Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Death Walker

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31
76
Server / Re:Apache s PHP: funkce echo nefunguje správně
« kdy: 30. 09. 2022, 17:40:42 »
Jako že container nebude muset ladit ani tam nic instalovat.
...

No ono to je spíš o tom, že si tazatel nejspíš nedokáže nainstalovat apače a php... Jako nainstalovat a nastavit kontejnerový prostředí je podle mě ještě složitější.

Pre ten vyvoj uplne staci:
Kód: [Vybrat]
sudo dnf install podman

Nrptrebuje tam instalovat openstack..

77
Server / Re:Apache s PHP: funkce echo nefunguje správně
« kdy: 30. 09. 2022, 01:12:33 »
To ako tu pracovat s kontajnermi sa tu uz riesilo milion krat a je to stale lepsie ako mu cpat wget
Jako že když bude ladit kontejner tak nebude potřebovat řešit „browser mi zobrazil prázdnou stránku a myslím si že je prázdná protože nevím jak fungují HTML tagy“ nebo „nastavil jsem si reverzní proxy aby mi to fungovalo se dvěma kontejnery a teď mi to blbě posílá HTTP hlavičky, potřebuju si je něčím snadno zobrazit“.

(omlouvám se že nedokážu pomoci přímo s jádrem problému, ale používám jiné technologie - Debian a lighttpd - a tam se to dělá takto:
Kód: [Vybrat]
apt-get install lighttpd php-cgi
lighttpd-enable-mod fastcgi
lighttpd-enable-mod fastcgi-php
systemctl restart lighttpd
přesný ekvivalent na Fedoře pochopitelně napsat nedokážu, ale obecně je potřeba nainstalovat balíček s příslušným PHP a modulem buď CGI nebo mod-php a následně ho zapnout)

Ja jakozto pouzivatel fedory viem ze ten balicek je default povoleny. A jakozto s php som v kontakte uz par desatroci, tak viem ze je aj kopa dalsich faktorov preco ten php modul fungovat nemusi.

Na fedore je ekvivalent:
Kód: [Vybrat]
dnf install httpd php
systemctl enable --now httpd
A ak sa v tom podla nejakeho navodu  nevrtal tak je to funkcne okamzite, staci pridavat vhosty.

78
Server / Re:Apache s PHP: funkce echo nefunguje správně
« kdy: 30. 09. 2022, 00:36:35 »
Bych zkusil to php nejdřív nainstalovat:
Kód: [Vybrat]
sudo dnf upgrade --refresh -y
sudo dnf install http://rpms.remirepo.net/fedora/remi-release-36.rpm -y
sudo dnf module list php
sudo dnf module enable php:remi-8.1 -y
sudo dnf install php -y
php -m
php -v
sudo systemctl restart httpd

Tohle je pro fedoru takovej vycuc co google dal. Na debian based distribucich to je jednodušší. Možná tam něco chybí, bude asi potřeba poladit konfiguraci asi v /etc/php.ini

To bude fungovat len v pripade ze ten apache je prefork a ak to podla nejakeho navodu prepol do ineho mpm tak sa to nechyti, tam musi byt thread safe verzia (ktora je v remi len v pripade fpm)

79
Server / Re:Apache s PHP: funkce echo nefunguje správně
« kdy: 29. 09. 2022, 23:40:53 »
Kontejnery jsou fakt "super" nápad na tohle, za chvíli tady budeme řešit jak spravovat kontejnery, jak konfigurovat věci uvnitř kontejneru a jak před kontejnery postavit reverzní proxy (s HTTPS!) protože potřebuje jeden kontejner na PHP a druhý na, já nevím, Python s Djangem.

No, pre patlalov v jednochlapovych firmachsu zbytocne. Inde odcenia replikovatelnost vdaka compose, take mne to fuguje, je v terajsej dobe uz na cezdrzku...

To ako tu pracovat s kontajnermi sa tu uz riesilo milion krat a je to stale lepsie ako mu cpat wget, hoci nemate ani len tusenia ci tam ma nainstalovane php (a apache v prefork mode), php-zts (a apache v event mode) ci php-fpm (a apache v proxy mode)...

80
Server / Re:Apache s PHP: funkce echo nefunguje správně
« kdy: 29. 09. 2022, 23:34:39 »
asi by nebolo odveci zacat s tym ze si overite ci tam mate php spravne nainstalovane ako modul (spustit ako root):
Kód: [Vybrat]
httpd -D DUMP_MODULES | grep php

malo by to vypisat:
Kód: [Vybrat]
php_module (shared)

81
Server / Re:HTTP reverse proxy s dynamickou URL
« kdy: 29. 09. 2022, 13:42:33 »
Slo by neceho podobneho dosahnout i perl modulem?
Jde i o to, ze nginx perl modul je v RH8 normalne v @Appstream jako balik, mam v dotycnem korporatu dost problem dostat libovolny balik mimo zakladniho standardu.

Myslim ze po technickej stranke by to problem byt nemal. https://nginx.org/en/docs/http/ngx_http_perl_module.html direktiva perl_set. Proste by som na mieste povodneho access_by_lua pouzil perl_set.

