Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - hurvajs spejbl

Stran: [1] 2 3
1
Hardware / Re:Android vs iPhone
« kdy: 06. 06. 2021, 23:01:34 »
Když jdu spát, tak zásadně NECHCI, aby mě rušily a budily zvuky oznamující běžné události. Ale současně CHCI, aby příchozí hovory vyzváněly. Pokud mi někdo volá v noci, tak je to asi dost důležité a CHCI ten hovor přijmout. Až mi budou v noci zvonit hovory, které nejsou důležité, budu to řešit, ale budu to řešit jinými prostředky, než že ztlumím všechny hovory
podle mě záleží na tom, na co je člověk zvyklý. Mě třeba "noční režim" vyhovuje a je možné ho rozšířit o VIP kontakty, na které se omezení nevztahuje. Nehledě na to, že Apple má tu funkčnost, pokud daný kontakt bude volat (tuším) během 5 minut po třetí, tak telefon začne normálně vyzvánět.

Na druhou stranu, nevím jako to má Android, ale kdy si jsem používal Nokii a když člověk měl nastavený budík a vypnul telefon, tak se telefon opravdu v danou dobu zapnul a začal budit. Tohle Apple neumí - tedy alespoň o tom nevím

2
Hardware / Re:Android vs iPhone
« kdy: 06. 06. 2021, 22:54:48 »
A fungoval by apple iphone bez připojení k na iCloud, všeljaké ID nebo bez internetového připojené vůbec? Nebo prostě tohle u Apple prostě není možné a takové zařízení je jen těžítko?
proč by neměl fungovat??? Ano, fingovat bude, jen se připravíte právě o ty věci, které jsou z iCloude - polohy zařízení, sync. dat apod. Záleží co vše chcete a potřebujete :-)

3
Hardware / Re:Android vs iPhone
« kdy: 06. 06. 2021, 22:50:56 »
Mohl by mi proto nekdo rict, co lepsiho mi prinese Android?

Nechci, aby vznikl flame či se navážet do užovatelů android, je to můj názor...

Jsem dlouhodobý uživatel Apple produktů a za mě, i když jsem vývojář schvaluji uzavřenost OS a myslím si, že to tak má být (nedostává se do něj tolik s**ček jako do jiných platforem). Android phone jsem měl, když byl Android v plenkách, vadila mi ta "stu**dita" samotného systému, to že je to od google, widgety na ploše (které jsou bohužel už i na Apple), pomalost a hlavně, že si s tím mohl dělat každý co chtěl.

Osobně mi Apple ekosystém vyhovuje, ať už jde o synchronizaci dat mezi zařízeními - něco udělám na iPhone, a během chvíle se mi to samo synchronizuje na všechna zařízení, či sdílení schránky mezi zařízeními, keychain, luxusní Safari, "obnovení" nového zařízení apod. Ale věřím, že podobné věci fungují dnes i na Android či Win. Sám za sebe, bych nikdy neměnil za nic jiného než Apple.

Za mě, odpověď na otázku je, že Vám přechod na Android přinese spíše poříže, než užitek.

A to jestli mám MP3 nahrané v nějakých sub-foldrech nebo ne, mě absolutně nezajímá, AppleMusic to stejně třídí podle tagů z MP3, uzavřenost systému chápu především jako velké plus. Nehledě na to, že přes Finder jde do zařízení nahrát cokoliv a ještě se mi nestalo, že bych měl problém s hudbou či videem.

Jak jsem psal na začátku, je to můj nároz, lidé jsou různí, někomu může to co mě vyhovuje vadit...

4
Hardware / Re:Android vs iPhone
« kdy: 06. 06. 2021, 22:37:22 »
K čemu ten iPad?
za mě třeba jako další obrazovka, nebo otestování responsivity webu na reálném zařízení (i když má MacOS skvělý Simulátor).

5
Nebo o vysoké, protože se neřídí pocity ale skutečně rozumí tomu, co dělají. Já na základě informací, které mám, nedokážu rozhodnout, co z toho je pravda.
ano, to je vidět, pokud jejich stránky proženu třeba Lighthousem... Výkon stránky 1% ze 100%.

