Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - metalmaus

Stran: 1 [2] 3
16
Studium a uplatnění / Zaškolení v OKTA
« kdy: 15. 05. 2020, 18:01:50 »
Nevíte o někom, kdo by uměl udělat první zaškolení v OKTA?

17
Server / Re:KVM a shutdown machine problém
« kdy: 06. 11. 2017, 15:53:23 »
Možná jsem se špatně vyjádřil, ale mně nejde o zapnutí počítače/virtuálního stroje. Mně spíš jde o korektní vypnutí.

18
Server / KVM a shutdown machine problém
« kdy: 06. 11. 2017, 14:53:18 »
Zkoušel jsem si vytvořit virtualizaci na desktop serveru Dell PowerEdge T20. Nejdřív jsem zkusil VMware, ale instalačka nerozeznala hardwarový RAID, tak jsem zkusil Hyper-V, ale ta wokenní administrace mi přišla strašně složitá. Tak jsem nainstaloval CentOS jen jádro, doinstaloval věci potřebné k virtualizaci. Bylo to rychle a přes ssh -X si spustím o virt-managera.

Vše vypadalo, že funguje skvěle, až když mi vypadla elektrika na dýl než udržela UPSka, server se restartoval, ale nenaběhl systém a musel jsem ručně, vypnout/zapnout. To se děje i když jsem někdy rebootnul nebo shodil server ručně přes ssh nebo tlačítko na serveru, ale ne vždy, tak nějak zdánlivě chaoticky.

Nakonec jsem mi povedlo vypozorovat, že když mi virtuální stroj s Windows 7 nenabíhá po bootu serveru, tzn. že při shození/rebootu serveru neběží ten virtuální stroj, server naběhne korektně, takže se mi zdá, že problém by mohl být v tom, že když se počítač vypne (ne na tvrdo), tak neproběhne nejdřív shození virtuálních strojů.

Netušíte někdo, jestli by to mohlo tím být, případně jak tohle řešit. Napadlo mne, že by mohl být problém v ACPI, ale zatím guglím a hledám.

19
Sítě / Re:U Asus RT-AC1200G+ nefunguje host síť
« kdy: 11. 08. 2017, 09:29:43 »
1) Samozřejmě mám.

2) Síť pro hosty je zapnutá (jinak bych se na ni nemohl přihlásit). Volba povolení intranetu je rozbalovací seznam:


3) Nepoužívám vlastní DHCP a sám router vlastní DNS server podle mého názoru nemá:


(obrázky jsou ilustrační)

20
Sítě / U Asus RT-AC1200G+ nefunguje host síť
« kdy: 10. 08. 2017, 15:17:20 »
Přestal mi fungovat starý Asus AP a koupil jsem nový, hlavně kvůli tomu, že umí vytvořit wifi síť pro hosty, kteří nebudou mít přístup do sítě v které je router připojený. U Asusu je to funkce Hostované sítě  - Přístup na Intranet - Zakázáno. Bohužel toto nastavení nefunguje. Nemáte někdo zkušenosti s tímhle routerem a nebo nemůžete doporučit nějaký, který tuto funkci má funkční?

21
Sítě / Re:Blacklist Backscatterer chce peníze
« kdy: 07. 03. 2017, 13:22:58 »
Oni je přeci chtějí dostávat !? Jen jsem překvapen praktikami blacklistu s kterými jsem se totiž zatím nesetkal.

22
Sítě / Blacklist Backscatterer chce peníze
« kdy: 07. 03. 2017, 12:05:06 »
Znáte někdo blacklist Backscatterer.org?

Emaily mýho šéfa začaly u jednoho adresáta padat do spamu. Jejich správce se vyjádřil, že to je kvůli pozitivní nálezu IP adresy našeho poštovního serveru v jejich databázi. Slším o této databázi poprvé a když pominu, že zahazují emaily na základě nálezu v jednom blacklistu (z 95!!), tak mne docela překvapilo, že tenhle Backscatterer chce za odstranění IP 98 EUR.

