Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Vrozkrokkop Kopalsson

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8
31
Hardware / Re:Multimetr s USB komunikací?
« kdy: 15. 01. 2022, 19:02:05 »
IMHO bych hledal spíš tady
https://hw.cz/
a v poradně
https://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
chodí tam lidi z firem co se podobnými problémy zabývají.

32
...Jestli hledáš vadnou žárovičku v řetězci jak je to v tom odkazu, momentálně je o tom diskuse tady:
https://kutilska.poradna.net/
Zrovna je to nedostupné, kouknu se na to zítra.
Tak už to tam funguje:
https://kutilska.poradna.net/questions/3117399-retro-vianocne-svetielka
Ale koukám, že tazatel se neozývá, asi už ho to nezajímá  :(

33
...IMHO mu jde jen o to, jestli může omylem něco zničit.
Obecně lze říci, že něco zničit může. Například pokud je odporový dělič kde šmudla chce změřit jeden z odporů co je na něm za normálních okolností řekněme pět voltů, dělí se ze síťového napětí a ten odpor je přerušený, tak jde o to, jestli ten měřák snese těch 230V, byť omezených tím druhým odporem.
Taky by mne zajímalo, pokud to chce měřit přenosným měřicím přístrojem, jestli k tomu má příslušnou elektrotechnickou kvalifikaci (asi ne, jinak by se na to neptal).

34
Chtělo by to sdělit (případně nakreslit schema) co konkrétně chceš měřit.
Jestli hledáš vadnou žárovičku v řetězci jak je to v tom odkazu, momentálně je o tom diskuse tady:
https://kutilska.poradna.net/
Zrovna je to nedostupné, kouknu se na to zítra.

35
Studium a uplatnění / Re:Pomoc se statistikou
« kdy: 25. 11. 2021, 00:55:00 »
Tak mne napadlo, přímo v hlavě, že (nejen) neteř by potřebovala vysvětlit smysl oněch termínů postupem "lži_dětem", jak to bylo popsané v knize (snad, nechce se mi to hledat) "Věda na Zeměploše".
Přednášejícímu je to (aspoň si myslím) jasné a předpokládá (možná mylně), že je to jasné i studentům. A studenti se to nabiflují, odříkají při zkoušce a stejně jim to nic neřekne. Taky jsem si připomněl z knihy pana Feynmanna (mám ji v knihovně, ale zase se mi to nechce hledat) jak se v Brazílii (ne)učí fyzika.

Tak schválně: Dokáže mi někdo vysvětlit, co to znamená pojem, například Sigma konvergence, k čemu je dobrý, tak nejvýše třemi větami aniž by k tomu potřeboval popsat půlku tabule (to až pak, kdybych z toho vysvětlení usoudil, že by bylo dobré, abych to uměl používat, protože se mi to může hodit)?

36
Studium a uplatnění / Re:Pomoc se statistikou
« kdy: 24. 11. 2021, 11:00:29 »
...Přednášející většinou neznají budoucnost studentů.
Ale přednášející by měl zpětnou vazbu, že je někdo, kdo tomu nerozumí a že by to buď měl pořádně vysvětlit nebo se o tom zmínit jen okrajově (jako že něco takového existuje, ale zkoušet to nebude). Tedy pokud mu to není profesor Putna.

37
...Začal jsem si všímat, že některé pozice jsou otevřené dlouhodobě...
S tímhle jsem se taky setkal, poslal jsem CV firmě co inzerovala, že hledá někoho na pozici co jsem mohl zastávat, dlouho se nic nedělo, akorát když jsem se zeptal, tak prý soudruh magor...eee manager co o tom jediný může rozhodnout je zrovna někde v (_!_) Ale inzerát měli furt. Jednou jsem se zeptal, jestli na tu pozici někoho potřebují. Prý ne, ten inzerát dali jen proto, kdyby se na něj hlásil někdo od konkurence a přinesl si s sebou štos objednávek.

38
Studium a uplatnění / Re:Pomoc se statistikou
« kdy: 24. 11. 2021, 09:54:02 »
...Navíc je to hlavně u tom studujícím, ten sám by měl nejvíce vědět jaký styl výuky je pro jeho mozek nejefektivnější.
Kdybych ještě jednou měl studovat VŠ, tak bych chtěl po přednášejícím, aby mi vysvětlil, k čemu ten který pojem co o něm přednášel budu potřebovat ve svém oboru. Možná bych ho tím přivedl do úzkých.
Když jsem chtěl pochopit co znamená nějaký matematický pojem a z přednášek ani ze skript jsem se to nedozvěděl, sáhnul jsem po knížce "Přehled užité matematiky", kde to obvykle bylo lidsky vysvětleno. Koukal jsem se do obsahu, něco o statistice je tam taky. I o pravděpodobnosti co mi po těch letech splývá. Ale studovat to nebudu. Ta kniha se dá stáhnout na UložTo.

