Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - .

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 21
31
Sítě / Re:Návrh domacej siete
« kdy: 20. 05. 2023, 18:02:01 »
Mně je to nakonec fuk, protože moje síť to nebude a nebudu ani řešit její problémy. Pouze jsem napsal, že bych v případě RD nedělal z té sítě drama, toť vše :)

32
Sítě / Re:Návrh domacej siete
« kdy: 20. 05. 2023, 17:36:02 »
Dotaz byl nejenom na HW, ale i na technologie. Stačí pozorně číst.

A když ke mně přijde návštěva, tak jestli má malware v telefonu nebo ne, to nemůže ohrozit provoz kotle, protože do jeho nastavení se nelze dostat jenom tím, že běhá ve stejné síti jako nějaký mobil. A opět napíši, že se bavíme o RD a ne nějaké veřejné WiFi, kde se budou připojovat stovky lidí, takže netřeba z toho dělat kovbojku.

33
Sítě / Re:Návrh domacej siete
« kdy: 20. 05. 2023, 16:30:16 »
Autor dotazu se na něco ptá, takže zjevně není příliš kovaný v dané problematice. A ještě ke všemu se ptá proto, aby to pak realizoval u někoho dalšího, který se v tom nejspíš neorientuje vůbec (kdyby ano, pak si to udělá sám). To je jasné znamení, že všechno musí být co nejjednodušší a ne vytvářet složitosti, které navíc nemají absolutně žádné opodstatnění, jelikož se jedná o RD.

34
Dnes v 12:39:46 - Dnes v 13:00:15

Ne, to opravdu není víc než rok :D

35
Sítě / Re:Návrh domacej siete
« kdy: 20. 05. 2023, 13:03:55 »
Proboha na co? Oddělená síť nemá v tomto případě smysl ani pro hosty, natož pro TV nebo kamery (ke kterým se stejně nikdo bez přístupových údajů nedostane). Je to zbytečné vytváření komplikací a zcela bez užitku, akorát si majitel domu bude časem rvát vlasy, když se to podělá. RD není nějaká firma nebo instituce, aby bylo potřeba dělat harakiri s VLAN/WLAN.

36
A největší sranda je, když někdo reaguje víc než rok po posledním postu neboli s křížkem po funusu :D

37
Sítě / Re:Návrh domacej siete
« kdy: 20. 05. 2023, 08:24:17 »
Takovou srandu ti v pohodě uroutuje i přímo modem od UPC (případně si ten modem přepni do bridge, pokud máš veřejnou IPv4 a za něho dej nějaký TP-Link typu Archer AX20) a WiFi po baráku udělej přes Ubiquiti UniFi. Switche pak úplně stačí za pár € s Gbps porty a na vymýšlení nějakých VLAN bych se vybodl. Čím jednoduší to celé bude, tím líp.

38
Sítě / Re:Jak rozšířit Wi-Fi na zahradu?
« kdy: 15. 05. 2023, 06:36:48 »
Aby se to chovalo jako "jeden router", tedy v tomto případě nejspíš myšlena jednotná WiFi síť, tak Ubiquiti UniFi. Samozřejmě s tím, že AP UniFi musí být nejenom na zahradě, ale i v domě (a WiFi u Zyxelu se vypne). Prodává se i 3-pack UniFi, kterým se může vyřešit nejenom ta zahrada, ale i třeba zlepšit pokrytí v samotném domě.

39
Odkladiště / Re:Email to SMS služba ?
« kdy: 08. 04. 2023, 09:44:03 »
Nabízel to Google, ale nejsem si jistý, jestli celosvětově nebo jenom USA a Kanada. Ale ono je stejně lepší dát do telefonu emailového klienta a číst zprávy přímo, než spoléhat na nějakou SMS bránu.

40
Hardware / Re:Jak se bezpecne zbavit telefonu
« kdy: 06. 04. 2023, 12:19:00 »
Pokud je telefon v továrním nastavení, pak se k datům prakticky nikdo nedostane, resp. nikomu nebude stát za námahu se k těm datům nějak pracně dobývat. Telefony z elektroodpadu se rozebírají na součástky a z toho pak preparují barevné kovy, tam skutečně nikdo neztrácí čas nějakým dolováním dat.

41
Zařízení za routerem ISP nevidí, takže v tomto směru bych byl v klidu. Horší je to s IP adresou a případným průserem, který by někdo z hostů mohl udělat, to všechno půjde za tím, kdo má uzavřenou smlouvu.

42
Proč by intranet neměl být bezpečný?

43
Hardware / Re:Vadný disk, jaká by mohla být příčina
« kdy: 04. 04. 2023, 20:05:57 »
Připojil bych ho přímo do PC a otestoval. A pokud bude i tak kaput, pak smůla. Co se týká příčiny, tak těžko říct, ale obecně všechny disky nejvíc trpí, když jsou mizerně (nebo vůbec) chlazené. Podobně jako paměti RAM.

44
Jestli je pravidelný zákazník košík, rohlík, ppl nebo jiné služby která jezdí pravidelně tak bych to řešil stejně.
Ti chtějí obvykle platbu předem, takže kurýr už jenom doveze zboží a nic neinkasuje, resp. pokud vím, že by při platbě kartou přímo u kurýra mohl být problém, tak to prostě zaplatím sám hned po objednávce na webu a určitě nebudu kvůli tomu provozovat nějakou extra WiFi.

45
Je vidět, že nebydlíš na konci světa... Jsem rád, když si doma zavolám přes 2G, LTE chytím když má vysílač dobrou náladu/je dobrá konstelace hvězd nebo planet/soused obětuje koťátko...
To tě ale ve vztahu k doručovacím službám vůbec nemusí zajímat, protože je čistě jejich věc, jak mají svoje systémy udělané. A zcela jistě ty systémy počítají jak s nedostupností signálu díky pokrytí, tak třeba při výpadcích. Nehledě na to, že dost pochybuji, že by měla nějaká doručovací služba zájem o připojení na tvoji WiFi. Už z důvodu bezpečnosti se doručovací služby na jakékoliv veřejné či jiné WiFi obvykle nepřipojují a využívají jenom data nebo případně WiFi ve svých vlastních provozovnách.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 21