Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - exkalibr

Stran: 1 [2] 3 4 ... 27
16
Vývoj / Re:Použití Bash debuggeru ve VS Code
« kdy: 10. 09. 2024, 14:50:07 »
A výstup je do okna Debuggeru, ne do terminálu

17
Vývoj / Re:Použití Bash debuggeru ve VS Code
« kdy: 10. 09. 2024, 14:48:31 »
Nepřišel jsem na to jak to naklikat, ale podle souboru v druhém operačním systému linux jsem to udělal. Do složky se skriptem založit složku .vscode a do ni dat soubor launch.json s výše uvedeným obsahem.
Toto teda pod linuxem. Software sice od MS ale pod linuxem běží normálně.
Já na VM nevím proč to jede tak pomalu při ladění. Parsuju seznam topiků ve foru v bashi a než se dostanu na konec tak to trvá asi deset minut. A z terminálu jede normálně.

18
Vývoj / Re:Použití Bash debuggeru ve VS Code
« kdy: 09. 09. 2024, 23:42:48 »
Už funguje.
Jestli sem někdo zabrousíte, tak ještě by mě zajímalo jestli ve VS Code existuje něco jako Watch-dog na proměnnou, která bude hlídat změnu stavu. Konkrétně mám u=0 a při změně na u=1 kdekoliv v kódu bych potřeboval, aby se to ladění zastavilo. Nevím přitom na jakém řádku mám hledat tuto změnu, takže vložení conditional breakpoint není moc jednoduché řešení.

19
Vývoj / Re:Visual Studio Code - Bash debugger
« kdy: 09. 09. 2024, 19:09:16 »
Vytvořil jsem tam (v adresáři se skriptem) tento soubor:

Kód: [Vybrat]
$ cat ./.vscode/launch.json
{
    "version": "0.2.0",
    "configurations": [
        {
            "name": "Bash-Debugger",
            "type": "bashdb",
            "request": "launch",
            "program": "${file}",
            "cwd": "${workspaceFolder}"
        }
    ]
}

20
Vývoj / Použití Bash debuggeru ve VS Code
« kdy: 09. 09. 2024, 19:01:57 »
Zdravím,
nevíte někdo jak se používá Bash Debugger ve Visual Studio Code (konkrétně to mám na linuxu)? Mám otevřený skript a dám tam zarážku, terminál v tom Code je otevřený. Zmáčknu F5 a ten skript se asi jen spustil, na místo zarážky to neskočí. Nejsou tam ikony na krokování. Neviděl jsem výstup v tom terminálu. Dobrý vnímám jen ten Shell-checker s tím jsem odstranil několik chyb, ale Bash Debugger - to hlavní - nemohu rozchodit. Prý se má vytvořit ten startovací soubor, to jsem úplně nepochopil na co se má kliknout.

21
Díky za odpovědi. Záhada vyřešena. Díky skriptu v pythonu, který mi zobrazil jaké tam je skutečně kódování, jsem zjistil, že jsem prostě zadával nesprávné kódování. Ono mě to nenapadalo, že i když ta stránka má nadepsáno Windows-1250 a zobrazuje se správně, ve skutečnosti, to nemusí být přesně Windows-1250. Teď už to zkonvertované je správně, ale ještě mám ve skriptu nějakou chybu, protože se nezformátoval celý soubor, tak to musím zkontrolovat, kde jsem chybu udělal.

22
Zdravím,
rád bych se zeptal jak správně postupovat, když stáhnete soubor z netu stránku html (pomocí curl), a očividně v hlavičce je informace, že kódování je ve Windows-1250. Je zřejmé, že by se stažený soubor měl převést na UTF-8, ale nedaří se mi. Když se znaky nepřevedou tak následně vzniká problém, že v tom souboru nelze hledat české znaky s diakritikou. Takže pokud chci něco najít při parsování, např. pomocí podmínky if [[ "$line" =~ \<a(.*)\/a\> ]] tak do výsledku nikdy nebude zahrnuta ta část, která obsahuje ř, třeba slovo řešení. Tím pádem bude jakýkoliv výskyt kde jsou české znaky ignorován. Je tedy zřejmé, že je nutné stránku nejprve převést. Mohl byste mi někdo dát funkční řešení nejlépe pro ten curl. Já zkoušel iconv a prostě mi to nefunguje (žádný převod se nekonal). Takže nechci ani uvádět své špatné nefunční příklady.

23
Dá se edge nainstalovat na Linuxu? Já hledal instalačky na stránkách mikrosoft a nenašel jsem.


Je tam. Na https://www.microsoft.com/en-us/edge/download?form=MA13FJ úplně dole najdete odkaz na RPM nebo DEB balíček.

