Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - A.P.Hacker

Stran: 1 [2] 3 4 ... 39
16
Vývoj / Re:Jaký jazyk bych se měl učit?
« kdy: 27. 05. 2022, 14:40:59 »
Nechcem tu príliš politizovať, ale budúcnosť jazykov súvisí s práve prebiehajúcim
mocenským súperením medzi viacerými krajinami. Španielčina je super jazyk na cestovanie
po svete, ale z ekonomického hľadiska ju zrejme predčia nemčina a francúzština.
O ruštine nehovoriac. Počty hovoriacich nie sú všetko. Rusky sa doruzumie "len" 258 miliónov ľudí,
ale odhaduje sa, že ruština je na internete 2. najpoužívanejší jazyk po angličtine. Žiadna iná krajina
nemá Runet, prakticky plnohodnotnú alternatívu anglickému webu. Rusi majú všetko, od svojho vyhľadávača, cez sociálne siete, encyklopédie, Q/A stránky... Pokiaľ viem, nič také španieli nemajú.

Americké impérium sa nám pred očami rúca a aj preto, portugalčina a farsi majú veľký potenciál
do budúcnosti, ak sa Brazília a Irán zbavia americkej agresie.  Je predpoklad, že sa Brazília stane lídrom v Latinskej Amerike (234 mil ľudí hovorí portugalsky).

Farsi je perzský jazyk, ktorým sa dohovorí 110 miliónov ľudí v Iráne, Afganistane a Tadžikistane. Ak sa Iránu podarí dominovať na blízkom východe (súperia s nimi Turci a SAE), tak sa z neho stane ekonomicky veľmi atraktívny regionálny jazyk. Iránci sú podľa mňa oveľa šikovnejší ako Arabi, ale ničia ich 40+ rokov trvajúce americké sankcie.

Spanelstina je ve stejne situaci jako Arabstina, pouziva se v mnoha statech, ktere se dosud nedokazaly sjednotit, prevazne kvuli kolonialni historii a pretrvavajicim vnejsim tlakum, ktere slabnou, jak spravne pisete.

17
Vývoj / Re:Co je no-code a low code?
« kdy: 18. 05. 2022, 21:06:58 »
Citace
on i ten excel je vytlacovan technologiemi jako R a pandas.

no sekretarka si muze neco udelat v excelu, ale pochybuju, ze v erku nebo v pythonim pandasu neco uplete?!
erko podobne jako octave a matlab je pro vedatory co chcou resit vypocty a ne detaily jako sprava pameti atd.

pouziti r v excelu :-)

https://bert-toolkit.com/

ale bude to reseni v excelu robustnejsi? Tomas tvrdil, ze robustnost je jedna z vyhod no-code, podle me plati opak.

u klikatek neexistuje replikovatelnost, testovatelnost a pod. (pokud neuvazujete nastrohje typu selenium)

18
Vývoj / Re:Co je no-code a low code?
« kdy: 18. 05. 2022, 20:41:32 »
Co je zač low code

je třeba low code ten jazyk YAML v github actions?

ne, to je podle mě pouze "code". Do stejné kategorie bys mohl dát jakékoliv značkovací jazyky. Low code je třeba MS Excel a jeho funkce, které tam můžeš používat/psát.

on i ten excel je vytlacovan technologiemi jako R a pandas.

19
Vývoj / Re:Co je no-code a low code?
« kdy: 18. 05. 2022, 20:37:26 »
Convention over configuration frameworky typu django by mohly byt nazyvany low-code. Ale nejsou to klikatka.

20
Vývoj / Re:Co je no-code a low code?
« kdy: 18. 05. 2022, 20:03:17 »
Co je zač low code

je třeba low code ten jazyk YAML v github actions?

to je konfiguracni soubor.

21
Software / Re:Hledám generátor jmen
« kdy: 08. 05. 2022, 08:59:24 »
Pythoní Faker https://pypi.org/project/Faker/ by měl umět něco podobného.

vybira jen z nekolika malo ceskych jmen. https://github.com/joke2k/faker/blob/master/faker/providers/person/cs_CZ/__init__.py

na vybirani nahodnych jmen ze seznamu neni knihovna potreba, problem je sehnat seznam.

22
Software / Re:Hezký terminálový font a font na zdrojáky
« kdy: 25. 04. 2022, 21:44:40 »
ubuntumono

23
/dev/null / Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« kdy: 26. 03. 2022, 17:53:50 »
Lež není chráněna svobodou slova.

obhajci cenzury se ohani vedeckou pravdou a nepravdou, argumentuji plochou zemi, kreacionismem a podobne. Zakazete prodej Bible? Neslo by to proti svobode vyznani?

