Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Trupik

Stran: 1 2 [3]
31
Software / Automatické zálohování
« kdy: 13. 02. 2020, 12:25:11 »
Ahoj vespolek,
řeším následující: postavil jsem si malý domácí "vše v jednom" server postavený na desce podobné RPi. Funguje to jako jednoduchý domácí NAS (Samba) a zpracovává to nějaká data z internetu pro domácí automatizaci. Žádná raketová věda (dokonce i pro mě jakožto linux-amatéra ;D). A kupodivu to funguje lépe a s menší spotřebou než původní pracovní verze ze starého PC. Teď bych chtěl vyřešit zálohování. Mám k tomu připojené dva disky, kdy jeden slouží jako samotný NAS a druhý chci využít pro zálohu. Moje představa je taková, že by se provedla úvodní záloha a potom by se automaticky prováděly rozdílové zálohy a drželo by se třeba 5 posledních verzí. Na Windows na tohle používám Weeam Endpoint backup. Ten je sice i pro linux, ale pouze pro x86-64. Pro arm jsem nic nenašel. Existuje něco takového i pro armový linux (Armbian), případně dá se této funkčnosti dosáhnout třeba nějakým skriptem?

Předem díky za odpovědi,
T.

32
Hardware / Re:mITX case pro dvoudiskový NAS
« kdy: 12. 12. 2019, 08:43:36 »
Pokud ti nevadí trocha bastlení, tak já jsem to vyřešil takhle:
na AliExpressu jsem koupil hliníkovou krabičku s žebrováním (heatsing AL enclosure) v odpovídajícím rozměru, do ní jsem akorát vyvrtal pár děr na tlačítka, konektory,... klec na disky mi udělal kamarád na 3D tiskárně za flašku rumu. Materiál jsem sice z Číny svážel skoro půl roku, ale postaveno bylo za chvíli. A uchladí se to pasivně. 8)

Stran: 1 2 [3]