Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - A.P.Hacker

Stran: 1 ... 37 38 [39] 40
571
zipapp je asi blizko, ale hlavni duvod pouzivani webpacku u neprohlizecovych aplikaci neexistuje.

572
Vývoj / Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« kdy: 08. 03. 2020, 20:50:29 »
Delas veci zbytecne slozite a jeste s tim machrujes na foru.

573
Vývoj / Re:Datove tridy v Pythonu
« kdy: 07. 03. 2020, 22:44:42 »
Pokracovani vlakna: "Doporučte programovací jazyk pro Windows " https://forum.root.cz/index.php?topic=22582.0

Ja delam v Jave a posledni dobou jsem nucen v praci programovat v Pythonu. Snad to nebude mit dlouheho trvani, protoze strasne nerad se ucim nadbytecne veci. A co me na Pythonu pobavilo je zjisteni, ze nekde od roku 2015 tam postupne pridali specifikaci datovych typu i DataClasses kde si muzu definovat domenove tridy. A dale me pri googleni docela pobavilo, ze vlastne pythonisti doporucuji podobny programatorsky styl, jako se pouziva v Jave. Takze timto gratuluji vsem Pythonistum, ze se postupne v prubehu dlouhych let dopracovali k tomu, jak je Java poskladana od zacatku :D Navic v Jave ve Spring frameworku, ktery dneska vladne vsemu, je ta vyhoda, ze tento programatorsky styl je VYNUCOVAN.

Coz teda v urcitych situacich muze byt nevyhoda a v tom vidim, ze vede Python - tzn. ze se da narozdil od Javy puzivat i ke skriptovani. Ale ja na skriptovani stejne jako kazdy spravny Javista pouzivam Bash, takze naco Python... A dalsi vec co muze byt fajn u Pythonu, avsak ja treba tuto vlastnost u jazyku nesnasim, je dobra skalovatelnost, kde nekdo neco muze naprosto nabastlit a hotovo - Python mu to umozni. Ja to nemam rad, protoze odmitam tyhle srajdy po druhych programatorech cist, ale u webdevelopmentu kde se neco musi nejak uplacat a hotovo to muze byt vyhodna vlastnost.

Co jeste povazuju na Pythonu za nevyhodne, ze jaksi kvuli jeho nic moc perfromance se u knihoven dost casto pouzivaji Ceckove binarky, a zrovna nedavno jsem zabil vikend tim, ze jsem jednu tuto binarku nemohl zaboha rozjet na specifickem linuxovem image. Neco takoveho jsem v zivote nemusel s Javou resit.

Naopak super vlastnost Pythonu je ono "Batteries included", tzn. globalni knihovna, takze se v tom dobre delaji prave ty skripty.

Nevim, co jsi chtel rict. dataclasses je knihovna, neni to featura jazyka. Podobnych knihoven existuje a vzdy existovala hromada, treba attrs. Pridani dataclasses do standardni knihovny neni zadna zlomova udalost.

574
Vývoj / Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« kdy: 21. 02. 2020, 17:09:25 »
zaspali jste dobu, IDE jsou dnes jen hloupy frontend pro lsp, dap a podobne. Nema smysl se o tom hadat. Funkcionality jsou vsude vicemene ekvivalentni.

575
Vývoj / Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« kdy: 21. 02. 2020, 11:30:54 »
Vyhoda nodejs je, ze vede k vytvareni balicku a pouzivani toolingu tak nejak automaticky. Kazdy tutorial zacina npm init nebo nejak podone.

577
Vývoj / Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« kdy: 20. 02. 2020, 15:41:54 »
Ahoj, chtěl jsem začít programovat v C++ ale dneska jsem zjistil, že je to jeden z nejtěžších jazyků vůbec a pokud nechci vyvíjet aplikace, které potřebují vysoký výkon, je zcela zbyteční.

To není úplně pravda. C++ do začátku není zas tak hrozné.

Nicméně do začátku bych zkusil něco z

  • JavaScript
  • Python nebo Perl
  • C, ale s velkým ALE... a jelikož chceš na Windows, tak vlastně ani nedoporučuji

Naopak nedoporučuji Javu.

Ono ale záleží, co s tím chce člověk dělat... na úplné základy programování je to celkem jedno (byť bych preferoval něco s C-like syntaxí, což ze seznamu splňuje vše krom Pythonu), spíš bych se řídil tím, jaké materiály má člověk k dispozici.

javascript je asi lepší na GUI aplikace, jinak je python dobrá volba.

578
Vývoj / Re:Doporučte programový jazyk pro Windows
« kdy: 20. 02. 2020, 15:12:43 »
javascript/typescript

579
Vývoj / Re:Python - Zobrazení online dat
« kdy: 16. 02. 2020, 17:07:14 »
Přemlouvat k použití browseru je IMHO nesmysl, desktopová aplikace může fungovat srovnatelně a serverová aplikace zase přináší jinou úroveň komplexity (musí někde běžet server atd). Použitelných příkladů na "real time plot python" najdete na google desítky včetně tutoriálů zaměřených na speciálně na toto téma...

bud serverovou cast potrebujete v obou pripadech nebo ani v jednom. Hosting statickeho webu je zdarma, treba na githubu.

580
Vývoj / Re:Python - Zobrazení online dat
« kdy: 16. 02. 2020, 16:13:01 »
Já si na to nezvyknu, mě se to nelíbí.  Až "poskytovatel" změní engine, můžu si ten program nejspíš namazat na chleba.
A taky proč kvůli relativně jednoduché desktopové aplikaci na pár desítek řádků (možná několik stovek), instalovat stomegabajtového molocha, který sám o sobě žere gigabajty paměti.
Ale nešť, pokud nepůjde jinak, třeba to z lenosti prošťouchnu...
Nejprve však zkusím ten matplotlib...

nemáte nainstalovaný prohlížeč?

581
Vývoj / Re:Python - Zobrazení online dat
« kdy: 16. 02. 2020, 16:07:02 »
aplikace na zobrazení dat byly přesně use case pro web od jeho vzniku.
Ďábel je v tom slově "data". "HTTP" znamená Hypertext Transfer Protocol :)

tabulky jsou v HTML od první poloviny 90tých let

582
Vývoj / Re:Python - Zobrazení online dat
« kdy: 16. 02. 2020, 16:01:59 »
webové technologie za posledních deset let udělaly obrovský skok kupředu.

aplikace na zobrazení dat byly přesně use case pro web od jeho vzniku. Dnes webové technologie ty čistě desktopové dávno překonaly.

583
gnome tweak tool

584
Vývoj / Re:Fork projektu
« kdy: 09. 02. 2020, 11:17:39 »
To by nemelo byt nic komplikovaneho, ale sedem bych to nedelal, ten nazev se muze pouzivat pro identifikatory v kodu, ktere nahrazovat nechces.

585
Server / Re:Fyzické uložení dat u relačních databází
« kdy: 08. 02. 2020, 14:25:55 »
V cetine na to tema vysla dost podrobna skripta. Pokorný, J., Žemlička, M.: Základy implementace souborů a databazi

Stran: 1 ... 37 38 [39] 40