Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - ajne

Stran: 1 ... 5 6 [7]
91
Hardware / Re:Raspberry Pi 4 4k/60Hz nefunguje
« kdy: 12. 05. 2020, 13:28:42 »
Takze pokial nie je otestovane, ze dany kabel vie preniest 4k@60 pri zapojeni ineho zariadenia ako rpi, tak fakt netusim, co tu ludia vobec riesia.

Pokud má originál kabel, tak ten to umí.

https://rpishop.cz/kabely/1591-raspberry-pi-microhdmi-kabel-1-m-bila.html

A hlavně se to blbě testuje, když má RPi 4 microHDMI, takový kabel do moc věcí nativně nepřipojíte.

92
Hardware / Re:Raspberry Pi 4 4k/60Hz nefunguje
« kdy: 12. 05. 2020, 08:43:04 »
Citace
Áno skúsil, nedostali sme sa ďalej ako na otázky
hdmi_enable_4kp60=1
a HDMI0

To je divné. RPi 4 mám, ale bohužel žádné 4K zobrazovadlo, které bych zkusil. Nicméně je divné, že by to nikdo neřešil. Tak tam je pak otázka, jestli není problém s TV (z nějakého důvodu si nerozumí), či nějaká podivná chyba přímo ve Vašem kusu RPi.

93
Hardware / Re:Raspberry Pi 4 4k/60Hz nefunguje
« kdy: 11. 05. 2020, 11:55:46 »
Zkoušel jste se obrátit přímo na fórum Raspbianu? Tam by se mohli pohybovat lidé, kteří něco takového pravděpodobně řešili.

94
Sítě / Re:Rozšíření Wi-Fi v paneláku
« kdy: 06. 05. 2020, 07:00:13 »
Osobně TP Deco nemám (nemám potřebu, protože náš jednopatrový byt pokreje spolehlivě běžný TP-LINK s OpenWRT), ale vícero známých chtělo radu okolo pokrytí více pater signálem, tak jsem trochu hledal, a pokud jde o Deco produkty, tak jsem poměrně všude narážel na dobré reference na tato zařízení (především jsem zkoumal E4, kvůli velmi jednoduché a univerzální instalaci a správě i pro laiky, abych tam pak nemusel chodit kvůli každému prdu). Samozřejmě Mikrotiky či Ubiquiti jsou zařízení na lepší úrovni, než TP-LINK, ale jsou to pak samozřejmě cenově výše položené produkty.

95
Sítě / Re:Reklamace WiFi routeru
« kdy: 31. 03. 2020, 07:23:54 »
Aby byl takový slib naplnitelný, musí být jasně definováno, jaké vlastnosti si výrobek s aktualizacemi zachová a podle čeho se to bude měřit.

A tohle nikdo u pravděpodobně domácího spotřebního routříku řešit nebude (tj. nikdo za to v této sféře nedá takové peníze navíc). A kdyby se jednalo o profi korporátní zařízení, tak se tazatel neptá takhle. Spíš že u korporátu to bývá poměrně jasně dáno, protože tam se většinou za support platí (jak jste také zmínil).


96
Sítě / Re:Reklamace WiFi routeru
« kdy: 30. 03. 2020, 17:40:24 »
Citace
Je to zařízení rozbité tím, že je potencionálně nebezpečné?

To je ale opravdu jen filozofická otázka. Potencionálně nebezpečné je i aktualizované zařízení, protože zcela na 100% obsahuje nějakou zneužitelnou vadu, byť třeba zatím neobjevenou. A tu nebezpečnost zařízení bez aktualizace FW chcete vykázat jak? Necháte si udělat bezpečnostní audit zařízení? No, jestli ten router nestál aspoň několik desítek tisíc, a nemáte jich x kusů, tak to asi nestojí za to. Odpověď je tedy jednoduchá - ne, že má zařízení starší sestavení FW není důvod k reklamaci/vrácení peněz.

Nicméně nevím, kde je problém? Poslední verze FW je u drtivé většiny výrobců na webu, takže se mohu podívat už před koupí, kdy vyšlo poslední sestavení. A i kdyby to nešlo, mohu zařízení doma spustit, a když to zjistím, mám 14 na vrácení do e-shopu bez udání důvodu. Plus OpenWRT i DD-WRT má seznam zařízení, na které lze nahrát alternativní FW. To si taky mohu zjistit před koupí.

