Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - X

Stran: [1]
1
Já to znám většinou "z druhé strany" :) U nás to děláme poměrně jednoduše (bavíme se o pozicích IT) - děláme v podstatě takové 2 kola.

V prvním kole si popovídáme a vzájemně oťukáme. Zajímá mě, co od práce čeká a jak lidsky působí. Když kandidát vypadá slibně, tak dostane testovací úkol. Testovací úkol je obvykle něco, co mi dlouho visí v šuplíku "drobnosti k dodělání" s tím, že se domluvíme do kdy a za kolik by to dotyčný udělal.

Druhé kolo následuje po uplynutí domluvené doby a v rámci něj prezentuje uchazeč co udělal s testovacím úkolem. Pokud vše funguje podle domluvy, rovnou řešíme podpis smlouvy.

Přiznám se, že bych neměl vitamíny na to, abych s každým trávil 8 hodin času - a ani si nedovedu představit, že bych v pozici uchazeče chtěl trávit takový čas s nějakým egoistickým pakem z HR.

2
Studium a uplatnění / Re:Síťař junior
« kdy: 16. 11. 2021, 15:34:54 »
Síťaře zrovna sháníme - odkud jsi? Potřeboval bych někoho do Prahy nebo do Olomouce. Kdybys měl zájem, ozvi se do PM.

Jsme lehce specifická firma střední velikosti co řeší nějaké ty komunikace pro různé státní složky. Poměrně specifická činnost, ale docela zábava.

3
Hardware / Re:Domovní alarm
« kdy: 07. 08. 2021, 00:54:08 »
Ať tak či onak, tak bych pro bezpečnostní systém volil určitě něco s platnou certifikací - bohužel bezpečnost a integrace jdou málokdy ruku v ruce.

Jablotron má "API" v podobě převodníku sběrnice (JA-121T) - skrz ten to můžeš zajistit/odjistit a vyčítat stavy čidel/vstupů... Pokud ti jde o tohle, tak to stačit bude. Další informace z toho můžeš tahat skrz SIA (PCO), ale na to musíš mít jiný než ten jejich pult.

Zároveň má vcelku hezky udělaná bezdrátová čidla, takže netřeba řešit sběrnici skrz barák - mám to doma taky tak.

4
Pro tazatele není žádný problém léčbu ukončit, protože byla dobrovolná a nikoliv z moci úřední, nedělej z toho pořád vědu. A jestli si budeš ty sám někde papouškovat svůj zdravotní stav, tak je to čistě tvoje věc, ale rozhodně nečekej, že ti takovou neskutečnou blbost kdokoliv jiný odkýve. Tedy já určitě ne, protože o sobě zásadně sděluji co nejméně a o mém zdravotním stavu ví oficiálně jenom příslušný ošetřující lékař a zdravotní pojišťovna, rozhodně ne nějaký státní úředník, kterému po tom absolutně nic není :P

O tom, zda je problém léčbu ukončit nebo ne se tu přece nikdo nebaví a dokonce se na to při podání Žádosti nikdo neptá. Léčbu v současné době aktivně postupuje a ptá se na souvislosti s bezpečnostní prověrkou.

Furt jenom plácáš blbosti, na které se nikdo neptal. Dělat virtuálního rozumbradu a hrdinu můžeš přece i v jiných tématech, kde nikomu neuškodíš. Tady můžeš někoho reálně stát bezpečnostní prověrku a šanci na nějaké zajímavé zaměstnání.
NBÚ se s nikým nedohaduje o blbostech a rozhodně podle mých zkušeností s interakcí s nimi ani moc nediskutují. Prostě tě vyzvou abys doplnil podání a když budeš zkoušet dělat ramena, tak ti Žádost zamítnou a zbydou ti tak akorát oči pro pláč a maximálně stupeň Vyhrazené.

Co z toho máš, proboha, že se tu snažíš takhle škodit? Máš snad potřebu být vrchní Brouk Pytlík co všemu rozumí a od všeho má minimálně dvoje náhradní klíče, nebo snad tazatele znáš a máš s ním nějaké nevyřízené účty?

