Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Vrozkrokkop Kopalsson

Stran: 1 2 [3] 4 5
31
Jako neprogramátor, co se programováním živit ani nechtěl jsem oceňoval, že když jsem v BASICu napsal
10 PRINT "AHOJ"
20 GOTO 10
RUN
tak to chodilo. A pak se na to mohly navěšovat další příkazy. A nemusely se hned na začátku řešit různé definice, deklarace a podobné věci než se došlo k tomu, aby ten program vůbec něco začal dělat.
Setkal jsem se s názorem, že když někdo začne s BASICem, tak je pro vážné programování ztracený - no budiž.

32
Kdysi jsem si usmyslel, že se naučím stroják a assembler pro 8080. Tak jsem si vzal příčurku a když jsem byl na desáté stránce, zjistil jsem, že už jsem zapomněl co bylo na prvních pěti. Pak jsem potřeboval naprogramovat nějaký testovací program čím jsem nechtěl otravovat pány programátory a metodou pokusu a omylu jsem se to obstojně naučil. Šéf sice vrčel, že se tím zdržuji a on mi potřebuje zadávat jiné práce, ale já jsem pak z toho pár let žil.
K programování, pokud pominu pokusy s Algolem na VŠ jsem přičichl v zaměstnání kdy jsem potřeboval spočítat, jak se bude chovat paralelní kombinace odporu a trimru když s trimrem budu kroutit (hlavně jak se bude ten trimr výkonově zatěžovat), tak jsem si na to půjčil nějakou kalkulačku SR (už nevím kolik, ještě neměla možnost skoků), abych opakovaný výpočet nemusel dělat ručně, pak jsem se praštil přes kapsu, podpořil jsem nějakého vexláka a koupil jsem si TI58, pár prográmků jsem na tom zplodil.
Z toho plyne poučení a co víc si můžeme přát: Vem si nějaký problém co bys potřeboval vyřešit a splácej na to nějaký program v jazyce co ho máš při ruce.

33
Studium a uplatnění / Re:Základy programování
« kdy: 22. 06. 2020, 09:19:03 »
...Pokud se učíš angličtinu jen kvůli testům a proplutí ve škole, daleko se s ní nedostaneš a postupem času zapomeneš. Pokud se však učíš angličtinu, aby jsi mohl číst články v angličtině, koukat na filmy v angličtině, psát si s lidmi v angličtině, mluvit s lidmi anglicky, domluvit se na cestách, používat jazyk při práci a škole (erasmus) pak se ti stane nástrojem, který používáš bez přemýšlení.
Programování je na tom úplně stejně, pokud nemáš cíl a vůli někam to dotáhnout, je to ztráta času.
...
Dělám konstruktéra a spoustu rutinních operací co nešli dělat nijak než odklikat, jsem se naučil automatizovat. Z nuly jsem se naučil jazyk (visual basic), který byl pro konkrétní případ nejvhodnější. Nyní už převážně píšu automatizaci pro další firmy které mají stejný problém s rutinními operacemi....
Naprosto souhlasím. Kdysi jsem si usmyslel, že se naučím stroják a assembler pro 8080. Tak jsem si vzal příčurku a když jsem byl na desáté stránce, zjistil jsem, že už jsem zapomněl co bylo na prvních pěti. Pak jsem potřeboval naprogramovat nějaký testovací program čím jsem nechtěl otravovat pány programátory a metodou pokusu a omylu jsem se to obstojně naučil. Šéf sice vrčel, že se tím zdržuji a on mi potřebuje zadávat jiné práce, ale mně se to pak pár let hodilo. Taky jsem se naučil BASIC (k Visual Basicu jsem už nedospěl), například jsem napsal prográmek co ve výkresu z AutoCADu pod MS DOS vyhledával písmena s diakritikou a překódoval je do kódu co mu rozuměl AutoCAD pod wokny.
Ale za programátora jsem se nepovažoval. BASIC, pokud jsem to zkoušel, si se současnými wokny moc nerozumí, což je škoda. IMHO to byl dobrý jazyk pro neprogramátory.

34
Moje sestra ... má ráda programování...
Jak se to u ní projevuje? Nevadí jí to v životě?
Vybavilo se mi, když kdysi na zdrávce probíhala výběrová řízení a některé uchazečky na obor "dětská sestra" tvrdily že to chtějí studovat, protože mají rády děti, tak pedagožky o nich povídaly: "Tak ať si udělají nějaké vlastní" ;D
https://www.zive.cz/poradna/pomoc-studentce-v-it-co-je-vazne-zoufala/sc-20-cq-607352/default.aspx?consultanswers=1

35
IMHO hlavní je motivace učit se, učit se, učit se.
Já jsem vystudoval FEL ČVUT z SVVŠ. Věděl jsem, že když nedostuduji, nejsem nic (taky byla motivace, že jako absolvent půjdu na vojnu jen na rok, jako maturanta by mne čekaly dva roky). Doneslo se mi, že pár průmyslováků toho nechalo, protože si řekli, že už odborné vzdělání mají a další studium už jim za tu námahu nestojí.
Veselá historka z natáčení: Dost často narazím na dotaz šmudly co se ptá, jaký NB si má pořídit na VŠ kam ho zrovna přijali, aby na tom NB mohl pařit nejnovější hry :(

