Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - tomasCZE

Stran: [1]
1
Server / MailCow: nedoručování mailů po změně ISP
« kdy: 29. 01. 2023, 19:15:56 »
Ahoj borci, od změny ISP se trápím s tím, že mi přestala přicházet spousta mailů. A už nevím, kam se podívat a kde hledat chybu. V konfiguraci se nic neměnil. Dnes jsem zkoušel MailCow nainstalovat do virtuálu, ale problém stále přetrvává. Dokázal by, prosím, někdo poradit jak z toho ven?

Když si pošlu mail z firemní mailovky, ten v pohodě dorazí (Exchange online). Pokud si pošlu mail z domény, která je hostovaná u Googlu, také dorazí. Ale spousta jiných ne, viz. v příloze výpis části logu z Postfixu.

2
Hardware / Výběr domácího NAS
« kdy: 02. 09. 2022, 14:35:07 »
Ahoj ve spolek. Obracím se na Vás s prosbou o pomoc při výběru/sestavení NASu. Touto problematikou jsem de facto nepolíben. Rozmýšlím se mezi nějakým Synology, nebo řešením postaveném na RPi (skříň Argon EON). Na RPi bych provozoval NextCloud a data z něj pravidelně zálohoval na jiný server. Máte někdo s tím Argonem reálně zkušenosti? Bude to primárně pro ženskou, která si na NAS bude odkládat fotky.

Děkuji za vaše postřehy

3
Server / Synchronizace dvou NextCloud serverů
« kdy: 26. 06. 2022, 20:17:08 »
Ahoj, hledám, ideálně free-to-use řešení pro domácí NAS. Nejvíc mě asi oslovil NextCloud. A teď k otázce. Lze NextCloud synchronizovat mezi 2 lokalitami? Jeden server by mi běžel doma (primární pro přístup) a druhý by byl jako záloha v práci. Pokud by toto neuměl NextCloud, jakou doporučíte alternativu? Nebo jakým způsobem lze NextCloud zálohovat? NextCloud plánují mít přímo na serveru, jako klasickou instalaci.

Díky, Tomáš

4
Server / NextCloud + MailCow vedle sebe
« kdy: 20. 04. 2021, 16:57:00 »
Ahoj borci, jdu si za Vámi pro radu. Nyní mi na domácím serveru běží Samba a společně s ní MailCow. Rád bych se zbavil Samby a nahradil jí NextCloudem. Dokázal by mi někdo, prosím, poradit jak na to? S Dockerem nejsem až tak moc velký kamarád a tohle je pro mě vyšší dívčí. Potřeboval bych nakopnout, jakým ideálním způsobem v Dockeru rozjet i onen NextCloud a s konfigurací Nginx, aby jedna služba byla dostupná na nas.domain.tld a druhá na mail.domai.tld.

Popřípadě si nechám rád poradit další způsob, jakým to nainstalovat a rozchodit. Jestli NextCloud instalovat "přímo", ... Na serveru mi běží Debian 10.

5
Server / Odesílání mailu se zablokovaným portem 25
« kdy: 18. 09. 2019, 16:07:41 »
Zdravím ve spolek,

mám doma nahozený MailCow. Nyní bojuji s odesíláním zpráv. Problém je v tom, že můj ISP blokuje veškerou odchozí komunikaci na portu 25 (tak jako většina). Existuje nějaký způsob, jak posílání mailů rozchodit, abych toto nemusel řešit s ISP (například používat pro odesílání port 465[587], namísto 25)? Snažil jsem se informace dohledat, ale asi neumím správně položit dotaz.

V logu vidím tuto hlášku:
Kód: [Vybrat]
connect to aspmx.l.google.com[173.194.76.27]:25: Connection timed out

Stran: [1]