Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - pavel411

Stran: [1] 2 3
1
asi jsem moc paranoidní, ale stejně bych se bál zase nějaké díry v systému, za mě je důležité pojištění archivací - offline nebo fyzicky R/O. Takže ano, nepoužívám účet admin, mám nastavená práva pro různé účty, nevystavuji NAS do Internetu - ale stejně archivuji na kupu HDD co pak strkám do skříně (co s nima jinýho, přece je nevyhodím :-))

2
Hardware / Re:Konkrétní výhody starých enterprise serverů
« kdy: 23. 04. 2024, 12:55:11 »
Sám mám pár vyřazených serverů... Je to spíše taková nostalgie. Každý ajťák má doma nějaké takové hračky, ne? Od procesorů 486 až po nikdy nepoužitou zálohovací páskovou jednotku...
Mám doma dost šrotu a říkám tomu nostalgie, ale když budu upřímný, tak je to spíše lenost to odvézt do sběrného dvora :-) jo, je mi to líto vyhodit, jsou s tím spojené vzpomínky, ale reálně to už nepoužiji

3
na jabku vidím, že má přístup k:
* kamera (foťák)
* face id (identifikuje osobu)
* mobilní data
bavím se o MS Authenticator

4
Odkladiště / Re:Domácí archivace dat
« kdy: 27. 02. 2024, 09:09:06 »
Jinak používám TDK a Verbatim, v mých končinách to byly jediné značky za přijatelnou cenu.
A 100% úspěšnost? To jste dopadl lépe než já :-/

Jinak je docela zajímavé vidět ty rozdílné akcentace různých částí problému týkající se záloh a archivací v diskuzi - každý vidí tu cestu k nutnému kompromisu někde jinde a vychází z toho tím pádem různá řešení. pro mě je to inspirující, byť nikoliv nutně použitelné, občas mě to i zbaví mindráků, že nejsem sám kdo něco šidí :-)

5
Odkladiště / Re:Domácí archivace dat
« kdy: 26. 02. 2024, 08:26:48 »
řešil jsem před časem stejný problém - zálohy jsou sice na NAS, ale kam archiv. Nakonec jsem zůstal u ukládání na stará HDD (mám jich dost a kupodivu drží, podstatná data jsou vždy na více z nich).
LTO - potřeba dodržet stálý tok dat při ukládání, relativní choulostivost pásek z hlediska ukládání, cena, snadnost manipulace
BD - papírově by měly vydržet hodně, z komentářů lidí mi to tak nepřijde (hovořím o normálních, ale prý odchází už po pár letech)

6
Sítě / Re:Zkušenosti s ISP pe3ny
« kdy: 26. 01. 2024, 08:20:25 »
optiku od nich nemám, ale čerstvá odpověď z jejich podpory je, že IPv6 na optice podporují, bohužel u nás na vesnici, kde nabízejí připojení přes WiFi je IPv6 "v nedohlednu" (informace z jejich podpory před 2 dny).
Veřejnou IPv4 adresu poskytují tuším za cca 100,- měsíčně.

7
Hardware / Re:Doporučte myš
« kdy: 22. 11. 2023, 11:26:33 »
bezdrátovky MX Vertical i MX Master 3 - fungují rok a půl/rok bez zaváhání, s tlačítky jsem na problém nenarazil

8
Software / Re:Synchronizace kontaktů v telefonu s Outlook 365
« kdy: 02. 11. 2023, 08:28:16 »
každý kontakt patří k nějakému synchronziačnímu účtu - gmail, MS365 nebo cokoliv dalšího. V mobilu můžeš synchronizovat s více účty, každý kontakt má informaci s čím se má synchronizovat.
Tohle přiřazení lze měnit - to je to, co chceš zřejmě udělat. Jsou i programy, které ti to umožní snadno spravovat, např. Contact Mover

9
Server / Re:Doporučte nástroj na synchronizaci NAS a mobilu
« kdy: 05. 09. 2023, 09:51:05 »
Pokud používáš Synology, od verze 7 je tam k dispozici aplikace Photos, na mobilu Photos Mobile - synchronizace z více zdrojů s NAS Synology, funguje pěkně

10

Tak teraz je to ešte divnejšie. Vyzerá to tak, že ten starý iPhone ani nie je prvý iPhone SE z roku 2016, ale zrejme je to iPhone 5S z roku 2013 s iOS 7 alebo 8. Vyzerajú rovnako. iPhone SE už vyšiel s iOS 9.3 a Apple vyžaduje 6 miestny kód práve od iOS 9, takže iPhone SE sa nikdy nemohol používať so 4 miestnym kódom.