6
...ze dnes sa uz weby vobec nepisu aby isli uplne bez JS. Uz to tu pisem po neviem kolky krat, web sa vydal cestou ktora sa mi nepaci...
jste v 21. století, klient má dnes takové HW možnosti, že není důvod, vše řešit na BE. Pokud Vám to vadí, sežeňte si 486, Win 3.1 a odstěhujte se do salaše v tatrách, pak Vám nebude vadit JS, který se mimojiné nepoužívá jen na webech... ;-)

7
Vadí to snad něčemu?
Samozřejmě, minimálně tím, že source mapy jsou docela pamětově náročné (zbytečně zvyšují přenášené bajty; což ie důvod proč se obsfukují všechny zdroje). Pak jde podle mě částečně i o bezpečnostní rizika - plně čitelný kód může být lépe napadnutelný (minifikovaný kód je mnohem hůře čitelný, ikdyž neříkám, že nejde zpětně převést, ale i tak jeho čitelnost bude mnohem horší). V poslední řadě prostě ukazujete něco, co by němělo být vidět. Z mého pohledu to je jako bych na platební kartu napsal PIN. A jak jsem psal, z mého pohledu je source map na produkci amaterismus.

Ne, tam je to úplně chtěné. Kdyby to nebylo chtěné, tak by nikdo pracně nevymýslel, jak to udělat, a pak by to všechny nástroje pracně neimplementovaly.
na tohle nemám argument... :-D

Nehledě na to, že source mapy, nejsou to jediné, co tam nemá být

8
Ano, brutálně vám ujel vlak. To, že si při použití vývojářských nástrojů prohlížeč dotáhne zdrojové soubory, aby programátor nemusel procházet mimifikovaný kód, je naprosto normální. Na produkci se někdy tyto soubory nedávají, ale ničemu tam nevadí, protože se do prohlížeče nestáhnou do té doby, než někdo otevře vývojářské nástroje a nezačne zkoumat zdrojový kód. A když zdrojový kód zkoumat začne, je za ty zdrojové soubory rád.

Takže ještě jednou. Součástí stránky nejsou TS zdrojáky, prohlížeč nic netranspiluje.

Pokud obsahu záložky Sources v DevTools nerozumíte, tak na ni nelezte – pak vás nebude děsit. Co prohlížeč stáhl ze serveru zjistíte v záložce Networks.
sorry jako, ale dát source mapy k souborům, může dát jen amatér... To na produkci opravdu, ale opravdu nepatří. Ale samozřejmě to 95% firem nedělá, neumí zkonfigurovat webpack, vytvoří aplikaci jen z CRA a tím mají základ vyřešen.

Vývoj je samozřejmě něco jiného, tam je to částečně chtěné.

9
Studium a uplatnění / Re:Práce pro české společnosti
« kdy: 02. 04. 2021, 13:16:26 »
...Kluci, pánové, inženýři, myslím, že je načase jim tady dát najevo, že takhle dál ne.  Z Rumunska jim třeba utíkají řemeslníci pryč a proto jim museli vytvoří i speciální daňovou a mzdovou kvótu aby zůstali, je na čase aby z Česka zdrhali lidi co skutečně umí pracovat.

Cesta do Evropy je pořád otevřená a za to jak jste se naučili dřít tady, Vám tam utrhají ruce. Mluvím z vlastní zkušenosti.
ááá, další aktivista, který si myslí že něco změní... Nezměníš absolutně nic, jen budeš psychicky na dně. Západ si z nás dělá a vždy dělal srandu. Prostě východ je levná pracovní síla. A hlavně čecháčci chtějí všechno, ale nic dělat nechtějí. A to tak bylo a asi ještě dlouho bude. Vezmi si němcě, dvě světové války, finanční reparace, obnova celého německa, uprchlíci a kde dnes jsou? Tisíce let před námi.

Bohužel je pravda, že manažeři stojí za kulové, ale to je tím, jak se "to" učí, jaké školy je vychovávají. Bohužel i hodně amíků, si myslí, že jsme v Evropě slezli zrovna se stromů a nic neumíme.

