Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - dirka12345

Stran: 1 2 3 [4] 5
46
Server / Re:VPS s najlepším pomerom cena/výkon
« kdy: 01. 06. 2020, 23:08:28 »
Contabo ta nejlevnejsi varianta s 300GB plotnakama

Kód: [Vybrat]
/dev/sda:
 Timing cached reads:   13420 MB in  1.99 seconds = 6744.17 MB/sec
 Timing buffered disk reads: 648 MB in  3.00 seconds = 215.67 MB/sec

/dev/sda:
 Timing cached reads:   13932 MB in  1.99 seconds = 6998.43 MB/sec
 Timing buffered disk reads: 1092 MB in  3.06 seconds = 357.22 MB/sec

Pouzivam nextcloud, ttrss a par dalsich veci. Za 4e s tim nemam problem (klasicka VPS od wedosu je urcite sviznejsi, ale ma uplne jinej pomer pameti/disku).

47
Server / Re:Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?
« kdy: 29. 05. 2020, 17:57:04 »
Jinak já uvažuji o přesunu k Contabo -- za podobnou cenu (4-5€/měsíc) podstatně lepší parametry. Nemáte zkušenosti jak jsou na tom právě se spolehlivostí a tak?

U Contabo mám tu nejlevnější službu, tedy 300GB disk, 4GB RAM a 2x CPU za 4 EUR měsíčně. Mám to pouze na zálohy a k tomuto účelu slouží uspokojivě. Jinak je to docela pomalý a nic náročnějšího bych na tom neprovozoval - ale na to mám vlastní dedikovaný server. Iops jsou tragické i přes tu jejich proklamovanou "ssd cache". Jinak server je umístěn v Norimberku, ping na nix.cz cca 23 ms, speedtest na Tmobile server v Praze stabilních 96+Mbps oběma směry. S dostupností jsem žádný problém nezaznamenal, ale fakt, že si to to nikde negrafuju..
Mam to stejny, naky bezny veci pro osobni potreby jako nextcloud, ttrss a par webiku v klidu. Vypadak za dobu co pouzivam jeden. Ale nekdy to je opravdu pomaly, asi podle vytizeni dalsich vps na stejnym servru. Jestli te zajima nakej param dej vedet a mrknu do muninu, co rika.

48
O serveru Root.cz / Re:Autor David Ježek
« kdy: 06. 05. 2020, 23:41:09 »
https://www.root.cz/zpravicky/openindiana-hipster-2020-04-prechazi-na-gcc-7-python-2-konci/

Citace
Jde sice stále i již letitou verzi, avšak stále lepší než nic

Zuppa, jak pak by autor reagoval, kdyby se jednalo o jeho neoblibeny distro/OS? Taky lepsi nez nic nebo ostrou kritikou? Ach to objektivni novinarina.

49
Nextcloud + https://apps.nextcloud.com/apps/phonetrack mas moznost si to sam hostovat nebo zvolit Nextcloud providera dle libosti. S fotkama nevim.

50
O serveru Root.cz / Re:Autor David Ježek
« kdy: 20. 03. 2020, 23:00:30 »
Ulozim si - https://www.root.cz/clanky/krasne-stare-stroje-filmy-na-gramodeskach-rca-ced/ proste klasika

Citace
A právě o to se RCA (která pod sebou historicky měla i Emila Berlineho, jakkoli to v tomto kontextu není podstatné) roku 1964 začala pokoušet.

o typkovi se samo v clanku nic dal nerekne, tvl diky!

51
Tady mas naky aktualni srovnani - https://www.privacytools.io/providers/email/ - osobne radeji pouziju disroot a budu sifrovat sam, nez neco co potrebuje specialni appku (proton/tuta), ale to uz je na kazdym.

52
Nainstaloval bych F-Droid a z něja Yalp store.
Yalp is dead --> Aurora.

53
Pri pouzivani vic zarizeni se vyplati mit centralni bod, kterej vse syncuje, osobne pouzivam spoustu let TT RSS a na mobilu pak https://f-droid.org/en/packages/org.fox.tttrss/ (je i v play store, ale placena).

