlikvidovat.

- na pevný disk zálohuji, zálohy archiv obsahují - ten online (NAS) i ty offline (připojovaný JBOD), dávat archiv na další HDD by mi přišlo overkill
- díky za potvrzení obavy z multisession vypalování
- to ani na ty slavný M-Disc se nedá spolehnout a je třeba je kontrolovat? To je obecná paranoia nebo je to podložené zkušenostmi? Chci si připlatit za "klidné spaní" (proto M-Disc), ale nedokážu si představit pravidelnou kontrolu archivů, tak daleko má svědomitost nesahá

17
Sítě / Re:Nedaří se resetovat MikroTik RG962
« kdy: 29. 10. 2020, 11:22:17 »
nebylo by lepší popsat co přesně děláš?
odpojit napájení, pokud máš PoE (AP pořád svítí) tak odpojit síť, stisknout a držet to umělohmotné tlačítko, zapnout napájení a když začne blikat, tak tlačítko pustit - tohle nezabírá?

18
Hardware / Možnosti archivace
« kdy: 29. 10. 2020, 11:03:17 »
Co byste aktuálně doporučil pro archivaci dat? Jedná se mi o desítky GB ročně, jednorázově převedení starého archivu cca 1TB.
V minulosti jsem spokojeně používal MO (magnetooptickou mechaniku), ale v současné době žádnou aktuální nabídku nevidím - skrývá se pod nějakým jiným názvem?
Z nabídky co vidím mi vychází BlueRay - BDXL a nějaká archivační medium, třeba M-Disc - napadá někoho něco lepšího? (o cloudu nepotřebuji slyšet, nevěřím).
A co se týče BD - jak je to tam s přidáváním dat na medium? Vím, že u CD byly multisession zdrojem potíží - vyšší pravděpodobnost nepřečtení dat oproti jednorázově zapsaným datům.
Zdůrazňuji, že poptávám archivační řešení, zálohování (online i offline) vyřešené mám.

19
Server / Re:Synology jednotky
« kdy: 21. 10. 2020, 15:09:47 »
a on je nějaký výrobce úložišť, který ukazuje kapacitu jinak než takhle? Jedna věc je systematická správnost a druhá faktická realita na trhu - v okamžiku, kdy začne část výrobců používat pro ně výhodnější prezentaci v marketingu a prochází jim to se ostatní přizpůsobí nebo budou na trhu v nevýhodě.
V této oblasti se to stalo už velmi velmi dávno - tuším někdy v půlce 90tých let a se skřípěním zubů jsme to akceptovali jako realitu, je hezké, že to někoho ještě dnes zaráží - i když nechápu proč zrovna u Synology a ne všude jinde :-/

20
Jakkoliv se mi DALI líbí a sám ho mám, proč ho instalovat v daném případě? Jaké to přinese výhody?
Výhodu DALI vidím při připojení DALI svítidel a komunikaci přímo s nimi, tady bych raději použil jinou a hlavně levnější technologii.

Stran: 1 [2]