Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - hahel16625

Stran: 1 ... 9 10 [11]
151
Studium a uplatnění / Re:Přechod na IČO
« kdy: 11. 08. 2020, 15:02:45 »
pokud v nějakém s.r.o. nejste, tak vám také žádný majetek nikdo v souvislosti s tím s.r.o. obstavit nemůže.

Takže, když jako jednatel vytuneluji sro a následně odstoupím a jednatelem je někdo jiný, tak mě nemůže soud ani zavřít, ani mi nemohou zabavovat majetek v rámci mého ručení? No to je skvělé. Takže přece jenom je to tak, že když někoho zabiji, ale ten nůž pak zahodím, tak mě do vězení nedostanou. :-D

152
Studium a uplatnění / Re:Přechod na IČO
« kdy: 11. 08. 2020, 13:33:15 »
Jelikož jsem již ráno psal, že s vámi a vašimi bláboly nehodlám ztrácet čas, tak to už zkrátím jenom na poznámku k "příčinách krachu firem" - historie zná pouze úspěšné podnikatele a nikoliv ty neúspěšné, ať už důvodem jejich zkrachování bylo cokoliv (snad s výjimkou válečných konfliktů nebo zásahů státu typu koronavir). Jestli někdo podniká a např. si neuvědomuje, že fixace na jednoho odběratele nebo jeden obor může kdykoliv znamenat ztrátu zakázek a nemá ani dostatečnou finanční rezervu, aby horší období ustál, pak sorry, ale toto není úspěšný podnikatel. Takže na závěr jenom to, co jsem již uváděl - ohledně podnikání jste úplně mimo a vaše představy se nehodí ani do špatných románů, natož do reality :P
Mnoho podnikatelů, které považujeme za úspěšné, dříve zkrachovali - a někteří dokonce několikrát.  Součástí podnikání je řízení rizika - a je zcela samozřejmě, že každý podnikatel do jisté míry riskuje. A je do velké míry otázka, jaká míra rizika je správná.
Vytučnil jsi, že když někdo zkrachuje, tak že není úspěšným podnikatelem. No jistě - v tu chvíli není. Třeba později ještě bude, třeba ne. A co jako? To je nějaký diskuzní trik, že se snažíš tvářit, že jsi vyvrátil něco, co jsem ve skutečnosti netvrdil?
Jádro naší diskuze je v tom, jestli může mít podnikatel po předchozím krachu nějaké problémy a jaké (ve vztahu k jiným obchodním firmám a ve vztahu ke státu). Tady buď diskutuj, nebo to ukonči.

A že jste byl někde statutárním zástupcem, tak za to vás nejenom nikdy neodsoudí, ale ani vám neobstaví majetek - máte to celé pomotané s tím, když se někdo dopustí trestné činnosti a toto může nastat. Aneb mícháte ony typické hrušky s jablky...


Tak se podíváme, co jsi psal:

Toto jste mohl zažít možná někde v Rusku nebo na Dálném východě, ale nikoliv v ČR, kde je zastavení majetku podmíněno pravomocným rozhodnutím soudu. A soud nemůže obstavit váš majetek v souvislosti s nějakým s.r.o., ve kterém již nejste. Nedělejte tady z lidí blbce.

Ta věta, kde je napsáno, že soud nemůže obstavit váš majetek v souvislosti s nějakým sro, ve kterém už nejste, vypadá tak, že když už v nějakém sro nejsem, tak mi soud nemůže obstavit majetek. Ale klidně ještě něco napiš, ať se ztrapníš, ještě více.

153
Studium a uplatnění / Re:Přechod na IČO
« kdy: 11. 08. 2020, 11:48:16 »
Tak postupně...
Nesmysl tady začal tvrdit ten, který si myslí, že když člověk nemá s firmou již nic společného, tak ho s ní stále někdo spojuje v obchodních vztazích a ještě dokonce tak, že mu skrz to budou obstavovat majetek. Jestli jste to byl vy, kdo to tady tvrdil - pod nějakou další identitou - pak je to váš problém.
To jsem nebyl já. Já vstoupil do diskuze až poté, co jsem si přečetl, jak rozporujete situaci, že někomu nechtěli dát tarif, protože měli pocit, že jim ten člověk dluží pod jiným ičem.

Tu druhou větev diskuze o tom jaké právní důsledky má minulá přítomnost v nějakém ičo jsem nesledoval pozorně, takže jsem to nekomentoval. Situace, kdy vám obstaví majetek, nebo vás odsoudí za to, že jste byl (a již nejste) staturárem v nějakém iču, jsou samozřejmé (asi tak samozřejmé jako že vás mohou zavřít za vraždu i když jste mezitím už vraždit přestal), takže nevím - a vlastně ani nechci vědět - co vlastně rozporujete.