Akurat ze ten modul je stale experimental.


82
Server / Re:Apache s PHP: funkce echo nefunguje správně
« kdy: 29. 09. 2022, 12:19:46 »
Naj idealnejsi sposob ako sa s tym nepatlat je pouzit kontajner, na fedore mas podman, hotovych image najdes tiez neurekom, navodov ako s tym pracovat tiez mnoho... usetris si tym kopu problemov s nastavovanim lampu, co je problem sam o sebe (rozne potreby pre rozne projekty) a ak ta zastavi takto trivialna zalezitost, tak  si bud isty ze skor ci neskor narazis na daleko specifickejsie problemy...

83
Minul si sa profesiou. Zabal to a stan sa reziserom na youtube...

A teraz vazne. To ze si software ktory by dokazal to co ches nenasiel ma dobry dovod. Preco by sa s tym niekto patlal, ked tie udaje je mozne dostat z tych merakov po sieti?

84
Server / Re:Apache, Php, Fedora - fce echo funguje divně
« kdy: 29. 09. 2022, 01:20:30 »
Fedora ma php modul povoleny default.

Asi ten subor nema priponu php, ako pisal RDa.

Pre overenie ci ma httpd zavedeny php modul skuste:
Kód: [Vybrat]
cat /etc/httpd/conf.modules.d/20-php.conf
malo by tam byt:
Kód: [Vybrat]
#
# PHP is an HTML-embedded scripting language which attempts to make it
# easy for developers to write dynamically generated webpages.
#

# Cannot load both php5, php7 and php modules
<IfModule !mod_php5.c>
  <IfModule !mod_php7.c>
    <IfModule prefork.c>
      LoadModule php_module modules/libphp.so
    </IfModule>
  </IfModule>
</IfModule>
(samotna konfiguracia php je v /etc/httpd/conf.d/php.conf).
ak ho tam nevidite, tak bud nemate php nainstalovane ako modul, ale ako fastcgi process manager - balik php-fpm, tam je konfiguracia trocha komplikovanejsia, pretoze httpd v tomto pripade funguje ako proxy.


85
Server / Re:HTTP reverse proxy s dynamickou URL
« kdy: 28. 09. 2022, 17:04:14 »
hm, ani si nikto nevsimol ze tam zamenil apostrofy za uvodzovky...
Kód: [Vybrat]
location /proxyredir/ {
  set $target '';
  access_by_lua '
    ngx.var.target = "apiserver.org/api/"..600*math.floor(os.time(os.date("!*t"))/600).."/kpivalue"
  ';
  proxy_pass https://$target;
 }

86
Server / Re:HTTP reverse proxy s dynamickou URL
« kdy: 27. 09. 2022, 17:41:15 »
jj, lua module a potom nieco ako:
Kód: [Vybrat]
location /proxyredir/ {
  set $target '';
  access_by_lua '
    ngx.var.target = 'apiserver.org/api/'..600*math.floor(os.time(os.date("!*t"))/600)..'/kpivalue'
  ';
  proxy_pass https://$target;
 }

87
Server / Re:SSH na OpenWrt přístupy botů
« kdy: 24. 09. 2022, 20:25:23 »
Pokud chce předejít těm opakovaným pokusům, je port knocking daleko lepší řešení.

Nepovedal by som. Kedze ma ten problem i na nestandartnych portoch, tak je zrejme ze kratko pred bruteforce prebehol scan portov. Isteze, je mozne posielat specificky paket. Ale ten rucne nevytvori, to moze rovno nosit na tej flaske, na ktorej by mal tool pre port knocking, rovno privatny kluc(nepisem nikde ze by nemal, podla mna je prihlasenie pomocou kluca najlepsia volba)

88
Server / Re:SSH na OpenWrt přístupy botů
« kdy: 24. 09. 2022, 15:18:09 »
Pokud potřebujete mít přístup odkudkoli, fail2ban vám akorát může způsobit problémy, když ta síť, odkud se budete potřebovat přihlásit, bude zrovna zablokovaná.

Skor naopak, ak zisti ze utoky idu so siete s ktorej sa potrebuje regulerne prihlasit, tak to umozni vcas zamedzit omnoho vaznejsim utokom. A ak si to sposobi sam, pretoze si napamata vlastne heslo, tak ho to nakopne k tomu aby zacal pouzivat kluce.

89
Server / Re:SSH na OpenWrt přístupy botů
« kdy: 23. 09. 2022, 16:00:28 »
Fail2ban, ak najde definovany pocet neuspesnych prihlaseni, tak vykona definovanu akciu. Standartne na 24 hod vytvori drop pravidlo na utociacu ip adresu.

90
Software / Re:Zip file password recovery
« kdy: 22. 09. 2022, 19:59:27 »
45 let pocitani hashu.
Tak to asi nechám na potomstvu  :)

Tak by som zase nezufal, tie hesla nie je nutne vyskusat vsetky. Leda ze by to bolo to posledne, co je ale nepravdepodobne, pretoze to bude mat nizku entropiu... kazdym rokom bude pravdepodobnost uspechu vyssia a vyssia... 😁

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31