Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - malv

Stran: [1]
1
Hardware / Re:Doporučte low-power server
« kdy: 18. 02. 2020, 13:19:20 »
Osobne mam genialne skusenosti s  <komercia> https://www.czech-server.cz/ </komercia>. Bolo to vsak cca 7 rokov, co som u nich bral par kuskov HW a nejake drobnosti ako karty pre disky a nejake kabelaze, ci redukcie a ramky.

Vim ze czech-server k tomu (asi) poskytuje i zaruku atp, ale maji az 500% marze, coz mi neprijde uplne fer. Treba ramecky do HP G8 maji za 545 CZK, pritom se daji sehnat uz za 150 CZK z bazaru (odkud to berou i oni). Servery za 25k czk co tam maji jdou sehnat za 5k a tak podobne.
Pokud se ti s tim nechce srat, tak jsou asi dobra volba (nikdo jiny repas servery komercne v cesku afaik nenabizi), koupis od nich krabici, vrazis do racku a frcis, ale urcite to stoji za zvazeni, zda neni efektivnejsi cesty, zvlaste s velmi omezenym budgetem.

2
Hardware / Re:Doporučte low-power server
« kdy: 18. 02. 2020, 12:33:54 »
Mas zcela protichudne naroky: Low power a levny server neexistuje.
nesouhlasim, existuje, např výše zmíněné Raspberry Pi. Definici serveru splňuje  :)

OP bohužel nenapsal, jaké požadavky na server má, tzn x86_64 vs ARM, potřebné CPU / RAM / disky, síť, IPMI, redundance kritických komponent jako je zdroj atp. Tzn napiš co po tom chceš, aby to zvládlo.

Rozebereme si to:
levný = chceš consumer hardware, nepočítej s redundancí, ani s umístěním do racku - můžeš si teoreticky koupit rack krabici, ale hotový řešení nejsou
tichý = nepočítej s umístěním do racku (tam se počítá, že na hluku nezáleží, protože je to v DC. Hluk = solidní chlazení = dobře)

Pokud chceš enterprase server, tak do 20k se dá vpohodě sehnat slušný refurbished HW do racku, ale bude to prostě žrát 200-300W a bude to hučet.

Btw Atom nebrat, to je rakovina.
Já frčím v NAS desku asrock AM1B-ITX s AMD Athlon 5370, není to žádná raketa, ale frčí 4 roky v kuse (24/7) a zatim dobry.

3
protonmail.ch - Jde prez TOR pouzivat, zalozit sel prez TOR pred par lety, je potreba sekundarni email. Nutny je JavaSkript a docela zere CPU, mozna kvuli nejakemu backdoru na pokus o identifikaci. Sidli ve Svycarsku.

protonmail nemá nutný Javascript kvůli backdooru, ale kvůli openpgp - v browseru se data zašifrují a teprve ty se pak pošlou na server, kde jsou již zašifrované a provozovatelem tedy nečitelné.

Jinak mají i přímo TOR adresu, https://protonirockerxow.onion/

Stran: [1]