Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tiarko

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:Jakou VŠ?
« kdy: 01. 09. 2019, 15:06:22 »
Můžete mi vysvětlit, jak toto vaše plkání o halting problémech a třídách složitosti pomůže tazateli zodpovědět otázku, na kterou se ptal? První dvě odpovědi jsou k tématu a dalších dvacet je flame uplně mimo téma. Toto fórum je fakt žumpa....

2
Studium a uplatnění / Re:Jakou VŠ?
« kdy: 01. 09. 2019, 01:34:35 »
Jsem student na FIT VUT. Nastupuji na magisterské studium, takže se ti pokusím shrnout o čem studium tady je.

Bakalářské studium na FIT VUT není specializované. Pokrývá veskrze všechny oblasti informatiky a snaží se v tobě vytvořit široký i hluboký přehled všech oblastech. Většina předmětů je povinných. Budeš muset absolvovat předměty jako Základy programování, Algoritmy, síťové aplikace, návrh číslicových systémů, principy programovacích jazyků a OOP nebo databázové systémy. Předměty narozdíl od FI MUNI nejsou koncipovány teoreticky. V každém předmětu se vytváří nějaké projekty, které v tobě budují praktické dovednosti, a nutí tě, aby sis dané učivo i reálně vyzkoušel. V operačních systémech tak třeba budeš psát paralelní aplikaci, v síťových aplikacích vytvářet vlastní DNS sniffer, v návrhu počítačových systémů si vytvoříš ve VHDL svůj vlastní mikrokontroler a v překladačích si napíšeš od základu vlastní překladač vyššího programovacího jazyka. Některé projekty jsou i týmové. Týmy si vytváří samotní studenti. Některé projekty jsou i s prezentací. Zkouška poté spíše doplňuje body z projektů a spolu tvoří známku. Státnice se poté dělají z otázek, které jsou "výcucem" ze všech povinných předmětů. Po dokončení by jsi měl být schopen pracovat ve všech oblastech běžné informatiky, a mezery si případně si případně doplnit z dokumentace. Matematiky je méně než na FI MUNI a je koncipována více prakticky. Samozdřejmě základ v podobě matematické analýzy a lineární algebry zůstává. Jsou ale spíše vybrány takové oblasti, které jsou důležité pro informatiky a pro pochopení zákonitostí učených v jiných předmětech (Formální jazyky, vyčíslitelnost, signály...).

Magisterské studim je poté (nově) velmi specializované. Volíš si z cca dvanácti specializací. Těmi může být vývoj software, verifikace a testování, počítačové sítě, superpočítání nebo matematické metody. V dané oblasti jdeš poté jak teoreticky tak prakticky mnohem více do hloubky. Především náročností teorie (které tolik na bc není) a složitostí projektů.

Studium na FIT VUT mi relativně vyhovuje. Především to, že jsem nucen pracovat samostatně a díky projektům proniknout do každé problematiky trochu hlouběji.

Pokud tě zajímá víc, zastav se na DOD, případně se ozvi na na facebookové skupině studentské uni FIT VUT. Je to suprová parta lidí, která ti na vše odpoví a vše vysvětlí.

Koukni taky na stránky FITu https://www.fit.vut.cz/.cs. Najdeš tam podrobné osnovy všech volitelných i povinných předmětů https://www.fit.vut.cz/study/program/18/.cs. Pokud tě zajímá jak vypadá úroveň absolventů, můžeš si prohlédnout i jejich závěrečné práce  https://www.fit.vut.cz/study/theses/.cs?stud=&sup=&title=&keywd=&year=2018&type=ALL :)

Stran: [1]