Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - .

Stran: 1 [2] 3 4 ... 37
16
Hardware / Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« kdy: 22. 03. 2024, 09:34:22 »
Samsung dělal třeba foťáky, vykašlal se na to = podpora nula
Samsung dělal tiskárny, vykašlal se na to, prodal to HP = podpora nula, už pomalu nelze stáhnout ani ovladače.
Totálně proprietárny a uzamčené televize s jejich geniálním Tizen OS, na který většina aplikací prostě není. Předinstalované aplikace se mění s každým update, zabírají většinu úložiště, nelze je odinstalovat.
Z lednice teče voda.
U pračky upadl po pár letech buben.
Nový monitor má mrtvé pixely - nezájem.

Prostě jsou to šmejdy.

Bankovní aplikace a další podobné zmetky, které mi tvrdí, že telefon plný čínského malware je bezpečnejší, než telefon s čistým OS, mě opravu nezajímají. Doklady nenosím, řidičák je v autě, platební kartu si vemu když jdu do krámu, a nemusím s sebou vláčet telefon.

Jsme na IT fóru, proto rady necílí na BFU. BFU ať jde to Datartu a koupí si tam něco vystaveného.

Samsung má úplně stejný zájem, aby ti zboží vydrželo, jako číňan, Apple, a jakákoliv jiná, na zisk orientovaná, firma = téměř nulový.

Co bych dělal s Netflixem na telefonu netuším. Představa, že někde čumím hodinu do telefonu na nějaký seriál mi přijde ujetá. Jako kde? Se jako půjdu projít do lesa, sednu si na pařez, a budu čumet na seriál?
A Xiaomi dělá koloběžky a podpora taky nulová. To jsou argumenty jako hrom, že Samsung prodal divizi tiskáren a kvůli tomu si nekoupím mobilním telefon nebo proto, že mám smůlu na pračku, která se rozbije (a kdoví, co za tím vlastně bylo, jestli ne spíš chyba uživatele, že ji třeba přetěžoval větším objemem prádla, než je dáno). Jinak výmysly typu, že z lednice teče voda, to můžeš dát k dobru tak někde u kamarádů z Mokré čtvrti, protože jinak u no-frost lednic ti může vytéct tak leda petka s pitím, když ji zapomeneš zavřít :D

A že jsme na IT fóru nutně znamená, že každý prahne po nějakých rootech telefonu nebo si chce do mobilu nahrávat jiný OS? To jsou ale novinky :D Spíš bych tipl, že každý zdejší diskutující - kromě tebe - používá mobil jak pro bankovní aplikace, tak pro placení přes NFC a další věci, kde je root problém. Tím samozřejmě nezpochybňuji tvoje hračičkovství, každý se holt v životě baví nějak, ale ať se ti to líbí nebo ne, tak zůstáváš zanedbatelnou minoritou.

17
Hardware / Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« kdy: 22. 03. 2024, 07:26:34 »
Výhradně Samsung, neboť v podstatě neexistuje přímá konkurence, která by dodržovala standardy, poskytovala dlouhodobou podporu, vlastní MDM řešení a nenabídla výběr modelů, které pokryjí všechny oblasti požití.
Souhlas, mám Samsung a všechno funguje jak má na první dobrou. Nemusím řešit, jestli 5G nebo VoLTE nebo VoWiFi bude fungovat u mého operátora, protože na Samsungu to prostě funguje vždy, jelikož operátoři tuto značku berou jako stěžejní. Totéž bankovní aplikace (kde sice občas dojde k tomu, že po nějaké aktualizaci nastanou problémy, ale ty jsou obvykle rychle vyřešeny) a další appky.
Snad jediná výtka vůči Samsungu je, že se celosvětově nabízí i modely, které ale nejsou v ČR dostupné a ani nejsou určeny pro zdejší trh, např. telefony s bateriemi 6000/7000 mAh (kdysi ale byly takové modely i na zdejším trhu). To je škoda.

18
Hardware / Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« kdy: 22. 03. 2024, 07:16:45 »
Já už od Samsungu nechci nic, ani zadarmo. Za mnoho let jsem vyzkoušel snad vše co Samsung, všechno je to krasný HW, který se buď do pár let rozpadne, nebo to má nedodělaný SW, kterému Samsung brzy ukončí podporu. Každá aktualizace přináší víc problémů než řeší. Ta firma neumí ani pračku vyrobit, aby vydržela záruku...

Za mne brát jedině telefon, který lze snadno rootnout, odemknout bootloader, a v případě potřeby nahrát jiný OS. Ideálně do 5000Kč. Všechno jsou to ve směs velká skleněnáý pádla, kterým se jeden pád často stává osudným.
Právě Samsung je jeden z mála, který podporu dává a nikoliv jako ta plejáda čínských modelů, kde rok, max. dva podpory a pak to můžeš vyhodit, protože Číňan nemá zájem, aby ti něco vydrželo věčně a naopak chce, abys stále kupoval nové a nové produkty, byť je ve skutečnosti třeba ani nepotřebuješ.
A že by se Samsung rozpadl, o tom slyším poprvé v životě. Tedy pokud někdo není nemehlo a nepadá mu telefon z ruky na zem.

"rootnout, odemknout bootloader, a v případě potřeby nahrát jiný OS" - tak to je přesně něco, jenž 99,99% userů vůbec nezajímá. Nehledě na to, že s rootnutým telefonem si obvykle ani neotevřeš internetové bankovnictví nebo bankovní klíč, nezaplatíš přes NFC atd., což jsou věci, pro které lidé chytré telefony nezřídka mají.

