Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - jerrym

Stran: 1 [2] 3 4 5
16
v čr je teď přes 300000 nezaměstnaných a z toho asi 37000 vysokoškoláků a polovina z nich je schopná dělat programátora ... myslíte si že je někdo v čr zaměstná ? ani omylem :)

17
nejlépe placené pozice jsou v Praze a v Brně  pro vývoj internetových aplikací a to "JavaEE" a "ASP C# .NET core .NET5/6 + Angular/React + HTML5 + CSS3 + RestAPI" ... od 130k msíčně výše až po 250k.
s C++ je v čr výhradně svázán vývoj v Linuxu a převážně embedded (tj. PLCčka) a je to málo placený, v C++/CLI tady projekty nejsou a to samé platí o C++/CX a C++/WinRT. V C++ pro windows u nás snad ani nikoho neznám kdo by to dělal. Stejně tak i AndroidStudio C++.
Hodně lidí dělá grafiku 2D/3D v C#+Unity hlavně v Brně. Programátora v C++/DirectX12 pro windows nebo Xbox neznám osobně žádnýho - snad BohemiaInteractive apod. prostě jen pár herních studií. Pár firem dělá C++/Qt pro mobilní zařízení a desktop s platem kolem 60k a to je na Prahu málo. ČR je oproti západnímu světu výrazně odlišná je to spíš opak toho co je na západ od nás. Platy jsou tu dobré jen u programátorů pro internet. V ANSI C se neuživíš stoprocentně.
Jak je to s Rustem a další exotika to nevim ... v mém nejbližší okolí to nikdo nepoužívá a ani osobně neznám firmu co by to chtěla...

18
už ste to slyšeli ? celej Windows 12 bude napsanej jenom v Angularu :) :) :) :)

19
někde sem slyšel že prej Java a JavaScript se už kamarádí na jedný platformě ... takže peklo zamrzlo :) he he ..

20
Dej výpověď co nejdříve. Firma je povinná vystavit ti zápočtový list. A pujdeš k jinému zaměstnavateli. Hele jestli si to napsal správně, tak žádná normální firma nezadá nováčkovi co nastoupil vytvoření e-shopu s termínem odevzdání rok. To je jako kdyby sis zajel do afghanistánu pro nějakýho povstalce a dal mu rok na to aby se naučil transplantaci srdce a za rok ji provedl na tobě :) a pak bys na něj byl nasranej že to neumí :) ... Říká se tomu služební postup. U soudu bude vina spíše na firmě, která ti tohle zadala a na troubovi co nic neumí. K soudu to ale nedojde.

22
viděl si někdy film Hra (1997) ?

https://uloz.to/file/DaDAaEjODAyL/hra-1997-cz-avi#!ZGquAmR2ZwD1MJH3MzMwAQt2AGx2BHk5DHERq3OGIH9lMTSwZN==

https://www.csfd.cz/film/2668-hra/prehled/

pochop, že o programátory je dnes obrovskej zájem uplně všude :) větší zájem je teď už snad jenom o řidiče náklaďáků v Anglii :)

23
hele to co se teď děje je bouda, kterou na tebe někdo nachystal, je možné že to udělal i někdo z tvého příbuzenstva :) ... zamysli se koho nejvíc doma sereš :)  a kdo by chtěl podplatit tvého šéfa aby tě jebal :)
... dej výpověď co nejdříve.  jak už tu někdo psal výše, připrav si 2 výpovědi (jednu ihned a druhou normálně na 2- měsíční výp lhutu)  a každou ve 2 vyhotoveních. vem si diktafon a sežeň si někoho - kamaráda - který s tebou pujde až budeš výpověď podávat ... když ji nepřijmou tak ji pošli doporučeným dopisem poštou. Nezapomeň si nechat jednu kopii od někoho tam podepsat - ideálně od zodpovědné osoby - což je personalista, ředitel atd. .. hlavně ne vrátnej ani uklízečka :) chápeš jo ?  v každém případě nezapomeň !!! tu variantu co ti přijmou IHNED poslat ještě poštou doporučeným dopisem !!!! dělá se to nadvakrát  a adresuje se to na oficiální adresu firmy, jak je zapsaná obchodním rejstříku  ... a najdi si právníka a pora´d se s nim a udělej to co nejdříve ..


24
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 14. 09. 2021, 12:38:03 »
Siemens Advanta ? :)  .. rozporuplnné pocity... pracovní smlouva na dobu určitou na rok. Najmou lidi na projekt a na konci projektu je vyhážou. Když jsem byl poprvé na pohovoru dělal si ze mě srandu nějakej 27-ti letej chlapec - vedoucí vývoje - a říkal mi, že mě nemužou vzít protože by mě museli dát nástupní prémii a pak bych jim ale nesměl dát výpověď. :) roztomilé
takže moje osobní zkušenosti jenom to nejhorší ..

