Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - ajne

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
Bazar / Re:Sháním starý notebook
« kdy: 08. 04. 2021, 13:48:08 »
Já zásadně nesouhlasím s tím, že nemá cenu pořizovat tohle staré železo. Má. Je pravda, že to má rychlost lenochoda, zabírá to místo, může to mít HW problémy. Ale pokud jde o tu nostalgii a zavzpomínání na "staré dobré časy", tak se to s emulátorem moc nedá porovnávat.

Úplný souhlas. Hrál jsem hry na ST i Amigu v emulátorech, ale vyzkoušet si to na reálném HW je naprosto jiný zážitek, ač to může znít jakkoli otřepaně. Neříkám, že to tak musí vidět každý, a hlavně to není pro každého.

2
Bazar / Re:Sháním starý notebook
« kdy: 08. 04. 2021, 11:42:00 »
hele kasli na to, ja jsem taky vymyslel podobne hratky s certem a nakonec to je k nicemu.

No to já bych klidně bral, sám trochu pokukuji, něco kolem 486/P1, jako doplnění k Atárkům, Amize na výstavce. Ale bohužel jsou často tyto NTB domlácené a rozpadlé, či nemají aktivní display (na pasivu se nedá nic zahrát, překreslování je strašně pomalé).

Ale aktuálně brzdím, je na cestě C64 II, a já se zařekl, že nebudu nakupovat hromadně. Navíc Amigu teprve dodělávám, a nějak není čas, je toho hodně v práci, takže na sebe nechci hrnout materiál, když jsem pořadně nestihl zpracovat ten, co už mám. Na Gamu jsem ještě nesáhl.

3
Bazar / Re:Prodám PC Fujitsu - Intel Core 2 Duo
« kdy: 30. 03. 2021, 06:28:53 »
Já doma používám starý ThinkPad T500, mobilní C2D (nevím teď přesný typ), 8GB RAM a 128GB SSD. Desítky na tom teda neprovozuji, ale mám na tom Kubuntu a s tím je to krásně svižné, i na internet (ale chce to blokátor reklam, tím se pošetří nějaký ten výkon). Používám jej, když potřebuju mobilně po bytě pracovat na článcích :-) I nějaké to YouTube video v menším rozlišení zvládne. Jen baterii už nemá, ta to úplně vzdala, a nechce se mi do něj investovat, pohybuju se většinou okolo zásuvek.

Takže určitě se ještě C2D dá použít, ale člověk musí počítat s limity.

Lepší než 10" netbook s Atomem, co taky doma mám. I když je to už dvoujádrový model, je ten in-order drek pomalý. Je mi to líto vyhodit, když funguje, ale absolutně nemám představu, k čemu ho použít (radši beru do ruky ten ThinkPad), prodejný to není, tak to jen leží v šuplíku.

4
Hardware / Re:RPi Zero W s RetroPie nefunguje dobře a zamrzá
« kdy: 15. 02. 2021, 14:40:20 »
Tady to taky řeší:

https://retropie.org.uk/forum/topic/13786/pi-zero-w-runs-like-total-garbage/4

Přelétl jsem to jen očima, ale obecně to potvrdilo mé tušení, že stock Zero je prostě slabé výkonem pro emulátory. Takže buď použít výkonnější model RPi, nebo nejprve dát čipu nějaké chlazení a zkusit ho přetaktovat.

5
Odkladiště / Re:Elektrická zásuvka - rozbočovač/rozvodka
« kdy: 07. 01. 2021, 11:01:18 »
Žiju v domnění, že skutečně se v Česku musí prodáváat jen zásuvky s kolíkem, aspoň podle několika článků na elektrika.cz, kde se vždycky strašně pohoršovali nad tím, když v hobby marketech objevili elektrocentrálu, časový spínač, nebo třeba zrcadlo do koupelny se schuko zásuvkou.

Pokud se nezměnila legislativa co pamatuji, tak použití zařízení se Schuko zásuvkami není v rozporu se zákonem. Taková zařízení se zde mohou prodávat a také prodávají, byť ne ve velké míře (většina výrobců vyrábí alternativně zboží i s FR standardem, takže není důvod si komplikovat život). Kde se ze zákona nesmějí používat Schuko zásuvky v ČR jsou pevné instalace, tj. např. domovní rozvody.

