Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - madmucho

Stran: 1 2 [3]
31
Hardware / Re:ESP32, problém s WiFi
« kdy: 31. 05. 2020, 21:01:27 »
Dobrý den,
mám podobný problém, je něco zbahnilého v poslední verzi ESP32 podpory pro arduino ide, všechny mé stavající projekty pokud překompiluji a flešnu do esp32 mají problém fungovat jako wifi client na AP, jde to až na několikátý pokus, pak není spoleh na http clienta...všechno jsou to jednoduché věci co ve starší verzi bez problému jely.
Měl jsem podezření na desku tak jsem to přepsal do ESP-IDF a Vše tam funguje, tak doufejme že to rychle opraví v arduino frameworku.

Zkouším v platform IO, Espresif 32 verze 1.12.2 framework arduino, mám tu Vaší desku také, a ještě jednu úplně jinou, další jsem zatím netestoval chová se to stejně, bude to něco s časováním, pokud desku nataktuji na 80Mhz tak mam problém se připojit vůbec, na výchozí takt to jde lépe, ale takové chování jsem v minulých verzích vůbec řešit nemusel, opakování jsem v projektech ani neměl :).

PS: na AP je připojeno, na statickou konfiguraci ip a brana mac dns http klient na 2 až 3 pokusy data odešle pokud nechám dhcp nedostane nic, připojení vyjednáné s AP je klient se připojí ale adresu si neslízne, koukam na to v mikrotiku.


32
Sítě / Re:Rozšíření Wi-Fi v paneláku
« kdy: 04. 05. 2020, 14:09:28 »
Dobrý den,
mam to doma tak že krabice k O2 je celkem jedno jaká aby uměla xDSL v bridge modu na ešopu ufona to vyhrál zyxel za 1k, úplně umrtvená wifi pokud má vypnout.
Za to mikrotik a PPOE vytáčené na O2 aby šel net, od routeru dále v té samé mistrnosti wifi, dál kabel kde to jen jde, kam to nejde tam powerline od mikrotiku (modely mají v nazvu PWR). U mě to elektrické kabely daly, ale gigabit to samozřejmě není, odsud do dané místnosti svítí wifi řízená capsmanem z mikrotik routeru.

Zarušená wifi tedy zarušené medium nevyřeší nic ani nějaký mesh nemůže pokořit fyzikální vlastnosti media, věčný problém paneláků, pokud je hodně zarušeno tak zmenšit šířku kanálu, a mikrotik si při startu přeladí a sedne tam, kde mu to přijde méně zarušené.
Bude to pomalejší ale funkční.

33
Dobrý den,
řešil bych to mikrotikem (500Kč) a jeho funkcí kid-control

https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Kid-control is a parental control feature to limit internet connectivity for LAN devices.

př: povolit Peťovi přístup na net v následujících časech a třeba osekat rychlost.
Peťovo zařízení jsou nasledující mac adresy.......

sledovani stavu jak je na tom Peťa je také možné, všecko se to dá naklikat přes nástroj winbox.

34
Server / Re:Monitoring virtuálních serverů
« kdy: 03. 03. 2020, 13:01:02 »
Dobrý den,
zkuste si pohrát s netxms > https://www.netxms.org/

Pokud tomu věnujete čas dokážete věci které tu padly nastavit jak je potřeba. Nemusíte na všechny prvky vidět přímo, stačí mít jednoho agenta v dané síti a říct že poolovat bude do sítě on a on data bude do monitoringu tunelovat.

dostupnosti můžete sledovat v pohodě, monitoring server na konkrétní adresu, popřípadě adresa s agentem muže monitorovat v rámci lan nebo jako by z jeho úhlu pohledu další prvek.

Vytížení HW RAM CPU HDD fronty atd. bez problémů SNMP nepřímo, přes agenta WMI / prefcountery, popřípadě agentové proměnné z z linuxu, zdrojů dat je zde několik.

Bash scripty, šlo by různě ale tady spíš scripty posílají maily, v monitoringu sledujeme velikosti obsazenost, pokud zálohuji a rotuji zálohy mam grafy podle toho odpovídajícím způsobem zubaté :) a zajímá mě jestli místo dostačuje a jaké jsou přírůstky.

Dá se pustit i script, a i přes SSH a kontrolovat návratové hodnoty.
Ze Sítových rozsahů muže dělat L2 či L3 mapy, můžete dělat interaktivní nástěnky kde podkladem bude fotka serverovny nataháte na odpovídající místa prvky mezi těmi prvky můžete sledovat datové toky a do té interakce je také zobrazovat jsou to pěkná věci.

