Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Vrozkrokkop Kopalsson

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8
16
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 23. 03. 2022, 17:41:34 »
https://kutilska.poradna.net/questions/2974462-vypalovaci-pec-pripojeni-na-elektriku
Citace
...Ono je tam víc problémů. Když jsem se v tom šťoural, konstatoval jsem, že ten dráteník co tam tu elektriku páchal měl zlaté české ručičky, jen mu do nich na$rat a revizák musel mít v krvi hodně promile, když bouchnul razítko na revizní zprávu. Třeba to teď vydává za třetí odboj, že tím škodil komunistům. Majitel domu to prý koupil před dvěma roky a na předchozího majitele není kontakt....

17
Studium a uplatnění / Re:VUT - jaký obor ze dvou zvolit
« kdy: 21. 03. 2022, 12:54:43 »
Z těch dvou oborů bych volil spíš tu automatizační a měřicí techniku. Pokud by ses zeptal proč, asi bych ti odpověděl: "A proč ne?".
VŠ je záležitost na pět let. Co bude užitečnější a zajímavější, až vystuduješ se teď nedá říci.
Když já jsem začal studovat FEL ČVUT, frčel obor Audio Video. Když jsme se dělili na specializace, přidělili mne na Spojovací techniku (telefonní ústředny), což mne hluboce nebavilo, ale tehdy jsme si nemohli moc vybírat. Když byla možnost dobrovolné studentské aktivity, přičichl jsem dost blízko k logickým obvodům a to jsem si zvolil jako povolání.

18
Sítě / Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« kdy: 19. 03. 2022, 15:17:07 »
Asi to bude blbost, včera jsem venčil švagrovi pejska, napadlo mne, jestli by se nedalo předělat samonavíjecí vodítko pro opravdu velkého psa.
https://www.akva-exo.cz/chovatelske-potreby/pro-psy/voditka/flexi/velka/

19
Hardware / Re:Pracovní stůl
« kdy: 18. 03. 2022, 16:07:55 »
Na tohle téma se kdysi diskutovalo tady:
https://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=920&t=1203538
Nebyla by tam inspirace?

20
Studium a uplatnění / Re:MatFyz UK vs. FIT ČVUT
« kdy: 14. 02. 2022, 05:39:24 »
Chodím na tyhle akce (pokud se konají a já v té době zrovna nemám něco neodkladného):
https://fel.cvut.cz/cz/elektra/setkani/setkani_2020.html
Jednou se tam zúčastnil tehdejší děkan FEL ČVUT a bývalý rektor ČVUT. To bylo tehdy co se od FEL oddělila FIT. Děkan říkal, že to byla chyba, bývalý rektor že to bylo dobře, pánové byli ve při, čekal jsem, jestli si nedají po papuli, ale zklamali mne.
 ;D

21
Studium a uplatnění / Re:Naštvaný tým - oprávněně?
« kdy: 07. 02. 2022, 17:25:29 »
...No a pak jdeš na root nebo abclinuxu nebo podobný server a dostaneš vynadáno, že soft skills jsou hovadina.
Tenhle managerský newspeak mi nic neříká, tak jsem se kouknul na wikipedii co to znamená a připadá mi, že je to (samozřejmě podle pracovního zařazení dotyčného šmudly) normální požadavek na normálního zaměstnance.
Najděte deset rozdílů, když se o týpkovi řekne že je lempl, na co sáhne to zkazí a rozumná řeč s ním není nebo když se o něm řekne, že nemá soft skils.

Výňatek z klasika:
...Nástup nového šerifa bývá provázen smělými reformami, jimiž jsou smeteny zastaralé zvyklosti z éry předešlého vládce. Vypuknou svěží pokrokové novoty. Klíče od záchodu dostanou nová evidenční čísla, červené pijáky v kompozicích jsou nahrazeny modrými a školník musí prodávati párky v prvním poschodí místo v přízemí. Čímž se jará energie nového vládce vyčerpá a ústav se vrátí do původního stavu vznešené podřímlosti...

Kdysi mne šéf požádal, abych ověřil, jak se vede a archivuje dokumentace výrobků pro jaderné elektrárny. Tak jsem se zahloubal do dokumentů co se vytvořily a udržují kvůli ISO9000, hrabal jsem se v TOPkách a PPčkách, ale na nic o tom jsem tam nenarazil. Tak jsem si vzal zápisník, propisku, fotomobil, prošel jsem dílnu a vyzpovídal jsem lidi co na tom pracovali, abych se dozvěděl, jak to tam zařídili ti ze staré party ještě před plyšákem. Dal jsem tomu štábní kulturu, předložil šéfovi, čekal jsem, co se kolem toho bude dít, ale nic se nedělo.
Když šéf zahnul kramle a vyklízeli jsme jeho kancelář, narazil jsem na emajl, kde komusi psal, jestli by mu s tím nepomohl, že já jsem to udělal moc pečlivě.

Co se týká kokotiny se kterou přišel zákazník, to je normální. Bohužel bylo normální, že obchodníci to potvrdili a pokud se to týkalo elektriky, tak to skončilo u mne a "včera bylo pozdě".
Sranda musí bejt, kdyby fotra věšeli.