24
/dev/null / Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« kdy: 26. 03. 2022, 17:36:26 »
Ferove by bylo neschvalovat zadne politicky vyhranene nazory, ale diskuze pod clanky (i samotne clanky, zejmana ty od Jezka) jsou jich plne, komentare obhajujici cenzuru projdou, oponujici komentare neprojdou.

25
Kdyz firma nedokaze jasne zadat ukol ani pri pohovoru, asi bych pro ne pracovat nechtel. V praci chci programovat, ne se dohadovat o zadani. Uchazec by mel predvest schopnost resit ukoly, firma by mela predvest schopnost ukoly zadavat.

26
neakceptujem riesenia co len pouziju priamo kniznicu.

problem, ktery jde vyresit trivialnim pouzitim knihovny je nevhodny. Doporucuju se podivat treba na hackerrank nebo leetcode, netrivialni problemy nemivaji genericka reseni.

27
Ale stále zůstává nezodpovězena otázka, jak ty architektonické dovednosti ověřit v rámci 1-2 hodin.

To je právě pointa moje a dalších tady: nijak. Nejde to. Někteří si nalhávají že jakoukoliv směrodatnou indicii o kandidátově vhodnosti vydestilují z toho, jak rychle nebo elegantně napíše na papír algoritmus pro rebalancing rb-stromu nebo vyjmenuje pořadí operátorů v C, ale je to jen placebo pro recruitery.

Ať jen neplácám, dobrého člověka přivedete jen podle reputace. Ať už je reputací něčí doporučení nebo třeba bohatě zdokumentovaná kariéra ve free software projektech. Myslet si že něco tak komplexního zanalyzujete jedním dotazníkem a pár hodinami pohovoru je naivní.

Souhlasím.

Pokud bych ale měl navrhnout nějaký test na hodinku, tak bych požádal kandidáta ať navrhne nějakou malou knihovnu funkcí podobnou něčemu čím se pak bude v práci bude zabývat, nejlép u sebe na počítači ale v prostředí ve kterém pak bude pracovat pokud s ním máz zkušenost, s tím že tam kde to nebude z důvodu času nebo rozsahu "funkční", tam to stačí okomentované.

A pak si s ním popovídal jak si to rozvrhnul, jak pojmenoval proměnné, funkce, jejich parametry, jak to rozmístil do souborů, jestli dělá raději věci from the scratch nebo používá systémové frameworky, na co přišel sám a co si hledal v dokumentaci a na internetu atd.

Pointa je: neoptimální algoritmus v nějaké funkci opravím snadno, blbě navrženou neudržovatelnou architekturu (která začíná od toho "jak si to rozvrhnul a pojmenoval") refaktoruju podstatně hůř a dráž. Z tohohle, ne ze školních úloh na algoritmy, uvidím jak systematicky nebo chaoticky přemýšlí a vyvíjí software.

tohle posoudite lepe, kdyz uchazec ukaze nejaky svuj projekt na githubu

28
že to je 1 minuta Google nebo na to v Pythonu na 99% existuje nějaká knihovna, našel jsem odpověď na Google za 10 sekund.

u online coding interview muzete pouzivat google a standardni knihovnu pythonu, naopak musite ji pouzit, pokud implementujete zakladni veci rucne, vyprsi vam casovy limit

29
samozřejmě se to můžu našprtat

nemuzete vedet, dokud se to nenaucite.

jste jen tlučhuba, napiš te mi do PM, dávám sázku 100.000 Kč, že se to naučím, když jo, zaplatíte, sepíšeme to u notáře. Už mám něco za sebou v IT, naučil jsem se už dost technologií.

Dost mě dostává, kolik tu píše lidí, co v reálu makaj za 40k hrubého, ale tady za monitorem jsou to bohové. Každý může mít názor, jenomže já mám reálné výsledky.

v pohode, neni treba notar. Za dva tydny dejte vedet v teto diskuzi, muzeme zkusit nejaky mock interview, treba na leetcode. Verim, ze to date, zadny stres. Kdyz ne, muzete mi poslat 100 k v cryptu. Verim, ze jste seriozni.

30
samozřejmě se to můžu našprtat

nemuzete vedet, dokud se to nenaucite.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 39