Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - pavel411

Stran: [1] 2
1

Tak teraz je to ešte divnejšie. Vyzerá to tak, že ten starý iPhone ani nie je prvý iPhone SE z roku 2016, ale zrejme je to iPhone 5S z roku 2013 s iOS 7 alebo 8. Vyzerajú rovnako. iPhone SE už vyšiel s iOS 9.3 a Apple vyžaduje 6 miestny kód práve od iOS 9, takže iPhone SE sa nikdy nemohol používať so 4 miestnym kódom.

https://arstechnica.com/gadgets/2015/06/apple-to-require-6-digit-passcodes-on-newer-iphones-ipads-under-ios-9/


nikoliv, to je pouze default nastavení, i nejnovější iPhone s nejnovějším iOS lze používat se 4-místným numerickým heslem, stačí změnit nastavení v iPhone settings

2
hm, divné, sám jsem přecházel z iPhone 7 na 13 mini a fungovalo bez problémů, akorát to čtení kódů z druhého telefonu probíhalo přes čtení obrazců na obrazovce, nikoliv přes zadávání PINů (a nebo si nepamatuji, že se někde zadával i nějaký kód :) ) - v jaké fázi to po něm chtělo ručně zadat kód? Co mě napadá - co tam měl nainstalováno za iOS? Měl ho aktualizovaný? i model 6s podporuje iOS 15

3
Moje zkušenost - spolupráce s Indama v Indii zajímavá, ale je to spíše systémem - oni třeba i vědí, že to dělají blbě, ale pokud to udělají blbě podle instrukcí nadřízeného, tak jsou v pohodě, pokud to udělají dobře ale mimo instrukce, tak je vyhodí - přiznali osobně když jsem zarejpal.
Indové přetažení do USA/EU byli typicky v pohodě (na druhou stranku, přetahovali se Ti, co se osvědčili)

4
též MX Master od Logitech (klávesnice i myš tuším ve verzi 3) - funguje dobře, přepínání funguje manuálně nebo dle lokace myši (lze zřetězit monitory vedle sebe), postřehy:
- tichá klávesnice (žena si v noci nestěžuje, že ji ruší moje ťukání)
- vadí mi, že chybí řada F-kláves napřímo a nutno zadávat s přepínačem (je to zvyk, pokud budet epoužívat jenom tuhle, tak to problém asi nebude)
- připojení k Macu přes jejich dongle připojený přes USB hub bylo nespolehlivé (občas prodlevy), vyřešilo to připojení přes BT
- automatické přepínání je fajn, ale občas se zadrhne na chvíli myš, pro chaotika jako já je pak překvápko kam píše

5
Bazar / Re:Daruji instalační CD k OS/2 Warp
« kdy: 27. 01. 2023, 15:27:35 »
jeee OS/2 - ten mě kdysi i živil, která to je verze? znal jsem ho od verze 1.3 až po Warp for eBusiness (tuším 4.5), to byly slušné držáky, leckde to i bylo součástí řízení výroby dlouho po svém konci (utnuli to na přelomu milenia)

6
Hardware / Re:Jablotron bez originální SIM karty
« kdy: 20. 01. 2023, 10:31:44 »


Jop, přes USB. Ten 121T stojí za prd, jednak má uplně nahovnovatý formát dat (to dělal skutečně nějakej pazneht, ze způsobu formátování těch zpráv se mi ještě teď rolujou fusekle i v šuplíku) a k tomu ještě tam aktivace senzoru choděj se zpožděním (až 8s). Modul skutečně k ničemu, vyhozený prachy a zbytečně zaseklý místo na sběrnici. edit: Navíc mám takovej divnej pocit, že v tom jimi doporučovaném režimu ("Terminál") to ani neposílá stavy PG výstupů - jenom je umožňuje tupě a naslepo ovládat....

Protokol na USB je daleko lepší, říká prakticky hned v podstatě všechno, co vidíš v F-Linku. Můžu s jeho pomocí vypínat sběrnice a dělat všelijaký psí kusy. Dokonce i resolvovat DNS záznamy a mluvit s GSM modemem AT příkazama ;D Některý PIRka dokonce kupodivu říkaj i teplotu (příjemně překvapilo, fajn pro automatizaci). Teplotu na celé stupně a úroveň bordelu/kouře ve vzduchu říkají pro změnu všechny požární čidla.

Jinak log z toho vytáhnout jde taky, i konfigurace z toho jde vytáhnout. Jenom jsem se ještě nedostal k tomu, abych ji dekryptoval a naparsoval  :) Nicméně aktivně to říká všechny události, které vidíš pak v logu - takže když seš připojenej, tak prostě posloucháš a víš, co se děje.

mám tam ten jablotroní modul a chystám se ho letos programovat (propojení na jablotron holt prioritu nemá), ale jestli je to tak hrozné jak píšeš, tak díky za uštření práce, bylo by možné požádat o nasměrování ohledně té komunikace přes USB?

