Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - M_D

Stran: 1 ... 15 16 [17]
241
Sítě / Re:Ethernet přepěťová ochrana
« kdy: 05. 12. 2019, 08:28:16 »
Anténní stožár (pokud beru normální barák a ne sloup vysílače na kopci) se právě už zemnit na vnější hromosvod nemá. To je nouzová technika. Přišlo to s tím, jak se lehce změnily předpisy v tom, že se požaduje ochrana před úderem blesku a přepětí ne jen pro ochránění lidí/zvířat, ale po novu se má chránit i elektronika.
Takže antánní stožár se správně uzemňuje na vnitří vyrovnávací soustavu domu a vedle antánního stožáru je hromosvod,který se svým rozvodem jde vnějškem do země. Takže pokud je to správně, hlavní energie blesku jde rovnou do země vnějškem a stožár/antény/co je na ně napojeno už řeší jen odvedení následků indukce. Ale aby to fungovalo jak má, tak je tam spousta ale, co je nutno dobře udělat (je na prd dělat oddálený bleskosvod, pokud pak nemám třeba komplet řešeno chránění vstupu elektriky do baráku, protože to tudy přiteče okamžitě zpět).
I s obrázky, jak by to mělo být: https://elektrika.cz/data/clanky/dehn-oddaleny-hromosvod-2013-jak-na-to

242
Sítě / Re:Lokální adresy v síti ISP
« kdy: 04. 12. 2019, 23:22:27 »
No, jen ta věta z RFC1918 "An enterprise that requests IP addresses for its external connectivity will never be assigned addresses from the blocks defined above." má návaznost na předchozí text a ten v podstatě říká, že pokud někdo požádá o přidělení IP adres od IANA a spol, tak nikdy nedodje k přidělení adres z těch tří bloků privátních adres.
Jinak to RFC také říká, že uvnitř dané organizace má fungovat komunikace mezi hosty, kteří používají globální adresy i ty lokální. Takže ten druh provozu je v pořádku. Jen ty stroje s privátní adresou, pokud chtějí do globálního internetu, tak musí jít přes něco, co už bude mít globální adresu (NAT nebo proxy).

Ano, dneska by bylo vhodnější, aby ISPík používal pro klienty bez veřejek 100.64/10 - někteří přešli, někteří to používají jen pro nové linky, někteří to ignorují a jedou dál po staru - takových ISP jsou v ČR tisíce.

243
Jen tak o své vůli do šuplíku si prověrku neuděláš. Součástí žádosti je i to, že to podepisuje bezpečnostní garant firmy/úřadu, kde chceš působit. On se od toho oboru asi i odvíjí částečně průběh řízení.
Takže nastoupím, vyřídím prověrku, cca půl roku napětí a pak snad ano. :-)
Na stupeň tajné dokládáš příjmy 5 let zpět (buď potvrzení od zaměstnavatele/ů, daňové přiznání) a stejně podepisuješ oprávnněí pro NBÚ, že mužou jít do daňových záznamů. Dáváš seznam zaměstnání 15 let dozadu. Dodáváš seznam všech svých účtů/spoření/investic/dluhů/kdo ti dluží/seznam nemovitostí/seznam movitostí (položky nad 100 kKč)/... Seznamy lidí s kterými jdeš do styku, pokud jsou cizinci nebo v cizině žijí.
Na zmiňovaném webu NBÚ máš popis, co vše dokládáš a dneska už i online formuláře k vyplnění. Volnou formou dodáš jen životopis a svůj příběh vztahu s alkoholem (s alkoholem mám vztah vyrovnaný, neboť jsem začal pod odborným dohledme dědy v 18-ti měsících prvním panákem rumu, když mě uspával).
Odposlech telefonů/internetu a spol není v pravomoci NBÚ. Sice i pro prověřování na stupeň tajné si může NBÚ vyžádat součinnost tajných služeb (a nemusí), ale to se spíše pak pídí, zda nemáš něco ulito v zahraníčí, než ti napichávat telefon. Pokud nebudeš zrovna voják nebo se hlásit k tajným službám. :-)

Stran: 1 ... 15 16 [17]