Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Vrozkrokkop Kopalsson

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
61
Studium a uplatnění / Re:Co čekat od prvních dnů v práci?
« kdy: 07. 03. 2021, 13:44:15 »
Co dělat první dny v práci? Především držet hubu a krok a co nejdřív zjistit, před kým se po$rat a na koho se vy$rat. Aby se ti moc často nestával trapas, že by ses ptal, kde najdeš vedoucího toho vedoucího.

62
Odkladiště / Re:Koupil jsem si TV a nefunguje
« kdy: 24. 02. 2021, 13:18:41 »
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=96378

Poznámka: Než jsem ten televizor reklamoval, přišla mi odpověď ze zákaznického centra SONY. Tak jsem zkusil jejich radu a poté už nešlo vůbec nic.

1. Odpojte napájecí kabel televizoru (síťový kabel) z elektrické zásuvky.
2. Současně stiskněte a podržte tlačítko napájení a tlačítko snížení hlasitosti (-) na televizoru (nikoli na dálkovém ovladači), a poté (zatímco tlačítka držíte stisknutá) zapojte napájecí kabel zpět.
3. Tlačítka nadále držte, dokud se nerozsvítí zelená kontrolka LED.
POZNÁMKA: Než se kontrolka LED rozsvítí zeleně, bude to trvat přibližně 10–30 sekund.
4. Poté, co se kontrolka LED rozsvítí zeleně, tlačítka pusťte.


Tak teď bych potřeboval, aby se na televizor přišel podívat někdo, kdo tomu OPRAVDU rozumí, jestli je tam všechno nastavené tak jak má být (a to jsem ing. elektro).
IMHO by tuhle službu měl nabízet prodejce.


64
Hardware / Re:PLC pro domácí použití
« kdy: 15. 02. 2021, 14:50:51 »
...Mně osobně vrtá hlavou, jak stavět jakýkoli řídící systém tak, aby pro vlastníka/uživatele byl dlouhodobě údržbovatelný. Když původního tvůrce/dodavatele přejede tramvaj, tak aby někdo druhý dokázal řešit drobné poruchy jednotlivých součástek, případně do systému zasáhnout v případě potřeby rozšíření. Konkrétně platforma PC a její operační systémy znamenají pro dostupnost snadno záměnných náhradních dílů dost zásadní problém už v horizontu pár let. I v "průmyslové" branži s její dlouhou dostupností (produktovým životním cyklem) je třeba 10 let už dost problém...
Když raketoplán Space Shuttle už nějakou dobu lítal - psalo se, že v něm byly čtyři počítače co se vzájemně zálohovaly a ještě pátý na navigaci nebo tak něco - tak prý díly na údržbu a opravy těch počítačů sháněli po bazarech.

65
Hardware / Re:PLC pro domácí použití
« kdy: 14. 02. 2021, 09:27:17 »
Jen pro zajímavost:
Kdysi, snad v nějaké ročence AR byl článek, že kdosi nebyl spokojený s PLC co ovládalo topení v bytovkách, tak si ubastlil ovládání ze starého PC, odrbal ho o všechno co nepotřeboval, nechal tam jen jednu disketovou mechaniku, přibastlil připojení I/O signálů a prý to fungovalo lépe než to původní.

66
Studium a uplatnění / Re:FEL vs. FIT ČVUT (budúcnosť)
« kdy: 13. 02. 2021, 10:01:03 »
Chodím na sleziny absolventů FEL ČVUT (najde se to na FEL elektra, kdyby se sem nemohly dávat odkazy).  V době, kdy se od FEL oddělila FIT na té slezině mluvil děkan FEL a bývalý rektor ČVUT. Děkan prohlašoval, že to oddělení byla chyba, bývalý rektor naopak háji, že to bylo dobře. Čekal jsem, jestli si kvůli tomu dají flákanec. Ale zklamali mne.

67
Software / Re:Zálohování v rámci sítě
« kdy: 31. 12. 2020, 13:23:00 »
Ten dvojitý příspěvek měl být k jinému tématu, nevím, proč je tady. Připouštím, že chyba mohla nastat mezi židlí a klávesnicí a omlouvám se. Smazal bych to, ale nevím jak.
:(

68
Software / Re:Zálohování v rámci sítě
« kdy: 28. 12. 2020, 21:37:19 »
Tuhle diskusi zpovzdálí sleduji.
Ubírá se směrem, že kdyby někdo uvažoval, jestli se má odklonit od microsoftích produktů, tak po přečtení většiny příspěvků tady na to fofrem zapomene.