A mimochodem přesně to, co tady kritizujete, tj. odklánění od tématu, sám děláte. O jakési nenahraditelnosti firmy a dalších blábolech zde původně řeč vůbec nebyla.
Veškerá moje diskuze o (ne)nahraditelnosti byla POUZE reakce na vás.

Velmi úsměvné je pak tvrzení, jak pan jednatel cosi umí a pozná co zvládne a jak bude zisk a bla, bla, bla - když s podnikáním již pohořel. Toto je skutečně perla roku 2020, jen tak dál a třeba vás opět něco humorného napadne, když už v oblasti podnikání jste zjevně zcela dezorientován :D
Já už psal, že je to zcela viditelné, že o příčinách krachu firem nic nevíte. Je zbytečné to zdůrazňovat dalšími větami.

Jinak ten, kdo v podnikání krachne, byť měl od prvopočátku snahu být úspěšný a nejednalo se o podvodníka, již obvykle znovu podnikat nezačne a skončí někde jako zaměstnanec.
Již obvykle? To znamená, že se to nikdy neděje jinak?

154
Studium a uplatnění / Re:Přechod na IČO
« kdy: 11. 08. 2020, 07:11:16 »
Tady už zjevně popouštíte uzdu bujné fantazii, protože v reálu je nahraditelná naprosto každá firma. Taktéž vaše tvrzení o jakémsi překupníkovi a údajné slevě je co prosím konkrétně? Když se mnou někdo nechce spolupracovat, tak se mnou prostě nespolupracuje a nikoliv, aby mně dával jakousi slevu a naopak jinému subjektu nikoliv a ještě potenciálního obchodního partnera, ze kterého může profitovat, považoval za překupníka.

Pochopte už konečně, že pokud převedete obchodní podíl na jiný subjekt a přestanete za firmu vystupovat jako statutární zástupce, tak ani právně nemáte žádnou šanci jakkoliv mluvit do chodu této firmy, tj. pokud by nějaký obchodní partner takové s.r.o. cokoliv v tom směru vyžadoval, pak je sám zcela mimo a lepší je od něho rychle prchat pryč. Takže ve skutečném světě opravdu se starým IČ vše končí a nikoliv že ne, jak uvádíte.

Ok, nemáte tolik zkušeností, budu s Vámi trpělivý. Budu psát konkrétní jména firem, sice změněná, ale podstata zůstane stejná.
Firma Ford je velkým odběratelem řídících systémů od firmy Rockwell a tak je odebírá s velkou slevou o které se běžnému systémovému integrátorovi může jenom zdát.
Nová firma SysInt2 získala subdodávku dodávky pro Ford. Jednatel firmy SysInt2 byl dříve jednatelem firmy SysInt1, která zkrachovala a zůstala firmě Rockwell dlužit.
Firma Ford chce mít dodávku levně a tak umožní svému (sub)dodavateli - firmě SysInt2 nakupovat u firmy Rockwell za "svou slevu". Firma SysInt2 oznámí při objednávce Rockwellu, že koncovým zákazníkem je Ford (a potvrdí to nějakým kódem slevy) a firma Rockwell dodá svůj HW s tou obří slevou.

Pokud ale firma Rockwell oznámí firmě SysInt2, že jí nic neprodá, tak má firma SysInt2 smůlu. V cizině by jí sice slevový kód uznali, ale národní pobočky firmy Rockwell si nebudou navzájem kanibalizovat zákazníky. Další možnost je překupník. To je běžný velkoprodejce, který nakupuje HW u Rockwellu (a samozřejmě i dalších firem) a prodává to malým systémovým integrátorům. Velkoprodejce nakupuje u Rockwellu zajímavé objemy, takže má u Rockwellu zajímavou slevu. Mnohem větší slevu než na kterou dosáhne malý systémový integrátor. Takže pro malého hráče je výhodnější koupit to od toho překupníka/velkoprodejce, než to kupovat přímo u Rockwellu. Jenže přes toho překupníka nelze uplatnit tu speciální slevu pro Ford. A rozdíl ceny HW za který by byl s obří slevou přímo u Rockwellu a za kterou to bude od překupníka je tak velký, že by poslal projekt do ztráty, ještě než by pořádně začal.

