Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Mirek Čech

Stran: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 38
241
Hardware / Multifunkce Canon MO 190 nejde scaner
« kdy: 27. 10. 2014, 11:15:38 »
Dobrý den
Mám doma výše jmenovanou multifunkci  a vzheledem k tomu že se mi přestala hlásit jedna tisková hlava a tak nejde scaner zařízení zůstane viset na hlášení E5. Dá se nějak zařízenímu vnutit že je hlava přítomna nebo že je funkční abych mohl aspoň skenovat? Předem děkuji 

242
Bazar / Koupím tiskárnu Samsung ML 1610
« kdy: 28. 09. 2014, 22:43:36 »
Koupím tiskárnu ML 1610 nejlépe bez toneru ale možno i s nejlépe Ostrava a okolí cena dohodou

243
Sítě / Re:Výroba domácího PoE
« kdy: 23. 09. 2014, 22:53:32 »
Tam bych to viděl na STP kabel ne UTP a jeden konec stp uzemnit tak asi ani víc vymyslet nelze

244
Sítě / Re:Výroba domácího PoE
« kdy: 22. 09. 2014, 18:35:53 »
Uvítal bych obrázek jak to vlastně tazatel má provedeno ať ho tady zbytečně nepranýřujeme :)

245
Sítě / Re:Výroba domácího PoE
« kdy: 22. 09. 2014, 16:35:11 »
ano to co je na te fotce, je drsný případ :_)
ale drsné případy jsou třeba i prodlužovačky zakoupené v obchodek, třeba "EMOS"...když to člověk otevře to je drsná hrachovina a legálně se to prodává :_)
To máš pravdu ale má to certifikát....... a to celou situaci mění

246
Sítě / Re:Výroba domácího PoE
« kdy: 22. 09. 2014, 12:12:59 »
Proti bastlení nemám zdaleka vůbec taky to dělám ale vše v souladu normami a předpisy tohle je průšvih.

247
Sítě / Re:Výroba domácího PoE
« kdy: 21. 09. 2014, 13:28:22 »
Mam to v takom bielom vodotesnom boxe, kde z dola su pripajane kable. Tam je vsetko schovane.

Podobne tomuto , len kable vstupuju z dola nie z hora.. :)

http://goo.gl/hPdDYj
Upřímě z toho mě polil studený pot... uzemění nikde kabely nejsou žádné chráničce a pochybuji že utp je pro venkovní užití a bývalou lekarničku "vodotěsný box se určuje pdle stupně krytí a ne podle kvanta sikonu" nebo co to bylo já myslel nějaký plastový rozvaděč s průchodkama  pro vekovní použití který splňuje IP krytí pro venkovní použití.Tohle smrdí průšvihem a dilentismem. Proč takový bastl když se to dá udělat za rozumné peníze bezpečně a hezky.Pozvi si nějakého místního lelktrikáře a ten ukáže co a jak ať je v souladu v s normou.Ale tohe je u ISP úplně běžné a jsou i horší ale když to nikomu nevadí..... Doby kdy nic nebylo a co si člověk neudělal to neměl jsou už dávno pryč!!! ten objekt patří tobě ?

248
Sítě / Re:Výroba domácího PoE
« kdy: 21. 09. 2014, 10:37:12 »
Nakoniec som to vyriesil tak, ze som dole v byte pouzil to Zajdanove zapojenie na dlzke kabla 25m  http://picpaste.com/Home-poe.png . A pripojil 12V adapter.

Na streche som pouzil suciastku na zrazenie z 12V na 5V  http://goo.gl/YcfnJj pridal pasivny chladic a napojil na dcom wx 1590.

Zatial to ide bezproblemov, dufam ze nebudem musiet velakrat chodit na strechu restartovat :). Doteraz na inej streche ten dcom isiel 3roky bez toho aby bolo potrebne ho ist hore restartovat. ( bolo tam dotiahnutych aj 220V)..
Zato v byte co mame novsi router smcwbr14-n, ten treba preventivne restartovat raz tyzdenne, lebo sa stane nedostupnym :).

