Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - without_faith

Stran: [1]
1
Odkladiště / Kurz práce v Maya 2017
« kdy: 28. 06. 2019, 14:42:58 »
Ahoj programátoři,

nevěděl by někdo o nějakém podrobnějším couchingu Maya 2k17? Především animace ...

Narazil jsem na nějaké tutoriály The Gnomon workshop. Kouknul jsem first a third person, ale pracuje v tom naplno a věnuje se přímo té práci, nikoli programu. Hodil by se mi tedy nějaký "kurzík", nejlépe v CZ.

Děkuji!:)

2
Vývoj / Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« kdy: 14. 06. 2019, 01:01:00 »
Mnozí tu píší, že jsem si na začátek vybral poměrně komplexní a náročný jazyk. Padly zde zajímavé názory, stejně jako jejich výměny.

Uvědomuji si, že jsem teprve ve vajíčku a začínám objevovat nový svět. Díky Vám profesionálům a Vašim názorům si dokáži mnohé představit. Dovolte mi tudíž pár dotazů, pro mě momentálně dosti relevantních.

1)Kdybyste se mohli vrátit na počátek, udělali byste něco jinak? Jaký by byl Váš postup, když se na to podíváte s odstupem času?

2)Jaké nejčastější chyby jste dělali?

3)Kdybyste mohli nováčkovi poradit, jakou literaturu a jaký jazyk byste mu doporučili?


Ještě jednou děkuji za Váš čas  :)

3
Vývoj / Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« kdy: 13. 06. 2019, 10:03:28 »
No chlapi, děkuji za komentáře a rady. Cením si Vašich názorů. Nejprve musím alespoň dočíst tu knihu, pak uvidíme dál. Já jako absolutní nováček nevím, jaké je C++ v porovnání s ostatními jazyky. Vím ale, že mi zdrojový kód logicky nedělá problém, aspoň zatím. Chápu jej a uvidíme, co z toho bude. Zvládnu to!:)

4
Vývoj / Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« kdy: 12. 06. 2019, 18:33:03 »
Všem děkuji za komentáře. Některé z nich jsou pro mě přínosné, některé méně, ale od toho tu jsem. Abych si vyslechl názor od lidí, kteří jsou skutečně zasvěceni do svého oboru.

Idris: To ano, ale předpokládám, že bych měl nejprve porozumět jazyku čistě teoreticky. Přečíst nějaké čtivo a sesmolit pár kódů. Pak bych se rád specializoval konkrétněji.

D.A. Tiger: Nu dobrá. Rozklikl jsem stránku, na kterou jste mě odkázal a nestačím na složení toho kódu v c++.

Mám zadáno: 

int multiply(int a, int b)
{
    a * b;
}

-Nejsem schopný určit, co je multiply. Nehledal jsem to hned na internetu, chtěl bych to vyřešit sám, až dosahnu potřebných znalostí. Podle mě tam chybí:

1) příkaz return 0;
2) nevidím knihovnu neboli hlavičku
3) nevidím tělo funkce
4) proměnné nejsou deklarované

Nejprve bude ovšem třeba zjistit, co multiply. Podle mého čistě nezaujatého názoru, je to nějaká funkce ke které se teprve dopracuji v knize.

K tomu příspěvku od _jenda. Ano přesně tak, napsal to jako zkušený programátor člověku, který je ve vajíčků. Asi proto jsem ho z logického a lidského hlediska nepochopil:)

Bystroushaak: Díky za skvělé informace. Budu dělat, co mohu:)

smrt28: Dobře, děkuji ti. Mé dotazy jsou čistě hypotetické a amatérské. Mohou proto pro Vás programátory působit nerelevantně.

Úplně nejlepší by byla osoba s kterou bych mohl občas prohodit pár slovíček a zeptat se ho jako mistra na mé chyby. Asi by se zde někdo takový nenašel, že?

5
Vývoj / Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« kdy: 12. 06. 2019, 09:50:04 »
Idris: To zní dosti motivačně!

Cikáda: Asi chápu, jak to myslíš. Sehnat práci ve firmě, která je zaplacena tak, že odpovídá náročnosti studia je prý celkem těžké. Programátoři prý nejraději pracují na faktury jako živnost. Je to tak lepší? Já osobně bych preferoval programovat grafiku a hry.

pavels: Je to C++, na což odkazuje i ona kniha. Do budoucna bych se rád naučil i vícero programovacích jazyků

_jenda: 10 minut? To jsi asi špatně pochopil  ;D

6
Vývoj / Za jak dlouho se naučím C++?
« kdy: 12. 06. 2019, 03:00:22 »
Ahoj ahoj,

jsem čerstvý učenec jazyka c++ a veru, baví mě to. Lepší, než kuchař-číšník ... nebo ne?:)

Mám na Vaše zkušené programátorské mozky jistý dotaz za který mě určitě sežerete, ale chci být v obraze!

K meritu věci:

Za jak dlouho je člověk schopný se naučit programovat, je-li šikovný a učí se každým den. Např. Já se učím druhý týden z e-knihy:"Programování c++ bez předchozích znalostí" a prošel jsem 8 kapitol, čili 120 stran cca. Obsah jsem pochopil a psaní jazyka mě baví. Nedokážu ovšem zatím napsat nějakou jedinečnou myšlenku, čemuž se po 2 týdnech nedivím.

Děkuji za orientační odpovědi a skvělé tipy do začátků!!

P.S.: Mám na mysli, za jak dlouho je člověk schopný naučit se takovou úroveň, díky které si začne vydělávat!

Stran: [1]