Přiznám se, že mě tahle debata nenaplňuje - se svou prověrkou si samozřejmě dělej co chceš, ale tyhle knížecí rady, které tu šíříš, jsou pro ostatní potenciálně nebezpečné. V případě, že bude mít kdokoli nějaké relevantní body k diskuzi, rád se zapojím ale jinak se raději budu věnovat nečemu užitečnému :)

5
Samotný § 13 zákona č. 412/2005 Sb. uvádí

(1) Podmínku osobnostní způsobilosti splňuje fyzická osoba, která netrpí poruchou či obtížemi, které mohou mít vliv na její spolehlivost nebo schopnost utajovat informace.

Takže nějaká minulá léčba by v tom neměla hrát vůbec roli, a to bez ohledu na to, jestli jakýsi formulář vyžaduje takové sdělení nebo ne. Pro tebe je všechno jasné jenom obyčejným rozumem, že 1+1=2, ale v životě to bývá většinou jinak :P

A když si kromě zákona 412 třeba pořádně přečteš i diskuzi, tak hned v prvním postu autor píše, že se léčí (přítomný, nikoli minulý čas). V příspěvku #4 dále uvádí, že antidepresiva stále bere.
Fakt nevím, proč se zoufale snažíš dokázat mi, že nemám pravdu povídáním něco o nějaké "minulé léčbě", když se tu řeší člověk aktivně léčený.

Zkus ten obyčejný rozum, kterému se tak vysvmíváš, občas také použít - podle mě jej velice podceňuješ  ;)

6
...

Jak píše M_D - rozhodně se objednej osobně na podatelnu NBÚ, speciálně pokud je to tvoje první žádost. Těch formulářů je hodně a je snadné někde něco opomenout nebo nevyplnit správně.
Moje zkušenost je taková, že jsou tam neuvěřitelně ochotné a milé osoby (až překvapivě, na to jak jinak zkostnatěle NBÚ navenek působí), které s tebou projdou všechno, co přineseš a v případě problémů to s tebou rovnou opraví. Například jsem snad ani jednou nebyl s to napsat ten sloh o sobě na poprvé a vždycky jsem to na místě doplňoval případně jsem upřesňoval jiné body.

7
Nu, jak o tom přemýšlím, tak se asi poohlédnou po jiném pracovním místě, naštěstí se nechá u nás v krajském městě vybírat. Na jednu stranu se mi zamlouvala poměrně originální náplň, které se věnuje málokdo v ČR, ale podstupovat kvůli tomu až ponižující procedury s nejistým výsledkem se mi dvakrát nechce...
Každopádně to asi tuší málokdo, kdo se léčí s něčím víceméně banálním na psychiatrii, že si už jenom návštěvou tohoto zařízení může podkopávat budoucí profesní život, ach jo.

Hele NBÚ je prostě především Úřad (s velkým U). Vyplňuješ tunu papírů a oni podle těch papírů postupují.

Léčit s banalitou se můžeš, ale pochopitelně jim nebude stačit jenom tvé ujištění, že se jedná o banalitu - co se NBÚ týče, tak docela logicky potřebují slyšet od tvého lékaře, že se jedná o banální problém který nemá vliv na tvou osobnost ani na tvůj úsudek a příčetnost.

Zahodit zajímavou příležitost kvůli papírování je podle mě zbytečné.

8
Dotazník nic takového nepožaduje, takže není naprosto žádný důvod tam psát něco, co není potřeba!!!

V případě žádosti o osvědčení fyzické osoby pro  je třeba vyplnit několik formulářů - mimo jiné prohlášení k osobnostní způsobilosti. Otázka 1 je: Prohlašuji, že jesm/nejsem léčen/a psychiatrem a v péči psychologa. Prohlašuji, že jsem v minulosti byl/nebyl léčen/a psychiatrem a jsem/nejsem jsem v péči psychologa..

V dotazníku samotném to sice není, ale rozhodně pro D/T/PT je to aktivní otázka a je zcela definitnvě dobrý důvod to tam psát ;) Pokud o tom nevíš, tak to není problém, jenom se k tomu ale raději nutně nevyjadřuj - můžeš tazateli (byť neúmyslně) způsobit mnoho problémů odpovědí, která je špatná.

9
Dotazník NBÚ vyplň v každém případě podle pravdy a nezamlčuj zdravotní stav. Pokud dostáváš nějaké prášky (speciálně na předpis), tak je to samozřejmě triviálně dohledatelné a v případě neuvedení bys měl problém a pokud by na to přišli, tak prověrku nezískáš, i když jde "jenom" o D.