To, že každý člověk/každá firma jsou nahraditelní, to jsou hezké manažerské kecy. Ale ta nahraditelnost rozhodně nemusí platit pro každý projekt (který má být navíc v termínu). Ten projekt pro Ford je samozřejmě definován tak, že bude dodán řídící HW od firmy Rockwell. Dokonce jsou přesně specifikována modelová čísla HW a verze firmware, který bude použit, kdyby vás snad napadlo použít řídící HW od jiného dodavatele (na který by ale stejně nebyla sleva, takže by to bylo stejně jedno).

Pan jednatel to nějak vyřešil (přes třetí firmu), ale stálo ho to hodně úsilí a nervů.

Pochopte už konečně, že v reálném životě si prostě můžete nést cejch své minulé firmy, přestože zákon tak nestanoví a dokonce ani takový termín nedefinuje.
Že nemáte tolik zkušeností je zcela zjevné. Ovšem já s vámi trpělivý nebudu, resp. nehodlám s vámi ztrácet čas, takže stručně jenom tolik, že zde plácáte naprosté pitomosti, a to bez ohledu na jakési smyšlené story o nenahraditelných firmách.
Mimochodem pokud nějaké s.r.o. funguje na principu neplacení, tak si buďte jistý, že již od prvopočátku má statutární orgán "white horse" a rozhodně se nepouští do nějakých složitých projektů, ale vytáhne snadno zpeněžitelné spotřební zboží od prvního naivního dodavatele, na kterého narazí nebo obere koncové zákazníky o zálohy na zboží/služby, nic nedodá a zmizí.
A jestli se nějaké běžně fungující s.r.o. dostane do potíží, že nemůže platit dodavatelům, tak buď to stávající statutář(i) a majitel(é) obchodního podílu vyřeší s těmi dodavateli (např. převodem toho obchodního podílu dodavatelům), anebo firmu sice pošlou do háje, ale zcela jistě se v případném novém podnikání nevrhnou stejným směrem, protože by dřív nebo později dopadli obdobně. Už proto je celá ta vaše teorie úplně mimo - pro podvodníka je moc složitá a pro běžného podnikatele nereálná.

Celkem Vás chápu. Začal jste tvrdit nesmysl a teď vám nezbývá ho obhajovat i za cenu naprostého odklánění od tématu.
Takže jenom zopakuji: Ta situace s přesně takto stala, jenom jména firem byla změněna (ovšem za firmy ze stejného oboru).
Krátkodobá nenahraditelnost (resp. nahraditelnost za cenu krachu projektu) je úplně normální věc.
Sro fungující na principu neplacení? A proč o tom píšete? Psal jsem, že to byla normální firma, co prostě po krizi roku 2008 neunesla pokles automotive průmyslu, z něhož měla prakticky všechny zákazníky
Pan jednatel se samozřejmě při novém podnikání vrhnul stejným směřem. Bylo to něco, co uměl, byl to obor, kde dokázal poznat, který projekt zvládne a který projekt zvládne se ziskem. Byl to obor, kde mohl na stůl položit nějaké reference (i když zašpiněné krachem), takže dokázal i nějakou zakázku sehnat. Byl to obor, ve kterém věděl kde a jak najmout lidi (a poznat, kdo něco umí a kdo ne).
To, že musí podnikání ve stejném oboru skončit stejně, to není nic jiného, než vaše nevědomé přiznání, že vůbec neznáte důvody, proč reálné firmy krachují.
Podnikatelské historky typu "obchodoval jsem s teplou vodou a potom šel prodávat pojištění a potom jsem měl cestovní kancelář a pak jsem našel na trhu díru ve velice specializovaném a odborném odvětví a uspěl jsem a mám prosperující firmu v rádiových a optických pojítcích" - no jako pěkné, ale tak to funguje jenom naprosto výjimečně.


155
Studium a uplatnění / Re:Přechod na IČO
« kdy: 10. 08. 2020, 21:36:49 »
Tady už zjevně popouštíte uzdu bujné fantazii, protože v reálu je nahraditelná naprosto každá firma. Taktéž vaše tvrzení o jakémsi překupníkovi a údajné slevě je co prosím konkrétně? Když se mnou někdo nechce spolupracovat, tak se mnou prostě nespolupracuje a nikoliv, aby mně dával jakousi slevu a naopak jinému subjektu nikoliv a ještě potenciálního obchodního partnera, ze kterého může profitovat, považoval za překupníka.

Pochopte už konečně, že pokud převedete obchodní podíl na jiný subjekt a přestanete za firmu vystupovat jako statutární zástupce, tak ani právně nemáte žádnou šanci jakkoliv mluvit do chodu této firmy, tj. pokud by nějaký obchodní partner takové s.r.o. cokoliv v tom směru vyžadoval, pak je sám zcela mimo a lepší je od něho rychle prchat pryč. Takže ve skutečném světě opravdu se starým IČ vše končí a nikoliv že ne, jak uvádíte.