Ale chce to čas. Jsou dostupná hezká výuková videa na youtube.

35
Sítě / Re:Doporučte prosím modem pro VDSL
« kdy: 27. 02. 2020, 16:50:02 »
Řešil jsem doma podobnou věc aktuálně, zvyšovali u otu rychlost tak super, přepojily mě od jiného dslamu na VDSL2 což můlj starý huhlavej modem neuměl respektive nějaký ten pod protokol VDSL2 samotného, takže jsem šel do k ufonovy pro Zyxel VMG3312-T20A, přepnul jej do bridge modu vypnul vše co se dá, za tím mikrotik vše stejné jako předtím u starého modemu, adresa stejna ipv6 také, tento zyxel chodí v pohodě je malý nenapadný stal tisícovku a ještě má usb ze kterého napájím ESP32 :D.

Počáteční důvod změny na lince byl u mě ale úplně k prdu protože stejně na konec nedostali více než 25Mbit a to jsme 900metrů drátově od ústředny, tak aspoň máme TV od otu za tu samou cenu.

Pán servisák od cetinu nevěděl co je terminátor, jen říkal potřebujete jinej modem u mě dobrý tady na tabletu to jde ale víc než 25 ani boha, rozčiloval se proč lidem ty služby dávaj když sem ta rychlost nedojde.

Takže taky zrychlujeme :D

36
Hardware / Re:Stabilita ESP8266
« kdy: 06. 02. 2020, 10:39:44 »
Netrpím ve svých projektech tím co zde čtu, používám na domácí hraní ESP32 i starší ESP8266 s Sigfoxem i s LORA a činské MCU napájím jak z usb tak z baterií a ze solárů běží to měsíce a jdu tam jen když mám v grafech vybitou baterii.

Podobné chování co tu čtu bylo u mě způsobeno vždy tím že sem moc optimisticky psal svůj kód, zezačátku v arduino frameworku kde bylo dost chyb v knihovnách tak jsem přešel na ESP-IDF a IDE platformIO, přepsal ty kousky do tohoto frameworku a problém už nemám, ale například wifi spojení je už zde v příkladech rozepsáno na jednotlívé kroky tak že error handling se dá napsat o dost lépe než jsem měl tu možnost v arduino a jeho IDE.

37
Server / Re:Fotogalerie pro vlastní NAS
« kdy: 14. 01. 2020, 12:34:42 »
Doporučuji https://piwigo.org/ určitě stojí za to zkusit.

38
Vývoj / Re:PHP a access 2000
« kdy: 12. 12. 2019, 12:13:17 »
Limitů je více v různých verzích,
pro upřesnění odkaz na souhrn.

https://www.mssqltips.com/sqlservertip/5527/deciding-to-use-sql-server-2017-express-edition

39
Hardware / Re:Domácí NAS na HP MicroServer Gen8
« kdy: 05. 12. 2019, 13:46:09 »
Používám ve dvou boxech xpenology (synology "derivát") a funguje v pohodě. je tam i virtualizace, docker, ssd read write keš při použíti dvou ssd disků a na FS používám BTRFS a je to klikací, funguje tam plně market tak jako na plnohodnotném synology boxu x86.
Ve virtual station mám jednu instanci win 2016 pro testy.

40
Server / Re:ESXi - komprese záloh
« kdy: 18. 09. 2019, 12:16:01 »
Na placeném xsibackupu používám OneDiff, dělá to backup rozdílově na úrovni bloků. Je to dost podobné jako Duplicity ale není třeba počítat rozdíly, jen je slíznout ( CBT ) a aplikovat na backup obraz. Beží to i na vmware free verzi a dělám si tím na cílovém serveru/datastoru vlastně stand by virtualku co čeká až na ní přijde čas, pak se jen zapne v DR lokalitě v případě potřeby.

Jinak stále můžete použít Veeam komunity verzi co je free do 10 virtualních strojů, jen je toho kolem třeba více.

41
Server / Re:ESXi - komprese záloh
« kdy: 18. 09. 2019, 10:40:43 »
Ahoj,
měl jsem možnost vidět zálohování VMWARE snapshotů pomocí VEEAM a moc se mi líbilo, že veeam ukádal na zálohovací disk již komprimované soubory VBK. Dá se nějak dosáhnout metody takovéhoto komprivoní během transferu pomocí rsync nebo podobných nástrojů?

