Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - mhepp

Stran: [1] 2
1
Vývoj / Re:BASH - echo "/!/"
« kdy: 30. 12. 2020, 21:28:14 »
Protože ! je speciální znak. Ten musíš escapovat.

Zkus:

echo '/!/'

Apostrofy (') zakazují expanzi řetězce uvnitř, narozdíl od uvozovek (").

2
Windows a jiné systémy / Re:Jak dopadl vývoj RIM OS 10?
« kdy: 01. 12. 2020, 21:44:03 »
Ahoj, pokud chceš dobré dotykové rozhraní, tak se zkus kouknout na lvgl: https://lvgl.io


3
Server / Re:Podman Pod IP
« kdy: 18. 11. 2020, 10:12:46 »
Tak děkuji za ochotu pomoci.

Nakonec to dopadlo tak, že po restartu serveru COLLABORA začala posílat smysluplné chyby, ty bylo jednoduché odladit, takže nyní již vše funguje...

V příloze je můj ansible použitý pro deploy nextcloudu s collabora přes podman. Není to nic moc sofistikovaného, pokud to budete chtít použít, tak to bude chtít doplnit správné domény a jména. Hesla a pod. mám uložené v pass klíčence...

4
Server / Re:Podman Pod IP
« kdy: 13. 11. 2020, 16:35:50 »
Kliknu-li v Nextcloudu na dokument, tak by se měl otevřít v CODE... Ale ono nic. Nevidím viditelnou chybu na obrazovce, v logu Collabory i nextcloudu, jedině pokud si zapnu vývojářské nástroje, tak vidím chybu ze screenshotu...

Jinak, (ty podstatné) parametry pro collabora kontejner mám:

Kód: [Vybrat]
  add-host:
     "cl.doména.cz:IP.AD.RE.SA",
  env:
     DONT_GEN_SSL_CERT="yes",
     server_name="co.doména.cz",
     domain="cl\\.doména\\.cz",
     extra_params="--o:net.post_allow.host[0]=\\:\\:ffff\\:10\\.88\\.[0-9]{1,3}\\.[0-9]{1,3} --o:storage.wopi.host[0]=\\:\\:ffff\\:10\\.88\\.[0-9]{1,3}\\.[0-9]{1,3} --o:ssl.enable=false --o:ssl.termination=true"

cl.doména.cz je doména, kde běží nextcloud, co.doména.cz je doména, kde běží Collabora - jsou to CNAME na jeden server a řeším to přes virtualhosty v reverzní proxy - nginx. Jinak, collabora jako taková funguje, jen spojení mezi collabora a nextcloud nic.

Přitom, když v nextcloud dám otestovat dostupnost (v nastavení), tak je vše OK.

5
Server / Re:Podman Pod IP
« kdy: 13. 11. 2020, 15:42:07 »
sesymlinkovat... tomu nerozumím... Jako vím, co dělá po startu, ale to je celkem rychlé, přestože je toho hodně...

Pokud jsem je měl ve stejném podu, tak nextcloud kontejner komunikoval přes vnitřní síť místo přes vnější interface. A to dělalo větší paseku...

6
Server / Re:Podman Pod IP
« kdy: 13. 11. 2020, 12:54:19 »
No to podle mne stále můžeš:
Kód: [Vybrat]
root@b:~# podman --version
podman version 2.1.1
root@b:~# podman pod create --help
Create a new empty pod

Description:
  After creating the pod, the pod ID is printed to stdout.

  You can then start it at any time with the  podman pod start <pod_id> command. The pod will be created with the initial state 'created'.

Usage:
  podman pod create [flags]

Flags:
      ...
      --ip string                     Specify a static IPv4 address for the container
      ...

Hele, plánuješ přidání CODE? Pokud ano, prosím, poděl se o výsledek svého snažení. Já s tím bojuji už týden a neúspěšně... Jako reverzní proxy mám NGINX, který běží přímo na hostiteli a collabora kontejner je v samostatném pod-u...

7
Osobně mám velmi neblahé zkušenosti s libovolným *Office. Ten se dá použít jen pro postup napsat kompletně text, zcela bez formátování, naformátovat a exportovat do PDF. Jakmile zkusíš dělat úpravy, tak musíš zkontrolovat znovu celý dokument. Kdykoliv si spolužáci na vejšce vydupali použití *Office, tak to skončilo tak, že jsem vzal finální text a hodil to do LaTeX-u. Bylo to pro mne rychlejší, než pracně přeformátovávat celý text s nedokonalým výsledkem.

LaTeX-u se neboj, zvláště pokud máš šablonu hotovou. Lyx je velmi dobrá varianta, sám jej používám na kratší texty a jsem velmi spokojený (U delších textů si chci pohrát s formátováním a tam jsem jistější při použití LaTeX-u přímo - je to můj pohled na věc, Lyx to zvládá.). Pokud máš pochybnosti, že Lyx nezvládneš, tak věz, že v něm psala Bc. práci i manželka, která je kompletně ne-IT a byla velice spokojená.