NBÚ si vyžádá zproštění mlčenlivosti psychologa / psychiatra - pokud nechceš ztrácet čas, tak to buď rovnou prober na podatelně nebo si ten formulář najdi na netu a rovnou ho přilož k žádost. Když to neuědláš, tak NBÚ pozastaví řízení a pošlou ti ten formulář poštou.

V tomhle bodě jde o diagnózu a prognózu, ne nutně o vydíratelnost...

10
Hardware / Re:Alarm - Jablotron alebo vlastné riešenie
« kdy: 23. 09. 2020, 18:34:08 »
RFID můžeš měnit i bez F-Linku - je to nastavení jednotlivého uživatele, že si smí změnit telefonní číslo/kód/RFID přes klávesnici. Musí to ale samozřejmě být (F-Linkem) povolené :)

Ztracený ovladač je smolík - bohužel Jablotron má ovladače/tlačítka vedené jako systémové periferie a ty jdou měnit jenom v servisním režimu (=F-Link). Pokud máš akčního technika, tak F-Linkem se dá připojit z dálky a víceméně ti ten ovladač může naučit na počkání (stačí mu poslat ten kód periferie, co je zezadu ovladače). To ale samozřejmě za předpokladu, že takový ovladač máš protože Jablotron ti pokud vím neprodá ani ten ovladač pokud nemáš to jejich školení.

Tohle je trochu oser, ale dá se s tím žít.

11
Hardware / Re:Alarm - Jablotron alebo vlastné riešenie
« kdy: 23. 09. 2020, 18:03:56 »
V podstatě pokud vím, tak nic si sám legálně nenainstaluješ - pokud to chceš připojit k PCO resp. chceš aby to bylo relevantní k pojištění majetku. Alarmy z Alibaby si sice nainstaluješ sám a možná i přesvědčíš PCO, aby ti je připojilo, ale pojišťovna s tebou velmi rychle vyběhne když přijde na lámání chleba a proplácení pojistek (chybějící certifikace a tak).

Na druhou stranu pokud fakt stojíš o to nainstalovat si to sám a nemůžeš bez toho bejt, tak ti nic nebrání udělat si tu Jablotroní certifikaci. Pak to budeš mít pod palcem celé od A do Z. Teď jsem na to koukal a to skolení stojí nějakých 900,- (musíš mít IČO). A sice jsem moc nepátral, ale předpokládám, že budou umět tohle školení udělat i online. Pokud IČO nemáš, tak buď musíš zapátrat v rodině nebo k tomu musíš připočítat ještě 1000,- za založení živnosti, ale to je holt už cena za to, když se člověk nudí a vymejšlí voloviny ;D

12
Hardware / Re:Alarm - Jablotron alebo vlastné riešenie
« kdy: 21. 09. 2020, 19:22:28 »
Viem, ze poistovna mi nebude brat do uvahy vlastnu verziu alarmu :D. Ja len tak ako hobby, ze by som si zostrojil. Mali ste tie alarmy montovane certifikovanym clovekom, alebo ste si to sami?
Hobby chápu, ale osobně doporučuji, aby sis bastlil raději domácí automatizaci než zabezpečovačku :-) U automatizace ti maximálně nebudou svítit světla nebo ti bude zima, zabezpečovačka je potenciálně něco, kde nechceš moc pokusničit.

Jinak já jsem si základní montáž nechal udělat od firmy (nechtělo se mi pobíhat po baráku s vrtačkou). Od té doby uplynul už nějaký čas a sám jsem si udělal školení takže se v tom teď můžu hrabat sám :-)

Kolik tak stoji zakladni PCO dohled v Praze?
Jablotron je od 480 korun/měsíc až po 890 za měsíc. Rozdíl je v tom, co poskytují a co platíš - v těch levnějších je každej jejich výjezd zpoplatněnej tak, aby se ti vyplatila ta dražší varianta :-D Nicméně jelikož nabízej 3 měsíce toho nejdražšího tarifu na test zadarmo (při koupi Jablotroní ústředny, samozřejmě), tak si můžeš docela dobře udělat představu o tom, jak často bys tam ty výjezdy potřeboval...