39
Hardware / Re:Jak vybrat TV?
« kdy: 15. 11. 2021, 11:13:47 »
...Samozřejmě si schovej od toho televizoru krabici a všechny polystyreny a zkus si zapamatovat, jak ten televizor byl zabalený, určitě se ti to bude hodit.
A taky všechny účtenky co k němu dostaneš. A hned si je zkopíruj, originály mívají tendenci zblednout ještě během záruční lhůty.

40
Hardware / Re:Jak vybrat TV?
« kdy: 15. 11. 2021, 10:48:28 »
Mezi parametry k výběru televizoru bych zařadil i to, jestli je "v akci" a o kolik je zlevněný. A taky jak moc je dostupný qelb, kde ten televizor koupíš. A taky jestli se ti vejde do auta, až ho tam povezeš reklamovat.
Já jsem během tří let kupoval dva televizory - jeden nějaký JVC asi za 12kKč po druhé reklamaci mi vrátili peníze, na poradnách mi psali, že televizory v téhle cenové relaci jsou prašť jako uhoď. Pak jsem si koupil televizor SONY, už jsem ho měl v jedné záruční opravě, když jsem ho tam vezl, koukal mi kousek z auta. Po opravě zatím dobrý. Byl ve slevě asi z 27kKč na 13kKč, zlákalo mne, že původně byl ve vyšší cenové hladině, tak snad byl i kvalitněji vyrobený.
A rada?
Jestli jsi ženatý, nech manželku, aby vybrala ona. Vyjde to nastejno jako když si budeš vybírat ty po pečlivém prostudování všech možných dokumentů a aspoň budeš mít komu nadávat, až ten krám budeš reklamovat.

Samozřejmě si schovej od toho televizoru krabici a všechny polystyreny a zkus si zapamatovat, jak ten televizor byl zabalený, určitě se ti to bude hodit.

41
Hardware / Re:Zabezpečení kabelu proti ukradení
« kdy: 16. 10. 2021, 22:28:00 »
Kdysi jsem pracoval v jedné firmě co se tam montovaly počítače. Tam to bylo zařízené tak, že když pracovník (vyšších vedoucích se to netýkalo) odcházel domů nebo přecházel venkem do jiné budovy, tak vyložil kovové věci na misku a sekuriťák ho propísknul minohledačkou. Prohlídka tašky byla samozřejmostí.

42
https://debaty.net/discussions/2871123-ma-cenu-studovat-vs
https://www.businessinfo.cz/clanky/ivan-pilny-mit-napad-nestaci-nekdo-o-nej-musi-stat/
Citace
...Dneska se dělají taková zvěrstva, že ČVUT má také bakalářský program. Vyrábí bakaláře-inženýra. To není ani průmyslovák, protože vyšel z gymplu, ale ani inženýr. Je to hybrid, který nikdo nepotřebuje. Za chvíli budeme snad mít i bakaláře-doktory...

43
Hardware / Re:Televize na monitoring
« kdy: 29. 08. 2021, 21:22:18 »
Tahle diskuse mi silně připomíná školení ještě před plyšákem, o styku s cizinci, v našem podniku se taky vyrábělo cosi pro vojáky, tak abychom věděli.
Školitel nám tehdy řekl:
"Paragraf je, soudruzi, klikatej a kdyby bylo všechno jasný, tak na co bysme měli právníci."

V našem kanclu seděli správní týpci, u stolu nadhodili, jestli pravidla pro styk s cizinci platí i pro styk s cizinkami a různě to rozvíjeli. Takže zatímco ostatní se nudili, náš kancl se výborně bavil.
 ;D

44
Hardware / Re:Televize na monitoring
« kdy: 26. 08. 2021, 09:56:27 »
Jen mne tak napadlo:
Ten televizor už někde na půdě máš a chceš ho oprášit nebo si ho teprve chceš pořídit?
A chceš ho mít v bytě kde už nějaký televizor máš a platíš za něj nebo ve firmě?

Vzpomněl jsem si, svého času jsem pracoval jinde než jsem bydlel a přes týden jsem přebýval v bytě co ho majitel bytu zrovna jinak nepotřeboval a televizní poplatek tam neplatil. Když jsem si tam přivezl svůj televizor, majitel se obával, aby na něj nevlítli kontrolenkové a nespočítali mu to. Tak jsem se poptal, už nevím, kde, ale v nějaké instituci co podle mého názoru to obhospodařovala, dostal jsem odpověď, že pokud platím televizní poplatek ve svém stálém bydlišti, tak je to v pořádku.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8