Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - vaclav-vavrinec

Stran: [1]
1
Software / Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« kdy: 14. 01. 2021, 13:57:40 »
Jasně, takže bezpečnostní pluginy typu uBlock, uMatrix jsou malware a nejlepší řešení je odinstalovat je a povolit všem webům stahovat stovky scriptů z desítek domén... 
Nazývat uBlock nebo uMatrix „bezpečnostním pluginem“ je trochu silná káva…

Někdo tady mezi prověřené blokátory řadil AdBlock, který mimo jiné volal domů. AdBlock Plus prodává reklamy. Vy zmiňujete uMatrix, jehož vývoj byl ukončen. uBlock jeho původní autor prodal, pak si to rozmyslel a začal vyvíjet nový uBlock Origin. Opravdu jeden doplněk důvěryhodnější než druhý…

Co ty skripty z desítek domén podle vás mohou provést zlého? Zkuste si schválně porovnat, co může udělat skript na webové stránce, a co může udělat skript v rozšíření prohlížeče, kterému dáte taková práva, jaké dáváte různým adblockům.

Tak to můžu rovnou vypnout firewall, ne?
Samozřejmě. Žádný firewall nikdy nechrání tím, že je zapnutý, ale jedině tím, když je správně nakonfigurovaný. Běžný uživatel nemá znalosti na to, aby správně nakonfiguroval firewall. A na počítači běžného uživatele není nic, před čím by firewall mohl chránit. Pokud vás bezpečnost zajímá, můžete si zkusit vymyslet nějaký typ útoku a ověřit si, zda vás před ním ochrání firewall běžného uživatele.


OMG to jsou názory v roce 2021, to je mi fakt líto. :(
No jo, ale to je normální v každém oboru. Dříve se o bezpečnost v IT zajímali jen lidé, kteří o ní zároveň něco věděli. Stejně jako třeba před sto lety se automobily zabývali jenom lidé, kteří tomu rozuměli. Dneska má kde kdo pocit, že by se měl zabývat počítačovou bezpečností, ale nemá k tomu potřebné znalosti a věří nejrůznějším pověrám – třeba jako vy.

Byl jsi požádán, abys nepřispíval. Pár tvých rad a názorů jsem už na rootu viděl a chci se tedy zeptat, lze nějak tohoto šaška, globálně zablokovat?
Je mi jasné, že kvůli naprosto dementním názorům, nelze někoho blokovat na serveru, ale kdyby existoval nějaký efektivní způsob, jak tohoto šaška bloknout na klienské straně, byl bych vděčný.

2
Hardware / Re:NAS server pro domácí použití
« kdy: 20. 11. 2020, 11:57:53 »
Mě vždy zajímalo, na co bych měl narazit..

Když mám NAS na SATA disky, musí to sežrat všechny disky, to jak velké a jestli z nich půjde bootovat, už je záležitost software.
Pokud by mi můj NAS nějaký disk nesežral, půjdu ho reklamovat.

Ano, existují seznamy kompatibilního HW, kde to má svůj smysl(RAM/CPU/motherboard), ale jsou i věcí, kde to absolutně žádný smysl nedává.

3
Software / Re: LVM v LXC kontejneru
« kdy: 28. 06. 2020, 18:26:53 »
Tohle mi prijde jako nesmysl.

Pokud chces delat s filesystemem psi kusy uvnitr lxd kontejneru, zvol jako podkladovy FS treba BTRFS.

Ten tohle umoznuje.

Stran: [1]