Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - czu

Stran: [1]
1
Server / Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« kdy: 31. 05. 2022, 08:45:33 »
Před časel jsem zmigroval z G Suite legacy na placený Google Workplace. Teď, když Google představil bezplatný Workplace pro privátní použití, jsem kontaktoval support a změnili mi placený účet na nový Workplace zdarma.

Ale je to možné asi pouze pro uživatele, kteří měli původně G Suite legacy a někdy v tomto roce zmigrovali na placený Workplace.

2
Hardware / Raspberry Pi Grove - digitální a analogové porty
« kdy: 09. 05. 2022, 09:54:47 »
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, pracujete někdo se systémem Grove, tedy modulárním konektorovým systémem, pro Raspberry? Potřeboval bych rozchodit 4 digitální senzory a 4 tlačítka. Pro ovládání plánuju použít Python a grove.py.

Mám Raspberry s Grove Base Hat (6x digital, 4x analog vstup).

Podle dokumentace se tlačítko zapojuje do PWM vstupu (??), popř. digitálního portu. Můžu ale nějak použít i analogové porty? Konektory jsou stejné, ale nevím, jestli to bude fungovat logicky..

Ještě jedna věc, senzory bych potřeboval připojit na cca 5m. Tak dlouhé kabely se oficiálně nedělají (možná z dobrého důvodu), musel bych to napájet. Bude to fungovat na 3,3V?

Díky za rady.

3
Určitě tě napadlo zaplatit si normální VPN subskripci (např. Surfshark, který můžu doporučit) a posléze ji do 30ti dnů zrušit
 - tvoje kolenovrtská povaha ve veřejně známa :)

ExpressVPN myslím taky umí to, co požaduješ, ale imho je to zbytečná komplikace a určitě ne zadarmo. Aplikace vyřeší spoustu věcí za tebe, např. volbu VPN protokolu.

4
Opera browser by nestačil? Chlubí se integrovanou VPN zdarma pro desktop i Android.

5
Vývoj / Re:Vývoj webových aplikací pro nenáročné
« kdy: 26. 05. 2021, 07:03:21 »
Ahoj, řešil jsem podobný problém - dělám spíš backend a čas od času jsem to chtěl i nějak odprezentovat na frontendu, ale zase jsem s tím nechtěl trávit moc času.

Kloním se k názoru, že "nenachčiješ proti větru" - frontend je hodně segmentovaný, projekty rychle vznikají a zanikají. Nemám čas ani chuť s tím držet krok, takže jsem chtěl něco de facto standardního a zároveň jednoduchého - to splňuje vue.js

Nad vue.js jsou dále postavené frameworky vuetify/quasar, které integrují celou řadu ready-to-use komponent. Ty dodržují Material design od Googlu. Není to žádná designová hitparáda a někdo může být Material designem oprávněně otrávený, ale fakt je, že se s tím dobře pracuje a hlavně uživatelé jsou na to zvyklí ze všech těch Google služeb.

Takže jsem tak nějak vysublimoval k použití quasar frameworku všude tam, kde potřebuju něco hodit na frontend. Jde použít i bez NPM, ale doporučuju tomu pár dnů až týdnů dát a používat celý framework tak, jak byl navržen. Pak už to jde víceméně samo.

6
Ahoj, prodám Lenovo Thinkpad T450s 12GB RAM 480GB SSD 1080p IPS s LTE modulem a dokovací stanicí.

Více info a fotky na https://www.sbazar.cz/vaclavovo/detail/125366709-lenovo-t450s-12gb-ram-i5-ssd-lte-ips-dokovaci

12 500 Kč

K převzetí/vyzkoušení na Praze 3.

7
Server / Re:Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?
« kdy: 29. 05. 2020, 12:49:52 »
Jinak já uvažuji o přesunu k Contabo -- za podobnou cenu (4-5€/měsíc) podstatně lepší parametry. Nemáte zkušenosti jak jsou na tom právě se spolehlivostí a tak?

U Contabo mám tu nejlevnější službu, tedy 300GB disk, 4GB RAM a 2x CPU za 4 EUR měsíčně. Mám to pouze na zálohy a k tomuto účelu slouží uspokojivě. Jinak je to docela pomalý a nic náročnějšího bych na tom neprovozoval - ale na to mám vlastní dedikovaný server. Iops jsou tragické i přes tu jejich proklamovanou "ssd cache". Jinak server je umístěn v Norimberku, ping na nix.cz cca 23 ms, speedtest na Tmobile server v Praze stabilních 96+Mbps oběma směry. S dostupností jsem žádný problém nezaznamenal, ale fakt, že si to to nikde negrafuju..

Stran: [1]