Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - iAtrix

Stran: [1]
1
/dev/null / Bývalý zaměstnavatel mi dělá ze života peklo
« kdy: 09. 08. 2019, 13:15:02 »
Zdravím všechny,
možná, že tohle téma je trochu OT, ale rád bych věděl, jestli někdo má podobné zkušenosti nebo zážitky.

Můj bývalý zaměstnavatel, se kterým jsem se nerozešel vůbec v dobrém mi dělá ze života docela dobré peklo. Přes rok u firmy nepracuji a tento subjekt o mé osobě v blízkém i širokém okolí dává samé negativní reference a mnohdy s dovětky, které nejsou pravdivé nebo dokazatelné.

Chápu, že bývalý zaměstnavatel má právo podávat reference o svých zaměstnancích, ale otázkou je, jestli může svévolně informovat různé společnosti a podávat nepravdivé reference dříve. Výsledkem této činnosti je, že mi v oblasti mého bydliště vlastně nikdo nenabídne spolupráci nebo pracovní poměr. Bohužel nikoho nezajímá pravdivost podané reference a vlastně tak jsem odsouzený kvůli jediné firmě být bez práce nebo se přestěhovat do jiné lokality a doufat, že jinde budu mít klid.

Jde se tomuto chování právně bránit? Nikdy jsem takovou věc nemusel řešit a trochu doufám, že mi zde může trochu poradit.

Díky všem!

Stran: [1]