Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Google CTCCTCGGCGGGCACGTAG

Stran: [1] 2 3 ... 41
1
Studium a uplatnění / Re:ChatGPT a AI pro vývojáře
« kdy: 08. 05. 2023, 12:39:14 »
Viděl jsem článek od nějakého americkeho profesora, že prý programátoři už nebudou potřeba. Stačí produktový manažer a code reviewer :). Pan profesor asi nikdy nevyvíjel software, který má třeba 10 milionů řádku.

Podle zahnivajicich parazitickych tzv elit svetoveho imperialismu nemaji byt potreba pracujici obecne. Oni veri v tzv ctvrtou prumyslovou revoluci. Problem je, ze nikdo z nich v zivote nepracoval, maji o materialni strance sveta dost zkreslene predstavy. Kdyz muze AI spekulovat na akciovem trhu, proc by nemohla nahradit z jejich pohledu mnohem podradnejsi profese?

https://www.weforum.org/agenda/2016/01/the-fourth-industrial-revolution-what-it-means-and-how-to-respond/

2
Vývoj / Re:Jazyk pro ML
« kdy: 02. 04. 2023, 14:27:52 »
Strojove uceni ma smysl jen na GPU nebo jinem specializovanem HW. Nema smysl se pokouset o vlastni implementaci ML algoritmu na CPU. 99% usivatelskeho ekosystemu a tutorialu je v Pythonu. Pokud Vam nekdo radi C++ nebo Go "protoze je to rychlejsi", nema poneti, o cem mluvi.

3
/dev/null / Re:ChatGPT a tel. číslo
« kdy: 18. 02. 2023, 22:00:30 »
Lidem to je jedno, většina populace jsou prodejní hlupáci, co udělají cokoli, aby dostali něco "zadarmo".

Nikdo te tu nedrzi.

4
Studium a uplatnění / Re:ChatGPT a AI pro vývojáře
« kdy: 14. 02. 2023, 14:49:38 »
ChatGPT lže a je horší než Stack Overflow

v obou pripadech musite rozumet kodu, ktery kopirujete. Na nektere veci je ChatGPT lepsi nez SO.

ChatGPT funguje podobne jako Github copilot.

5
Odkladiště / Re:Škálování a spotřeba Bitcoinu
« kdy: 07. 12. 2022, 10:17:22 »
ad 6) pokud bude vlastnictví, transakce, těžba kriminálním deliktem, a tedy - v EU/USA/Číně/etc nikde BTC na fiat nevyměníte, žádná banka nepřijme platbu ze žádné krypto burzy - budete si moct své BTC tak maximálně namazat na chleba - protože, a to bude důsledek kriminalizace v EU/USA - jeho hodnota bude stejně 0,00nic.

prodate za hotovost. Prodej drog je take nelegalni, presto maji drogy realnou penezni hodnotu. V USA bylo do roku 1970 drzeni zlata nelegalni, presto melo zlato realnou hodnotu. V CSSR bylo drzeni zapadnich men nelegalni, presto ty mely realnou hodnotu.

6
Vývoj / Re:Jaký jazyk bych se měl učit?
« kdy: 30. 10. 2022, 15:20:01 »
lidi delate tady v C ?

Dělám - PostgreSQL je napsán v C0čku. Extenze do Postgresu se primárně píší v Céčku.

souhlasili byste s tvrzenim, ze kdo se nauci C s pointery, tak bude mit vzdy vetsi rozhled a bude mit navrch.

C je jednoduchy jazyk, samotnou znalosti C nikoho neohromite.

7
Odkladiště / Re:Rukavice pro práci na počítači do chladu
« kdy: 14. 10. 2022, 19:25:20 »
Pri teplotach nad 0 nejsou potreba rukavice pokud je zbytek tela teple oblecen. Naopak pri prochladnuti zbytku tela rukavice nepomohou.

8
O serveru Root.cz / Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« kdy: 16. 09. 2022, 18:21:09 »
Mozna jste v minulosti siril tzv dezinformace.

9
Hardware / Re:Nový IBM mainframe Z16
« kdy: 24. 08. 2022, 18:07:03 »
Jak je mozne, ze napriklad takovy Paypal muze zpracovavavat radove vic transakci nez kdejaka banka na komoditnim HW?

10
Vývoj / Re:Trendy v PHP
« kdy: 19. 08. 2022, 14:45:14 »
tahle myslenka politickych kecu v open source mi taky leze na nervy. Spustim composer update a hned tam v cli blika 'Stand for ukraine' nebo tak. Bohuzel mi prijde, ze toho je cimdal vic. V JS svete to je snad jeste horsi

me vadi i ukrajinske vlajecky v profilech. Opravdovi patrioti bojuji na fronte. Zbabelci bojuji na twitteru za to aby druzi umirali za jejich zvracene "hodnoty". Podle vykorenenych kosmopolitu je ceska vlajka symbol nenavisti, ukrajinska vlajka nevadi.

11
Vývoj / Re:Trendy v PHP
« kdy: 19. 08. 2022, 14:39:08 »
jasne, casto je rychlejsi nejakou vec napsat sam nez cist dokumentaci k frameworku a pouzit reseni otestovane a zkontrolovane vyvojari, kteri o webovych aplikacich a potencialnich zranitelnostech zarucene vedi vic nez Vy.

#1: Nedelam webove aplikace! PHP pouzivam na CLI, muj kod ma format utilit.

#2: O urovni bezpecnosti jakehokoliv frameworku vypovida historie. Pro bezpecne reseni je rozhodne lepsi NEpouzit existujici framework. Mene include, mene der. Prosta matematika.