A na root.cz se o tom psalo - [size=78%]Edge pro Linux již oficiálně - Root.cz[/size]
 [/font][/color]

Dík přehlédl jsem

24
Dá se edge nainstalovat na Linuxu? Já hledal instalačky na stránkách mikrosoft a nenašel jsem.

25
Jako sorry, ale asi je na čase smířit se s faktem, že s tím, že se najde někdo s monitorem o rozlišení 800x600, nikdo prostě nepočítá a nikdo pro to nic upravovat nebude..

Jakej je cíl tohoto počínání? Vždyť to všechno, úplně postrádá jakejkoli smysl..
Já jsem taky nepsal, že chci aby to pro mě někdo měnil. Já jsem psal, že chci poradit s výběrem grafické IDE pro C/C++. Asi nainstaluju ten CodeBlocks ale raději se zeptám na vaši zkušenost. Tu FileZillu si zkusím přepsat sám. Na Double Commander se ještě podívám.
Taky jsem psal že nebudu svoje osobní důvody řešit přes veřejné forum. Tečka.

26
Ne že bych to v minulosti už nezkoušel to přepínání rozlišení mezi Win XP a VM ale moc dobře to nešlo ovládat. Ale našel jsem teď shodu v rozlišení 1024x768 ve Win a 1024x760 na VM. A tady je výhoda, že se to automaticky samo přepne do tohoto rozlišení, takže už nemusím ručně konfigurovat přes nastavení display na VM. Ale i tak budu upřednostňovat menší rozlišení.

27
Kdysi jsem zkoušel dd asi v roce 2010? ale na disku s IDE a záloha max 12 GB ale trvalo to strašně dlouho. Se obávám aby to netrvalo několik dnů to zazálohovat.

28
Dobře tak dd. A bude tam tedy i to totožný SN disku? nebo je to pouze kopie toho co bylo zapsáno operačním systémem a filesystémem či uživatelem? Jinak Windows bych nedal. Zase čtu to po kouskách a odpovídám hned. Takže pak by byla otázka jestli to dd lze připojit jako image, ale mám pocit, že jo, už jsem to tak vlastně dělal. Ale asi jsem nezkoušel ještě připojit pro zápis. Z 2GB prázdného disku si tak můžu odečíst 2x500GB kapacity, nechat 1TB na linux.

29
k3dar,
vyhovuje mi toto rozlišení jak na Windows tak na Linux. Maximální rozlišení v nativu bych použil jen na přehrávání videí vyjmečně, když se chci dívat na video v plné kvalitě, ale jinak spíš bych mohl dovysvětlit na sz. Osobní důvody nebudu rozebírat veřejně.

30
Jinak já jsem si stáhl FileZilla3 a zkompiloval to na svém PC pomocí make. Jenže projektový soubor je tam .sln pro Windowsovský Visual Studio. A já bych chtěl nějaký grafický IDE ve kterém mohu změnit velikost formulářového okna, písmo apod. Jaký IDE mi doporučujete? chatGPT vypsal nějaké možnosti, ale nevím co z tého. Snad ten CodeBlocks ten znám z Windows. Možnosti dle chatGPT:

    Code::Blocks s wxSmith: Code::Blocks je IDE pro C/C++, které má plugin zvaný wxSmith. Tento plugin vám umožní vizuálně navrhovat uživatelské rozhraní pomocí wxWidgets. Můžete tedy modifikovat okna a prvky v okně graficky.

    Qt Creator: Qt Creator, který je určen pro vývoj v jazyce C++, může být také použit pro modifikaci uživatelského rozhraní. I když FileZilla3 nepoužívá Qt pro GUI, můžete stále vytvářet nezávislé dialogové okna nebo ovládací prvky a integrovat je do projektu.

    wxFormBuilder: Můžete také použít nezávisný nástroj jako wxFormBuilder, abyste graficky navrhli okna a prvky, a pak importovali výsledný kód do projektu FileZilla3.

    Visual Studio Code s rozšířením pro C/C++: Pokud preferujete Visual Studio Code, můžete použít rozšíření pro C/C++ a knihovnu wxWidgets pro modifikaci kódu projektu a GUI. Nicméně, pro grafickou tvorbu GUI můžete potřebovat jiný nástroj.

    Eclipse s CDT: Pokud jste zvyklí na Eclipse, můžete použít C/C++ Development Tools (CDT) a pro grafickou tvorbu GUI použít externí nástroje, jakými jsou například wxFormBuilder nebo wxSmith.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 27