Ok, nemáte tolik zkušeností, budu s Vámi trpělivý. Budu psát konkrétní jména firem, sice změněná, ale podstata zůstane stejná.
Firma Ford je velkým odběratelem řídících systémů od firmy Rockwell a tak je odebírá s velkou slevou o které se běžnému systémovému integrátorovi může jenom zdát.
Nová firma SysInt2 získala subdodávku dodávky pro Ford. Jednatel firmy SysInt2 byl dříve jednatelem firmy SysInt1, která zkrachovala a zůstala firmě Rockwell dlužit.
Firma Ford chce mít dodávku levně a tak umožní svému (sub)dodavateli - firmě SysInt2 nakupovat u firmy Rockwell za "svou slevu". Firma SysInt2 oznámí při objednávce Rockwellu, že koncovým zákazníkem je Ford (a potvrdí to nějakým kódem slevy) a firma Rockwell dodá svůj HW s tou obří slevou.

Pokud ale firma Rockwell oznámí firmě SysInt2, že jí nic neprodá, tak má firma SysInt2 smůlu. V cizině by jí sice slevový kód uznali, ale národní pobočky firmy Rockwell si nebudou navzájem kanibalizovat zákazníky. Další možnost je překupník. To je běžný velkoprodejce, který nakupuje HW u Rockwellu (a samozřejmě i dalších firem) a prodává to malým systémovým integrátorům. Velkoprodejce nakupuje u Rockwellu zajímavé objemy, takže má u Rockwellu zajímavou slevu. Mnohem větší slevu než na kterou dosáhne malý systémový integrátor. Takže pro malého hráče je výhodnější koupit to od toho překupníka/velkoprodejce, než to kupovat přímo u Rockwellu. Jenže přes toho překupníka nelze uplatnit tu speciální slevu pro Ford. A rozdíl ceny HW za který by byl s obří slevou přímo u Rockwellu a za kterou to bude od překupníka je tak velký, že by poslal projekt do ztráty, ještě než by pořádně začal.

To, že každý člověk/každá firma jsou nahraditelní, to jsou hezké manažerské kecy. Ale ta nahraditelnost rozhodně nemusí platit pro každý projekt (který má být navíc v termínu). Ten projekt pro Ford je samozřejmě definován tak, že bude dodán řídící HW od firmy Rockwell. Dokonce jsou přesně specifikována modelová čísla HW a verze firmware, který bude použit, kdyby vás snad napadlo použít řídící HW od jiného dodavatele (na který by ale stejně nebyla sleva, takže by to bylo stejně jedno).

Pan jednatel to nějak vyřešil (přes třetí firmu), ale stálo ho to hodně úsilí a nervů.

Pochopte už konečně, že v reálném životě si prostě můžete nést cejch své minulé firmy, přestože zákon tak nestanoví a dokonce ani takový termín nedefinuje.

156
Studium a uplatnění / Re:Přechod na IČO
« kdy: 10. 08. 2020, 15:37:07 »
Problém sehnat tarif u operátora? To má být vtip? Opět platí totéž, co výše u bank - právnická osoba má svoje IČ, což je její jediný identifikátor a nemíchejte do toho fyzické osoby s rodným číslem. Nehledě na to, že u operátorů máte předplacené karty, takže to jde i bez tarifů.

Žil byl jeden člověk, jehož sro zkrachovalo (a bylo jasné, že to není žádný podfuk, ale důsledek orientace firmy na odvětví, která po roce 2008 padla). Ten člověk si založil nové sro a sehnal poměrně slušný kšeft, kde mohl slušně vydělat a zahájil projekt.
A zjistil, že české zastoupení HW firmy mu (novému sro) odmítlo cokoliv prodat, protože jeho původní sro té HW pobočce stále dluží (HW byl zákazníkem přesně specifikovaný, nešlo dodat cokoliv jiného).
A některé firmy, dělající subdodávky (u kterých žádné dluhy neměl) mu oznámily, že pro něj hnou prstem pouze v případě, že zaplatí 100 % faktury dopředu (je zvykem, že cizí firma bez historie platí předem zálohu na materiál a zbytek do 100 % doplácí zákazník při předávce hotové subdodávky).
Tak ten člověk šel prostě jinam a na nějaké údajné zastoupení HW firmy hodil velký bobek, protože takových zastoupení jsou mraky a pokud ne přímo v ČR, tak v okolních státech zcela jistě.
A jestli mu něco oznámily jakési firmy, tak si prostě vybral firmy jiné, protože firem je na trhu dost. Nehledě na to, že pokud by si ty firmy prolustroval, tak by tutově na nich něco našel taky :P

