Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - kyssling02

Stran: 1 [2]
16

Pro autentizaci se používají komerční certifikáty, ne kvalifikované. Použitím kvalifikovaných certifikátů pro autentizaci porušujete nařízení EU eIDAS, certifikační politiku a hlavně se vystavujete riziku, že podepíšete něco, co jste podepsat nechtěl.

Dobrý den to je zajímavé, pro jistotu jsem se podíval do specifikace služby, ke které přistupujeme (nechci ji jmenovat)
a píše se v ní : "Preferovaná forma identifikace uživatelů partnerů bude pomocí osobních důvěryhodných klientských
certifikátů, které budou sloužit jako jediný identifikační údaj."

Mě je u toho elektronicky podepsaného dokumentu jen připadá takové podivné, že na první pohled u podepsaného dokumentu se vyskytuje jen jméno "Adam Koulel" a identifikace, že je z firmy "Kdoule a.s." se zjistí až teprve v detailech
certifikátu. Očekával bych že identifikátor organizace se objeví i na el. podpisu...

Ani nevíte jak je příjemné, když odpovídá někdo kdo zná praxi, snad to ocení i další lidé, kteří se budou o problematiku zajímat.
17
Jejda, nečekal jsem že někdo odpoví. Moc děkuji.

Mohl bych ještě položit drobný poddotaz ?

Máme tedy hypotetický osobní kvalifikovaný zaměstnancecký certifikát pro "Adam Koulel" v Organizační jednotce u certifikátu je firma "Kdoule a.s." včetně správného IČA. Ten provede elektronický podpis dokumentu. A odešle dejme tomu zákazníkovi podepsanou smlouvu o nákupu 10kg brambor.

1)
Předpokládá se tedy, že odběratel si zjistí že el.p podpis je platný a nyní by si tedy měl sám zjistit zda se jedná o osobu, která je v obchodním rejstříku s právem jednat za firmu a podepisovat dokumenty ?

2)
Zákazníkovi přijde podepsaný "Adama Kouleho" dokument o např. změně smluvních podmínek nějaké služby. Může tyto dokumenty podepisovat běžný zaměstnanec firmy k tomu určený (nebo musí tyto dokumenty také podepisovat statutár v obchodním rejstříku s právem podpisu).

Pokud si najdete čas na odpověď moc děkuji, mě jde totiž o praxi. 

V současné době používáme Osobní kvalifikovaný certifikát pro zaměstnance od firmy Postignum - ten umožňuje jak autentizaci (kterou využíváme) tak podpis (který plánujeme).

18
Zdravím všechny ...
Ve firmě používáme v současné době pro autentizaci "kvalifikované osobní certifikáty zaměstnance"
pro ověřování některých služeb a lze je využít i pro elektronický podpis dokumentů.

Nevím ovšem zda se v praxi pro podpisy smluv a jiných dokumentů směrem ke klientům a jiným
firmám lépe neosvědčí firemní "certifikát pro elektronickou pečeť".

Děkuji a mějte se pěkně ...

Stran: 1 [2]