25
Bazar / Re:Prodej matematických knih
« kdy: 08. 09. 2021, 08:19:51 »
docela předražený co ? ....

26
Hardware / Re:Niekto s DOSom a floppy mechanikou?
« kdy: 31. 08. 2021, 18:32:10 »
mám doma instalačky originál MSDOS 6.22 a dále pak MSDOS co byl ve Windows95 a MDSOS 7.1 co byl pod WindowsME
tady si mužeš stáhnout instalačky
https://www.allbootdisks.com/download/me.html

já myslim že to možná bude chtít nějakej starší počítač někde dolem roku 1995-1998 a ten asi nemám .. zkoušel sem to na MSI K9N Platinum desce s procesorem v patici AM2 ....
jde o to, jestli náhodou není podmínka existence sběrnice ISA a odpovídajícího BIOSU a služeb ISA ...
podle mě se snažíš dělat blbosti protože takhle starej HW už asi nerozběháš .. snad jenom něco na ebayi v bazarových věcech




27
Hardware / Re:Niekto s DOSom a floppy mechanikou?
« kdy: 31. 08. 2021, 17:00:46 »
Myslím, že bych byl schopen naformátovat 3.5"HD diskety na 2Mega. Nebyly náhodou instalačky Windowsu 95 naformátované na 2M? V config.sys by to mělo být nějak takto:

Kód: [Vybrat]
BREAK=ON
DEVICE=C:\WINDOWS\HIMEM.SYS /SHADOWRAM:ON
files=35
DOS=UMB
DOS=HIGH
LASTDRIVE=D
devicehigh=C:\2m30\2m.sys
devicehigh=C:\2m30\2mgui.exe

Ale upřímně se mi do toho nechce. Strávil bych hrozně času oživováním mrtvoly a pak ještě na poštu. Uff. Takže jestli máš možnost koupit starý PC za 300 Kč, tak do toho jdi. Pak ho odvezeš na sběrný dvůr. Pokud bys někomu chtěl platit za čas strávený vším tím formátováním, balením, poštovným, tak by tě to vyšlo dráž.

zkoušel sem MSDos z Win95 i WinME a to nastavení co máš napsaný v config.sys dávalo stejný výsledky... takže nefungovalo..

možná se bude muset koupit emulator
https://www.datex-dsm.com/m-fr.html

28
Hardware / Re:Niekto s DOSom a floppy mechanikou?
« kdy: 31. 08. 2021, 15:09:24 »
tak za 300Kč se toho asi nezbavíš ale pomuže ti to vyřešit tvuj problém...
jde o to, že ten 2mf.exe byl evidentně dělanej na nějakej konkrétní hardware ....
kterej už je možná 20 let po smrti ... každopádně normální příkaz format b: funguje ok ale ten tvuj 2mf.exe b: /f nefunguje .. a to ani s tim ovladačem co tam je ...

29
Hardware / Re:Niekto s DOSom a floppy mechanikou?
« kdy: 31. 08. 2021, 14:06:27 »
vyzkoušel sem několik různých 2HD disket ale výsledek vždy stejný .. formátování začne, pak se to kousne a konec ...

30
Hardware / Re:Niekto s DOSom a floppy mechanikou?
« kdy: 31. 08. 2021, 13:45:49 »
nejde to ... zkoušim naformátovat normální Verbatim 3.5" 1.44MB 2HD disketu... skončí to nějak nesmyslně ... ovladač 2m.sys do souboru config.sys jsem dal .. to prošlo OK.
tady máš video, je vidět, že to chce formátovat disketu na formát 1.88MB ale to nejde .. a skončí to nějak nesmyslně ... což je logické ...
jo a ten tvuj 2m.sys taky pěkně zpomaluje počítač ... 
tady je odkaz na video:

https://uloz.to/file/sAzNydSsonCy/2mfproblem-zip#!ZJMzAGR2ZJV5AGuxLGR2LGOuBTD2Z3yQoz9ZBKOKoyuOJJV0Aj==

nechápu proč si nekoupíš nějakou starou herku počítač z bazaru která má floppynu
https://pc.bazos.cz/inzerat/140943250/pc-2gb-ram-amd-athlon-26-ghz.php
na bazaru je takovejch počítačů mraky ...
ale pochybuju že má nějaká taková herka 2.88MB FDD


 

Stran: 1 [2] 3 4 5