Zkuste tohle, používám na několika instalacích a funguje v pohodě.
https://33hops.com/xsibackup-vmware-esxi-backup.html
Možnosti jsou tu https://33hops.com/xsibackup-indexed-resources.html


42
Windows a jiné systémy / Re:SCCM - Office 2013 Software Update
« kdy: 27. 08. 2019, 08:40:50 »
Tak to pak zkuste Wsusoffline, da se to udělat jako .iso nebo na flešku, pak pustíte instaluje aktualizace co chybjejí.

http://www.wsusoffline.net/docs/

Ale pořád to nebude bezobslužné. Nejlepší mi přijde aktualizovat zdroj ze kterého děláte deploy.
Ale nevím jaký je váš způsob distribuce office na klienty.

43
Windows a jiné systémy / Re:SCCM - Office 2013 Software Update
« kdy: 26. 08. 2019, 13:45:37 »
Dobrý den,
nevím jak v SCCM ale na office používáme office deployment toolkyt, vytvoři popisné xml co a jak se ma instalovat z těch celých office to chce, pak si stahne instalačky třeba někam na nasku jako kešku, s všema těma windows update, a tu pak instalujeme, jde to i na poslední office které už nemají .msi balíčky, je to mnohem rychlejší.

setup.exe /download mojestrasnedobry.xml  stahne nastaví kešku a instalačku i klíč.  děla se jen jednou.
setup.exe /configure instaluje office na klienta. Malej baťáček asi by se dalo i přes SCCM pustit, jde i non interaktivní průbeh.

Kód: [Vybrat]
setup.exe /?

Office Deployment Tool

SETUP [mode] [path]

SETUP /download [path to configuration file]
SETUP /configure [path to configuration file]
SETUP /packager [path to configuration file] [output path]
SETUP /customize [path to configuration file]
SETUP /help

 /download Downloads files to create an Office installation source
 /configure Adds, removes, or configures an Office installation
 /packager Produces an Office App-V package from an Office installation source
 /customize Applies settings for Office applications
 /help Displays this message

44
Server / Re:Upgrade verze PHP (CGI/FPM)
« kdy: 12. 08. 2019, 08:05:22 »
Dobrý den,
provozování různých (i starších) verzí php v ispconfigu není problém. Důvod může být i pro provoz např v LAN síti nebo pro vývojáře když přepisují aplikaci.
Verze si raději sám kompiluji a v ispconfigu mám i minoritní buildy, link který jste poslala s kompilací phpka obsahuje postup který si myslím funguje a s vylepšením jej používám také.

Po kompilaci a zavedení do ispconfigu (z obrázků není patrné, jestli je php verze nastavená v prokliku správně) bude ve složce /opt/verzephpka/var/log/php-fpm.log vidět více. Jestli se start procesu nedaří nebo jestli vlastně vůbec k pokusu o start dojde, pokud by process manager nestartoval tak je nastaveno dodatečné php v ispconfigu špatně, partrně cesty jsou chybně.

Tímto nastavíte phpko pro konkrétní web, nezasáhnete do php které je v instalaci debianu, není to třeba si myslím když zakazníka můžu takto poslat na konkrétní verzi, mohu tak pro něj mít i spciální obsolete prostředí a php.ini, bohužel legacy php verze jsou v produkci běžné, ale takto se dá zákazník oddělit a třeba mu nabídnout přepis aplikace, než mu aplikaci někdo hackne, je to lepší ho poslat pryč s tím že to nejde.

45
Sítě / Re:Monitoring a vizualizace síťových prvků
« kdy: 10. 07. 2019, 14:56:30 »
Dobrý den,
do pranice přidávám ještě produkt který používáme NetXMS a myslím si že splňuje vše co chcete. Instalace je jednoduchá pro debian mají repozitář klient grafika je eclipse ui v javě nebo na webu[warko], a server side je v Cečku.

Pro základy doporučuji videa od pana Kirnaka který je hezky zpracoval
https://www.youtube.com/channel/UCkE_AGQZL9BVQs_3BzjIp1A/playlists

produkt samotný
https://www.netxms.org/

Je to složitější pro začátek ale robustní a výkonné,dají se s tím dělat velmi komplexní monitoringy, grafy, schémata sitě z L2 discovery a mac tabulek prvků a L3 mapy z rozsahů ruzné nástěnky z dat...

Stran: 1 2 [3]