Jinak použítí Schuko zásuvek ničemu většinou nevadí, už mnoho a mnoho let má naprostá většina přístrojů Unischuko koncovky, které fungují bezvadně jak ve FR, tak Schuko. Sám doma mám pár přístrojů, které mají Schuko standard (se třeba podívejte na SMART zásuvky od TP-LINKu, vstup mají UNI, výstup pouze Schuko - prodávají se tu úplně běžně). Není to problém, běžnou FR koncovku by nemělo jít zasunout, protože jsou tam blokovací výstupky. Bohužel problém může být u blbce "rádoby" kutila, který tuto mechanickou blokaci odstraní, a zařízení pak normálně funguje, ale chybí mu zemnící kontakt, což je při poruše extrémně nebezpečné. A je i riziko toho, že některé tvary FR zásuvek tam půjdou zasunout také. Proto to elektrikáři neradi vidí.

6
Trochu off topic, ale moja otázka je, že som si dobre všimol, že tu občas niekto založí nový účet, aby nadhodil tému na flame a viac sa neozve?  ;)

Přesný postřeh, tenhle otrapa se tu pohybuje delší dobu. Nový nick, vypálí tu dvě až tři témata, která předpokládají flamewar a sleduje, jak tu lidi ztrácí čas. Už jsem se taky dřív napálil. Bohužel mu to pořád prochází, stále tu lidi trolla krmí až k prasknutí.

7
Hardware / Re:Zapojení sluchátek s iterním mikrofonem
« kdy: 17. 12. 2020, 06:35:01 »
Děkuji, myslel jsem si to. Jen jsem se chtěl ujistit, že nedělám nic špatně, že to tak vlastně má být. Na notebooku mám jen jeden 3.5mm jack a tam sluchátka myslím fungovaly jak na přehrávání, tak na nahrávání. Ale také je možné, vstup bral mikrofon z notebooku a ten ze sluchátek se ignoroval.

Na novějších noteboocích právě často bývá tenhle kombinovaný 4 pin JACK, do kterého Vaše sluchátka "padnou" z výroby. Na běžných PC bednách se ale drží klasické provedení s odděleným vstupem pro mikrofon a výstupem pro sluchátka. Pomocí mnou postované redukce můžete jednoduše na toto provedení sluchátka transformovat. :-)

8
Hardware / Re:Zapojení sluchátek s iterním mikrofonem
« kdy: 16. 12. 2020, 12:07:05 »
Potřebujete redukci, která vám 4pin JACK rozstřelí na samostatný sluchátkový a mikrofonový konektor:

https://www.czc.cz/delock-adapter-stereo-jack-3-5-mm-4-pin-samice-2-x-stereo-jack-3-5-mm-3-pin/180062/produkt

9
/dev/null / Re:Zrušená objednávka směle míří ke mně
« kdy: 04. 12. 2020, 07:12:17 »
Neřešte zákony, řešte morálku, chovejte se jako lidi.

Přidávám se. Nějaké dohady nad zákony a paragrafy mi přijdou zcela zcestné. Normální člověk si tu věc, kterou ví, že mu nepatří, nenechá. Měl jsem to asi před měsícem podobně, a to jednalo o zanedbatelnější částku, než je v tomto případě nejspíše myšleno - objednával jsem velké balení pistácií (1kg za 400,-) a omylem mi zaslali jiný druh, než jsem chtěl. Normálně jsem se s nimi domluvil na postupu, chtěli zboží vrátit a proplatit mi náklady na poštovné + zaslat to správné zboží. Vše proběhlo, ale asi za 2 týdny jsem dostal avízo od Zásilkovny, že bude na výdejnu doručován balíček a odesílatel byla uvedená ta firma - tak jsem je kontaktoval a zjistilo se, že omylem považovali moji reklamaci ještě za nevyřízenou, a tak poslali další balení. Po mém upozornění to stáhli to rovnou od Zásilkovny, ani se to nedostalo na výdejnu. Předem jsem tušil, že se jedná o omyl, a kdybych to druhé balení nechal doručit a vyzvedl si jej, pravděpodobně by to nikdo neřešil (a nejspíš ani nevěděl, očividně měli bordel v papírech), ale přišlo mi samozřejmé se zachovat správně.