Podobne muzes pouzit Next cloud.

54
Hardware / Re:Jaké LED žárovky domů?
« kdy: 22. 11. 2019, 13:18:15 »
Vyuziju tohoto tematu, mate tip na vyzkousenou full/spojity spektrum zarovku s E27 patici na nocni stolek pro cteni? Ekv 40 - 60W, dik

55
Hardware / Re:Raspberry Pi 4 B 4GB RAM jako desktop
« kdy: 04. 10. 2019, 11:33:07 »
Ad chlazení - hřeje se, ale ventilátor mi přijde zbytečný. Mám na cestě celoplošný chladič/zároveň kryt https://www.ebay.com/itm/Fit-For-Raspberry-Pi-4B-Protective-Box-CNC-Aluminum-Alloy-Case-Cover-Enclosure/392383854476 , tak snad bude OK.
Pouzivam ciste pro pihole bez X

- default krabka ~70C (fail!)
- bez vrchniho krytu behem veder v lete ~60C
- po opadnuti veder v pokojovce 23/24 ~54-55C
- po namontovani https://www.ebay.com/itm/254277995339 ~43-44C stejna pokojovka

Throtlovat zacne Pi4 nekde kolem 80C, takze asi bych si aspon pasiv na desktop poridil nebo dle fora zavesit vertikalne.

56
Sítě / Re:Malá síť pro chaty
« kdy: 07. 08. 2019, 21:24:08 »
Má to být vychytávka, když tam nejsem, aby na mě nečekali.
Pokud ta sit bude nezabezpecena, tak si to kazdej najde, pokud bude zabezpecena, tak stejne potrebuji nakej dalsi udaj :) ... osobne bych na dvere chatky zevnitr dal ssid/heslo. Jinak ten push je imo zalezitost danyho telefonu, neco jako "wifi scanning" ... tak sem to nasel za tebe napr https://www.howtogeek.com/211186/how-to-disable-google-location-wi-fi-scanning-on-android/ (na tom screenu "Network notification")

57
Odkladiště / Re:Elektronické součástky z AliExpressu a Ebay
« kdy: 20. 07. 2019, 22:44:32 »
Uprimne, delam v SMT PnP (ty stroje co ty soucastky osazuji) a cast nasich zakazniku ma problemy s fejkama i od oficialnich dodavatelu (AOI/El. tester to vyhodi), takze hodne stesti na ebay/ali, kde je tim padem jistota :) (samo na hobby asi ok)

58
Pripadne nasledovnik https://lua.xprivacy.eu/ (zalezi co znamena "starsi" verze).

Taky primo v LOS je "Privacy guard", kterej aplikaci tvrdi, ze ma k tomu pristup, ale nic ji neda (netusim od ktere verze, a v 16.x (9) zatim neni). Xprivacy nicmene umi podstatne vic.

Taky by mozna splnil ucel https://f-droid.org/en/packages/net.typeblog.shelter/ kde muzes zlobivy app spustit v cistym profilu, takze mas napr kontaky uplne prazdny a podobne.

59
/dev/null / Re:administrace systemu
« kdy: 17. 07. 2019, 22:45:57 »
otázka je jakým spůsobem mužu proniknout k pc když znám jen veřejnou ip adresu a nepoužiju sociální inženýrství
pouzij sociální inženýrství fungovalo ze Kevina, funguje dnes. Jiny schopnosti stejne nemas.

60
Bohuzel Afwall, pokud je mi znamo, neni mozny aktivovat jinak nez binarnim blobem, coz opravdu nechapu.

Taky si nejsu jistej, jestli umi blokovat urcitej server (napr google.play) pro jednu app a ne pro druhou (yalp/aurora whitelist).

V kazdym pripade tazatel je dost zacatecnik, takze magisk a podobne na nej bude asi moc.

Stran: 1 2 3 [4] 5