Jestli bylo zařízení tak staré, že FW přestal chodit v rámci záruční doby, tak to může být sice smůla, ale rozhodně to není nic, co by byl důvod k vrácení peněz (to by se dřív vracela dobrá polovina telefonů s Androidem, do spuštění projektu Treble se spousty Androidů nedočkaly novějšího FW, i když byly ještě v prodeji, a pro některé to nepochybně platí i dnes, ale aspoň mohou chodit snadněji bezpečností záplaty Googlu, takže support funguje o něco lépe). 

Jediným rešením je u koupě nového routeru víc přemýšlet, a buď vzít takové zařízení, kde se výrobce lépe stará, anebo lze nahrát alternativa.

97
Sítě / Re:Reklamace WiFi routeru
« kdy: 30. 03. 2020, 11:11:04 »
Nulová. Nebo on snad ten router nefunguje? Či se někde výrobce zavázal, že bude dodržovat support po dobu x let a nedodržel to?

Já doma používám solidnější model od TP-LINKu, HW jako takový bývá spolehlivý (neměl jsem doma a u známých ještě žádný takový, který by odešel na HW závadu, vždy po x letech provozu se měnil jen kvůli nestíhání narůstajících požadavků a nových technologií), TP-LINK má u OpenWRT i DD-WTR skvělý support, jde to nahrát opravdu na většinové množství modelů (nevím, jak je to u hraček za třista, ty nekupuju).


98
...měl doma 386 (66MHz myslím?)...

386 měla max 40 MHz :)

Jóóó, pravda, pletu si to, bylo to 33MHz, 66Mhz jsem měl až hodně později svou 486. Sakra, už to začíná být dávno, že mi to začíná splývat :-( Já se beztak v té době doma babral s 1,77MHz na Atari 800.

99
Bazar / Re:Prodám 17" monitor HP L1950, VGA, DVI, USB hub
« kdy: 16. 03. 2020, 07:38:36 »
tak 50 rocne jich vyhodim, to vazne nekdo kupuje? pred patnacti lety asi joo, ale dneska?
U jednoho zákazníka je používám ve výrobě. U strojů jsou připravené boxy, do kterých se vejde právě 17" monitor. Na to, co je potřeba, 17" stačí. Kvůli většímu monitoru by se tomu selo celé předělávat a ještě by to překáželo.

Tomu se dá snadno uvěřit, nicméně vy byste koupil jetý monitor na bazoši s neznámou životností na výrobní stroj? Když nový Dell o těchto rozměrech s tříletou zárukou vychází cca na dva tisíce bez DPH?

100
Bazar / Re:Prodám 17" monitor HP L1950, VGA, DVI, USB hub
« kdy: 16. 03. 2020, 07:34:04 »
Jako nechci být rýpavý, prodávat si může kdo chce co chce, a je jen na něm, jestli si za tu cenu dokáže najít zákazníka, ale jsem trochu fascinován, za kolik se tady některé věci prodávají...

Tenhle monitor ve své době patřil mezi ty solidní kousky, nicméně dneska je těžce za zenitem, to se běžně vyhazuje do šrotu. Navíc pokud nemá repasovaný zdroj, tak tady odcházejí kondenzátory a monitor vypíná. Je třeba pak vyměnit elektrolyty ve zdroji. Pokud začnou být vysvícené zářivky, tak už nemá cenu s tím dělat nic (záleží, kolik má najeto).

Jako funkční se může hodit na nějaké vedlejší zobrazovadlo, ale osobně bych se divil, kdyby to bylo za víc než za odvoz/dopravu. Třeba se pletu, pardon za OT, ale nedalo mi to.


101
Jéžiš, Vlak, o tom ani nemluvte, šílená nostalgie. Chodil jsem to hrávat ke strejdovi, který měl doma 386 (66MHz myslím?). K tomu Lemmings, Chicago 90 a CD-Mana...