22
O serveru Root.cz / Re:Programování v respiči
« kdy: 07. 02. 2022, 16:40:04 »
...a nejhorší ze všeho jsou trpaslíci.
 ;D ;D ;D ;D

23
Studium a uplatnění / Re:Naštvaný tým - oprávněně?
« kdy: 05. 02. 2022, 11:35:06 »
...Řekl bych, že po 20 letech v IT je moje schopnost komunikace ten hlavní artikl, který zaměstnavatelům nabízím, takovou tu sebejistotu, že nezáleží na tom, koho mám za šéfa, koho za kolegu, jak firma jedná, že vše je jedno, že já mám pevné hranice, jistou sebejistotu a dokážu ty problémy vyřešit...
Nové koště dobře mete. Ale staré ví, kde je špína.
Ale někomu může vadit, když se špína vymetá.

25
Studium a uplatnění / Re:Naštvaný tým - oprávněně?
« kdy: 02. 02. 2022, 12:08:29 »
...A co se týče "vysvětlení ISO"... Jasně, těch 900x je celá řada, ale jak jinak bys ho teda popsal STRUČNĚ, tzn řekněme do rozsahu odstavce o max 10 větách?
https://www.mmspektrum.com/clanek/normy-rady-iso-9000-prinos-nebo-hrozba
Stačí?
Ne ten článek opravdu není ode mne. Ale podepsal bych se pod něj.

26
Studium a uplatnění / Re:Naštvaný tým - oprávněně?
« kdy: 01. 02. 2022, 10:59:25 »
Koukal jsem se, co je to Agile a Scrum. IMHO tam co IQ lidí je vyšší než dnešní datum a jsou schopni a ochotni se domluvit, nic takového nepotřebují a tam co takoví nejsou, žádný takový managerský systém jim nepomůže.

Když se zaváděl slavný systém ISO9000, údajně (západo)německá firma, náš konkurent, měla prohlásit, že to zavádět nebudou, protože jim to nic nepřinese a museli by přijmout další lidi co by to oprašovali. Ale zákazníci prý je k tomu dokopali.

https://www.loupak.fun/video/srandicky/19281-expert-ve-firme

27
Studium a uplatnění / Re:Naštvaný tým - oprávněně?
« kdy: 31. 01. 2022, 09:34:26 »
a dneska už jsem měl pohovor se šéfem že jak si to představuju odcházet když nemám splněný úkol, že se mám vžít do jeho role živnostníka kterému taky nikdo nezaplatí pokud úkol nedokončí. Pak mi vytknul že se nikam neposouvám
Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.
Když jsem ještě pracoval, tak se mi jednou stalo, že mi vytknul pan obchodní ředitel, že nic nedělám, akorát courám po dílně a v ten samý den o něco později jsem se nestačil vyhnout majiteli firmy a ten mi vytknul, že vůbec nechodím na dílnu a nevím co se tam děje ;D
Pracoval jsem v konstrukci a na dílnu jsem občas chodil, třeba když nabíhala do výroby nějaká moje vymyšlenost.

28
Studium a uplatnění / Re:Naštvaný tým - oprávněně?
« kdy: 29. 01. 2022, 10:46:24 »
Tak mne napadlo:
Píšeš o naštvaném týmu - je naštvaný tým nebo jen šéf?
Nestíháš plnit úkoly protože jsi neschopný nebo proto, že na tebe jako služebné nejmladšího (ale tři roky v místě?) jiní přehazují část jejich práce?
Možná by nebylo od věci, kdyby ses nad tím zamyslel.

29
Studium a uplatnění / Re:Naštvaný tým - oprávněně?
« kdy: 27. 01. 2022, 19:38:49 »
...Zaměstnavatel pak může nařídit práci přesčas max. 8 hod/týden, max. 150 hod/rok.
IMHO když dělník na lince vyrobí za osm hodin práce osm trakařů, lze předpokládat, že za hodinu přesčasu vyrobí ještě jeden trakař.
Když programátor za osm hodin napíše třeba osm set řádků programu, napíše za hodinu přesčasu když už bude unavený dalších sto řádků? A pokud ano, bude těch sto řádků stejně kvalitních jako těch osm set předchozích nebo tam bude tolik chyb, že další den mu bude trvat dvě hodiny než těch sto řádků zkontroluje a všechny chyby opraví?
To je problém, jak hodnotit množství a kvalitu duševní práce. Ale vysvětlujte to magorům...eee managerům.
Já jsem celý svůj pracovní život pracoval v konstrukcích a dospěl jsem k názoru, že konstruktér nejvíc pracuje, když zdánlivě nic nedělá - něco napíše a nakreslí, pak to smaže a jde si uvařit kafe a pokecat na dílnu. Když pracuje, až mu odlétávají hmatníky a za myší je žížnivá čára, ta to znamená, že hlavní práce už je hotová protože už ví co má psát a kreslit.

30
Sítě / Re:Rozvedení internetu zahrada
« kdy: 19. 01. 2022, 12:37:10 »
Měl jsem po bytě internet rozvedený přes elektrickou síť, asi bych ještě našel doma adaptéry, dal bych je za odnos. Ale na poštu se s nimi tahat nebudu.
Do zahradního domku co třeba tohle:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ronja

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8