Markdown stejně budeš muset konvertovat do PDF a to už je jen minimální rozdíl proti TeX-u.

8
Hardware / Re:Doporučte DC zdroj pro domácí použití
« kdy: 15. 03. 2020, 23:36:56 »
Ten RD6006 vypadá suprově. Osobně bych ocenil spíš variantu 3012. Mám aktuálně 2x DPS3012 připojené k 48V 10A zdroji. (Nabíjím velké akumulátory a 6A je málo a 60V je pro mne naopak zbytečných.)

Soráč mělo to být RD6006 - prostě ten nejnovější s klávesnicí, velým displejem atd. DPH/DPS jsou starší verze. Když se dá hledat DPS6006 tak to taky něco najde, ale správnej model je RD6006

9
Hardware / Re:Vhodná laserová síťová tiskárna
« kdy: 18. 02. 2020, 14:02:48 »
Děkuji všem za rady, prošel jsem si to i ze strany nákladů a vybral jsem Brother DCP-L3550CDW.

Až bude doma, podělím se o zkušenosti...

10
Hardware / Re:Vhodná laserová síťová tiskárna
« kdy: 17. 02. 2020, 15:35:34 »
Hmmm... díky za odpověď, je to jeden z modelů, na který jsem se díval na stránkách prodejců. Předpokládám, že ji máš připojenou přes ethernet, jak pak funguje skenování? Klasicky přes SANE?

11
Hardware / Vhodná laserová síťová tiskárna
« kdy: 17. 02. 2020, 12:20:03 »
Ahoj,

potřebuji pořídit domů tiskárnu, vzhledem k množství plánovaného tisku se chci vyhnout degradujícím náplním jako zasychající inkoust a podobně. Dále očekávám bezproblémový tisk z Linuxu a možnost fungovat jako síťová tiskárna. Pokud by byl součástí scanner, též by měl fungovat v linuxu. WiFi není potřeba, duplex naopak žádoucí je. A náplně by neměly stát víc než samotná tiskárna ;)

Nebráním se bazarovým/repasovaným tiskárnám, pokud k nim bude rozumná záruka. Prosím, doporučujte pouze modely, které se reálně dají koupit (jak nové, tak bazarové/repasované).

Co byste doporučili? Již léta jsem neřešil tento problém, absolutně nemám prehled o situaci na trhu.  Cenu si představuji maximálně kolem 6000, není to ale nepřekonatelný strop. Mám nějaké zkušenosti s HP, ale tam jsem nikdy nemusel kupovat/platit toner - byla pracovní a je to již 10 let od nákupu.

Díky, mhepp

12
Vývoj / Re:regexp - fix názvu souboru
« kdy: 31. 10. 2019, 10:20:58 »
A dej si pozor na kolize:

Kód: [Vybrat]
123-456-789.txt
123-456-789_txt

budou mít po přejmenování stejné jméno.

Takže pro jistotu na konci zkontroluj:

Kód: [Vybrat]
cat vysledny_seznam | sort | uniq -d

13
Ahoj,

já jsem před léty objevil na ABClinuxu rozložení klávesnice jménem VOK, kdy primární je jako Anglické, ale přes pravý alt se píší české znaky. Vyhovuje mi to velmi, nemusím přepínat klávesnici a nakonec mi to přijde i rychlejší, protože znaky s diakritikou se dají psát jako klasické, jen s pravým altem -- š = ralt+s, ě = ralt+shit+e, é = ralt+e,...

A kde není k dispozici, tam píšu bez diakritiky...


14
Software / Re:Databáze pro Grafanu na Raspberry Pi
« kdy: 26. 09. 2019, 18:22:25 »
Citace
Citace
Grafy se vytvářejí pravidelně v určitých intervalech, nebo až se někdo přihlásí na server?
Jsem chtěl vědět, zda mužu některe grafy použit na svojí web strance.

To pořád můžeš. Správnou URL Ti grafana vygeneruje obrázek, který můžeš prolinkovat do svého webu.

15
Software / Re:Databáze pro Grafanu na Raspberry Pi
« kdy: 15. 09. 2019, 12:32:48 »
Ahoj,

cesta k databázi se samozřejmě dá nastavit dle potřeby a i pokud by to nešlo, tak flash disk můžeš připojit kam potřebuješ, případně vytvořit symlinky.

Grafy Grafana vytváří ad-hoc, tedy až přijde požadavek na konkrétní graf. Jinak Grafana funguje tak, že si vytvoříš dashboardy, do těchto dashboardů nasázíš grafy či jinou vizualizaci dat. Data zobrazovaná ve vizualizaci jsou z DB získávaná klasickými SQL dotazy dané DB.

Stran: [1] 2