7
Hardware / Re:Jablotron bez originální SIM karty
« kdy: 10. 01. 2023, 10:02:30 »
nepřehlédli jste předpokládám možnost placení Jablotronu pouze za cloudové služby, tzn. těch necelých 80,- Kč bez DPH měsíčně? To je včetně té SIM...

8
Sítě / Re:Rozumná segmentace domácí sítě
« kdy: 19. 10. 2022, 13:17:30 »
inspirace za mě:
1. uživatelská (PC, tiskárny, NAS, telefony) - včetně WiFi
2. IoT (hračky co potřebují Internet pro přístup do cloudu, pouze přístup k Internetu) - včetně WiFi
3. MaR (PLC řídící barák a napojené moduly) - bez WiFi
4. návštěvnická (pro hosty, pouze pro hosty) - včetně WiFi
asi by šlo propojit 2 a 4, ale raději to vedu odděleně.

9
Hardware / Re:Kamery Hikvision a NVR
« kdy: 16. 07. 2022, 01:45:49 »
kamery mě čekají, v čem jsou Dahua tak horší oproti Hikvision? Bylo mi to prezentováno obráceně...

10
S NAS nemám zkušenost, mohl byste to prosím trochu rozvést? Mobil připojíte k domácí WiFi a nějaká extra aplikace v mobilu přesune všechny fotky po WiFi do NASu? Není tam něco, co by si ty fotky "vysálo" po připojení USB kabelem? Foťák připojujete jako externí disk, vše označíte a přesunete nebo to probíhá také nějak automaticky?
Byl jsem v podobné situaci - organizace fotek dostupná z různých platforem (Win, Linux, MacOS) - nová verze OS na NAS Synology s aplikací Photos se mi moc zalíbila, prozatím používám k plné spokojenosti.
Mobil má aplikaci, která umí zazálohovat (zkopírovat) fotky do NAS když jsem na WiFi a pustím aplikaci.

11
Hardware / Re:Zabezpečení kabelu proti ukradení
« kdy: 15. 10. 2021, 09:10:17 »
možná špatně odhaduji důvod mizení, ale při předpokladu, že jsou odnášeny jinam z pracovních důvodů a tam zapomínány (osobně mi to přijde nejpravděpodobnější varianta, kabel je pod rozlišovací schopností většiny "manažerů") mi přijde lepší ne gravírovat, ale napevno přidělat plácací cedulky s přesným a výrazným označením odkud kabel je (konferenčka "Cimrman" budova "Alfa" a pod tím jméno firmy)

12
Sítě / Re:Wi-Fi bridge kvůli kompatibilitě s MacBook Air
« kdy: 20. 09. 2021, 17:02:44 »
sorry že neřeším tázaný problém, ale zarazila mě problematika - sám Aira mám a WiFi funguje bez problémů, zkoušel jste vymazat preferované WiFi sítě? Resp. když jste dal Aira synovi, smazal jste konfiguraci a jede načisto nebo jste jen přidal další profil?
Co si vzpomínám, měl jsem možná kdysi problém s připojením na jeden starý TPLink, ale to jsem přičítal špatné implementaci na tom TPLinku (byl starý před 10ti lety)

13
Odkladiště / Re:realisticky pohled na IoT pro dum
« kdy: 07. 07. 2021, 09:51:44 »
zda někdo potřebuje "chytrý barák" nebo ne si musí každý rozmyslet sám, stejně jako míru automatizace, za mě:
KNX - zřejmě funguje dobře, ale je to hodně drahé
Loxone - funguje, hezké krabičky, možnost si to nechat udělat nebo udělat sám, celkem uzavřené
Foxtrot (Tecomat) - funguje, krabičky nejsou tak hezké, možnost si to nechat udělat nebo udělat sám, celkem otevřené (více možností programování i prvků)

tyhle věci fungujou, dají se bez problémů rozchodit a doladit, pokud by 'sis to nechával od někoho dělat, tak důkladně prověř reference - spousta firmiček "přes chytré domy" není schopná projekt dotáhnout do zdárného konce

já dospěl k názoru, že chytrá instalace má pro mě smysl jen když si jí budu dělat sám - abych si mohl dělat změny jak a kdy mě napadnou, je to také hračka pro velký kluky :-) s RB apod. se dá vyhrát ještě víc, ale já hledal něco, na co nemusím furt sahat

14
jedna varianta je si to nastavovat sám a učit se to tímto způsobem, druhá varianta je si zaplatit konzultaci a nechat si řešení navrhnout nebo alespoň zkontrolovat - zablokovanou komunikaci při testování odhalíte, ale prostupy tam, kde být nemají už hůře

15
takže se strašně stydím, máte pravdu, strávil jsem takových hodin experimentů na přiblblém typu, které jsem prostě neviděl, ach jo :-(
díky moc za pomoc

Stran: [1] 2