https://arstechnica.com/gadgets/2015/06/apple-to-require-6-digit-passcodes-on-newer-iphones-ipads-under-ios-9/


nikoliv, to je pouze default nastavení, i nejnovější iPhone s nejnovějším iOS lze používat se 4-místným numerickým heslem, stačí změnit nastavení v iPhone settings

11
hm, divné, sám jsem přecházel z iPhone 7 na 13 mini a fungovalo bez problémů, akorát to čtení kódů z druhého telefonu probíhalo přes čtení obrazců na obrazovce, nikoliv přes zadávání PINů (a nebo si nepamatuji, že se někde zadával i nějaký kód :) ) - v jaké fázi to po něm chtělo ručně zadat kód? Co mě napadá - co tam měl nainstalováno za iOS? Měl ho aktualizovaný? i model 6s podporuje iOS 15

12
Moje zkušenost - spolupráce s Indama v Indii zajímavá, ale je to spíše systémem - oni třeba i vědí, že to dělají blbě, ale pokud to udělají blbě podle instrukcí nadřízeného, tak jsou v pohodě, pokud to udělají dobře ale mimo instrukce, tak je vyhodí - přiznali osobně když jsem zarejpal.
Indové přetažení do USA/EU byli typicky v pohodě (na druhou stranku, přetahovali se Ti, co se osvědčili)

13
též MX Master od Logitech (klávesnice i myš tuším ve verzi 3) - funguje dobře, přepínání funguje manuálně nebo dle lokace myši (lze zřetězit monitory vedle sebe), postřehy:
- tichá klávesnice (žena si v noci nestěžuje, že ji ruší moje ťukání)
- vadí mi, že chybí řada F-kláves napřímo a nutno zadávat s přepínačem (je to zvyk, pokud budet epoužívat jenom tuhle, tak to problém asi nebude)
- připojení k Macu přes jejich dongle připojený přes USB hub bylo nespolehlivé (občas prodlevy), vyřešilo to připojení přes BT
- automatické přepínání je fajn, ale občas se zadrhne na chvíli myš, pro chaotika jako já je pak překvápko kam píše

14
Bazar / Re:Daruji instalační CD k OS/2 Warp
« kdy: 27. 01. 2023, 15:27:35 »
jeee OS/2 - ten mě kdysi i živil, která to je verze? znal jsem ho od verze 1.3 až po Warp for eBusiness (tuším 4.5), to byly slušné držáky, leckde to i bylo součástí řízení výroby dlouho po svém konci (utnuli to na přelomu milenia)

15
Hardware / Re:Jablotron bez originální SIM karty
« kdy: 20. 01. 2023, 10:31:44 »


Jop, přes USB. Ten 121T stojí za prd, jednak má uplně nahovnovatý formát dat (to dělal skutečně nějakej pazneht, ze způsobu formátování těch zpráv se mi ještě teď rolujou fusekle i v šuplíku) a k tomu ještě tam aktivace senzoru choděj se zpožděním (až 8s). Modul skutečně k ničemu, vyhozený prachy a zbytečně zaseklý místo na sběrnici. edit: Navíc mám takovej divnej pocit, že v tom jimi doporučovaném režimu ("Terminál") to ani neposílá stavy PG výstupů - jenom je umožňuje tupě a naslepo ovládat....

Protokol na USB je daleko lepší, říká prakticky hned v podstatě všechno, co vidíš v F-Linku. Můžu s jeho pomocí vypínat sběrnice a dělat všelijaký psí kusy. Dokonce i resolvovat DNS záznamy a mluvit s GSM modemem AT příkazama ;D Některý PIRka dokonce kupodivu říkaj i teplotu (příjemně překvapilo, fajn pro automatizaci). Teplotu na celé stupně a úroveň bordelu/kouře ve vzduchu říkají pro změnu všechny požární čidla.

Jinak log z toho vytáhnout jde taky, i konfigurace z toho jde vytáhnout. Jenom jsem se ještě nedostal k tomu, abych ji dekryptoval a naparsoval  :) Nicméně aktivně to říká všechny události, které vidíš pak v logu - takže když seš připojenej, tak prostě posloucháš a víš, co se děje.

mám tam ten jablotroní modul a chystám se ho letos programovat (propojení na jablotron holt prioritu nemá), ale jestli je to tak hrozné jak píšeš, tak díky za uštření práce, bylo by možné požádat o nasměrování ohledně té komunikace přes USB?

Stran: [1] 2 3