Tak to už vôbec nie. Security by obscurity?
Verejný open-source kód je 1000x viac auditovaný a 1000x bezpečnejší ako nejaká na kolene napísaná "utajená" spatlanina, ktorá v najlepšom prípade prešla code review jedným človekom.

Rikejte si co chcete, ale pocet exploitovanych WordPresu a FCKeditor-u mluvi za sve. Nechci tohle svinstvo na svem stroji.

Jestli si neko da namahu se 0day explitaci jedine me obskurni instance, budiz mu to prano - ale dnesni hrozby nastesti jeste neprovadi AI, ale boti co jedou podle sablony na known vulnerabilities.

Vzdy budu verit vice svemu kodu nez cizimu. A jestli s tim nesouhlasite, klidne si vy poustejte random binarky a skripty z netu, prece vam nic nehrozi dle vaseho presvedceni :-)

kdyz se najde chyba ve wordpresu, tak se o tom pise. Kdyz nekdo hackne nejaky amatersky slepenec, tak se o tom nedoctete, prestoze je to pro utocniky snadnejsi.

12
Vývoj / Re:Trendy v PHP
« kdy: 18. 08. 2022, 18:26:35 »
Jako clovek co skoncil nekde u PHP6 bych taky ocenil nejaky souhrn jak programovat moderne.
...
Frameworky me ale nezajimaj.. holt mam svuj vlastni svet :P

Docela by mě zajímalo, co přesně jsi v tom php6 dělal :) https://ma.ttias.be/php6-missing-version-number/ a taky, jak se ten "můj svět bez frameworků" předává k dalšímu vývojáři - máš k tomu i detailní dokumentaci nebo kdokoliv jiný je ztracen v překladu a bojí se do toho hrábnout? :)

Tim PHP6 nazyvam to co vyslo v 2009 jako 5.3, tj. s podporou namespaces, ktere v puvodni 5.0 z 2004 nebylo, viz:
https://en.wikipedia.org/wiki/PHP#Release_history ... ty verze moc neresim, protoze pouzivam jen zakladni konstrukce, ne to co nove zrovna pridali (aka stareho psa novym vecem nenaucis). Ale ted nedavno mi upgrade verze nejake starsi skripty rozbil a musel jsem to resit explicitne - zahozeni podpory adresovani znaku z retezce skrze { }, nahrazeno s [ ].

Muj svet je muj. Neni potreba to predavat dalsimu vyvojari. Je to sada trid, ktere nemaji s webem nic spolecneho. Preferuji self-documenting code, tj. spravne pojmenovane tridy a metody, nepouzivani optimalizaci ktere kod zprasi do necitelne podoby jen pro kousek vykonu. Takze clovek pise tak, aby to par letech kdyz to otevre, uz od pohledu videl co a jak to dela.

Aplikacni zamereni mam na vyvoj elektroniky, firmwaru, zpracovani videa, souborove formaty, kodeky. Veskery proof-of-concept a reverzni inzenyrstvi, je skriptovano v PHP, protoze clovek muze resit jadro pudla a ne se hodiny hadat s prekladacem, runtimem, IDE, OS a dokumentaci, protoze porad neco nefunguje a nelze udelat. Vetsina trid reprezentuje elementarni stavebni prvky z teto oblasti, nez aby resila konkretni problem, takze ta znovupouzitelnost je maximalni - cokoliv co pisu je novy kod, ktery stavi na existujicim. Zadny copy-paste reseni mezi projektama - nejsou to totiz projekty, je to jeden velky pomocnik k tomu cemu se venuji. Takovej muj toolbox, nez trvale bezici aplikace/sluzba.

Ja jsem programator / vyvojar, ne lepic reseni z frameworku.

jasne, casto je rychlejsi nejakou vec napsat sam nez cist dokumentaci k frameworku a pouzit reseni otestovane a zkontrolovane vyvojari, kteri o webovych aplikacich a potencialnich zranitelnostech zarucene vedi vic nez Vy.

13
Vývoj / Re:Python ako parsovat elementy s XML
« kdy: 17. 08. 2022, 14:32:42 »
Kód: [Vybrat]
for element in tree.findall('item'):
    print(element.find('name').text)
    print(element.findall('NameInfo/NameItem'))

14
Vývoj / Re:Trendy v PHP
« kdy: 16. 08. 2022, 23:54:41 »
S PHP nepracuji, ale obcas pokukuji po Lavarelu. Skoda, ze framework s podobnou filosofii (dosud?) neexistuje pro NodeJS. Hodne veci, ktere delam v NodeJS a Typescriptu by slo v Lavarelu s mnohem mensim usilim.

15
Vývoj / Re:Kolik je potřeba RAM, aby tento kód doběhl?
« kdy: 13. 08. 2022, 17:45:43 »
Chtěl jsem najít maximální možnou hodnotu funkce s mnoha proměnnými a nevěděl, jak na to, tak sem zvažoval zkoušet to hrubou silou a prostě tu funkci volat 25937424601*krát, ale že to není dobrej nápad sem pochopil hodně brzo, když mi to ani nenačetlo array se všema těma kombinacema :D
Ale to přece nemusíš mít všechno najedou v paměti, nejen že je to iterátor, dokonce se to i přímo jmenuje itertools, aby to každého trklo…

kupodivu itertools neobsahuje funkci pro ziskani poctu prvku iteratoru, obdobu len, pouziva se idiom

Kód: [Vybrat]
sum(1 for _ in iterator)


Stran: [1] 2 3 ... 41