10
Vývoj / Re:Náhrada PHP nebo ASP.NET Core
« kdy: 18. 02. 2021, 23:03:39 »
jQuery je sice pomalé, ale proti reactu je to sportovec; myslím, že ochota dělat stránky rychlé, paměťově a zdrojově nenáročné prostě právě s Reactem umřela.

jasně, dobrý plky. To, že někdo neumí optimalizovat React, neznamená že je špatný. Ono neoptimalizace je "přínos" dnešní doby, kdy už ani frameworky moc neřeší zdroje - procesory jsou výkonější, máme více paměti apod.

Podle vaší analogie mohu říci, že všechno co není psané v Asembleru je na ho*no.

11
Software / Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« kdy: 13. 02. 2021, 16:13:23 »
koukám, že bratia v tatrách to dotáhli do dokonalosti... Více jak 50% obsahu jsou reklamy, strašný ;-(

Nevím, zda existuje ad blocker i na Linuxu, ale na Safari používám 1Blocker a když s tím otevřu sme.sk, vidím jen zpravodajství - 100% reklam je pryč.

12
Vývoj / Re:Mají smysl daily standupy?
« kdy: 05. 01. 2021, 00:07:45 »
@anonacct: také jsem poznal více způsobů. Pokud, jak uvádíte self organizing team, opravdu funguje, je to i za mě ideální varianta. Na druhou stranu, prošel jsem hodně firem (už nejsem nejmladší) a takový tým jsem našel jen u jedné firmy. Většinou byl problém v tom, že programátoři nekomunikovali mezi sebou ani s businessem, takže se třeba měsíc vyvýjelo na slepo.

Na druhou stranu, pokud scrum opravdu funguje, tak je to také fajn. Sice je to krapet byrokracie, ale business má přehled co se děje, kde projekt je. Komunikace na daily standup lidi donutí říkat pravdu a záseky se dají řešit brzy (je jasné, že nikomu se neříká dobře, že se zasek a neví si rady). Pokud jí neříkají, přijde relativně brzy na to, že to tak není. Samozřejmě, je hodně událostí, kdy stojí vývoj, souhlasím. Ale na druhou stranu, jsou placené, tak proč to řešit ne? ;-)

Bohužel, většina firem má Scrum upravený podle svých potřeb. A dle mého názoru, je pravá definice týmu nesmysl, říká se tam, že každý člen je zastupitelný a má stejný výkon i znalosti, což je v realitě kr*v*na. Nehledě na to, že velocita se stanovuje nějakou dobu a nikde není záruka, že bude stejný tým dlouho. Lidé se mění a i "vlastnosti" týmu se mohou dost lišit.

13
Vývoj / Re:BASH - echo "/!/"
« kdy: 31. 12. 2020, 14:39:47 »
nebo si nainstalovat ZSH a plno věcí zautomatizovat ;-) Ale jak jste psal, existuje více způsobů

Na druhou stranu, pro některé lidi je lepší když se Bashi vyhnou, resp. Linuxu a zůstanou u klikacích desktopů když nejsou schopni zjistit, co je ! v Bashi nebo neví co shebang či všechny problémy řeší chmod 777 ;-)

14
Vývoj / Re:Bootstrap: počet prvků na řádek
« kdy: 11. 10. 2020, 18:32:53 »
vykašlete se na bootstrap. Je to hnus, je se podívejte co máte za CSS třídy u jednotlivých elementů - nic více než bastl ;-( Nehledě na to, že máte určitě stažený celý BS a reálně využíváte tak 1%. Bohužel dost často narazíte i na ometení BS, kde potřebujete udělat něco jinak, resp. to navrhnout tak, že to nelze napasovat na jejich pošahaný grid...

mnohem jednodušší, alespoň za mě, je použít normální CSS a jeho flex.

15
přesně tak, s tím souhlasím. Velké korporáty si najmou ageunturu, protože cokoliv pak, řeší jen s agenturou místo toho, aby to řešila např. s tisíci OSVČ. Prostě myjí styčného "důstojníka" z agentury.

Mnohdy chtějí firmy i celý tým, který jako OSVČ dáte těžko dohromady.

Provize samozřejmě zíleží na slušnosti agentury. Znám případy, kdy si vezmou 5%, ale také znám případ, kdy si agentura brala 16k CZK / MD a člověk (brigádník na VŠ) dostal 2.8k CZK

Stran: [1] 2 3