Kdyby se tady náhodou objevil autor Vlaku, tak bych mu chtěl touto cestou poděkovat za krásné vzpomínky a úžasnou nostalgii na tu zábavu. Ačkoli to byl klon hada, tak stylem to prostě vyčnívá. Děkuji. :-)

102
Nezačíná se ten disk sypat na vadné sektory? Měl jsem podobný problém, že soubory byly nečitelné a sypaly se. Problém byl v samotném HDD, kde se začaly porůznu objevovat vadné sektory a celé se to začalo sypat jak domeček z karet. Ta Toshiba 500GB už s největší pravděpodobností bude starší a bude mít něco najeto.

Každopádně bitová kopie je to nejlepší, co se dá v tuto chvíli udělat (dokud to nějak žije), a pak bych disk vzal nějakým deep scanem na vadné sektory (na to jsem používal HDD Tune), případně zkusil opravu file systému a systémových dat (chkdsk /f, sfc /scannow), případně nějaký tool (nemám osobní zkušenost, ale četl jsem dobré reference na MiniTool Partition Wizard, který by to měl umět)

103
co je NVR? To  celkem zásedně mění Postavení dotazu.

Téda, vy musíte být žénius, že takovou triviálnost ani neumíte dohledat na Googlu. Nevím, proč vůbec plevelíte diskuzi takovýma blbostma, ale ono není pak divu, že když tady se zájmem nakouknu poslední dobou do nějaké diskuze o RPi, zda se tam nedozvím něco nového, tak je to jen váš dotaz na úplnou kravinu, pramenící z neschopnosti a lenosti si o tom něco najít.

104
Ten předmět je uveden špatně - jestli chápu situaci, tak majitel byl za Vaši informaci vděčný a předal ji dál k řešení - prudič je nějaký blb, co to instaloval a nechal tam default login. Já bych viděl dvě cesty - kontaktujete toho pána majitele a domluvíte se s přímo ním, nebo to necháte být, pravděpodobnost, že to někdo někam požene je mizivá (navíc, když ten majitel proti vám zřejmě nic nemá, a prudič technik na to nemá páky - navíc je to jeho průser, osobně mne fascinuje drzost, že je takový lempl, a ještě si otevírá hubu).

Nicméně dobrý nápad by byl příště nelézt do cizích zařízení - chápu, že to bylo v dobré víře, ale jak vidíte, nevděk světem vládne - akorát z toho máte těžkou hlavu. Navíc to dle zákona je to na hraně.

105
Dobrý den, jistě víte, že Windows 7 odbíjí hrana letos, tak mě zajímá čím nahradit na mašině s Atomem N450 (1666666Hz) OS. Půjde tam Windows 10 bez obtíží? Samozřejmě nečekám, že bude svištět na jednojádře, ale zda na tom aspoň Půjde dobře Prohlížet fotky či vim v subsystému pro linux

Bohužel, nepůjde. Sám jsem to zkoušel na stejném CPU na Asus EEE. Je to absolutně nepoužitelné, chybí zásadní ovladače - prakticky nefunguje power management, takže počítač topí jako kamna, baterii samozřejmě s takovou spotřebou za chvíli vyžahne. Grafika nemá řádné ovladače, takže už tak její mizerný výkon padá ještě do hlubší propasti. Používat se to nedá, je to strašně pomalé. Osobně bych tenhle křáp, který byl pomalý už jako novinka, hodil do šrotu, kam dávno patří - čas je příliš vzácný na to ho trávit čekáním na tu atomovou hrůzu - leda že byste se třeba v mezičase učili štrikovat u prohlížení internetu a fotek. A ani SSD tomu nepomůže, ten zbytek je tak pomalý, že to skoro není rozdíl (u solidního počítače je rozdíl mezi HDD a SSD naprosto markantní).

Pokud je třeba tuto starožitnost nadále používat, mám dobré zkušenosti s Xubuntu - funguje solidně, a XFCE vypadá poměrně moderně a dobře se používá. Pokud by se chtělo ještě více šetřit prostředky, tak takové Lubuntu je další možnost, já jsem ho nikdy nepoužíval, protože ten jeho vzhled byl na mne trochu moc retro, ale co jsem koukal na screeny z posledních verzí (od 18 s LXqt), tak vzhled je sice jednoduchý, ale poměrně líbivý.

Stran: 1 ... 5 6 [7]