Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - metalmaus

Stran: 1 2 [3] 4
31
Server / Re:Uživatelé VSFTPD do jednoho adresáře.
« kdy: 08. 12. 2016, 15:19:28 »
local_enable samozřejmě mam bez S (překlep) a chci to přesně tak, tedy aby mohli zalízat kam chtěli a tam operovat podle příslušných práv v tom kterém adresáři. Jenže teď koukám, že jsem local_enable zakomentoval, restartoval a stejně se můžu přihlašovat s lokálními uživateli, takže problém bude zdá se někde jinde (jak se řiká, mezi židlí a klávesnicí).

pozn.: byl jsem namlsanej, jak jednoduché bylo zprovoznění ftps

32
Server / Uživatelé VSFTPD do jednoho adresáře
« kdy: 08. 12. 2016, 14:40:56 »
Nainstaloval jsem VSFTPD na CentOS, pomocí local_enables=YES přihlašuji lokální uživatele, ale potřeboval bych, aby se všichni po přihlášení dostali do jednoho stejného adresáře /disk (kde mají své složky). Myslel jsem, že se to udělá jednoduše pomocí local_root=/disk, jenže se stále přihlašuji do svých $HOME adresářů.

33
Windows a jiné systémy / Re:Licenční podmínky Windows
« kdy: 30. 05. 2016, 10:04:36 »
Dával jsem avast jako příklad a jeho mangement je opravdu jen Win aplikace. Naštěstí díky (ne)vstřícnosti podpory s avastem končím, ale ta Pohoda na Linuxu by se hodila (přeci jen by člověk ušetřil hodně tisíc za server a CALy), ale bohužel jsem se pátráním dostal k tomu, že v Linuxu Pohoda nechodí nebo nechodí spolehlivě, ale v produkčním prostředí (byť velmi malém) se mi ji takhle nasazovat nechce. Ty provozuješ Pohodu na Linuxu?

34
Windows a jiné systémy / Re:Licenční podmínky Windows
« kdy: 25. 05. 2016, 15:27:06 »
tak MS SQL Server Express Edition lze na desktopu provozovat, jen se k němu nikdo nesmí připojovat vzdáleně.

36
Windows a jiné systémy / Re:Licenční podmínky Windows
« kdy: 25. 05. 2016, 09:33:53 »
Pochopil jsem to tak, že nejen pro MS SQL jakékoli edice, ale ani pro jakoukoli jinou neMS aplikaci/server.

Asi tuším kam tou otázkou míříte, ale přiznám se, že GPL jsem zatím neřešil, žádný software nepozměňuji, ani nikam nepřidávám.....i když co se týče webů to asi nebude úplně pravda, nicméně nemám pocit, že bych se v poslední snažil vědomě něco ohledně tohoto porušovat. Hlavně jsem se nesetkal, že by mi někdo v souvislosti s open source vyhrožoval.

37
Windows a jiné systémy / Re:Licenční podmínky Windows
« kdy: 24. 05. 2016, 16:26:26 »
Prověrky (jejich bububu jsem už několik zažil) se asi ani moc nebojím a bývaly doby (to jsem z operačních systémů znal pouze Windows 98 a OS/2), kdy bych podobný dopis asi taky hodil do skartovačky, ale od té doby co znám a používám Linux se snažím neprovozovat nic nelegálního se systémy Windows, notabene v komerčním prostředí. Tzn. žádné nelegální desktopové notabene serverové Windows, jenže někteří vývojáři bohužel své systémy pro Linux nevyvíjejí, jako např. Avast nebo Stormware.

Napadlo mne jen, že by tu mohl být někdo, kdo se licencemi MS zabývá, ale chápu, že tady většina lidí na MS z vysoka ...kašle ;)

38
Windows a jiné systémy / Licenční podmínky Windows
« kdy: 24. 05. 2016, 15:41:18 »
Přišel do firmy čtyřstránkový dopis z Microsoftu ohledně "dodržováním licenčních podmínek pro používání jejich produktů", kde se mimo jiné píše, "Desktopový operační systém Windows (7/8/8.1/10) nelze používat pro podporu serverových aplikací, jako např. poštovní server, ekonomický systém, skladové zásoby, apod. Pro tyto účely je potřeba použít vhodnou edici Windows Server.". Nevíte někdo, jestli toto platí i pro Windows XP Pro?

39
smyslem vlákna bylo upozornit na tenhle bazmek, aby ste ho ani nezkoušeli.

Jinak používám Komodo Edit.

40
Super reklama na Visual Studio Code. Moc parádní kousek softwaru. Vyzkoušel jsem a při pokusu o uložení, smazal na webu obsah souboru a oznámil, že nemůžu soubor uložit, protože v umístění je novější soubor.

41
Server / Re:Složitější příkazy nefungují přes ssh
« kdy: 16. 09. 2014, 13:31:32 »
tak nakonec mi museli v O2 vyměnit modem (2x) a s novým se to už neděje

42
Server / Re:Složitější příkazy nefungují přes ssh
« kdy: 02. 09. 2014, 14:48:45 »
Problém jsem hledal ve výměně ADSL modemu za VDSL. Ovšem MTU je na obou nastaveno stejně a na serveru jsem nic neměnil.

43
ano, vlastně všechny delší výpisy, jako např. tail -f /var/log/messages

44
Server / Složitější příkazy nefungují přes ssh
« kdy: 29. 08. 2014, 09:30:09 »
Přistupuji k CentOSu vzdáleně pomocí ssh. V pohodě se přihlásím, ale přestaly se mi zobrazovat složitější příklazy (mc, top, ifto, apod. (to neni příkaz:)). Terminal jakoby zamrzne. Přitom ssh přístup v síti, kde CentOS je, tohle nedělá?

45
Sítě / Re:Definování skupin adres s ipset
« kdy: 06. 02. 2014, 10:44:39 »
astray: -S a -R dělá konkrétně co? V manu jsem tyhle příkazy nenašel. Myslel jsem že to je SAVE a RESTORE, ale po rebootu stroje jsou pravidla ipset prázdná i po -R.

Sten: např. pravidla pro iptables najdu v /etc/sysconfig/iptables


Stran: 1 2 [3] 4