Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - anonacct

Stran: 1 [2] 3 4
16
Ne nepoužívej CreateThread()! _beginthreadex() je ta správná funkce, pokud teda nechceš použít nějaké to C++11.

Podle mě je tvůj problém v WaitForSingleObject(h, INFINITE); - INFINITE - takže čekáš donekonečna...

17
Studium a uplatnění / Re:IČO nebo HPP jako programátor?
« kdy: 08. 03. 2021, 13:33:46 »
Když to tak čtu, kolik z diskutujících má zkušenosti s prací na HPP i jako OSVČ?

Já když jsem kdysi začal jako OSVČ, tak hned první rok jsem vydělal nad paušál. A od té doby jsem nikdy nebyl pod. Ani s první hypotékou nebyl problém, protože jsem měl vždycky hodně peněz na účtu, takže jsem nepotřeboval půjčit 80%, ale třeba jen 50%. Pak přišla druhá hypotéka, když byla předčasně splacená ta první, a tam už banka viděla i příjem z pronájmu atd... Já když vidím ty nešťastné zaměstnance, kteří dělají za pár korun a nemají ani základ na hypo, tak je mi jich upřímně líto... Na druhou stranu každý má možnost si vybrat. Práce jako OSVČ má výhody i nevýhody. Pokud se někdo chce celý život zašívat někde v jedné firmě, tak pro takového je HPP jednoznačná volba (ale pozor, i takového můžou vyhodit!), pokud ale člověk něco umí a je schopný to prodat, tak OSVČ je lepší volba - mnohem vyšší MD rate než zaměstnanec a možnost mít víc klientů je bezkonkurenční výhoda. Já bych třeba ani nechtěl zkysnout u jednoho projektu třeba 10-20 let.

18
Studium a uplatnění / Re:IČO nebo HPP jako programátor?
« kdy: 02. 03. 2021, 00:30:58 »
IČO - Na HPP už nikdy.

19
Studium a uplatnění / Re:Jak zlepšit úroveň angličtiny?
« kdy: 01. 02. 2021, 22:19:14 »
Jde o to co nejvíc se zbavit češtiny:

1. Přepnout všechno na anglický jazyk (PC, telefon, tablet, služby, kde jsem registrovaný, které mají lokalizaci, i google atd) - nic co čtu nesmí být česky.

2. Dívat se na seriály a filmy v originálním znění (EN, nebo popř. jiný jazyk) s EN titulkama. Po čase zkoušet ty titulky vypnout. U některých filmů to jde líp u některých hůř. Popř. český film s EN titulkama může být taky zajímavý. Hlavně ne české titulky, nepomůže ti to.

3. Pokud máš anglicky mluvící kolegy a mluvíš anglicky v práci, domluv se ať tě opraví, když řekneš něco špatně. Já jsem tak udělal a za 3 měsíce už nebylo co opravovat.

4. No a pak ten proaktivní přístup zlepšit se v tom, kde nejvíc plaveš. To musíš vědět...

Já jsem začal takto hned po škole a dnes rozumím všemu (občas neznám nějaké slovo). Mluvím plynule, ale mám takový ten český přízvuk, kterého se asi nikdy nezbavím. Na práci to ale nemá vliv, důležité je domluvit se a nedělat při tom základní chyby.

20
275 * 8 = 2200 Kč / MD - to je podprůměrný rate i na super juniora.

Běž minimálně na 4000 Kč / MD, což je asi polovina toho co berou ostatní, co takto relaxujou v Reactu :) Stejně to nikdo za míň dělat nebude.

21
Vývoj / Re:Práce s vlákny v C
« kdy: 19. 01. 2021, 10:22:25 »
Mě by zajímalo, co konkrétně čeká autor dotazu že se tady dozví?

  - Lze zpracovávat požadavky klientů v samostatném vlákně? Ano, ale vytvářet nové vlákno per request může být drahé.
  - Musí si hlídat přístup ke zdrojům v MT aplikaci? Ano.
  - Existuje i jiný způsob? Existuje, třeba dělat to asynchronně např. s pomocí libuv.

Jediná možnost, jak se dozvědět zda autorovo konkrétní řešení funguje je napsat testy. Pokud budou testy modelovat veškeré podporované scénáře a budou fungovat, tak je to řešení asi funkční. No a pokud už budou testy, tak není problém použít třeba thread sanitizer a další nástroje na detekci chyb.

22
Studium a uplatnění / Re:Pohovory po letech freelance
« kdy: 17. 01. 2021, 13:33:07 »
Wangarad: Nevztahoval bych si to až tak na sebe. Každý přece musí vědět na čem je - pokud někdo celý den jen lepí cizí kód zkopírovaný z SO, tak buď řeší jen triviality a nebo neumí nic vyřešit sám od sobe - takový člověk ale rozhodně není senior, a pokud se jeho přístup nezmění, tak to je doživotní junior. Senior by měl přece umět napsat kód i offline nebo na whiteboardu u interview. To, že někdo přehlédne závorku nebo středník bych neřešil, ale když někdo neumí napsat for cyklus nebo podmínku, to už je špatné...