13
Hardware / Re:Alarm - Jablotron alebo vlastne riesenie
« kdy: 19. 09. 2020, 22:56:10 »
A da sa nakombinovat drat aj bezdrat?
Ano dá. Jenom pokud toho budeš mít v tom alarmu víc, tak doporučuju dávat sběrnicové věci od pozice 121 dál, protože bezdrátové umí fungovat jenom na 1-120... Samozřejmě jde to přehazovat, ale je to poměrně opruz (při přehození ta periferie zapomene své nastavení, což třeba u klávesnice nepotěší).

Ale detektory dymu mam len tam, kde je kotol.
Osobně bych dal ještě minimálně do kuchyně. Já, jelikož jsem paraniok a mám se rád, tak dávám ještě do míst, kde nechávám běžet nějakou techniku - třeba pračka, pracovna s PC apod... Ale to už je na tobě  :)

PCO myslite bezpecnostnu sluzbu, alebo ze viete pristupit na alarm z tabletu, cez tu bezpecnostnu SIM?
PCO je Pult Centrální Ochrany. Tuším, že i na SK je to stejné ale obecně se jedná o nezávislou organizaci kde sedí šmudla a když je poplach, tak ti jednak volaj a když se nedovolají, tak vysílají človíčka, aby se šel na daný objek kouknout - jestli tam třeba nemáš vymlácená okna apod. Samozřejmě záleží na sjednané službě.
Jablotroní ústředna se dodává s jejich SIMkou a má pak svůj "cloud", skrz který jsi schopný ten alarm ovládat odkudkoli případně sledovat jeho stav. Plus do toho můžeš koukat z dálky i programem přes PC (J-link je tuším uživatelský a F-Link servisní/správcovský).


...
Holt máš dost smůlu - ale zvědavě se optám: proč jsi jim vůbec dával klíče od baráku? To by mě ani ve snu nenapadlo - vždy dostávají klíče jenom od pozemku s tím, že obejdou barák a zkontrolují okna/dveře. Dát cizímu člověku klíče k baráku, na to bych koule teda neměl.

Ale jinak nám střeží několik objektů (právě režimem popsaným výše) a zatím s nima problém nebyl - v posledních pěti letech teda. Dřív to bylo poněkud divoké, co jsem tak slyšel.

14
Hardware / Re:Alarm - Jablotron alebo vlastne riesenie
« kdy: 19. 09. 2020, 09:27:35 »
Osobně pracuji s Jablotronem a s Galaxy od Honeywellu, s ostatními nemám přímé zkušenosti ale obecně je to všechno tak nějak na jedno brdo.

Shrnu to do přehledných bodů:

  • Pokud chceš pojistit nebo mít jistotu čehokoli, neřeš nic kolem toho stylem "samodomo"
  • Rozhodně chceš napojit na PCO - bez toho alarm prakticky nemá smysl. Tuším, že Jablotron má nějakou akci, že máš 3 měsíce střežení zdarma
  • Na (požárních) čidlech se nevyplácí šetřit. Sice je 99% lidí "nepoužije" ale když už to přijde tak chceš co nejdříve mít hasiče u baráku. Bacha ale na jejich umístění - nad krbem nebo nad sporákem to není ono :)
  • Na venkovní sirénu se vybodni - 99% času budeš akorát vysírat sousedy falešnými poplachy a pokud ti někdo bude vykrádat barák, tak soused ti ho bránit fakt nepůjde... Maximálně se otočí v posteli na druhý bok a řekne si, že "tomu hňupovi vod vedle ten krám zase řve". Venkovní siréna (byť na půdě) je móda z hlubokých devadesátek.
  • Jablotron má spoustu výhod i nevýhod, nicméně u nás vychází na rodinné domy vcelku rozumně co se týče poměru jednoduchosti instalace, jednoduchosti ovládání, možností a ceny. Veliká výhoda Jablotornu je, že jim vcelku dost dobře fungují ty bezdrátová čidla, takže nemusíš sekat dráty.
  • Bacha na konkrétní bezdrátová čidla od Jablo - některé nejsou uplně povedené (nic moc signál, nic moc výdrž baterky) a je dobré to probrat s někým, kdo se montážemi živí


15
Malá praktická otázka: už vám někomu někdy Clamav něco chytil? Měl jsem ho totiž léta na serveru a v podstatě efekt 0 (propustil mi i ransomware) i když byl aktuální... Teď jsem se vydal cestou blokování potenciálně vadných příloh a zatím to vypadá jako docela funkční - rspamd stejně zahazuje nebo minimálně taguje všechen bordel prakticky bez chyb.

Stran: [1]