Ok, použil jsem špatný termín, nejednalo se o zastoupení, ale českou pobočku. V každém případě nebylo kam jít jinam. Česká pobočka je jedna a pobočky v jiných zemích do ČR neprodají (rozhodně neprodají bez toho, aby to konzultovaly s českou pobočkou). Teoreticky mohl využít nějakého překupníka, kteří existují. Problém je v tom, že ten člověk měl od zákazníka nárok na obří slevu - kterou ale mohl uplatnit pouze u firmy samotné - nikoliv u překupníků. A bez té slevy by se samozřejmě absolutně nemohl vejít do ceny - s tou slevou se od začátku počítá v nabídce.

Ano, rozvádeč si můžete nechat vyrobit kdekoliv. Ale také ne každá firma má volnou kapacitu, aby mohla začít vyrábět okamžitě. Je to prostě něco, co vás omezuje. Pointa je, že v podnikání rozhodně existuje "život po životě". Koncem starého IČO to fakt nekončí.

157
Studium a uplatnění / Re:Přechod na IČO
« kdy: 10. 08. 2020, 12:26:38 »
To si nemyslím, že je běžné, aby velkoobchod dodával se splatností později. Opatrnost radí právě novým firmám bez historie (ale klidně i těm s historií) dodat zboží až po platbě. Chovají se tak všichni IT distributoři.
Samozřejmě nemluvím o IT velkoobchodu, který dodává akorát to zboží. Proto mluvím o subdodávce, jejíž součástí je materiál. Nechtěl jsem být úplně specifický, aby se třeba někdo nepoznal, ale myslím, že mohu napsat, že se jedná o elektrický rozváděč.
A tam to tak opravdu funguje, že člověk bez historie dodá HW (nebo zaplatí zálohu za HW a elektrovýzbroj, který pak na sebe koupí ten dodavatel) a výrobce vyrobí rozváděč na své náklady a celkovou částku chce při předání osazeného rozváděče. Pro výrobce rozváděčů je to celkem bezpečné, protože kdyby někdo zaplatit nechtěl, tak oni mají to jeho zaplacené železo.

158
Studium a uplatnění / Re:Přechod na IČO
« kdy: 10. 08. 2020, 08:26:48 »
Problém sehnat tarif u operátora? To má být vtip? Opět platí totéž, co výše u bank - právnická osoba má svoje IČ, což je její jediný identifikátor a nemíchejte do toho fyzické osoby s rodným číslem. Nehledě na to, že u operátorů máte předplacené karty, takže to jde i bez tarifů.

Žil byl jeden člověk, jehož sro zkrachovalo (a bylo jasné, že to není žádný podfuk, ale důsledek orientace firmy na odvětví, která po roce 2008 padla). Ten člověk si založil nové sro a sehnal poměrně slušný kšeft, kde mohl slušně vydělat a zahájil projekt.
A zjistil, že české zastoupení HW firmy mu (novému sro) odmítlo cokoliv prodat, protože jeho původní sro té HW pobočce stále dluží (HW byl zákazníkem přesně specifikovaný, nešlo dodat cokoliv jiného).
A některé firmy, dělající subdodávky (u kterých žádné dluhy neměl) mu oznámily, že pro něj hnou prstem pouze v případě, že zaplatí 100 % faktury dopředu (je zvykem, že cizí firma bez historie platí předem zálohu na materiál a zbytek do 100 % doplácí zákazník při předávce hotové subdodávky).

159
Software / Re:Existuje PLC S7 simulator s TCP/IP (open/free)?
« kdy: 29. 07. 2020, 00:26:31 »
1) Nejlevnější fyzické CPU PLC hlavní řady Simatic S7-1500 (CPU S7-1511 PN) má ceníkovou cenu 17 000 Kč.
2) SIMATIC S7-PLCSIM Advanced V3.0 (tedy SW program VELMI VĚRNĚ simulující fyzické CPU PLC řady S7-1500, včetně síťových spojení) má ceníkovou cenu 50 000 - 75 000 Kč (dle verze).

To jsou IMHO jediné dvě možnosti, které máte. Jiné simulátory nenavazují síťovou komunikaci a pro vnější svět tak fakticky neexistují. Simulátory PLC simatic zdarma - a budu hrozně rád, když mne někdo vyvede z omylu - jsou pouze hračky nevhodné pro seriozní práci.

Stran: 1 ... 9 10 [11]