10
Distribuce / Re:Lehký systém s prohlížečem pro RPi ver. 1
« kdy: 30. 11. 2020, 11:52:54 »
Já používám (byť na modernějších RPi) klasický Raspbian, a pak při startu pomocí ~/.config/lxsession/LXDE-pi/autostart nenechám nabíhat celý desktop, ale pouze samotný prohlížeč. Buď standardní prohlížeč (Firefox ESR) nebo kioskový (tenhle mód umí lépe Chromium - tam mám pomocí parametrů vypnutou adresní lištu a nabídky, ukládání credentials atp., a promítám pouze mnou zadanou stránku).

11
ti jako příde normální že tě televize by default šmíruje a sama zobrazuje cílenou reklamu?? :o :o todle neni nějaká paranoia toje prostě fakt v tomdle žijem :o :o :( :(
Mne to normalne nepride a preto nemam smart telku, ale obycajnu, a vsetko riesim cez box, ktory mam plne pod kontrolou.
Nikto ludi nenuti kupovat smart telky, proste nepaci sa mi, ze smiruje, tak si ju nekupim. To je presne ako s pozickami. Ludia si ich dobrovolne poberu a potom sa stazuju, ze ich musia splacat.

Jenže je blbé, že koupit "hloupou" televizi dnes je v podstatě nemožné. A jestli existují, bude to výběr jako šafránu. Mne to také vadí, mám jednu z posledních TV z před "chytré" éry a takové funkce si řeším vedle, přes mnou vybrané zařízení s mnou vybraným OS a nastavením. Až přijde nutnost obměnit TV, bude to asi muset být "chytrá" (protože jinou neseženu), načež bude komplet offline od internetu a budu si to stále řešit vedle po svém. Jediné čeho se bojím, že ta TV bude neustále "drštkovat", že je offline.

12
Hardware / Re:Miniatúrne NAS na domáce použitie
« kdy: 19. 11. 2020, 14:27:58 »
Můžu se zeptat, když stavíte řešení na RPi, do čeho to schováváte? Máte tip na nějakou cenově dostupnou relativně hezkou bednu, kam se dá malina i s disky (aspon dva 3,5") umístit?

Já občas nad tímhle přemýšlím a koukám na nabízené PC bedny, jenže ty levné bývají klasický miditower (= naprosto zbytečně velké), a takové ty v příhodnějším formátu, aby vypadaly jako NAS zase bývají jen od dražších výrobců, a pak bedna + RPi +ostatní potřebné drobnosti atakují cenu tovární NASky, a to se s tím nemusím už babrat.

13
Hardware / Re:Raspberry Pi, video-telefon pro seniory
« kdy: 16. 11. 2020, 14:37:19 »
Hledáte zařízení asi něco jako takto:

https://www.konnekt.com.au/

Bohužel cenově to asi bude horší, nevidím tam konkrétní ceny (zřejmě na poptávku), a jestli stačí koupit jen zařízení, nebo se pak ještě platí měsíčně za služby, a čím se k tomu vlastně připojujete na druhé straně. Ale je to očividně vyrobené přímo pro tyto účely, i s variantami dle stupně nemohoucnosti staré osoby (auto answer atp.).

14
Bazar / Koupím - Amiga A520
« kdy: 03. 11. 2020, 13:50:57 »
Zdravím,

neválí se někomu doma už jím nepoužívaný TV/kompozitní výstup pro Amigu - A520?

Nabídněte, díky!

15
Neodpovídejte mu, to je ten blbeček, co tu zase sází otázky na školu, programování a výměnu displeje, jen zadá dotaz a nikdy na něj nereaguje. Tohle dělal už pod jinými přezdívkami. Jen ztrácí čas těch, co chtějí odpovědět.

Stran: [1] 2 3 ... 7