Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ivo Peterka

Stran: 1 [2] 3
16
Hardware / Re: Ztráta záruky při změně OS?
« kdy: 20. 05. 2011, 09:24:12 »

to Ivo Peterka:
Perfektni implikace. Mohl bych pozadat o blizsi osvetleni tohodle tvzrzeni? Nedava to moc smysl. Kdyz se nekdo ohani obchodnim zakonikem, znamena to, ze nema jasne pravni povedomi o veci?

Ano, znamená. Protože vztahy mezi prodejcem a kupujícím se v případě, že účastníkem obchodu je fyzická osoba, standardně řídí občanským zákoníkem, nikoliv obchodním.

17
Vývoj / Re: c++ ukazovatel na objekt
« kdy: 20. 05. 2011, 09:13:43 »
danielsoft: ano, ale zabudol som povedat ze ono to mal byt kod (teda samozrejme nie tento :D) 3rd party kniznice a do toho sa mi nechce hrabat (keby ze tu kniznicu chcem updatovat tak zasa by som to musel prepisovat atd atd...)

tak som to vyriesil takto "spinavsie":

Kód: [Vybrat]
bar * obj2 = static_cast<bar*>(obj);
obj2->b();
Proč tak složitě? Stačí
Kód: [Vybrat]
((bar*)(obj))->b();

18
Software / Re: Nástroj na resize partitions bez ztráty dat
« kdy: 18. 05. 2011, 12:37:28 »
Zdravím všechny,
mám na svém notebooku Ubuntu 10.10 s ext4. Můj jediný disk má následující oddíly v tomto pořadí:
Kód: [Vybrat]
ext 4 - mount na /
swap
ext 4 - mount na /opt
ext 4 - mount na /home
Při instalaci jsem nepředpokládal nutnost widlí. Nicméně teď je potřebuju ale nechci přijít o data.

Rád bych si zmenšil poslední oddíl mountovaný na /home a tím bych získal místo úplně na konci disku. Pak bych všechny oddíly posunul do leva abych tu díru měl na začátku disku, teda pokud to vůbec jde. No a na to prázdný místo na začátku disku hodil NTFS s widlema.

Další problém je nutnost vytvoření logické partition (nemůžete mít více jak 4 oddíly na disku).

Nebo si pouze zmenšit oddíl /home, vytvořit logickou partition už z existujících, a na konec disku hodit NTFS?

Nevíte někdo jaký nástroj je k tomu vhodný aniž bych musel použít shell? K tomu aby to všechno šlo to bude muset být nastroj z Live CD, abych mohl mít disky odmountovaný. Co myslíte?

Díky za rady,
Michal
Mám dobré zkušenosti s GParted Live - párkrát už jsem pomocí této distribuce resizoval a nikdy o nic nepřišel (takže jsem vytvořené zálohy ani nepotřeboval). Jestli ale máš 4 primární oddíly, tak jestli se nepletu asi celkem v loji, protože dokud jednu nesmažeš, tak ti to ani extended nedovolí udělat. Další problém je s Windows, aspoň pokud jde o XP - na relativně novém chipsetu se mi s 500GB diskem stalo, že instalátor Windows XP viděl jen prvních 100GB. Takže jsem musel vytvořit partition která se vešla to těchto prvních 100GB (a to přesto, že celý počítač byl určen pro Windows). Čili je celkem možné, že budeš muset windowsí partition nacpat pod nějaký velikostní limit. Dále si v loji proto, že budeš Windows instalovat na počítač, kde už je Linux, takže ti to kompletně přemázne GRUB a budeš si ho muset ručně přeinstalovat (to už asi ale víš). No a ještě jeden důvod, proč jsi v loji - když jsem (nikoliv na svém) počítači potřeboval přeinstalovat Windows XP - a to konkrétně na tom, co instalátor vidí jen prvních 100GB z 500GB - tak se mi to nepovedlo, protože díky oddílům, které byli za tím viditelným 100GB, Windows po restartu po instalaci nenaběhly, ale cyklicky restartovaly.

19
Hardware / Re: Ztráta záruky při změně os?
« kdy: 16. 05. 2011, 13:22:57 »
to Host:
"tato debata tímto způsobem nemá smysl" - souhlasím, nejste ani ochoten přečíst základní podklady k problému a jen sem píšete své domněnky. Je rozdíl mezi "takhle by to mělo být" (což je vaše interpretace - a nejen vaše v tomto threadu) a "takhle to je" (což je věc daná obchodním zákoníkem). Vám cokoli opravdu nemá smysl psát. Nevím, kolik lidí včetně vás, co zde diskutují, má osobní zkušenost s problémem (ne, opravdu jedna reklamace růžového iphone se nepočítá), já několik let provozuji prodejnu a servis pc (a prodávám i mobily,ano) a tak to, co vám píšu jsou naprosto reálné zkušenosti. Nevím, proč si vůbec kazím neděli...ptal jste se na telefon, dostal jste odpověď. Převeksloval jste dotaz úplně jinam, dostal jste odpověď. Plácáte páté přes deváté, dostal jste odpověď. To by mohlo pro dnešek stačit,ne?
Právník sice nejsem, ale vy patrně taky nemáte zrovna jasné právní povědomí o věci, když se tu oháníte obchodním zákoníkem.