23
Server / Re:Uživatelé VSFTPD do jednoho adresáře.
« kdy: 08. 12. 2016, 15:19:28 »
local_enable samozřejmě mam bez S (překlep) a chci to přesně tak, tedy aby mohli zalízat kam chtěli a tam operovat podle příslušných práv v tom kterém adresáři. Jenže teď koukám, že jsem local_enable zakomentoval, restartoval a stejně se můžu přihlašovat s lokálními uživateli, takže problém bude zdá se někde jinde (jak se řiká, mezi židlí a klávesnicí).

pozn.: byl jsem namlsanej, jak jednoduché bylo zprovoznění ftps

24
Server / Uživatelé VSFTPD do jednoho adresáře
« kdy: 08. 12. 2016, 14:40:56 »
Nainstaloval jsem VSFTPD na CentOS, pomocí local_enables=YES přihlašuji lokální uživatele, ale potřeboval bych, aby se všichni po přihlášení dostali do jednoho stejného adresáře /disk (kde mají své složky). Myslel jsem, že se to udělá jednoduše pomocí local_root=/disk, jenže se stále přihlašuji do svých $HOME adresářů.

25
Windows a jiné systémy / Re:Licenční podmínky Windows
« kdy: 30. 05. 2016, 10:04:36 »
Dával jsem avast jako příklad a jeho mangement je opravdu jen Win aplikace. Naštěstí díky (ne)vstřícnosti podpory s avastem končím, ale ta Pohoda na Linuxu by se hodila (přeci jen by člověk ušetřil hodně tisíc za server a CALy), ale bohužel jsem se pátráním dostal k tomu, že v Linuxu Pohoda nechodí nebo nechodí spolehlivě, ale v produkčním prostředí (byť velmi malém) se mi ji takhle nasazovat nechce. Ty provozuješ Pohodu na Linuxu?

26
Windows a jiné systémy / Re:Licenční podmínky Windows
« kdy: 25. 05. 2016, 15:27:06 »
tak MS SQL Server Express Edition lze na desktopu provozovat, jen se k němu nikdo nesmí připojovat vzdáleně.

28
Windows a jiné systémy / Re:Licenční podmínky Windows
« kdy: 25. 05. 2016, 09:33:53 »
Pochopil jsem to tak, že nejen pro MS SQL jakékoli edice, ale ani pro jakoukoli jinou neMS aplikaci/server.

Asi tuším kam tou otázkou míříte, ale přiznám se, že GPL jsem zatím neřešil, žádný software nepozměňuji, ani nikam nepřidávám.....i když co se týče webů to asi nebude úplně pravda, nicméně nemám pocit, že bych se v poslední snažil vědomě něco ohledně tohoto porušovat. Hlavně jsem se nesetkal, že by mi někdo v souvislosti s open source vyhrožoval.

29
Windows a jiné systémy / Re:Licenční podmínky Windows
« kdy: 24. 05. 2016, 16:26:26 »
Prověrky (jejich bububu jsem už několik zažil) se asi ani moc nebojím a bývaly doby (to jsem z operačních systémů znal pouze Windows 98 a OS/2), kdy bych podobný dopis asi taky hodil do skartovačky, ale od té doby co znám a používám Linux se snažím neprovozovat nic nelegálního se systémy Windows, notabene v komerčním prostředí. Tzn. žádné nelegální desktopové notabene serverové Windows, jenže někteří vývojáři bohužel své systémy pro Linux nevyvíjejí, jako např. Avast nebo Stormware.

Napadlo mne jen, že by tu mohl být někdo, kdo se licencemi MS zabývá, ale chápu, že tady většina lidí na MS z vysoka ...kašle ;)

30
Windows a jiné systémy / Licenční podmínky Windows
« kdy: 24. 05. 2016, 15:41:18 »
Přišel do firmy čtyřstránkový dopis z Microsoftu ohledně "dodržováním licenčních podmínek pro používání jejich produktů", kde se mimo jiné píše, "Desktopový operační systém Windows (7/8/8.1/10) nelze používat pro podporu serverových aplikací, jako např. poštovní server, ekonomický systém, skladové zásoby, apod. Pro tyto účely je potřeba použít vhodnou edici Windows Server.". Nevíte někdo, jestli toto platí i pro Windows XP Pro?

Stran: 1 [2] 3