Pohovory: Já jsem byl na pár pohovorech za poslední rok a u každého jsem řešil nějaké algoritmické problémy - první brute force řešení, pak se dostat k něčemu optimálnějšímu. U C++ jsem na pohovoru měl i atomics, multithreading, synchronizaci, smart pointers, atd... Nikdy jsem nezažil vyloženě špatné interview, ale to je spíš tím, že jdu na 2 interview ze 100 nabídek - většina nabídek mi stejně nevyhovuje kvůli financím a nebo jsou jen na HPP. Každému, kdo má problém u interview bych doporučil pravidelně třeba hackerrank nebo něco podobného - zjistit na čem jsi a co třeba čekat. Člověk proto musí něco udělat a ne jen o tom mluvit :)

Agentury: Pokud nemáš kontakty tak to je jediná možnost. Spousta firem chce kontraktory jen přes agentury. Mezi agenturama je i velký rozdíl - můžeš narazit na firmu, ve které člověk přes agenturu A má 12k/MD a druhý přes agenturu B má 6k/MD, a pak zaměstnanec co bere 80k/m v hrubém :)

GitHub: Profil na GitHubu mi vždycky pomohl najít si práci. Hodně firem mě kontaktovalo kvůli GH. Interview u takové firmy v podstatě není a jedná se spíš jen o pokec o tom, jak ten projekt vznikl, kolik času na něm strávím, jaké mám další plány, atd... Takové nabídky jsou pak i za slušné peníze. Asi hodně záleží na tom projektu a jestli ho někdo používá.

Med kolem huby: To co popisuje Bystroushaak se mi stalo taky - s recruiterem jsem si domluvil 12k/MD a po úspěšném interview jsem dostal průměrnou nabídku na HPP. Škoda toho času, protože to interview mi zabralo skoro celý den. Poučení: Od té doby se 2x ptám jestli je nabídka opravdu na kontrakt, pokud ne, tak můj zájem končí.

23
Studium a uplatnění / Re:Pohovory po letech freelance
« kdy: 15. 01. 2021, 21:36:35 »
Já osobně bych nechtěl pracovat s někým, kdo razí přístup "fake it till you make it".

Dneska si totiž každý člověk, kdo umí spojit 2 řešení ze stackoverflow říká programátor, možná tady je problém :)

24
Studium a uplatnění / Re:Pohovory po letech freelance
« kdy: 15. 01. 2021, 10:46:46 »
Na pohovor je potřeba se připravit. Podle toho co tazatel píše má pouze povrchní znalosti - takový junior na všechno. Možná i to je problém, proč nemá stabilnější a serioznější zakázky a musí řešit přesně to co popisuje. Jasně, i takový člověk se dneska uživí, ale neumět základní algoritmy a syntax jazyka už při pohovoru je prostě red flag, i když jde jen o frontend - chce to sebereflexi a začít se učit, rozšířit si obzory, jinak zůstaneš juniorem do konce života...

25
Vývoj / Re:Mají smysl daily standupy?
« kdy: 07. 01. 2021, 22:36:57 »
Pokud člověk zažije v životě jen Scrum + Daily standup a už si nic jiného nedokáže představit - takový člověk je od začátku kariéry naučený být neefektivní a čekat s každým problémem na druhý den (vidím to denně, lidi prostě nic nedělají...). Je zajímavé, že jsou firmy, které Scrum + Daily standup vůbec nemají (třeba Google) a vývoj umí.

Celý Scrum je jen business, je to o certifikacích, scrum masterech, atd... A když scrum nefunguje na nějaký projekt, tak se dělá "špatně", takže je potřeba certifikované scrum mastery, aby se začal dělat "dobře". Celé je to jen o prezentaci práce, lepší grafy pro management, efektivita, velocita, blabla.. Asi nejlepší je očekávání, že 20 lidí začne dělat práci v pondělí a skončí přesně za 2 týdny v pátek - a když se to náhodou nedaří, tak dáme míň ticketů, a pak už se to začne dařit, a scrum master to dokázal - scrum se najednou dělá dobře...

26
Vývoj / Re:Mají smysl daily standupy?
« kdy: 04. 01. 2021, 23:40:55 »
Mě by zajímalo kolik lidí tu poznalo víc způsobů vývoje a kolik zná jen ten jeden? Já jsem poznal za život asi 4 a za sebe můžu říct, že self organizing teams bylo to nejlepší, s čím jsem se setkal. Scrum + daily standup je takový typický korporátní způsob řízení vývoje, který sice podává nějaký výsledky, ale většinou totálně zabije chuť a kreativitu těch, kteří by toho dokázali udělat mnohem víc než jen "to co mají ve sprintu" - těmto lidem obvykle záleží i na tom jak ten kód vypadá.

Ale jinak je mi to asi jedno - Scrum je skoro všude a firmám ta neefektivita očividně nevadí :)

27
Vývoj / Re:Mají smysl daily standupy?
« kdy: 03. 01. 2021, 21:07:56 »
Většinou je to nutné jen tam, kde je hodně lidí co sami od sebe nic neudělají a potřebují dohled. Ještě jsem neviděl aby to bylo nutné v teamu, kde lidi dokážou komunikovat a řešit případné problémy hned sami od sebe.

28
Windows a jiné systémy / Re:Mini-posix knihovna s Win32 API
« kdy: 02. 01. 2021, 12:47:37 »
Podle mě jsou jen 2 možné cesty - buď to zkompilovat nativně a používat jen ty utility co se takto zkompilovat podaří a nebo to spustit přes něco jako WSL. Všechno ostatní je slepá ulička. Portabilita je v tomto případě ta lepší investice.

29
Vývoj / Re:Maven vs. Gradle
« kdy: 29. 11. 2020, 10:33:12 »
Pokud neplánuješ "programovat" build 4 hodiny denně, tak je to úplně jedno. Hádat se kvůli buildu, když ještě nikdo nenapsal ani řádek, je trochu předčasné.

30
Vývoj / Re:Je Rust jazyk budoucnosti?
« kdy: 14. 11. 2020, 10:28:59 »
ZIG nikdo nepoužívá.

Stran: 1 [2] 3 4