36
Studium a uplatnění / Re:Zmena kariéry
« kdy: 15. 06. 2020, 09:04:43 »
...každá kreativní pozice je degradována na počet hodin strávených realizací, ale samotná kvalita práce je všem úplně ukradená.
Tohle vytesat do kamene a ten kámen otloukat o hlavy magorům...ehm managerům co když se dozvědí, že ženské trvá devět měsíců aby zplodila potomka, tak je napadne, že devět ženských to zvládne za měsíc. Taky je poučné video "Expert ve firmě" (snad na Loupáku).
Je dobré, když konstruktér vidí do programování aspoň tak, aby se dokázal domluvit s programátorem co chce a proč to chce (a aby programátor dokázal naslouchat a nevnucovat konstruktérovi tu svou jedině správnou pravdu).
Veselá historka z natáčení: Kdysi jsem vymýšlel desku řízení pohonů, SW k tomu dělal programátor z výzkumáku. Když se to zkoušelo u zákazníka, byly nějaké problémy. Když mne k tomu zavolali, tak jsem na to kouknul odborným okem a konstatoval "U mne dobrý, to je v SW". Když přijel programátor, kouknul na to jeho odborným okem a konstatoval "U mne dobrý, to je v elektronice". Ale když zákazníka napadlo, aby nás zavolal oba najednou, tak jsme dali hlavy dohromady a problém jsme vyřešili (bylo to v SW ;D Takových programátorů jsem ale moc nepotkal >:(

37
Studium a uplatnění / Re:Zmena kariéry
« kdy: 12. 06. 2020, 08:27:59 »
IT je dost široký pojem. Co je tvým cílem v novém oboru? Vytvořit operační systém co z Microsoftu udělá trapného troškaře nebo naprogramovat SW pro ovládání světelné tabule na nádražním WC v Kardašově Řečici?
IMHO v oboru co jsi vystudoval se můžeš k programování taky dostat. Co můžeš uvést ze současného zaměstnání do životopisu, aby to případného budoucího zaměstnavatele mohlo zajímat?

38
Studium a uplatnění / Re:Studium IT
« kdy: 27. 05. 2020, 11:29:04 »
https://www.zive.cz/poradna/pomoc-studentce-v-it-co-je-vazne-zoufala/sc-20-cq-607352/default.aspx?consultanswers=1

Když tě dopravní průmyslovka nebaví, myslíš, že IT VŠ tě bavit bude?

39
Windows a jiné systémy / Re:Android ve firmě
« kdy: 24. 05. 2020, 09:09:23 »

40
Software / Re:SW licence Autodesk
« kdy: 24. 05. 2020, 08:23:52 »
..Opomíjíte skutečnost že ty standardní podmínky 99,99% vesmíru vyhovují a smlouvu podepíší jak je...
Jde o to, komu to vyhovuje, věřím, že v USA jo a náš trh je bezvýznamný. Mám zkušenost z jedné nejmenované firmy, že o tom co a jak se koupí rozhodovali lidi co tomu nerozuměli a pracovat s tím nemuseli. A ti co tomu rozuměli a pracovali s tím, do toho neměli co kecat. Tak například se rozhodlo, že se místo individuálních licencí koupí síťová klouzavá licence (nebo jak se to tehdy jmenovalo) a pak se zjistilo že na síti v oné firmě to nefunguje. A modré co to takhle vymysleli to nezajímalo.

41
Software / Re:Údajné zneužití licence SW
« kdy: 23. 05. 2020, 13:39:35 »
Situace v IT oblasti zřejmě spěje k tomu, že firmy, kde o něco jde, budou muset provozovat firemní sítě bezpečně oddělené od internetu. A stoupne potřeba kancelářského papíru a mechanických psacích strojů.

42
Software / Re:SW licence Autodesk
« kdy: 23. 05. 2020, 13:33:29 »
Vývoj IMHO spěje k tomu, že firmy si budou muset platit velmi schopné právníky (firmy jako Autodesk, Microsoft... je určitě mají) co by uměli formulovat kupní smlouvy ve stylu "Koupíme, ale požadujeme... a pokud to nesplníte, pokuty jsou.... A jestli se vám to nelíbí, koupíme jinde."
A situace v IT oblasti zřejmě spěje k tomu, že firmy, kde o něco jde, budou muset provozovat firemní sítě bezpečně oddělené od internetu. A stoupne potřeba kancelářského papíru a mechanických psacích strojů.

43
Studium a uplatnění / Re:Zlepšení znalosti matematiky - CBT
« kdy: 20. 05. 2020, 08:27:06 »
Hledal jsem něco jiného, náhodou jsem padnul na tuhle diskusi a vzpomněl jsem si, že včera vyšel na Psu zajímavý článek:
https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/skolstvi-k-te-maturite-z-matematiky.A200517_224708_p_spolecnost_wag

44
Co zkusit prošmejdit nějaké autovrakoviště?
Vzpomínám si, ve škodovce měl tchán vnitřní zpětné zrcátko - na tom z výroby měl nastrčené jiné, větší, připevněné snad jen gumičkami, tehdy se takové vehementy daly koupit (a jak koukám na nabídku autodoplňků, tak dnes taky), tak jestli někdo něco podobného nezapomněl z auta sundat, když ho předal k likvidaci.

Případně dát si k pracovišti cedulku "Před použitím zatřepat."
 ;D

Stran: 1 2 [3] 4 5