Dakujem vsetkym za rady..
Ale jo proč ne dělají se horší věci a máš to aspoň nějakém boxu a průchodkama  nebo jen tak volně ?

249
Sítě / Re:Výroba domácího PoE
« kdy: 20. 09. 2014, 16:30:51 »
Kdyby byla možnost editace příspěvků možná bych i opravil i ty pravopisné chyby .......

250
Sítě / Re:Výroba domácího PoE
« kdy: 20. 09. 2014, 16:15:27 »
.. riziko trestního stíhání Vaší osoby zanedbatelné ..

no, popravde u teto konstrukce mi prijde jako vice rizikovy faktor zachazeni s pripadnou atmosferickou elektrinou ze strechy nez riziko urazu elektrickym proudem z nejakeho traficka..

Pokud ten kabel povede fakt az na strechu a povede to do nejakeho drazsiho zarizeni tak bych nejakou tu prepetovku zvazil..
Pkud nezachová selektivitu přepěťových ochran tak ti je pětipes s přepěťovkou stejně na houby.....  musíš mít stupně jištění A pak  B+C v rozvaděči a pak D a E v v prodloužení. prodlužovák ještě nikoho nespasil A tahat je tak svévolně nějakým prodlužovákem na střechu 230VAC je holé šílenství ale co každý se musí poučit. počtěte si v elektro normách  a pak někam něco tahejte.... . Drže se napětí do 12V s použítímPOE od výrobce ke kterému je vydáno rozhodnutí o atestu a nikdo na tebe nemůže jen maximálně majitel nemovitosti pokud to nemáš ve svém vlastním RD.Kdysi jsem měl na panelákové střeše satelit když se to správce objektu domáknul tak jsem to radši sundal protože mraky povolení a odborná montáž mi nestála za to abych se díval na programy kterým stejně nikdo nerzuměl ..

251
Sítě / Re:Výroba domácího PoE
« kdy: 19. 09. 2014, 12:11:50 »
Jo to máš pravdu ale někdy se nestačím divit čeho všeho jsou ISP schopni.Ale ono po domácku upravené 12V trafíčko umí udělat své.

252
Sítě / Re:Výroba domácího PoE
« kdy: 19. 09. 2014, 10:17:32 »
V dnešní době kdy se na někoho jen špatně podíváš a už máš na krku trestní oznámení bych byl hodně opatrný taovýhle i když precizně udělaný bastl někomu dát domů...

253
Sítě / Re:Výroba domácího PoE
« kdy: 18. 09. 2014, 11:52:10 »
Univerzální poe stojí pár kaček na 30 metrů si kup 24V nebo 12V zdroj nakonec si pořiď DC/DC měnič který ti udělá 5V a máš klidnou hlavu že máš vše ok. A nemyslím si že by možná byl takový  problém natáhnout zároveň s UTO jedem kablík navic a napájet to zvlášť.

254
Hardware / Re:Vypocet spotreby 230V LED pasu
« kdy: 13. 09. 2014, 17:31:50 »
A nespletl si tazatel forum ?? zřejmě další exemplář kutila domácího. nejprve bych asi začal dobrou pojistkou proti požáru. Pak bych se radši poradil s odborníkem tj elektrikář ten poradí případně navrhne zapojí ale samozřejmě za úplatu.
Když mě bolí zub tak si radši zajdu k zubaři a neptám na root.cz se jak si nejlépe odvrtat a zaplombovat a hlavně zdarma

255
Bazar / Koupím grafickou kartu do AGP
« kdy: 02. 09. 2014, 15:14:00 »
Zdravím nemá někdo náhodou navíc grafiku 128 - 256Mb pro AGP 8x ?

Stran: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 38