20
Hardware / Re: Zasekavá se na pc každý linux
« kdy: 24. 03. 2011, 16:00:44 »
Asi by to chtělo výpis dmesg (vypíše systémové hlášky počínající startem systému) a lspci (vypíše seznam zařízení). Když se vám to kousne, stálo by za to zkusit se přepnout do textového módu (Ctrl+Alt+F1), když se to povede, přihlásit se jako root a podívat se, co vypisuje dmesg, tail /var/log/errors a tail /var/log/messages . Výpisy dejte někam na síť a sem přidejte odkazy.

21
Odkladiště / Re: Proč nebude DPH 17.499999?
« kdy: 11. 03. 2011, 08:55:33 »
tak si to udržuj jako 175 ... . Případně s tím počítej do budoucna (až bude DPH 24.25%) a nastav si jedno číslo pro procenta a druhé pro mocninu deseti, kterou se má dělit. Předělá se pár násobení a dělení a jede se dál ... .  8)

22
Server / Re: Kterou distribuci pro web server?
« kdy: 09. 03. 2011, 12:23:34 »
Na toto se mi osvědčil jiný opensource OS - FreeBSD.

23
Vývoj / Re: Začátečník a vývoj webových aplikací
« kdy: 03. 03. 2011, 09:07:32 »
Souhlasím s kolegy - PHP pro vás bude nejlepší cesta. Kromě už uvedených výhod další pro vás bude ta, že se dá psát ve formě jakéhosi "rozšíření" HTML. Takže by to pro vás mohla být nejpřirozenější cesta, jak se k podobným technologiím propracovat.

24
Odkladiště / Re: Ako natáčať jazdu na mobil?
« kdy: 21. 02. 2011, 09:21:19 »
Jednoznačně kameru na helmu. S mobilem to nemá cenu zkoušet.

25
Před časem jsem na desktopu měnil ATi Radeon 9250 za nVidii GeForce 5200FX, protože proprietární ovladače Radeonu nechodili vůbec. Ani s nVidií to ale nebyl žádný zázrak - po každém updatu driverů (distribuce Fedora) se ty proprietární ovladače nějak pokazily a musel jsem to řešit.  >:( Na druhou stranu po vyřešení problémů chodili ovladače vždy bezvadně. V současné době mám na notebooku ATi Radeon HD 5470 a ten chodí bezvadně i s proprietárními ovladači. Takže si myslím, že u novějších karet je to celkem jedno. 8)

26
Vývoj / Re: porovnání C a Javy pro začátečníka
« kdy: 23. 01. 2011, 12:43:08 »
tak jsem se rozhodl začít s javou, protože se mi líbí prostředí netbeans a přijde mi přívětivé, můžu poprosit o nějakou doporučenou literaturu(tu v ČJ) nebo nějaké webové tutoriály(ty můžou být klidně v AJ)
Osobně se mí líbí kniha od Pavla Herouta: http://www.root.cz/clanky/ucebnice-jazyka-java-recenze/

27
Software / Re: Které příkazy používáte nejčastěji?
« kdy: 31. 12. 2010, 09:47:58 »
153 cd
115 ls
76 sudo
58 make
29 rm
27 mencoder
20 ll
17 joe
15 ps
14 kill

Ten kill jsem používal na screensaver, protože mi ho kaffeine samo nevypne. Nakonec jsem to vyřešil trvalým vypnutím screensaveru. :-)

28
Vývoj / Re: Vyplatí se víc Perl nebo C++
« kdy: 31. 12. 2010, 09:44:14 »
Jestli chcete zůstat u webu, tak si myslím, že správnou volbou by byla Java. JSP a Servlety jsou stále dost rozšířené a navíc se v ní naučíte OOP. Také je to jazyk velmi rozšířený na mobilních zařízeních. Takže i tady byste mohl časem najít uplatnění. C++ je vynikající jazyk, avšak není vhodný pro psaní webových aplikací. Vzhledem k vašemu zaměření si nemyslím, že by pro vás bylo C++ správná volba.

29
Windows a jiné systémy / Re: Dual-boot SuSE a Windows 7
« kdy: 22. 12. 2010, 09:38:20 »
2)vytvořit NTFS oddíl na začátku disku
Nestačí na konci? Na začátku často nebývá místo a posunutí stovek GB je na velmi dlouho.
Dle mých zkušeností Windows (bez ohledu na verzi) velmi neradi bootují ze zadních partitions. Takže to lze vřele nedoporučit.

30
Windows a jiné systémy / Re: Windows 32 nebo 64 bit?
« kdy: 21. 10. 2010, 09:40:41 »
Nevim co za starodavny hardware kdo pouziva ze ma problemy ... napiste prosim KTERY HARDWARE KONKRETNE vam komu nefunguje, nez zacnete prznit takovy krasny a dokonaly operacni system jako je 64bit win 7.
Scanner Microtek, tiskárna Hewlett Packard. Přesná typová označení si bohužel přesně nepamatuji (matně si vzpomínám, že ta tiskárna měla v typovém označení číslici 3000 - našel jsem k ní pouze 32-bit drivery a ty ve 64-bit windows nechodily).

Stran: 1 [2] 3