Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - kracikm

Stran: [1]
1
Hardware / IP kamera pro QNAP NAS
« kdy: 13. 02. 2022, 10:00:21 »
Ahoj všem!

Máte někdo zkušenosti/doporučení na IP kameru, která dobře funguje s QNAP NAS (surveillance station) a zároveň se nesnaží vše cpát do nějakého čínského cloudu?

Provedení: Venkovní
Napájení: PoE
Wifi: Může být, není třeba
Záznam: Klidně kontinuální, žádné speciální nároky
Komprese: Opět žádné speciální nároky, min. h264


Díky moc!

2
Odkladiště / Kvalitní elektrokoloběžka
« kdy: 25. 10. 2021, 10:31:02 »
Ahoj vsem!

Je to trochu mimo tema rootu, nicmene mate nekdo dlouhodobe zkusenosti s kvalitni elektrokolobezkou?

Hledam neco na obcasnou prepravu, kazdopadne co ctu recenze, tak to je vsechno cinskej krap. Odpadavaji kusy, po par kilometrech odejde motor jako u vrtacky za tri stovky, coz mi prijde neuveritelne v dobe, kdy jsme schopni vyrobit daleko komplikovanejsi vozidla, ktera najedou stovky tisic s minimalnim servisem.

Doporucili byste nejakou? O cenu moc nejde, nicmene 100k za ni nedam :)

Diky moc!

3
Windows a jiné systémy / Apple M1 - unzip = kernel panic
« kdy: 13. 10. 2021, 20:44:56 »
Ahoj všem!

Rád bych poprosil o info, zda je tu někdo, kdo používá libovolný mac s M1 a unzip (nebo jiná unzip utilita) větších souborů ca. >20G mu způsobuje kernel panic.

Mám tenhle macbook zhruba od začátku roku a čekal jsem, zda to vyřeší, už jsem kvůli tomu nainstaloval i macOS Monterey BETA 12 a stále nic.

Je jedno, jestli je soubor na lokálním disku, přes sambu, externí hdd,.. vždy to skončí zásekem restartem s následující chybou, pouze CPU no. se mění:

Kód: [Vybrat]
"panicString" : "panic(cpu 0 caller 0xfffffe0014fdebdc): watchdog timeout: no checkins from watchdogd in 90 seconds
Nic moc se mi nepodařilo vygooglovat, tak mě zajímá jestli mám vadný kus, nebo to prostě zmršili a lidi prostě jenom nestěžujou...


Díky moc!
M

4
Hardware / Kvalitní LTE modem
« kdy: 02. 07. 2021, 17:15:40 »
Ahoj všem!

Máte někdo zkušenosti s kvalitním LTE modemem, který byste doporučili?

Mám neomezený objem dat a rychlost a využívám LTE jako jediné připojení k internetu, v tuto chvíli mám k Mikrotiku připojený ZTE MF286R a tahám z toho 30-50Mbps oběma směry. Když však přendám stejnou simku do iPhonu, jde download na cca. 230Mbps (band 3. 1800Mhz), jsem cca 500m vzdušnou čarou od BTS s přímou viditelností.

Potřebuji modem, který se tomu alespoň přiblíží.


Předem díky!

5
Windows a jiné systémy / Team Viewer alternativa pro LAN
« kdy: 02. 07. 2020, 16:38:36 »
Ahoj,

oblast remote desktop není zrovna můj obor, takže bych vás tu rád požádal o tipy, triky.

Máme v organizaci jednotky uživatelů připojených do jedné sítě pomocí VPN, ke kterým občas potřebuji něco upravit na desktopu. Cílové stanice jsou všechny na Windows.

Platit si pro tohle použití Team Viewer a jiné komerční alternativy mi přijde nesmyslné, zvláště, když ke všem uživatelům mám přímý přístup skrze VPN. Navíc jsem příznivce Open Source a nepotřebuji, aby se kamsi odesílala "black box telemetrie".

RDP je mimo hru. Potřebuji vidět co uživatel "kliká" a zároveň uživatel musí vidět, co mu upravuji. Potřeji tedy mít možnost převzít kontrolu.

Suma sumárum hledám jednoduché Open Source řešení "ala Team Viewer" pro zobrazení plochy vzdáleného uživatele v LAN s možností převzít kontrolu, zároveň však musíme oba vidět co se zrovna odehrává.


Předem díky,
M

Stran: [1]