https://nej-vtipy.cz/vtip/pta-se-syn-billa-gatese-tati-chci-vyzkouset-10262

69
Software / Re:Zálohování v rámci sítě
« kdy: 28. 12. 2020, 21:36:40 »
Tuhle diskusi zpovzdálí sleduji.
Ubírá se směrem, že kdyby někdo uvažoval, jestli se má odklonit od microsoftích produktů, tak po přečtení většiny příspěvků tady na to fofrem zapomene.

https://nej-vtipy.cz/vtip/pta-se-syn-billa-gatese-tati-chci-vyzkouset-10262

70
Napadá mne z historie:
Třeba kazeťáky - vznikly, aby bylo jednodušší měnit pásky než u běžných cívkáčů a bylo to určeno pro nenáročnou reprodukci. Pro náročnější posluchače vznikly jiné systémy (napadá mne Elcaset, Unisette...), ale neujaly se, trh je nepřijal, to se raději zkoušelo předělat CC kazety a přístroje pro ně, aby horkotěžko zvládaly i požadavky náročnějších zákazníků.
Podobné to bylo i u videokazet VHS, kvalitnější systémy (Video 2000, Betamax...) taky na trhu neprorazily.
Ještě se zmíním o osobních počítačích PS2 od IBM a klanu devíti (nebo jedenácti? - už je to dávno).
Pokud bude Linux záležitostí spíš nadšenců a Microsoft bude silná firma, asi není šance na větší rozšíření Linuxu - trh to nebude zajímat.

71
OT: Vzpomněl jsem si na jakýsi blog nebo něco takového. Pisatelka měla problém s počítačem, tak zaklepala na dveře ajťáckého doupěte, dveře otevřel kdosi, komu
Citace
...linux koukal z očí...
:D

72
Na obyčejných školách by se mělo hlavně učit jak počítač používat v běžném životě. Tak třeba syn se ptal na gymplu fyzikářky, když zahraje stejný tón na různé nástroje, proč to zní různě. A fyzikářka mu to nedokázala vysvětlit. Tak jsem doma do počítače nahrál osciloskopický program, ke vstupu zvukovky připojil samohrajku od Vietnamců, hrál tón z různých nástrojů a ukázal, jak je zmršený signál. A asi jsem se zmínil o Fourierově transformaci (BTW: Narazil jsem i na program co se dá použít k výkladu o FT - dá se pustit, jak to zní a jak to vypadá na osciloskopu).
Taky jsme na třídní schůzce řešili, jestli v dalším ročníku pokračovat ve výuce výpočetní techniky. Já jsem byl proti - dosť bolo výpočetní techniky - že by se používání počítačů mělo přesunout do ostatních předmětů (třeba zrovna do té fyziky).Prý to není možné, že pedagozi nejsou odborně dostatečně na výši.

Tak třeba tady je příklad, jak se počítač používat nemá.
https://1url.cz/tz57z

73
...proč se ve školách a firmách pořád dokola cpou Microsoft produkty...
Vojín Kotas, já mám dotaz: Udělal jsi ty něco proto, aby se aspoň v jedné škole používalo něco jiného? A absolventi té školy, až se zapojí do pracovního života by po zaměstnavateli vyžadovali, že v tom něčem jiném chtějí pracovat?

74
Vaše starosti na mou hlavu. Když jsem páchal diplomku já, tak z nástrojů byl k dispozici psací stroj, průklepáky a kopíráky. A taky jsem vystudoval.
IMHO diplomky by měli psát jen ti co mají o čem psát. To by bylo ušetřeného papíru. Ti co by neměli o čem psát by třeba mohli dostávat zelené diplomy, jako že vystudovali ekologicky.
 ;D
https://debaty.net/discussions/2877631-co-si-myslite-o-umelcich

75
Hardware / Re:S některými microUSB kabely nenabíjí 9 V
« kdy: 17. 10. 2020, 09:57:21 »
... USB jakekoliv bez zarizeni ma limit 100mA, po pripojeni zarizeni muze mit USB2 (cerne) az 500mA, a USB3 (modre) az 900mA, nabijeci port (zluty) umoznuje pak i 1.5A, ...Pro Type-C existuji kabely ktere identifikaci pak uz maji, ale to je zcela jina vec, a je treba sledovat jakou USB-PD verzi to ma a zda je to neco, co by mohlo fungovat se zarizenim a nabijeckou. Type-C je jeden velky bordel...
Můžete mi někdo poslat odkaz na nějaký článek (pokud možno český) o rozhraní USB? Zatím jsem to nepotřeboval řešit, asi je to složitější, než jsem si dosud myslel.
 :(

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8