19
Ještě jednou moc děkuju za rady. Abych trochu ukončil flame, co tu vzniknul, tak hlavní motivací pro mě bylo to, že jsem pankáč co občas najde v kontíku nějakej novější router a je mi ho líto. Kdysi jsem našel archer ac750 a jen tak ze zábavy jsem ho zkusil flashnout na to openwrt, protože mě to zajímalo, za a) jak se to dělá, b) právě, abych si vyzkoušel různý nastavování (vlany, guestwifi apod.)
Zrovna u TP-Linků je obvykle problém, že s openwrt nefunguje HW NAT, takže všechno obstarává CPU přes SW NAT, což je špatně, protože CPU nemají požadovaný výkon. Pak se tedy může lehce stát, že od ISP dostaneš třeba 300 Mbps rychlost, ale router běží někde max. na polovině (tím ale netvrdím, že je to zrovna tvůj případ).

20
Dotaz: Jak mám ve svém trabantu vyměnit zapalovací svíčky?
Odpověď: Nevím. Trabanta hoď ze skály a kup si wartburga, tam dle mých zkušeností vyměnit jdou.
Dobrý den, jak mohu přestavět benzínový motor na naftový?
No určitě to jde, není nutné ten benzínový vyhazovat.

21
Co umí UniFi, to openwrt opravdu nezvládne a je zbytečné z tohoto alternativního FW dělat nějakou modlu. Jinak spousta routerů právě s alternativním FW ani nepodporuje HW NAT, takže o důvod víc tam nechat FW tovární.

A co nechat na každém, co mu za co stojí?

Nejde přece o to, že je to alternativní, ale proto, že je to to otevřené. Někomu otevřenost za cenu nějakých ústupků stojí. A zrovna tohle platí prakticky o všem v OSS světě.
Když tady někdo píše dotaz, že má problém, který potřebuje vyřešit, tak dost těžko to lze nechat jenom na něm samotném, protože právě on sám si s tím neporadil.

Alternativní FW může být přínosem v případě, kdy dokáže nějakou funkci, jenž je v originálním FW zapovězena. To ale není případ zdejší diskuze o AP. Navíc sám tazatel uvádí, že se teprve učí, takže celý alternativní FW je pro něho zbytečnou komplikací a s originál FW by mu to dávno fungovalo jak má.

22
Co umí UniFi, to openwrt opravdu nezvládne a je zbytečné z tohoto alternativního FW dělat nějakou modlu. Jinak spousta routerů právě s alternativním FW ani nepodporuje HW NAT, takže o důvod víc tam nechat FW tovární.

23
Má zařízení OpenWrt a chce to nastavit na něm. Tudíž je úplný nesmysl mu cpát Unify (které bych coby proprietární krám zase za podivné považoval já).
UniFi se dává kvůli jednotné WiFi síti, takže to nesmysl není a naopak je nesmysl, když má někdo víc AP, jenž každý z nich je sólo. To je pak "radost" být do takové sítě přes WiFi připojen.
Mimochodem ten údajný krám UniFi je běžně používán v hotelích, zdravotnických zařízeních, úřadech atd., takže asi není úplně rozhodující, za co ho považuješ ty sám, ale jak je to ve skutečnosti.

24
Pokud je úvodní dotaz zjevný nesmysl, tak je lepší napsat na rovinu, jak se věci mají a ne tazatele utvrzovat v tom, že je na dobré cestě :P

25
Ano a psal to i výše user Karmelos - "nastavovani openwrt je dost wopruz, milion voleb a pomerne neintuitivni"

26
Když mám několik AP, tak použiji UniFi, abych měl jednotnou síť a nebastlím to s nějakým soho routerem a podivným alternativním FW.

27
K čemu proboha OpenWRT, když totéž v pohodě udělá i tovární FW? Akorát u sekundárního routeru se kabel do WAN přepojí do LAN, aby tento router fungoval jako WiFi switch.

28
Sítě / Re:Vedení UTP a především vyústění ze zdi
« kdy: 18. 03. 2024, 14:57:49 »
A při sekání také ochranné pomůcky - hlavně přilbu, rukavice a pracovní obuv :D

29
Sítě / Re:Vedení UTP a především vyústění ze zdi
« kdy: 18. 03. 2024, 10:34:40 »
UniFi klidně může být i na zdi, ten strop se volí hlavně ve veřejných prostorách budov a primárně proto, aby zařízení nebylo snadno dostupné pro neoprávněné osoby a také nedošlo k nějakému poškození, např. když si bude o zeď někdo opírat žebřík. Doma je to ale fuk. Pochopitelně ale UniFi musí být v dostatečném počtu, aby jako celek pokrylo žádané prostory, tj. nespoléhat se na to, že samotná AP jednotka pokryje všechno.

30
Spousta lidí si videa přehrává třeba na mobilních zařízeních a s využitím dat, takže nemají zájem, aby všechno bylo v max. kvalitě a spotřeba dat díky tomu enormní. Další věc je pak i ta, že ne všude je úplně ideální (rychlé) připojení k internetu.
A nechat rozlišení na fullHD a měnit bitrate pochopitelně nejde, protože při nízkém bitrate a velkém rozlišení už není video k dívání, tj. adekvátně k nižšímu bitrate se musí měnit i to rozlišení videa na nižší.
V neposlední řadě jsou i videa v nižším rozlišení a s nižším bitrate jako volně přístupná a za poplatek lze získat vyšší rozlišení a vyšší bitrate, tuším YT Premium u některých videí zpřístupňuje právě ten vyšší bitrate.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 37